Skocz do zawartości
IGNORED

DIABEŁ, LUCYFER, SZATAN - za a nawet przeciw :D


Radmruś

Rekomendowane odpowiedzi

Czy współczesny człowiek ( europejczyk ) wieży w takie rzeczy jak diabeł, lucyfer, szatan? Czy zło osobowe w inteligentnej formie istnieje?

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z jakąś formą zniewolenia lub zjawiskiem nie bardzo normalnym? A może dziwnymi odczuciami lub jeszcze dziwniejszymi niepowodzeniami następującymi jedne po drugich? Przyznam się, że kiedyś doświadczyłem wielu dziwnych rzeczy głównie jako obserwator.

Tak słuchałem sobie Budki Suflera - kawałku " Kiedy Rozum Śpi " sprowokowało to mnie do zasięgnięcia Waszego zdania. Dziś bez problemu można kupić rożne kukiełki wodo, pójść sobie do wróżki, albo zapłacić za rzucenie uroku na niewygodnego sąsiada itd. Wraca średniowiecze czy co???

Od jakiegoś czasu ( to nowość ) obserwuje się zjawisko przyjazdu obcokrajowców głównie z europy zach. proszących o pomoc polskich księży egzorcystów.

Wiadomo w jakiej sprawie ... :D

MÓJ PIERWSZY RAZ :D

Sporo lat temu będąc sobie na spacerku dobiegły mnie odgłosy z piekła rodem. ( było już ciemno i lekki mróz ) Naprawdę żaden film, najlepszy horror nie zapewni takich dźwięków. :D Postanowiłem odszukać miejsce skąd to dobiega - okazało się że to z baraku pełniącego funkcję kaplicy na czas budowy nowej świątyni.

Dużo nie brakowała a prawie żem zadzwonił na policję :) W między czasie podeszłam i posłuchałem - bardzo się zdziwiłem gdyż oprócz łaciny usłyszałem niemiecki i angielski :D Pomyślałem sobie co oni na tym zadupiu tu robią... Będąc w zamierzchłych czasach ministrantem szybko zorientowałem się że GRUBO oj GRUBO PANIE ... grubo... Dziś wydawałoby się w nowoczesnej europie problem nie powinien mieć miejsca. A jednak...

Filmy - dokumenty, dowody stanów nadnormalnych, cudów, uzdrowień, uwolnień, egzorcyzmów i innych ciekawostek dropsa jest dostępnych np. YouTube ale i w wielu innych miejscach.

Jak to z tym diabłem jest ? Jest czy go niema ? Jeżeli istnieje to czy ma realny wpływ na nasze życie? Internet pęka w szwach mnogością przykładów na istnienie czegoś co do końca chyba nigdy nie zrozumiemy.

zapraszam do pogaduchy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem , że w ostatnich 10-15 latach szatan przybiera postać kosmitów , gdyż współczesny człowiek nie jest już tak podatny na wróżki , wilkołaki , zmory itp. , natomiast ET robi wrażenie nawet na ludziach wykształconych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzorcyści KK donoszą, że od pewnego czasu (dekada, dwie? - nie pamiętam) obserwują lawinowy przyrost 'zleceń' egzorczmów oraz, że egzorcystów po prostu brakuje, bo przez wiele lat niewiele księży przygotowywało się do tej 'specjalizacji'.

Ciekawe, że wielu egzorcystów powtarza dziś, że największym osiągnięciem szatana jest przekonanie człowieka, że on nie istnieje. Skoro nie istnieje, nie trzeba się go bać, zajmować, etc. --> to daje największą swobodę działania. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób napisze, że to bzdury i bajki, zabobony, etc. Jasne, można tak podchodzić do tych spraw - wybór każdego. Należałoby oczekiwać, że ateiści w istnienie diabła nie wierzą, bo jest to konsekwencją odrzucenia wiary w Boga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2b418df8ea255741d8a0c413604efca9.jpg

Szatan?

 

Wszyscy wiemy, że Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz dawno powinni siedzieć. Za sponiewieranie godności Rzeczypospolitej, za insynuacje polityczne, za niszczenie autorytetu najwyższych instytucji państwa polskiego, za przyczynianie się do utraty wiarygodności Polski w Europie. Nie jest nawet ważne, czy oni mają rację, czy nie. Tak długo, jak w Rzeczypospolitej będzie można rzucać bezkarnie kalumnie pod adresem najwyższych organów państwa polskiego, nie będzie rozwoju demokracji w Polsce. Pozwalamy sobie na zbyt wiele i stwarzamy atmosferę, że można pozwolić sobie na jeszcze więcej.

