Skocz do zawartości
IGNORED

PC AUDIO VOODOO STRIKE BACK


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

No więc ja wiem, że pomiarowo, to różnicy za bardzo nie widać. Niemniej asus po skonstruowaniu skończenie genialnego xonara z superparametrami, skonstruował jeszcze essence one, a potem essence STU...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 (czy tam 118) to ja mam w xonarze za marne siedem stówek

Na papierze czy mierzone ? Nie znam tego Xonara ale przy takiej dynamice to musiałby mieć bardzo dobry zegar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są z reguły dane producenta chipów

Nie mówimy o chipie bo taki sabre czy ti to mają kości dac' a i po 132dB. I co z tego ?

Mówimy o aplikacji.

Jak weźmiesz np. zegar 100ppm to realnie dostaniesz circa 17 bitów czyli powiedzmy koło 100dB.

Są różne wzorzyska i jest też taki, że wzrost dokładności zegara dwa razy daje jeden bit więcej dynamiki czyli circa 4dB.

To oczywiście pewien szacunek. Policz zatem jak dokładny musiałby być zegar aby tylko z niego wynikała dynamika 120dB. Coś koło 3ppm ? Policz sam :P

Więc ta zabawka Asusa na pewno nie ma takiej dynamiki jakby chciał kolega Ujemny.

Na forum były juz tego typu dyskusje. Padały w nich rachuby o realności 19 max 20 bitów

przy najlepszych rozwiązaniach. Łatwo policzyś z tego bity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekPlacek

można prosić o źródło tych wynurzeń o zależności dynamiki od zegara

 

jeden bit to 6dB a nie 4dB...

 

jeśli wychodzi Ci dobry zegar to znaczy że Xonar ma dobry zegar bo tyle dynamiki/SNR wychodzi w testach. 123dB to 20.5 bita licząc w bitach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

123dB to 20.5 bita licząc w bitach

Licząc w uproszczeniu. Faktycznie bliżej 20

SNR=6.02 x N + 1.76dB = 123dB

N=20.13 bita Przy pełnym sygnale wyjścia bez tłumnienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolejne mocne uderzenie za niecałe 400 ojro ;)

 

Do jplay cat lan idealny partner ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo pc-audio było niszą, w którą nie bardzo szło wejść, z zasady- nisza to nisza. Przez to był względny porządek i spokój od różnych szamanów. Czasy się zmieniły, każdy chce uszczknąć troszkę z tego tortu, a nóż widelec i tu znajdą się kolesie do rżnięcia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum były juz tego typu dyskusje. Padały w nich rachuby o realności 19 max 20 bitów

przy najlepszych rozwiązaniach. Łatwo policzyś z tego bity.

20bitów realnie to i tak doskonały wynik za daca (kartę) w cenie 700 zł. Inna sprawa, to dźwięk jaki z tego płynie nie patrząc na cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zarzut prawdziwego audiofila- sprzęt, na którym testował był niereferencyjny, za słaby, żeby wychwycić różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł dać drogie kable to podłączenia sprzętu testowego i przetestować coś więcej niż kabel od żelazka i chińszczyznę. Doskonale facet wie na czym polega wojna o wyższości kabli i tak nawalił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałeś tego filmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też posłuchać różnic a dokładnie sygnałów różnicowych na różnych kablach i nie tylko. Przydatny do tych celów jest program Audio DiffMaker.

W przypadku kiedy nie korzysta się z WC do synchronizacji należy pamiętać o obcięciu w plikach różnicowych początków i końców gdzie brak synchronizacji może powodować słyszalne przekłamania.

Jak się dobrze wykona zgrywki na dobrej karcie dzwiękowej, to słuchając pliku różnicowego można spokojnie mocno odkręcić gałkę wzmacniacza i poszaleć na odtwarzanym materiale :)

Słychać audiofilską przepaść, szczególnie na kablach USB !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż to za test na jakimś Sound Blasterze na USB który nawet nie jest w stanie odtworzyć płyty CD-Audio w pełnej jakości. Oczywiste jest że jakikolwiek Jitter będzie w takim wypadku schowany w szumach karty. Poza tym RMAA nie jest dobrym testem jittera. Znaczy sam program można użyć tj. jego funkcję analizy pasma ale trzeba użyć specjalnie spreparowanego pliku wav z bodajże sinusoidą 1KHz i na przemiennie przełączanym najmłodszym bitem (dla 16bit) z częstotliwością o 4x niższą niż częstotliwość próbkowania (tj 11.025KHz dla 44.1KHz. A tu koleś wrzucił zwykły RMAA i nawet nie powiedział że występujące różnice są w granicy błędu pomiarowego tj. że robiąc test kilka razy na tym samym kablu były takie wahania wyników.

