Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe z kapitalnym basem


Iceman007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy !

Zgadzam się jeśli chodzi o wzmak to najważniejsze aby był wydajny prądowo i bardzo transparentny nie narzucając swojego nalotu.

 

Jeśli chodzi o kable sprawdzałem ich wiele zawsze czegoś brak w ogólnym charakterze brzmienia.

Ostatnio posiadałem KIMBERy, które odsłoniły niesamowitą scenę, fajny detal oraz zrównoważenie instrumentów.

Każdy element orkiestry na swoim miejscu. Dało to spore zadowolenie lecz brak było MAGII.

 

Po wielu poszukiwaniach odało mi się wyszperać 2 firmy dające najlepszy kompromis w tym co oczekiwałem a mianowicie:

duża doza detalu i szczegółowości, kontrolowany bas oraz nie ginąca średnica.

 

W tym zadaniu podołał CARDAS i nasza rodzima AUDIOMICA LAB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia z tego co wiem to jest u Copperfielda. Kapitalny bas to mogą mieć wzmacniacz i kolumny a kabel co najwyżej może tego efektu nie zepsuć.

 

Audiomica to rzeczywiście istna magia w brzmieniu i gigant kablowy.

 

Zwłaszcza te filtry! panie jakie tam technologie, MIT i Transparent się chowa.

 

DFSS – Double Filtering Signal System

 

TFCT – Two Filters Current Tension

 

PFSS – Powder Filtering Signal System

 

DSS – Double Screen System

 

 

Jak ktoś miał malucha to nawet skojarzy ich wygląd :)

 

Cardas to słynny zamulacz więc może kolega ma problem z systemem?

 

Jak masz możliwość posłuchania przez RCA to ci coś podeśle i skończymy to gdybanie czy to już high end czy nie i czemu tak tanio.

 

Reszta na PW

 

Mój Ty drogi "pralinku" wyślij mi na testy te hi-endowe cukierasy głośnikowe i XLRy, opiszę ich brzmienie całkowicie bezstronnie.

 

Jaki poziom bazowy kabli do porównania mam przyjąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o COPPERFIELD-a to żadna w tym magia zaledwie średniego poziomu iluzja.

 

Mój system jest dosyć poukładany i nie potrzebuje zbytniego szlifu lecz wiele kabli potrafiło zepsuć całą spójność brzmienia.

 

Te 2 firmy spisały się najciekawiej. Nie patrząc na nazwy firmy czy też gdzie je wyprodukowano. Porównywałem je na różnych systemach i potwierdzało to moją poprzednią wypowiedź.

Nawiązując do CARDAS-a tak zamulał jeśli podłączyłem na nim cały system. Mieszając z AUDIOMICA dostałem przepiękne zestawienie na zestawie MERRIDIAN-a. System z Unison-em Research , LUXMAN-em, krell-em, Audio research, Electrocompaniet-em, Naim-em zagrały idealnie na tych polskich konstrukcjach kabli.

 

Do przetestowania Audiomica skusiła mnie jedynie ciekawość po wygraniu w konkursie kabla z najdroższej limitowanej serii ULTRA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e 2 firmy spisały się najciekawiej. Nie patrząc na nazwy firmy czy też gdzie je wyprodukowano. Porównywałem je na różnych systemach i potwierdzało to moją poprzednią wypowiedź.

Nawiązując do CARDAS-a tak zamulał jeśli podłączyłem na nim cały system. Mieszając z AUDIOMICA dostałem przepiękne zestawienie na zestawie MERRIDIAN-a. System z Unison-em Research , LUXMAN-em, krell-em, Audio research, Electrocompaniet-em, Naim-em zagrały idealnie na tych polskich konstrukcjach kabli.

 

Zasada łaczenia systemu kablami jest prosta ale bardzo istotnym elementem /najważniejszym / od którego zaczynamy jest żródło

w postaci cd drive,cdp lub gramofonu gdzie powinniśmy zastosować najlepszy kabel cyfrowy [1]najlepiej xlr lub interkonekt też

xlr jesli zródłem jest cdp .

Sygnał wysyłany ze zródła powinien być bezkompromisowy i najwyższych lotów tak aby kolejne urzadzenie w systemie toru

/dac ,pre lub power/ przyjęło najwięcej informacji pasma i samego charekteru brzmienia /co jest mniej istotne gdyż pózniej będzie

można dalszymi ic i głosnikowymi zmieniać brzmienie zależnie od potrzeb /.

W rozbudowanych systemach gdzie żródłem jest cd drive i dac od zawsze sprawdzały się kabelki cyfrowe[1] firmy Siltech HF9G3

na przykład lub Stealth VariDig Sextex z górnej półki.Nie sprawdziły się cyfrówki innych znanych firm kablarskich między innymi Harmonix 101 który jak na cyfrówkę miał zawężony i bardzo uspokojony charakter przekazu.

