Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszlym tyg trafi w moje rece moj 1 wlasny audiogd: Nfb27. Jak z tego grac pliki - czyli jak wykorzystac max potencjalu? Komp i USB? Jaka aplikacja/system. Mam jeszcze sboxa touch - ale czy z nim bedzie to co potrafi w teorii ten dac?

http://www.audiostereo.pl/raspberry-pi-malinka-z-daciem-hifi-swietny-odtwarzacz-sieciowy_121319.html

 

lub

 

http://www.audiostereo.pl/allo-sparky-usbridge_135561.html

Edytowane przez guardiola4

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i dołączam do grona użytkowników Audio GD - jako użytkownik Master 10.

Od razu podzielę się pewnymi uwagami ... taka mała głupota, rozstaw nóżek w głębokości wynosi około 32-33 cm ponieważ mieści mi się na styk w szafce.

 

Zrobiłem także amatorski test poboru mocy dla Audio GD Master 10.

 

Uwaga! Jest to amatorski pomiar mający na celu zobrazowania jaki apetyt na "waty" ma ten wzmacniacz.

Do testu nie użyto żadnych profesjonalnych narzędzi pomiarowych ani wyszukanych metod. Same pomiary, ze względu na zamieszkanie w bloku były prowadzone do wartości „50” na wyświetlaczu, czyli do 50 kroku wzmocnienia. To, wedle danych producenta zaledwie 5% jego mocy ale to już było naprawdę głośno!

Wykres z małego testu poniżej.

 

To teraz trochę o samym teście. Po krótkim wygrzaniu (~10 minut) przetestowałem go dla dwóch utworów:

1. Enio Moroccone „The fortress” (The Good, The Bad and The Ugly) płyta „60 yers of music”, DECCA 570 007-1

2. Turbo „Sztuczne oddychanie” płyta „Kawaleria szatana” Metal Mind Records MMP CD 0069D

 

Utwory zapętlone (ponieważ sam test trochę trwał). Odczyty wykonywałem co 1 krok, każdy krok „trwał” około 10 sekund. Same pomiary wahały się w granicach +/- 0,7[W] ale wydaje się, że na tym poziomie nie będę robił odchyleń i błędów.

Co ciekawe, zapotrzebowanie na „prąd” z gniazdka, zależne jest od „gęstości” w utworze. Najwięcej było potrzeba na części z gitarami rytmicznymi oraz perkusją jednocześnie (Turbo). W przypadku, gdy występowały tylko jeden z nich, pobór trochę spadał o jakieś 5%. Sam test dotarł do 5% możliwości, ale w szczycie dojechałem przy drugim utworze do 60 kroku ~ 10% (bardzo krótko, bo było cholernie głośno!) i tam pobór wyniósł 244 +/-1,2 [W].

To teraz coś o sprzęcie. Urządzenie pomiarowe:

- Miernik energii elektrycznej Maclean Energy MCE06G, błąd pomiaru mocy +/- 0,2W lub +/-1%

- Audio GD Master 10 – wzmacniacz zintegrowany.

- Marantz UD7007 – odtwarzacz CD – źródło.

- VdH 3T The Valley – interkonekt XLR.

- TMR Ramses II – 2x2m kabel głośnikowy.

- Martin Logan ELS – kolumny głośnikowe.

post-69639-0-32702300-1515684150_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Witam,

i dołączam do grona użytkowników Audio GD - jako użytkownik Master 10.

Od razu podzielę się pewnymi uwagami ... taka mała głupota, rozstaw nóżek w głębokości wynosi około 32-33 cm ponieważ mieści mi się na styk w szafce.

 

Zrobiłem także amatorski test poboru mocy dla Audio GD Master 10.

 

Uwaga! Jest to amatorski pomiar mający na celu zobrazowania jaki apetyt na "waty" ma ten wzmacniacz.

Do testu nie użyto żadnych profesjonalnych narzędzi pomiarowych ani wyszukanych metod. Same pomiary, ze względu na zamieszkanie w bloku były prowadzone do wartości „50” na wyświetlaczu, czyli do 50 kroku wzmocnienia. To, wedle danych producenta zaledwie 5% jego mocy ale to już było naprawdę głośno!

Wykres z małego testu poniżej.

