Skocz do zawartości
IGNORED

Zeta Zero - interesujący wywiad


thomassek

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz wymyślić lepszą filozofię ;)

 

Dla mnie Zety Zero to kolumny o miękkim przyjemnym, nie narzucającym się brzmieniu.

 

Jednak w ostrym, szybkim, rocku poległy, bas misiowaty, zlewający się.

Ciekaw jestem dlaczego tak wiele Hi-Endowych (cokolwiek to znaczy) konstrukcji nie radzi sobie z ostrym rockowym graniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, oto jest pytanie - dlaczego sobie nie radzi?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowa inżynieria, daje zawsze pozytywny wynik.

Zbytnia samodzielność Twórcy może przeciągnąć krótką kołdrę parametrów za bardzo w jedną stronę.

Dzieje się tak często, jak ktoś pragnie wyróżniać się indywidualnymi preferencjami, zwłaszcza jeśli nie posiada się solidnie umocowanych podstaw ku temu.

 

Pisałem już elaboraty na temat ZZ, nie będę się powtarzał, to produkt, który wygląda na wynik zbiegu okoliczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w ostrym, szybkim, rocku poległy, bas misiowaty, zlewający się.

Ciekaw jestem dlaczego tak wiele Hi-Endowych (cokolwiek to znaczy) konstrukcji nie radzi sobie z ostrym rockowym graniem.

Jak sobie nie radzą to znaczy tylko tyle, że nie są hi-endowe. Chyba, że chodzi jedynie o miejsce w cenniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim High End w Monachium pan Tomasz miał swój pokój. Mniejszy niż zazwyczaj wynajmuje na AS.

Nie było też tak charakterystycznego wystroju ( odwiedzający AS wiedzą o czym wspominam ). Może szkoda.

Prezentacja zestawu kolumny i wzmacniacze w kanonie innych wystawców. Na AS natężenia dźwięku zawsze wyganiają mnie z pokoju po minucie. W Monachium grało że się tak wyrażę normalnie. Jak widać pan Tomasz inwestuje w promocję swoich produktów. Z drugiej strony nie boi się konfrontacji z produktami innych w tym tych najlepszych.

Wystawia swój sprzęt pod ocenę ludzi którzy nie mają do niego i jego sprzętu żadnych uprzedzeń bo po prostu widzą i słyszą go po raz pierwszy. Tylko przyklasnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A kupiłeś już jakieś kolumny?

Przeglądam czasami różne wątki i o ile się nie mylę "przewijasz" się od czasu do czasu pisząc na temat różnych kolumn.

Pytam z ciekawości co w końcu wybrałeś.

Wybredny jesteś czy tylko malkontent ;)

 

 

Co do kolumn Zeta Zero to nie zauważyłem jakichś większych sukcesów tej firmy na arenie międzynarodowej.

Humorystycznie (tak jak ich wygląd) traktować należy stronę www producenta.

Najciekawsze są linki do recenzji, które w rzeczywistości okazują się ...........zwykłymi zdjęciami "reporterów" lub użytkowników innych for internetowych ;)

To tak samo jakby obejrzeć sobie stronę ze zdjęciami na "pejsbooku" - byłem tu i tu , o i tam też byłem :)

 

Z tego co mi wiadomo dużo większym zainteresowaniem niż Zeta Zero cieszyły sie oryginalne produkty innej polskiej firmy PANCIN.

 

pozdrawiam

 

 

 

Dokładnie to samo chciałem napisać.

Ale nie chciałem urazić "pasjonatów".

