Skocz do zawartości
IGNORED

Sprawiedliwość wg. Wymiaru Sprawiedliwości.


TomekL3

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycje milicji są kontynuowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co to ma wspólnego z milicja? Kolejny przykład, że obecna policja jest niedouczona, niekompetentna i nie można mieć do nie zaufania. Nigdy nie wpuszczam policjanta do swojego domu. W ostatnim czasie dwa razy musiałem z policjantem rozmawiać. Zawsze robiłem to za ogrodzeniem mojej posesji.

 

Wracając do tego przypadku. I właściciel samochodu popełnił błąd i policjant popełnił błąd albo sprowokował. Po kolacji i trzech piwach odmówiłbym przestawienia samochodu osobiście. Po kolacji i trzech piwach policjant powinien wyczuć woń alkoholu już w mieszkaniu. Tłumaczenia wszystkich zainteresowanych stron są pokrętne. Wygląda na to, że ów skazany nie zaparkował samochodu jak należy. Widocznie kolacja u rodziców nie ograniczyła się jedynie do jadła. I stąd późniejsze kłopoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenia wszystkich zainteresowanych stron są pokrętne. Wygląda na to, że ów skazany nie zaparkował samochodu jak należy.

Czyli nie obce jest "Dajcie mi człowieka, a paragraf na niego znajdę ..." .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kamyczek do piramidy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja sprawy o wafelka druga instancja trzyma poziom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie sądu jest jak najbardziej prawidłowe - winny, bez orzekania kary - może nawet "zawiasy" nie byłyby tu za ostre. Funkcjonariusz służby więziennej nie jest powołany do tego rodzaju działań. Nie chce firmować tego rodzaju wyroków lub sumienie mu nie pozwala, niech napisze raport do przełożonego o zwolnienie ze służby. Niech się zatrudni w Markocie, bo w Polsce Armia Zbawienia jeszcze raczej nie działa.Zaś przełożony po takim wyroku, może zwolnić go ze służby lub przesunąć na inne stanowisko, niższe czy mniej odpowiedzialne. A o tym skazanym media jeszcze pewnie coś napiszą. Oby nie było to jakieś ciężkie przestępstwo. Nie raz informowano w mediach, że przestępcy potrafią sobie załatwić sobie odpowiednie papiery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie sądu jest jak najbardziej prawidłowe - winny, bez orzekania kary - może nawet "zawiasy" nie byłyby tu za ostre. Funkcjonariusz służby więziennej nie jest powołany do tego rodzaju działań. Nie chce firmować tego rodzaju wyroków lub sumienie mu nie pozwala, niech napisze raport do przełożonego o zwolnienie ze służby. Niech się zatrudni w Markocie, bo w Polsce Armia Zbawienia jeszcze raczej nie działa.Zaś przełożony po takim wyroku, może zwolnić go ze służby lub przesunąć na inne stanowisko, niższe czy mniej odpowiedzialne. A o tym skazanym media jeszcze pewnie coś napiszą. Oby nie było to jakieś ciężkie przestępstwo. Nie raz informowano w mediach, że przestępcy potrafią sobie załatwić sobie odpowiednie papiery.

Towarzysz Moczar byłby dumny, że nauki towarzysza Dzierżyńskiego nie poszły w las.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Działanie sądu jest jak najbardziej prawidłowe

Mój prawnik indagowany niegdyś przeze mnie o sposób myślenia sądów zeznawał jak nakręcony o ustawach, kodeksach i paragrafach a na koniec zapewnił mnie że prawnicy to nie urzędnicy i kierują się również zdrowym rozsądkiem i zwykłą przyzwoitością.

Ostatnio jakoś tak się rakiem z tych ostatnich wycofał :(

Nie raz informowano w mediach, że przestępcy potrafią sobie załatwić sobie odpowiednie papiery.

Na przykład ubezwłasnowolnienie celem kradzieży wafelka? Oj, czy Ty przypadkiem z branży nie jesteś?

 

Swoją drogą "w cywilu" lekarze mają polisy, inżynierowie mają polisy, prowadzący własne firmy też się ubezpieczają na wypadek gdyby trzeba było pokryć czyjeś (nawet niezawinione) straty. A dlaczego u sędziów i prokuratorów nie można takiego mechanizmu wprowadzić?