 

To teraz trochę o samym teście. Po krótkim wygrzaniu (~10 minut) przetestowałem go dla dwóch utworów:

1. Enio Moroccone „The fortress” (The Good, The Bad and The Ugly) płyta „60 yers of music”, DECCA 570 007-1

2. Turbo „Sztuczne oddychanie” płyta „Kawaleria szatana” Metal Mind Records MMP CD 0069D

 

Utwory zapętlone (ponieważ sam test trochę trwał). Odczyty wykonywałem co 1 krok, każdy krok „trwał” około 10 sekund. Same pomiary wahały się w granicach +/- 0,7[W] ale wydaje się, że na tym poziomie nie będę robił odchyleń i błędów.

Co ciekawe, zapotrzebowanie na „prąd” z gniazdka, zależne jest od „gęstości” w utworze. Najwięcej było potrzeba na części z gitarami rytmicznymi oraz perkusją jednocześnie (Turbo). W przypadku, gdy występowały tylko jeden z nich, pobór trochę spadał o jakieś 5%. Sam test dotarł do 5% możliwości, ale w szczycie dojechałem przy drugim utworze do 60 kroku ~ 10% (bardzo krótko, bo było cholernie głośno!) i tam pobór wyniósł 244 +/-1,2 [W].

To teraz coś o sprzęcie. Urządzenie pomiarowe:

- Miernik energii elektrycznej Maclean Energy MCE06G, błąd pomiaru mocy +/- 0,2W lub +/-1%

- Audio GD Master 10 – wzmacniacz zintegrowany.

- Marantz UD7007 – odtwarzacz CD – źródło.

- VdH 3T The Valley – interkonekt XLR.

- TMR Ramses II – 2x2m kabel głośnikowy.

- Martin Logan ELS – kolumny głośnikowe.

Morricone eko friendly, Turbo nie.

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem do odsłuchu Mastera 10. Ciekawe jak to zagra. Towarzyszył mu będzie Audiobyte Black Dragon i Harpie Amstaff Mini.

 

Czekamy na opinię , może będzie porównywany z innymi integrami ?

Na pewno trzeba mu będzie dać trochę czasu na rozgrzanie , jeszcze do tego dochodzi transport więc w pierwszy dzień pewnie jeszcze nic nie będzie wiadomo , nawet jeśli testowany egzemplarz był już wcześniej wygrzany.

 

Wydaje mi się , że Harpie nie są bardzo trudne do wysterowania , to połączenie z Audio-Gd powinno być udane a wydajność Mastera 10 jest bardzo duża na tle konkurencji , nie mam tu na myśli żadnych watów bo akurat ten parametr dla mnie nic nie wnosi .

Edytowane przez nikko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie, ale mi o to chodzi ze to nie jest cos w stylu najwyzszego Denona ktorego sie wyjmuje z pudelka z 0 godzin na budziku i jest raczej tragedia dzwiekowa i dopiero po (znacznym) czasie zaczyna grac :)

 

4hifi, tak na marginesie - wiemy ze recenzja z Audio Video nadchodzi, ale przydaloby sie to wyslac do audio.com.pl i highfidelity.pl rowniez ;)

Ja bym nawet Niemiaszkom wyslal do Stereo.de i Stereoplay - niech im kopara opadnie.

Biorac pod uwage ze nie ma dystrybutora na na Germanistan jeszcze, to w recenzji te ziomki oczywiscie wpisza Was jako dystrybutora i wszystko jasne.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie, ale mi o to chodzi ze to nie jest cos w stylu najwyzszego Denona ktorego sie wyjmuje z pudelka z 0 godzin na budziku i jest raczej tragedia dzwiekowa i dopiero po (znacznym) czasie zaczyna grac :)

 

4hifi, tak na marginesie - wiemy ze recenzja z Audio Video nadchodzi, ale przydaloby sie to wyslac do audio.com.pl i highfidelity.pl rowniez ;)

Ja bym nawet Niemiaszkom wyslal do Stereo.de i Stereoplay - niech im kopara opadnie.

Biorac pod uwage ze nie ma dystrybutora na na Germanistan jeszcze, to w recenzji te ziomki oczywiscie wpisza Was jako dystrybutora i wszystko jasne.... ;)

 

Gwarantuje iż podjęliśmy odpowiednie kroki :) w tej sprawie.

 

Z ciekawości czy któryś dac/headamp z Agd byłby na poziomie Black Daragona? Ceną porównywalny jest NFB27.38 i podejrzewam, że jako headamp może być lepszy, ale jako dac pewnie trochę gorszy.