Nie kupilem jeszcze kolumn, bo dopiero po selekcji wybralem trzy firmy ktore bede bral po uwage. Pozostawilem na placu boju tylko trzy firmy ktorymi jestem zainteresowany,kolumny to ZuAudio Druid MKV(6500eur),Bastanis Matterhorn(4400eur) i Bela Luna Diamante(4500eur),bede szukal uzywanych!Mam zamiar tez kupic gramofon Transrotor ZET1,duzo znanych kolumn musialem odzucic bo byly np.gabarytowo za duze do pokoju( 20m/2) lub maloskuteczne!Ciezko sie zdecydowac bo Bela Luna Diamante ma specyficzny dzwiek"tubowy",ostry i szybki,nie pokazuje czaru lampy 300B ,ale zagra z kazdym gatunkiem muzyki dobrze.ZuAudio Druid MKV to kolumny ktore zagraja ze wszystkimi rowniez gatunkami muzyki, ale granie jest takie bardzo "estradowe" tak stwierdzil recenzet Marek Dyba, ktore je sluchal.Ostatnie to Bastanis Matterhorn ktore Marek Dyba posiada sa wyjatkowe, ale juz nie zagraja dobrze z kazdym gatunkiem muzycznym, ale wyjatkowo graja wokal i klasyke,trzeba pamietac ze to kolumny do wzm lampowego na lampy 300B i najlepiej jak maja 8ohm,ok.100db,najlepiej jak sa bez zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie, że nigdy żadnych kolumn do tych 300B nie kupisz.

Chyba nawet nie istnieje poważny zamiar takiego zakupu.

"przeczucie" to chyba twoje powolanie i wiesz na pewno ,kiedy i o ktorej godzinie nie mozesz wyjsc z domu, aby kawka mie nasrala tobie na glowe!prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu proces decyzyjny zakupu w tej branży jest niesamowicie skomplikowany. Znam osobników którzy od 2 lat regularnie przychodzą do sklepu min raz na miesiąc i zadają te same pytania i nic nie kupili jeszcze bo się ciągle zastanawiają :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu proces decyzyjny zakupu w tej branży jest niesamowicie skomplikowany. Znam osobników którzy od 2 lat regularnie przychodzą do sklepu min raz na miesiąc i zadają te same pytania i nic nie kupili jeszcze bo się ciągle zastanawiają :D

 

oni dawno kupili na rynku wtorny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ostatnie to Bastanis Matterhorn ktore Marek Dyba posiada sa wyjatkowe

Nie znam tego Pana więc nie chcę się na ten temat wypowiadać.

Natomiast test testem a twój słuch i gust to zupełnie inna sprawa. Oczywiście, wręcz należy sugerować się jakimiś opiniami ludzi z branży przy preselekcji sprzętów natomiast nie zawsze są one zbieżne z gustami słuchaczy.

Bez preselekcji po prostu się nie da kupić kolumn bo jest ich po prostu za dużo na rynku.

Ponadto należy pamiętać ,że kable i lampy mają znaczący wpływ na finalny dżwięk (tutaj już widzę usmiech politowania kilku "expertów" z AS).

 

Powodzenia przy wyborze i zakupie kolumn (i kabli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Zeta Zero to chyba te są referencyjne bo właściciel używa ich w studio do odsłuchów, czemu ich nie sprzedaje?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

"Do adaptacji i korekcji akustyki studia używamy ponad 100 m kw najlepszych (i najdroższych niestety...) piramidowych i promieniowych poliuretanowych dyfuzorów..... natomiast popularne w wielu amatorskich instalacjach nic nie dające akustycznie wytłoczki z jajek zostawiamy kurom...."

 

studio_c3.jpg

 

Wzruszające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wywiadu wynika, ze sodowka jednak troche do glowy uderzyla, no ale jak sie jest takim szalonym i pomyslowym geniuszem to mozna sobie na chwile slabosci pozwolic:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W studiu już nie widać tych wszystkich kosmicznych technologii użytych do budowy Zeta Zero. Zwykłe sprzęty, wzmacniacze Akai itp.

 

Takie same bzdury jakie pisze o adaptacji akustycznej tego studia, to wiele z nich na pewno wrzuca także do opisów tworzenia kolumn Zeta Zero.

 

Każdej Polskiej firmie życzę dobrze, ale...

Jak spotykam różne materiały związane z tymi sprzętami to nie wiem, czy gość bardziej lansuje swoje produkty czy siebie.

Widać to np. tutaj w galerii "zaplecze naukowo badawcze":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

facet ma zdjęcie prawie przy każdym sprzęcie, leci mi to już trochę narcyzmem. Nie wiem czy on nawet wie, jak działają niektóre urządzenia przy których stoi.