Może ktoś zna "wersję oficjalną" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzysz Moczar byłby dumny, że nauki towarzysza Dzierżyńskiego nie poszły w las.

 

Widzę, że mam do czynienia ze znawcą biografii towarzyszy Moczara i Dzierżyńskiego i zupełnym dyletantem w kwestiach państwa i prawa. Ponieważ w tej drugiej dziedzinie czuję się pewniej, do niej właśnie ograniczę swoja wypowiedź.

 

Media jak zwykle zrobiły wielką sensację z tego przypadku. Nagłośniły to tendencyjnie - nigdzie nie doczytałem się, czy ów wielce pokrzywdzony ukradł jednego batonika, czy ukradł może już ich tysiąc. Nic nie napisano o jego osobie z jakiego środowiska się wywodzi, czy miał wcześniej konflikty z prawem, jaką ma opinie w swoim otoczeniu. Jest tylko atak na sąd i prokuraturę. Dla mnie ów pułkownik nie powinien pracować w więziennictwie minuty dłużej od uprawomocnienia się wyroku w jego sprawie.

 

Ów pan pułkownik więziennictwa zachował się tak samo, jak dr Chazan. W przypadku tego drugiego na Bocznicy napisano wiele negatywów o nim. Tymczasem działania obu jednakowo godzą w państwo. Szef zakładu karnego nie jest od tego, aby okazywać swoje dobre serce osadzonym. Ciekaw jestem, czy zawsze okazuje takie zaangażowanie na to, co dzieje się pod celą. Szczególnie, kiedy w grę wchodzi zachowanie przestępców z prawdziwego zdarzenia.

 

I dobra rada - na nerwy lepszy od... jest nervosol albo persen, ew. traxene. Wszystkie wyciszają.

 

 

(...)

 

Oj, czy Ty przypadkiem z branży nie jesteś?

 

(...)

 

Żeby od razu uciąć wszelkie spekulacje oświadczam uroczyście, że nie jestem z branży wafelkowej.

 

 

Mój prawnik indagowany niegdyś przeze mnie o sposób myślenia sądów zeznawał jak nakręcony o ustawach, kodeksach i paragrafach a na koniec zapewnił mnie że prawnicy to nie urzędnicy i kierują się również zdrowym rozsądkiem i zwykłą przyzwoitością.

(...)

 

Mam kolegów prawników. Wątpię, aby któryś z nich kierował się przyzwoitością. Jeden nawet był w telewizorze przy paru głośnych sprawach. Z jednym uznanym rozmawiałem osobiście i okazał się wyjątkowym Mende - demonstrowane poczucie wyższości i nieomylności własnej, brak poszanowania dla innego człowieka i ta twarz pijaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

oświadczam uroczyście, że nie jestem z branży wafelkowej.

Uff, to dobrze. Dalej można spokojnie krytykować PrincePolo :)

Poczucie wyższości i nieomylności własnej, brak poszanowania dla innego człowieka

Czyli pełna zgoda.

w tej drugiej dziedzinie czuję się pewniej,

To może znasz odpowiedź na pytanie z mojego poprzedniego posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

To może znasz odpowiedź na pytanie z mojego poprzedniego posta?

 

Nie znam. Bo wyroki sądów są niezbadane, Polacy zawsze poszkodowani, a dziennikarze kreują wirtualna rzeczywistość. Próbę odpowiedzi znajdziesz w tym co wcześniej pisałem.

Wcześniej media nagłaśniały podobny przypadek niepoczytalności. Są się ugiął i zwolnił, a sąsiedzi się wkurzyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobra rada - na nerwy lepszy od... jest nervosol albo persen, ew. traxene. Wszystkie wyciszają.

Ależ ja się nie zdenerwowałem na Ciebie. Ten nieco złośliwy komentarz napisałem z przekory:)

 

Nagłośniły to tendencyjnie - nigdzie nie doczytałem się, czy ów wielce pokrzywdzony ukradł jednego batonika, czy ukradł może już ich tysiąc.

Wszystkie media podają zgodnie, że jeden batonik za 99gr.

Nic nie napisano o jego osobie z jakiego środowiska się wywodzi, czy miał wcześniej konflikty z prawem, jaką ma opinie w swoim otoczeniu.