Łączenie systemu w tzw.sety nie przynosi zazwyczaj dobrych i spodziewanych efektów bo kazda z firm produkujących okablowanie ma jakiś naljepszy produkt /pc,ic,głosnikowy czy cyfrowy/ i tak dla przykładu :

Transparent Audio zawsze słynął z bardzo dobrych kabli głosnikowych

Harmonix z sieciówek i głośnikowych

Tara Labs z interkonektów

Siltech z cyfrówek ,sieciówek i interkonektów

Kubala - Sosna interkonekty ,głośnikowe,sieciówki

Kimber z interkonektów

Sun Audio/Madrigal/ interkonekty,cyfrówki

itd.Tu potrzebne są personalne testy w konkretnym systemie ale zasady aby do żródła dać najlepszy z mozliwych kabelek należy pilnie przestrzegać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kabel cyfrowy może "zawęzić i uspokoić przekaz"? (przy transmisji cyfrowej)

Jest to słyszalne tak samo jak nasycony i odchudzony przekaz transmisji cyfrowej.Gdyby było jak piszesz wszystkie cyfrówki grały

by jednakowo a przynajmniej podobnie.

 

Zasada łaczenia systemu kablami jest prosta ale bardzo istotnym elementem /najważniejszym / od którego zaczynamy jest żródło

w postaci cd drive,cdp lub gramofonu gdzie powinniśmy zastosować najlepszy kabel cyfrowy [1]najlepiej xlr lub interkonekt też

xlr jesli zródłem jest cdp .

Sygnał wysyłany ze zródła powinien być bezkompromisowy i najwyższych lotów tak aby kolejne urzadzenie w systemie toru

/dac ,pre lub power/ przyjęło najwięcej informacji pasma i samego charekteru brzmienia /co jest mniej istotne gdyż pózniej będzie

można dalszymi ic i głosnikowymi zmieniać brzmienie zależnie od potrzeb /.

W rozbudowanych systemach gdzie żródłem jest cd drive i dac od zawsze sprawdzały się kabelki cyfrowe[1] firmy Siltech HF9G3

na przykład lub Stealth VariDig Sextex z górnej półki.Nie sprawdziły się cyfrówki innych znanych firm kablarskich między innymi Harmonix 101 który jak na cyfrówkę miał zawężony i bardzo uspokojony charakter przekazu.

Łączenie systemu w tzw.sety nie przynosi zazwyczaj dobrych i spodziewanych efektów bo kazda z firm produkujących okablowanie ma jakiś naljepszy produkt /pc,ic,głosnikowy czy cyfrowy/ i tak dla przykładu :

Transparent Audio zawsze słynął z bardzo dobrych kabli głosnikowych

Harmonix z sieciówek i głośnikowych

Tara Labs z interkonektów

Siltech z cyfrówek ,sieciówek i interkonektów

Kubala - Sosna interkonekty ,głośnikowe,sieciówki

Kimber z interkonektów

Sun Audio/Madrigal/ interkonekty,cyfrówki

itd.Tu potrzebne są personalne testy w konkretnym systemie ale zasady aby do żródła dać najlepszy z mozliwych kabelek należy pilnie przestrzegać.

[.]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tam MIT i Transparent gra najlepiej w secie. Patrz Pan jaka niespodzianka. Mieszanie konektów i głośnikowego z innymi firmami zawsze wpływało na znaczną degradację brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w twoim systemie tak jest.

Co do MIT-a to i w moim też set gra super ale mieszanie daje równie dobre a jedynie

nieco inne efekty.

Ale już przy innych firmach najlepsze efekty miałem właśnie mieszając kable.

Np IC srebrny jednej firmy i miedziany głośnikowiec innej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tam MIT i Transparent gra najlepiej w secie. Patrz Pan jaka niespodzianka. Mieszanie konektów i głośnikowego z innymi firmami zawsze wpływało na znaczną degradację brzmienia.

Interkonekt plus głosnikowy to za mało jak na set.

Set to sieciówka,cyfrowy ,.interkonekt ,głośnikowy.Wątpię aby takie zestawienie dawało najlepsze efekty a to jest do sprawdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan Ty we wszystko wątpisz a ja wątpię w Twe mądrości.

Możliwe że masz za małe doświadczenie w temacie okablowania.

Ważne że gra Ci 'dobrze' a jak dobrze to nikt nie wie dopóki nie usłyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie mam bardzo małe, jedynie kilkadziesiąt kompletów kabli, kilkanaście kompletnych systemów i 5 pomieszczeń odsłuchowych :) I to własnych nie kolegi, ciotki, szwagra i innego diabła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 8 Listopada 2012 - nie na temat
Ukryte przez Fr@ntz, 8 Listopada 2012 - nie na temat

Czyli problem nie w doświadczeniu.

 

Jeśli po tym wszystkim wybrałeś to co u Ciebie gra to mamy do czynienia z kłopotem laryngologicznym.