Ktoś miał/ porównywał Agd z Black Dragonem?

Była nawet taki wątek na audiostereo :) Odpowiednikiem powinien być Master 11, Master 7, NFB 7.38 itd.

 

http://www.audiostereo.pl/tansza-alternatywa-dla-dac-audiobyte-black-dragon_131228.html/page__hl__audiogd__st__330

Edytowane przez 4hifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że DACi agd nie mają wejść AES/EBU. U mnie za transport robi Cocktailaudio x30,a on takie wyjście posiada więc szkoda byłoby nie wykorzystać. Z drugiej strony sprzęty Agd można połączyć ich autorskim ACSS - to jest dla mnie zupełna nowość. Na ile to zdaje rezultat to nie wiem. Kable do tego w ogóle są dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że DACi agd nie mają wejść AES/EBU. U mnie za transport robi Cocktailaudio x30,a on takie wyjście posiada więc szkoda byłoby nie wykorzystać. Z drugiej strony sprzęty Agd można połączyć ich autorskim ACSS - to jest dla mnie zupełna nowość. Na ile to zdaje rezultat to nie wiem. Kable do tego w ogóle są dostępne?

 

Kable sygnowane logiem Audio gd były dostępne u dystrybutora w dość śmiesznej około 100 zł za parę kabli acss, ale teraz coś nie widać na stronie. Oprócz tego posiadam parę kabli acss wykonaną na zamówienie przez Forza Audio Works - 0,5 m za 600 zł, ale grają wyraźnie lepiej, pełniejszym, bardziej nasyconym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable sygnowane logiem Audio gd były dostępne u dystrybutora w dość śmiesznej około 100 zł za parę kabli acss, ale teraz coś nie widać na stronie. Oprócz tego posiadam parę kabli acss wykonaną na zamówienie przez Forza Audio Works - 0,5 m za 600 zł, ale grają wyraźnie lepiej, pełniejszym, bardziej nasyconym dźwiękiem.

 

Są w dalszym ciągu dostępne :) Posiadamy również kable ACSS robione bezpośrednio przez naszą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, z chęcią przeczytam recenzję z testem (głównie laboratorium) chociaż w zasadzie mój zestaw z Masterem gra bardzo ładnie i jestem z niego zadowolony!

 

no wlasnie, mnie tez na maksa laboratorium interesuje, najlepiej w audio.com.pl

Gdzies pisali nawet ze SNR (na papierze kosmiczne juz 115dB) wyszedl w laboratorium we Francji....az 120dB. To jakas masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że taki SNR jest nierealny dla wzmacniacza. Testy zazwyczaj wychodzą dużo gorzej niż podają producenci. Taki Denon pma2500ne ma niby 110dB, a w pomiarach wyszło marne 79. Tak jest z większością wzmacniaczy. Tutaj spodziewam się czegoś w okolicach 90dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zebys sie nie zdziwil Cichom :)

Cos mi sie wydaje ze w audio.com.pl jak go wezma to bedzie grubo powyzej 90dB.

 

A Denon 2500ne to znany jest z tego ze ma wysokie szumy (duzo wyzsze od poprzednika). Najbardziej mnie dziwi ten NAD 356BEE bo zmierzyli go na 92dB a on przeciez kosztuje 2500 nowy, ale......to juz historia na inne forum a nie tu hehe.

 

Dla przypomnienia: Accuphase A200, ktory kosztuje 200 000 zl., na audio.com.pl zostal zmierzony na 107 SNR i 129 dynamika. Jak blisko uda sie zblizyc Masterowi?

hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też z chęcią się dowiem w jakiej gazecie będzie test, żeby mnie nie ominęło. Jak w Audio to spoko, akurat mam prenumeratę.

Czekam na informację od dystrybutora, niech wcześniej da znać gdzie będzie test, w którym numerze i jakiego pisma.

 

Test ma się ukazać w najbliższym numerze Audio Video :)

Przyznamy szczerze, że sami oczekujemy go z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie przed chwilą przyjechał i muszę trochę odczekać żeby się ugrzał. Pierwsze wrażenie - wygląd fenomenalny. W dodatku jest na prawdę duży, ale na szczęście zmieści się do szafki. Już Denon PMA2500ne to był kawał wzmacniacza, a ten jest jeszcze większy i sporo cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.