 

Kto to powiedział?

Lucyfer?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy, że Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz dawno powinni siedzieć. Za sponiewieranie godności Rzeczypospolitej, za insynuacje polityczne, za niszczenie autorytetu najwyższych instytucji państwa polskiego, za przyczynianie się do utraty wiarygodności Polski w Europie. Nie jest nawet ważne, czy oni mają rację, czy nie. Tak długo, jak w Rzeczypospolitej będzie można rzucać bezkarnie kalumnie pod adresem najwyższych organów państwa polskiego, nie będzie rozwoju demokracji w Polsce. Pozwalamy sobie na zbyt wiele i stwarzamy atmosferę, że można pozwolić sobie na jeszcze więcej.

 

Święte słowa. Podważanie ich to robota Lucyfera. Swoją drogą Antoni ma takie dziwne oczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre posty na forum to nie mam wątpliwości że co niektórych musiało coś opętać(obojętnie jaki słowami to nazwiemy Lucyfer ,Szatan czy cokolwiek innego) .Normalnie ludzie nie wypisują takich rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że polityka jest ważną dziedziną życia społecznego ale... pfff . Co ma piernik do wiatraka... Bardziej chodzi mi w tym temacie o ewentualny wpływ mocy diabelskich na życie zwykłego człowieka. Wszelkie latające spodki, kaczki, polityka - można sobie osobny wątek założyć - po drugie do głosowania marsz ! - i problem sam się rozwiąże.

Proszę nie pisać pierdoł ...747, Jaro_747. Załóżcie sobie osobne tematy - piaskownica jest duża i miejsca starczy dla wszystkich.

Temat wbrew pozorom nie jest taki błahy, co nie znaczy że wszędzie należy widzieć diabła - może bardziej ludzką ułomność.

Proszę nie wjeżdżać tu z polityką. Jak zajdzie potrzeba to się to posprząta.

Dzięki za wasze wpisy romekjagoda i 23031970.

Przygotowuje coś na rozgrzanie tematu, linki, dokumenty warte zobaczenia...

pozdrawiam

 

AFRYKA

Prorok Joshua, to bardzo wyjątkowa postać która ponoć przepowiedziała katastrofę smoleńską, ale nie o tym... - Ich Kościół przeżywa prawdziwe oblężenie gości z całego świata, wydawało by się że problemu niema... a jednak. Jego goście ( bardziej pasuje pacjenci ) przylatują z USA, Kanady, Europy, Australii itd. i proszą go o pomoc. Jest strona internetowa z transmisją na żywo jego ( ich ) posługi. Nie wiem czy na marsie znajdą diabła, tu na ziemi chyba więcej się dzieje. Zapraszam na początek na egzorcyzmy, uwolnienia, uzdrowienia w wersji afrykańskiej :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Kto to powiedział?

Lucyfer?

Tak myślą codziennie miliony Polaków, którzy mają dość sekty smoleńskiej, rządzonej przez szatana.

 

@Radmruś:

Dla ciebie mam za to inny przykład działalności szatana. Po co szukać aż w Afryce. Tuż "za twoim płotem" w Danii dzieją się ciekawe rzeczy. Czy diabeł maczał w tym palce?

http://ekstrabladet.dk/nyheder/samfund/article1861736.ece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EUROPA

Jak na stary kontynent przystało też ma swoje " ciekawostki dropsa " I to ile tego jest... Może zacznę od Ojciec Pio - to bardzo ciekawa postać ubiegłego wieku. Niektórzy z Was może pamiętają jakieś wiadomości z TV, chociaż wątpię by za komuny takowe do polski docierały. Co to za typ? Oj grubo panie grubo ... Gwiezdne wojny przy nim wysiadają, cichy i posłuszny do bólu, przyczyna wielokrotnego podnoszenia ciśnienie " katolickiej mafii " Teleportacja jest niczym do bilokacji :D Jak to w standardzie bywa takie osobowości przyciągały i nadal przyciągają ludzi z całego świata. A co on ma wspólnego z tym tematem? Dużo...

Można by horror nakręcić o wizytach jakie mu składał ten raczej nieproszony gość.