Albo, może "przegąbczyłeś" swoje 5 pomieszczeń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

..miałem kiedyś całe okablowanie Acrolinka (tylko na odsłuch) podłączone do moich klocków, sieciowe 2 x 9300, ic 6300,gło s-3000.....to było bardzo dobre granie....ale Argento FMR, ic Acro 6300 i gło S-3000,daje mi więcej przyjemności ze słuchania muzyki...Nordost SPM Ref gło i ic SPM Ref plus sieciowy Valhalla....nie bylo się czym chwalić. Sieciowe Argento FMR plus cholernie drogi głośnikowy Argento Flow Master Ref zagrały znacznie słabiej od całego okablowania Acro.Tak więc, kable trzeba dobierać, bo nie zawsze sprawdza się cały set.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 8 Listopada 2012 - nie na temat
Ukryte przez Fr@ntz, 8 Listopada 2012 - nie na temat

Czyli problem nie w doświadczeniu.

 

Jeśli po tym wszystkim wybrałeś to co u Ciebie gra to mamy do czynienia z kłopotem laryngologicznym.

Albo, może "przegąbczyłeś" swoje 5 pomieszczeń?

 

Jakiś cienias ukrywa się pod nowym nickiem. Pewnie to zakompleksiony Juruś. Pokaż na co Cię stać i nie ukrywaj się!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Szymon, wpis Mirosłava 1 potwierdza pewną regułę opisaną w poprzednim poście.

Ogólnie stosowanie setów okablowania z danej firmy nie jest złe bo jest bezpieczne / i często nic poza tym /.

Jesli chcemy uzyskać dżwięk najwyższych lotów ze swojego systemu podpinanie kabli róznych brandów jest obligatoryjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale puszkowce rządzą się swoimi prawami. U mnie sety podanych firm grały najlepiej. "Zwykłe" kabelki jak najbardziej można mieszać.

Trzeba pamiętać tylko o zamykaniu okien bo dźwięk najwyższych lotów może... wylecieć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać tylko o zamykaniu okien bo dźwięk najwyższych lotów może... wylecieć!

W Twoim największym pokoju odsłuchowym 'Bizancjum' jakoś nie zauważyłem okien /ale mogę się mylić / więc dżwięk najwyższych lotów będzie słyszalny, bez obaw /jeśli gra tak jak mówisz /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to utworki?

Z tych płyt:

1.Bobby Mc.Ferrin - 'Vacabularies'

2.Jonni Mitchell - ' Travelogue'

3.Caribbean Jazz Project -' Mosaic '

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dżwięk vibrafonu i metal drumm'u powie bardzo dużo o systemie na którym będzie odtwarzany ten kawałek.

Jesli będzie za szklisty dżwięk lub będzie piaszczyć w górnych rejestrach to znaczy ze coś jest nie tak z konfiguracją urządzeń.Utwór ten obnażył słabosci dżwiękowe niejednego 'super' systemu ale nie będę o tym pisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli ktoś twierdzi że cały set sprawdził się lepiej w systemie....pewnie tak jest nie mam powodu twierdzić że jest inaczej.Nigdy nie miałem do czynienia z kablami MITa więc się nie wypowiadam.Najlepszy dzwięk jaki zabrzmiał u Mirosława był na kablach...głośnikowy Entreq Challanger, ic Acro 6300 i 3 x Argento FMR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mam takie 3 utworki po których jestem w stanie stwierdzić jak system gra.

 

A czy możesz również stwierdzić czy tej zimy spadnie śnieg i kiedy dokładnie?

Wybieram się na kulig i nie wiem kiedy go zaplanować co by sankami po asfalcie nie jechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz również stwierdzić czy tej zimy spadnie śnieg i kiedy dokładnie?

Wybieram się na kulig i nie wiem kiedy go zaplanować co by sankami po asfalcie nie jechać ;)

Jarek z takimi problemami to nie to forum.Najlepiej zapytać górali.Na pewno powiedzą jak postawisz flaszkę i zagrychę.i napijesz się razem z nimi.

Z tego co wiem to gustujesz w perfumowanych drinkach więc biesiada z góralami nie wchodzi w grę, ale za

stówkę to wyprognozują pogodę jaką będziesz chciał mieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek z takimi problemami to nie to forum.Najlepiej zapytać górali.Na pewno powiedzą jak postawisz flaszkę i zagrychę.i napijesz się razem z nimi.

Z tego co wiem to gustujesz w perfumowanych drinkach więc biesiada z góralami nie wchodzi w grę, ale za

stówkę to wyprognozują pogodę jaką będziesz chciał mieć.

Zaraz tam perfumowane drinki.

Niektórym śmierdzi wóda a niektórym whisky.

Jedni piją to pierwsze inni to drugie .... a jeszcze inni Borygo lub wino na kościach i też jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.