 

No i sprawa samych kabli. Przedewszystkim powinien mieć DAC z wejściem USB i SPDIF i to takiego który jest podatny na Jitter z wejścia i wtedy testować sobie Jitter wysyłając dźwięk z DACa do karty dźwięku (np. Xonar STX bo ma świetne wejście). Test powinien zawierać kable drogie (conajmniej kilkaset złotych) vs tanie. Do tego wypadałoby przetestować TOSLINK aby ewentualnie potwierdzić/obalić mit że ma większy Jitter. Ewentualnie jeśli byłyby różnice (np. coaxial vs toslink) powinien być jeszcze test drugiego DACa, tym razem asynchronicznego. Najlepiej jakby różniły się Jitterem aby można było pokazać mniejwięcej jak się go ocenia.

 

No i to byłby test a tak to jest jakaś amatorka :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał testowac np. kable USB czy powinienem użyć współczesnego PC i współczesnej drukarki, czy jakichś rozpadających się klamotów powodujących błędy transmisji z jednego powodu że to już jest złom. Rzeczywiście nie było rozsądne użycie DACów, którym być może potrzebny jest tylko w miarę równy ciąg zer i jedynek...dodałbym nierozsądne jak dla kogo ;)

 

Naprawdę trzeba się cieszyć, że nowoczesne urządzenia pracują na byle jakim przewodniku i doskonale na właściwym i wyłącznie takie mnie interesują, a nie jakieś czułe instrumenty do badania kabli.

 

To nie wina kabli, one się ciągle różnią...niestety dla niektórych ludzie od interfejsów zrobili dobrą robotę...teraz wiadomo, że popełnili błąd...na nic setki godzin wtykania najgorszych z trudem-przewodzących drutów i w końcu sukces oznaczający jednakowy efekt dla większości marnych i dobrych kabli...ja na szczęście potrafię z tym żyć.

 

W jakiej trudnej sytuacji są teraz posiadacze urządzeń odbierających dane asynchronicznie...jitter nic nie robi z dźwiękiem...może te urządzenia są z pewnego punktu widzenia zepsute?

 

Przedewszystkim powinien mieć DAC z wejściem USB i SPDIF i to takiego który jest podatny na Jitter z wejścia

 

To by dopiero było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też posłuchać różnic a dokładnie sygnałów różnicowych na różnych kablach i nie tylko. Przydatny do tych celów jest program Audio DiffMaker

ciekawy programik, porównałem sobie tak na szybko dwa daci na tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ten test z filmiku taki troche malo rzetelny.. porownac przewody cyfrowe za 5 pln, 15 pln czy 35 pln (szacunkowe ceny) to w zasadzie z zalozenia bzdura.

jak juz porownywac kable cyfrowe, to chociaz klasy Wireworld Ultraviolet USB vs. najtansze chinczyki USB

osobiscie jak dla mnie wynik i tak bylby oczywisty, no ale chociaz z zalozenia merytorycznie test bylby bardziej pro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chociaz klasy Wireworld Ultraviolet USB vs. najtansze chinczyki USB

osobiscie jak dla mnie wynik i tak bylby oczywisty, no ale chociaz z zalozenia merytorycznie test bylby bardziej pro :)

 

Pro?

 

Weź kilku dowolnych profesjonalistów z działki sieciowej.

Każ im zebrać ofertę 10 różnych półtorametrowych patch cordów do wykonania krosowania w strategicznie ważnej instalacji. Powiedzmy serwerownia obsługująca połączenia na potrzeby wykonywania zdalnych operacji na otwartym sercu:-)

Nic nie wspominaj o granicy cenowej.

 

Sądzisz, że znajdziesz wśród ich propozycji coś o cenie ponad 40zł za sztukę?

 

Oni nie znajdą. Dla Pacuły żaden problem:-)

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie sadze, chodzi mi jedynie o to, zeby w tescie z tego filmiku wykazac brak zasadnosci (lub zasadnosc) kupowania cholernie drogich kabli cyfrowych audio.

w filmiku testom zostaly poddane najtansze kable, wiec test dowodzi poki co ze najtansze kable cyfrowe maja takie same wlasnosci :)

wystarczyloby do testu dostawic jakis lepszejszy kabel USB - chociazby wspomniany przeze mnie Wireworld Ultraviolet USB i test zyskalby na merytoryce.

az sie prosi o sprawdzenie wlasnosci tego typu kabli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3m kabla USB za 4000 pln :D

nie ciekawiloby Cie, jakby wypadl w zestawieniu z najtanszym chinczykiem USB?

mnie np. ciekawiloby, i takiego zestawienia porownawczego brakuje mi w tym tescie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

nie ciekawiloby Cie, jakby wypadl w zestawieniu z najtanszym chinczykiem USB?