Przyznam że już dawno temu przeczytałem wersję nieoficjalną i tą oficjalną jego biografii i obje były raczej takie same. W zasadzie obojętnie jaką się weźmie książkę do ręki na jedno wychodzi... Za darmo dostępny jest film np. na YouTube, warto go obejrzeć w systemie kina domowego albo przynajmniej ambiofonicznego z uwagi na bardzo ciekawe efekty akustyczne - wręcz diabelskie :D

Oprócz tego są jeszcze Google :) Można także poszukać w lepszej wersji.

A to bardziej jako dokument.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki StaryM -ie słyszałem o tym w wiadomościach - no ale jest ten temat... pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie pisać pierdoł ...747, Jaro_747. Załóżcie sobie osobne tematy - piaskownica jest duża i miejsca starczy dla wszystkich.

Temat wbrew pozorom nie jest taki błahy, co nie znaczy że wszędzie należy widzieć diabła - może bardziej ludzką ułomność.

Mały off topic:

747 to w sumie z 3 cyfr, wartość 18. Średnia z trzech cyfr to 6. A więc 666.

Przypadek...?

Jaro i 747, zastanówcie się nad sobą... a właściwie zastanów, bo jesteś jedną osobą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiestwo

Tytuł "VICARIUS FILII DEI" (z łacińskiego "Wikariusz Syna Boga") – jest to fraza użyta w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na określenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

5d58840f43e84dd4f2cbb3e4eb32a44c.png

Fraza ta jest kojarzona z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , choć oficjalny jego tytuł, o identycznym znaczeniu, jest jednak nieco inny, Vicarius Iesu Christi i nie daje w sumie 666.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox, na Twoim miejscu nie żartowałbym.

W 733 dwie ostatnie cyfry dają w sumie 6. Pierwszy znak w alfabecie łacińskim jest na szóstej pozycji. Wszystkich znaków w nick`u jest 6.

A więc w sumie; zakamuflowane 666...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba w starołacińskim ;) Tam litery G w ogóle nie ma!

 

Ale sami widzicie, że Szatan obecny jest wszędzie.

Tak jak i Bóg przenika wszystko.

Swoista równowaga.

Od człowieka, każdego z nas, zależy jaka droga pójdziemy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już nie filozuj Grzesiu, StaryM Cie rozszyfrował...krzewiciel nauki na Forum, lucis ferre, psiakrew...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ale wszyscy idźcie tą drogą ;

-numerologia

-ezoteryka

-okultyzm

-prosto w łapki złego :)

 

A poważnie - podpisuję się pod tym co napisał romekjagoda;

 

"Ciekawe, że wielu egzorcystów powtarza dziś, że największym osiągnięciem szatana jest przekonanie człowieka, że on nie istnieje. Skoro nie istnieje, nie trzeba się go bać, zajmować, etc. --> to daje największą swobodę działania."

 

Dodałbym nie tylko egzorcyści tak uważają!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

prosto w łapki złego :)

Tak, bo jak się przyjrzysz dokładnie historii niektórych wątków, to odgadniesz wszystko. A jak nie odgadniesz to ci niektórzy powiedzą.

Grześ, Fox, także i ja oraz kilku innych tworzymy szatańską forpocztę na forum. ;)

Myślę, że dla niektórych jesteśmy gorzej niż diabłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to od dawna wiem. :)

No właśnie nie wszystkich wymieniłeś. Ci co działają w ukryciu są skuteczniejsi :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

"Ciekawe, że wielu egzorcystów powtarza dziś, że największym osiągnięciem szatana jest przekonanie człowieka, że on nie istnieje. Skoro nie istnieje, nie trzeba się go bać, zajmować, etc. --> to daje największą swobodę działania."

Drogi kolego, skoro uważam, że nie istnieje żaden bóg, to oczywisty w moim przypadku jest brak wiary w szatana również. W końcu szatan to jakaś odwrotność boga w religiach takich jak chrześcijaństwo oraz islam.

Mnie zaskakuje w pokrętnościach rozmaitych religii teoria, która uważa, że to właśnie ja - ateista jestem największym zagrożeniem. Islamiści chcieliby mnie zabić, chrześcijanie być może nie, ale na pewno uważają ateistów za największe zagrożenie i kojarzą ich podobnie jak islam z szatanem.