 

Ja wiem, ze każda firma musi uprawiać trochę czary mary do wizerunku, chwalić się, jednak w tym przypadku to chyba trochę jest przesadzone.

 

Co do strategi cenowych Zeta Zero i Pancin to wydaje mi się, że chłopaki zaczęli od tyłu strony.

Z reguły nowa firma zaczyna od spokojniejszych cen, buduje w miarę tanie modele, ludzie kupują, jeśli są dobre przekonują się do nich, firma może wejść na wyższy poziom cenowy i jakościowy itd. W ten sposób buduje się markę i zaufanie.

Jak nowa, nieznana firma zaczyna od kolumn za 50 tyś w górę, to może być ciężko z wejściem na rynek, choć mogę się mylić.

 

Nie podoba mi się też brak cennika na stronie zeta zero, a tyle pisze właściciel na ten temat:

 

"W sprawie cen prosimy o kontakt [email protected] lub tel. 601842926. Szczegółowy kompletny cennik wysyłamy zawsze na życzenie. Ze względu na wahania kursów walut i ciągły wzrost cen drogich i unikalnych komponentów niezbędnych do budowy kolumn ZETA ZERO w tym .m.in. metali ziem rzadkich ceny kalkulowane są na bierząco. W sprawach aktualnych cen prosimy zatem zawsze o kontakt bezpośredni z nami."

 

Takie zapisy lecą mi już hochsztaplerką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znam tego Pana więc nie chcę się na ten temat wypowiadać.

Natomiast test testem a twój słuch i gust to zupełnie inna sprawa. Oczywiście, wręcz należy sugerować się jakimiś opiniami ludzi z branży przy preselekcji sprzętów natomiast nie zawsze są one zbieżne z gustami słuchaczy.

Bez preselekcji po prostu się nie da kupić kolumn bo jest ich po prostu za dużo na rynku.

Ponadto należy pamiętać ,że kable i lampy mają znaczący wpływ na finalny dżwięk (tutaj już widzę usmiech politowania kilku "expertów" z AS).

 

Powodzenia przy wyborze i zakupie kolumn (i kabli).

Pan Marek Dyba jest recenzentem ktory bardzo lubi lampe i czesto pisze o kolumnach, ktore graja najlepiej z wzm lampowymi SET,mozna miec do niego zaufanie ,bo akurat w tym sie specjalizuje i slucha tego samego gatunku muzyki,oczywiscie trzeba samemu zrobic odsluchy,dlatego pozostal mi jeszcze ZuAudio i Matterrhon.

Wzm Cary 300SEI moj nie jest hiper, ale wyjatkowy i poszukiwanie najlepszych kolumn do niego jest dla mnie wyzwaniem i swietna zabawa ,a nie nerwowa trzesawka i musem zakupu za wszelka cene, bo czas ucieka ,ha ha z tego wyroslem bo kupowanie i sprzedawanie pozniej ze strata to jest dobre na gieldzie papierow wartosciowych(akceptacja strat)by nie byly wieksze.Duzo jest audiofili szukajacych kolumn i odsluchujacych je w sklepach ,a potem kupuja je uzywane,nie mozna sie dziwic, bo ceny sa wysokie i nie wszystkich stac na nowe.Mysle ze najwiekszym bledem jest kazanie sobie placic za polskie kolumny jak np.Zeta Zero tak wysokich sum,trzeba najpier wyrobic sobie renome swiatowa a pozniej podnies ceny,ale widze ze polscy producenci najlepiej zracaja na siebie uwage najlepiej wysoka cena,innym przykladem wysokiej ceny sa kolumny polskie ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mysle ze najwiekszym bledem jest kazanie sobie placic za polskie kolumny jak np.Zeta Zero tak wysokich sum,

Ja lubię i cenię polskie produkty.

Najbardziej z nich lubię ogórki kiszone i małosolne oraz kabanosy.

To są niewątpliwie nasze hity exportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak - tych ardento to nawet słuchałem kiedyś... Totalna porażka! Grało niespojnie, nieciekawie, sucho bez żadnej głębi, ale nawet lokalizacj stereo nie było poprawnej. Wrażenie jakby ktoś przypadkowe głośniki wpakował w deskę, która akurat miał pod ręką i nawet strojeniem się nie zajął...