Powiem tak. Dostarcz mi ten kabel na parę dni, a ja zrobię testy i pomiary.

Sorry, ale brednie o graniu cyfrowych kabli nie są chyba dla nikogo rozsądnego warte wydawania 4000 zł, żeby je obalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiales istoty mojego przekazu ;)

ja twierdze, ze kable USB w zaden sposob nie moga wplywac na jakosc dzwieku, brzemienie czy tam soniczna sygnature jak to Pacuła mawia.

aczkolwiek jest masa ludziów, co twierdzi inaczej a ostatecznego dowodu jak to jest w istotcie - brak.

znaczy w tym tescie z filmiku, bylo blisko do udowodnienia marzycielom high-end, ze kable USB za ogromne kwoty nic nie wniosa do toru audio.

ale w tescie zabraklo kabli z najwyzszej (czyt. najdrozszej) polki, wiec hajendowcy caly czas moga odeprzec argumenty zdaniem typu "w tescie zabraklo testu mojego drogiego kabla USB, a ja slysze jak on zmienia brzmienie" ;]

dlatego ja osobiscie czuje niedosyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to można odbijać piłeczkę bez końca i zawsze jak nie za 1000zł to będzie, że nie było za 10000zł albo jeszcze droższych, kiedy to testerowi zmięknie portfel i da sobie spokój:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie z testem brzmieniowym HDD...od razu ostrzegam, że muszą być dyski po 200, 2 000 i 20 000...inaczej poczuję niedosyt i będę stawiam zarzuty ;), a nawet nie jestem audiofilem...chyba że biednym audiofilem, jest coś takiego?

 

Uważam, że interesujące byłoby testowanie kabli USB modyfikowanych...z uciętym plusem zasilania lub/i masą, owinięte folią al, cu, obłożone ferrytami, owinięte naokoło kabla sieciowego z prądem 100A...kolejny test sprawdzałby przydatność kabli coax, głośnikowych, SATA, cat5,6,7 przy budowie lepszego USB...kolejny test porównanie brzmienia przy zastosowaniu 1,2,3,4...10 interfejsów USB i użycie odpowiedniej ilości kabli w przedziale 5-5 000 równolegle...wróć, to znaczy nie do 10 równoległych, a do 16 lub 24 interfejsów "po 1 na każdy bit" - jaki świetny slogan reklamowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

chyba nie zrozumiales istoty mojego przekazu ;)

Zrozumiałem, aczkolwiek źle wyraziłem swą opinię. ;)

 

Tak, to można odbijać piłeczkę bez końca i zawsze jak nie za 1000zł to będzie, że nie było za 10000zł albo jeszcze droższych, kiedy to testerowi zmięknie portfel i da sobie spokój:)

No właśnie. To jest sedno sprawy.

 

chyba że biednym audiofilem, jest coś takiego?

Waćpan raczysz żartować.

Musisz mieć nie tylko wolne powiedzmy 5 tysięcy, ale chcieć je jeszcze wydać na kabel USB. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test kabli cyfrowych w tym filmie dla tych, co nie umieją czytać między wierszami:) dowiódł, iż nawet najbardziej podły kabel od lampki nocnej jest w stanie przenieść cyfrową informację bez żadnych problemów, zatem zastosowanie do testu kabla za kilkaset zł mija się po prostu z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polemizował....brak wykorzystania potencjału droższych kabli jest dla mnie niezrozumiały...jako typowy konsument jestem rozczarowany...na co mam wydawać pieniądze? Na 30 zeta USB spokojnie mnie stać, a o takich za kilka tysięcy mogłem tylko marzyć...a teraz nie mam nawet marzeń...

 

Właśnie wymyłem a następnie nasączyłem płynem antystatycznym i wypolerowałem specjalną szmatką celulozową kabel od bardzo dobrze (teraz) grających słuchawek i znów zaczynam wierzyć w dobre, czyli drogie kable USB...w końcu mogę słuchać głośniej, zdaje się że laptop pracuje ciszej...chyba bity mają mniejsze opory. Poza tym nic się nie zmieniło ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polemizował....brak wykorzystania potencjału droższych kabli jest dla mnie niezrozumiały...jako typowy konsument jestem rozczarowany...na co mam wydawać pieniądze? Na 30 zeta USB spokojnie mnie stać, a o takich za kilka tysięcy mogłem tylko marzyć...a teraz nie mam nawet marzeń...

Tylko, że w tym wypadku nie ma co już poprawić, bo ilość poprawnie przesłanych informacji wynosi 100% a więc kabel musiałby coś dodać od siebie:) Czyli potencjał, jaki by nie był nie zostanie wykorzystany:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.