Przy czym kompletnie lekceważą wyznawców swoich religii, którzy (według ich własnych zasad) łamią przykazania, otwierając tym samym drogę szatanowi. No może nie kompletnie, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc kiedyś jako " brat od przytrzymywania " starsi po fachu jaja sobie robili. I tak na przykład od tyłu podawali sam palec a zły duch wiedział kiedy dokładnie to robią i próbował tego paluszka złapać i złamać, tak jak by ta osoba miała 3 oko :) i dokładnie widziała co się dzieje za nią z tyłu. Najgorsze to jak czasami takiego pacjenta ( np. dzieciaka o wadze 60kg. trzyma 6 chłopa a ten małolat nimi podrzucał tak że czasem trzeba było przerywać cała imprezę :D Oczywiście w standardzie plucie i wyzwiska najczęściej w kilku językach.

Takich pacjentów z grubszą sprawą to zawsze obecny jest lekarz psychiatra ( co najmniej psycholog ) i dobra obstawa mężczyzn do przytrzymywania. Prawie zawsze także korzysta się z pomocy innych lekarzy obecnych na miejscu. Egzorcyści zawsze ściśle współpracują z lekarzami - to podstawa. Poza tym na takiej modlitwie / egzorcyzmie jest gdzieś na zapleczu grupa modlitewna - różaniec, koronka i te sprawy ... Z ciężkimi przypadkami akcja trwa nawet kilka lat - męczarnia nie samowita ! Taki zainfekowany gostek w pewnym sosie doświadcza namiastkę piekła na ziemi. Przy rasowym egzorcyście ( takim z doświadczeniem ...) współpracuje grupa proroków i innych charyzmatyków - to bardzo duża pomoc pomagająca w rozszyfrowaniu kamuflażu złego. Jest coś jeszcze ... Jeżeli jest w pobliżu jakiś ciekawski żyjący w grzechach, czyli taki bardziej " podatny " gostek na złego ducha - musi się liczyć że szatan w osobie opętanej może ciebie zbluzgać i wyjawić twoje najskrytsze grzeszki publicznie ! Zapewniam ze w piety wchodzi i może nawet będzie takiemu gościowi na gapę potrzebna rozmowa z psychologiem :D Najlepszy i najbardziej radosny moment to wręczenie biletu w jedna stronę do piekła - osoba wcześniej opętana wychodzi z transu i mimo wyczerpania jest szczęśliwa :) Nie każdy nadaje się by pomagać osobom tak cierpiącym, dodatkowa robi się to za darmo... - często poświęcając swój czas a nawet pieniądze. Osoby cierpiące otrzymują wszechstronną pomoc, zawsze za darmo. Przy zwykłych ( tych lżejszych ) zniewoleniach demon otrzymuje klapsa np. przy modlitwie wstawienniczej i spada gdzie pieprz rośnie. Młodzi ludzie lobią spróbować i bawią się czasem niebezpiecznymi zabawkami - konsekwencje są potem bardzo opłakane..... w takich przypadkach nierzadko Kościół okazuje się jedyną deską ratunku.

W przygotowaniu coś specjalnego - potem to wkleję...

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są może statystyki "opętań" , w zależności wierzący a ateiści?

Kiedyś trzymałem jednego Niemca i Francuza, chyba nawet nie byli ochrzczeni - ten Francuz raczej nie był... a egzorcyzmy występują także w niektórych odłamach muzułmańskich. W Rosji Stalin wytępił prawie całe prawosławie i jest mnóstwo ateistów - opętań z pewnością więcej niż w Polsce... na YouTube sporo tego jest. Może ktoś zna jakiś namiar na jakieś statystyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klik Kazimierz

W latach 1970–1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, wcześniej był działaczem Zrzeszenia Studentów Polskich i Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1981 był lektorem KC PZPR. Należał do współzałożycieli Polskiej Unii Socjaldemokratycznej, której był wiceprzewodniczącym. Partię tę opuścił wkrótce w proteście przeciw udzieleniu przez Tadeusza Fiszbacha poparcia dla kandydatury Lecha Wałęsy na stanowisko prezydenta RP. Następnie współtworzył Unię Pracy[. W 2001 wstąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2004 wybrany został w skład konwentu programowego SLD. Wkrótce potem opuścił partię. W 2007 był w regionalnym komitecie honorowym Platformy Obywatelskiej. W 2009 kandydował do Parlamentu Europejskiego z listy Porozumienia dla Przyszłości.Od 2011 roku ekspert Państwowej Komisji Akredytacyjnej

 

Diabeł wcielony, regularny.

Archetyp

 

the-devil-tarot-card.jpg

 

Taką kartę pokazał tarot w pytaniu o zamach w Smoleńsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.