Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do ALTUS 75?


Bukaj

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie kilka by się znalazło, ale w połączeniu z altusami to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Słyszałem wiele kolumn w życiu, ale z całym szacunkiem dla altusów NIC nie zagrało GORZEJ! Jak chcesz pozostawić te kolumny to kup jakikolwiek wzmacniacz bo i tak charakter brzmieniu nadadzą altusy - wrzeszczący i hałaśliwy, bez jakichkolwiek pozytywnych cech.

A swoją drogą skąd bierze się dobra sława altusów??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś z podobnego przedziału cenowego, pomijając kwestię "wstydzenia" się danym sprzętem w konkretnym przedziale cenowym a więc do 500 zł to ja radzę: sprzedaj A75 i kup Jamo S426 i do tego wzmacniacz, nie drogi, może być to Marantz PM54 lub Denon PMA720, nawet jakiś Pioneer. Chłopie, zamkniesz się w cenie 700-800 zł i będziesz śmiał się sam z siebie jak przypomnisz sobie dźwięk z A75. W tej cenie nie złożysz nic bardziej sensownego. A jak sprzedać A75? Prosta recepta! Daj ogłoszenie na Elektrodzie - tam się o nie będą nawzajem zabijać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez wiele lat Altony 80. Kilka lat temu sprzedałem. Wiem jak to gra. Lepiej od Prismów, które dają do kin domowych. Od normalnych kolumn już tylko gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej od Prismów, które dają do kin domowych. Od normalnych kolumn już tylko gorzej.

ha ha ha i o to cały czas chodzi :) Ja do dzisiejszego dnia nie potrafię zrozumieć faktu, jakim cudem GDWT w domu brzmi lepiej aniżeli GDWK.. Ludzie, Altus 75, 110, 140, 200, 300, Zeusy nie są dla ludzi szukających CO NAJMNIEJ znośnego dźwięku. To są HARPAGANY którymi służby porządkowe powinny tłumić niepożądane uliczne demonstracje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle już napisano, że Altusy to beznadziejne kolumny, a tu cały czas, z uporem maniaka powstają takie jak ten tematy.

Ile można pisać i pisać, ile można walić w ten sam bęben? No ile?

 

Za założenie kolejnego tematu o doborze elektroniki do Altusów bym karał.

Za to, że nie czyta się tego co już zostało napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym podpiął na sztywno wątek o Altusach na samej górze zakładki Stereo. Żeby nie zaśmiecać forum tylko cały ten śmietnik zgromadzić w tym jednym wątku. Co na to moderacja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Altusy są aż tak złe? Nigdy ich nie słuchałem... ale w miarę jak czytam forum stereo umacniam się w zdaniu że dobre kolumny to takie co kosztują min 10tys... to jest obsesja na punkcie dźwięku moim zdaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście lat temu kupiłem Radmory LS10- niedrogie kolumny podstawkowe, po przesłuchaniu których kolega tylko raz włączył swój sprzęt z podpiętymi Altusami 140. Wylądowały w piwnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kolumny to takie co dobrze grają. Lepsze od Altusów można kupić za przysłowiową stówkę.

 

Dokładnie. A za kilka stówek to już zupełnie przyzwoite.

 

Czy te Altusy są aż tak złe?

 

Widzisz - większość z nas ma do Altusów podejście sentymentalne. Niejedną imprezę się przeżyło. Poza tym wtedy była moda na korektor w uśmiech, sopran na max i kontur. I wtedy to fajnie "cykało" :) Ale jak je skonfrontujesz z czymś nawet w tych samych zakresach cenowych to wypadają blado. No i są fajnym meblem. Ale to chyba nie o to chodzi.

Trochę mi to przypomina tęsknotę za PRLem. Który w bezpośredniej konfrontacji przegrywa bezlitośnie. Mimo tego całego dzisiejszego bagna. Bo my tęsknimy za młodością. A nie za PRLem i Altusami.

 

Do autora - jak już się upierasz na te Altusy to kup np. takiego Sony TA-F270. Kosztuje grosze, ma kontur, regulatory, porządne zaciski głośnikowe i gra całkiem przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Altusy są aż tak złe? Nigdy ich nie słuchałem... ale w miarę jak czytam forum stereo umacniam się w zdaniu że dobre kolumny to takie co kosztują min 10tys... to jest obsesja na punkcie dźwięku moim zdaniem

Żadna obsesja tylko doświadczenie. Trzeba więc więcej słuchać a mniej czytać, wówczas nie trzeba wydawać tysięcy złotych i zaoszczędzi się sporo kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wtedy była moda na korektor w uśmiech, sopran na max i kontur. I wtedy to fajnie "cykało" :)

 

co ty opowiadasz jak moda? co ma moda do subiektywnych odczuć i upodobań brzmieniowych modne mogą być buty albo spodniczka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty opowiadasz jak moda? co ma moda do subiektywnych odczuć i upodobań brzmieniowych

 

Nie no nic nie ma. W końcu miliony nastolatek słucha Justina Biebera (czy jak to się tam pisze) bo jest wybitnym artystą.

 

"Moda – w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi"...

Wiesz - naśladować innych można na wiele sposobów - nie tylko ubierając się tak samo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem 35 lat temu Altusy 75 i byłem bardzo szczęśliwy.

Kilka lat później miałem już Altusy 140 i też było Ok choć już wtedy wiedziałem,

że góra jest za ostra a bas rozlazły, bez kontroli i ataku.

Ale takie były czasu, wybór był mały a i kasy nie za wiele bo sprzęt zachodni wtedy

był dla nas kosmicznie drogi.

Ale że po tylu latach ktoś jeszcze kupuje Altusy to jestem w szoku.

Sądziłem, że tego już nawet nie ma na rynku wtórnym.To już dawno powinno się rozsypać.

Ludzie to zamrażają i w chłodniach trzymają?

 

Patrząc na to z dzisiejszej perspektywy to są to strasznie grające kolumny, a nawet wręcz

kaleczące nie tylko słuch ale i muzykę.Powinny być zakazane!! Altus Werboten!!! Keine Altus!!!

 

Za rozsądne pieniądze można znaleźć przyzwoicie grające kolumny z drugiej ręki i nie kaleczyć

sobie słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, Panowie! Każdy słucha tego, czego chce. Jak komuś się podoba dźwięk z Altusów, to jego sprawa.

Kiedyś, jak kupiłem sobie Technicsa (RS-B965 i SU-V90D), to mój wujek stwierdził, że jestem pier......ty, bo jego radiomagnetofon (mono RM-121) gra tak samo. I miał prawo do takiej opinii!

Nie piszę tego, żeby posądzać założyciela wątku o brak słuchu, tylko żeby pokazać, że każdemu podoba się co innego. I nie zamierzam przekonywać go do zmiany kolumn na lepsze (według mnie i moich kolegów).

 

Bukaj, jak Ci się podobają Altusy, to dokup sobie do nich jakiegoś Pioneera lub Sony i będzie git. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.