 

Arkadiusz K., schizofrenik, dwa lata temu ukradł batonik za 99 groszy. Sprawa trafiła do sądu. Mężczyzna nie zapłacił nałożonej grzywny i na 5 dni trafił do więzienia. Kaucję 40 złotych wpłacił za niego Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie.Arkadiusz K. ukradł batonik w 2011 roku. Policjanci, którzy go ujęli, sprawdzili dowód, ale nie zauważyli, że na dokumencie nie ma podpisu. To znak, że osoba jest ubezwłasnowolniona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i moze to i prawda i moze to i skandal ale ze to gazeta polska to wstrzymuje sie od odpowiedzi bo ona przypomina tego krwawegomanke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawiedliwość a prawo to dwie różne sprawy ,kanadyjski buc, weteran wojen sądowych

jakoś sobie z tym poradził.

No i ma te sprawiedliwość po swojej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Ta Twoja przekora mnie przekonuje, ale postawa pułkownika więziennictwa absolutnie nie. <br />
a madrzy sedziowe maja inne zdanie.Ty wyraznie trzymasz z tymi drugimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały "incydent" ale obrazuje stan resortu i jego tradycje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa p. Blidy wraca.

Z nasłuchu: "Barbara Blida o wszystko zadbała, podobno kiedy się zastrzeliła, to sama jeszcze wytarła pistolet ze śladów linii papilarnych, przebrała zszokowaną funkcjonariuszkę w świeży mundurek i umyła jej rączki, odebrała pamięć wielu świadkom, zachęcała funkcjonariuszy (trzydziestu czterech), żeby czuli się jak u siebie w domu, spacerowali godzinami po pokojach i zadeptywali ślady, a szczególnie cieszyło ją, jak dzwonili setki razy żonglując przy tym wdzięcznie telefonami przekazywanymi sobie z rąk do rąk. No i na pewno nie może wyjść z podziwu, patrząc z nieba, jak koncertowo wykonywali swoją niezmiernie trudną pracę szycia grubymi nićmi pisowscy

 

Cały tekst:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No i wypłynęły filmy Wiplera, służby przez rok "obrabiały" materiał dowodowy a i tak trzeba lemingom tłumaczyć że wszytko jest ok.

ps. Nie będę pisał a nie mówiłem bo dla mnie wiarygodność milicjanta czy innego przedstawiciela resortu to oksymoron ale może ktoś jest zaskoczony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wypłynęły filmy Wiplera, służby przez rok "obrabiały" materiał dowodowy a i tak trzeba lemingom tłumaczyć że wszytko jest ok.

ps. Nie będę pisał a nie mówiłem bo dla mnie wiarygodność milicjanta czy innego przedstawiciela resortu to oksymoron ale może ktoś jest zaskoczony ?

 

Milicjantów nie ma już od ćwierć wieku. Sam fim jest tylko dowodem na to,ze policjanci zdecydowali sie na zkucie Wiplera w kajdanki. Stawiał przy tym bierny i czynny opór i został przez nich spałowany po dupie i udach. Nic więcej na tej podstawie nie można wyrokować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Milicjantów nie ma już od ćwierć wieku

 

Co się z nimi stało ? Ulegli anihilacji ? Czy płacimy im resortowe emerytury a ci którzy jeszcze nie przeszli są na samej górze hierarchii, a ich następcy czy się odróżniają poza nazwą ?

 

ps. kolejny popis wymiaru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się z nimi stało ? Ulegli anihilacji ? Czy płacimy im resortowe emerytury a ci którzy jeszcze nie przeszli są na samej górze hierarchii, a ich następcy czy się odróżniają poza nazwą ?

 

(...)

 

Myślałeś nad tym prawie miesiąc. Odpowiem ci od razu: przeszli na renty, emerytury lub przez weryfikacje. Poczyta,j od kiedy w Najjaśniejszej jest Policja. Polecam szczególnie Monitor Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A psiakość! Toś się akurat teraz wybrał???!!! Przeca wojna, czy cuś...

Ale Syrii nie zwiedzaj, proszę Cię!:)

Pozdrawiam - Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sprawiedliwości staje się zadość.

Adam Słomka poleca obywatelskie nieposłuszeństwo jako metodę na komuchów. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sprawiedliwości staje się zadość.

Adam Słomka poleca obywatelskie nieposłuszeństwo jako metodę na komuchów. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widzę tego rodzaju zachowania to uważam, że dla tego rodzaju obywateli jest pilna potrzeba otwarcia ośrodka wczasowego na wzór Berezy Kartuskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.