 

Myślę, ze w przedziale 4-8 tysięcy mogłyby powalczyć, ale też miałyby godnych konkurentów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek10 masz racje co do renomy firmy audio.

Taką renomę trzeba sobie wypracować i trwa to latami.

 

Problem tylko w tym, że nie jesteś obiektywny.

Te twoje 3 firmy których kolumny rozważasz być może kupić

tak samo nie mają żadnej renomy.

Nie wiem nawet czy są złe czy dobre bo to zupełnie nieznane

wynalazki, które później w przyszłości będą nieodsprzedawalne.

Takich firm jest na rynku pewnie ponad 100 i nic z tego nie wynika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze najwiekszym bledem jest kazanie sobie placic za polskie kolumny jak np.Zeta Zero tak wysokich sum,trzeba najpier wyrobic sobie renome swiatowa a pozniej podnies ceny,ale widze ze polscy producenci najlepiej zracaja na siebie uwage najlepiej wysoka cena,innym przykladem wysokiej ceny sa kolumny polskie ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem czy masz świadomość tego, że Marek Dyba nie zastanawiałby się nawet chwili nad zmianą posiadanych kolumn na te z linka. I nie z racji, że są za drogo wycenione. A producent tych kolumn też nie ma problemu z ich sprzedażą. Trzeba nawet wcześniej zamówić.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A producent tych kolumn też nie ma problemu z ich sprzedażą. Trzeba nawet wcześniej zamówić.

 

Pewnie trzeba poczekać bo sprowadza metale ziem rzadkich :)

 

Produkcja kolumn na zamówienie najczęściej występuje w 2 przypadkach:

1. Produkt jest zindywidualizowany, okleina, design itp. zależne od życzenia klienta.

2. Mała, jednostkowa produkcja, firma żyje od zamówienia do zamówienia.

 

Sly30 poruszył też ważny aspekt - odsprzedawalność.

Kupując kolumny np. za 3 tyś zł. można tą sprawę pominąć. Jak nam nie podpasują czy się znudzą to sprzedamy za grosze czy oddamy komuś w rodzinie.

Jeśli jednak kupujemy głośniki za 50 czy 100 tyś to kwestia czy damy to radę później sprzedać i z jaką strata zaczyna mieć znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja kolumn na zamówienie najczęściej występuje w 2 przypadkach:

1. Produkt jest zindywidualizowany, okleina, design itp. zależne od życzenia klienta.

2. Mała, jednostkowa produkcja, firma żyje od zamówienia do zamówienia.

3. właściciel zarabia na życie czymś innym; więc w punkcie drugim zgadza się mała, jednostkowa, zindywidualizowana produkcja

 

Jeśli jednak kupujemy głośniki za 50 czy 100 tyś to kwestia czy damy to radę później sprzedać i z jaką strata zaczyna mieć znaczenie.

tylko pod warunkiem, że zamierza się je kiedyś sprzedawać - są ludzie, którzy sprzęt kupują żeby słuchać muzyki, a nie żeby obgryzać paznokcie zastanawiając się czy i za ile będą mogli kiedyś sprzedać swój sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając muzyki też można obgryzać paznokcie :)

 

Pewnie, że sprzęt kupuje się do słuchania muzyki, tak samo jak samochód do jeżdżenia. Wydając jednak poważną sumę bierze się różne kwestie pod uwagę.

Wiele osób kupując sprzęt nie myślało o sprzedaży, a później z różnych względów jednak sprzedawało, wystarczy poczytać to forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ;)

Za taką argumentację masz ode mnie + (wartość humorystyczna).

 

Dziękuję za kolejkę, ale...

trzeci punkt dodany przez kol. Pal 55 wyjaśnia sprawę. A jeśli je usłyszysz i dostaniesz ciśnienia, wtedy każdy dzień to wieczność.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen -oczywiście przy drogich zakupach ludzie kieruja się mozliwoscia pozniejszej sprzedazy , wymiany -często u dilera sprzętu to całkiem normalne

nie sa zainteresowani tylko ci którzy nie bawia się w przewalanie sprzetu - kupuja płyty i są zadowoleni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.