Skocz do zawartości
IGNORED

5000PLN - plazma czy LCD, jaki?


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie zatem proszę czemu mój jest zupełnie cichy? Nawet w jasnych scenach i przy wyłącznym dźwięku nic nie słychać. Podobno wyższe ustawienie Kontrastu wypływa na zwiększoną głośność. Ja mam ustawiony na maxa (Maciek sprawdzał, w żadnym stopniu nie psuje to Gammy, natomiast daje jasny obraz, jaki lubię).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie " tańsza i stosująca gorsze elementy firma LG" skupiła się na "bzyczeniu" a nie na poprawie jakości obrazu...

bzdura, dlaczego tak zacna firma na P nie zalewa masą cewek w z-sus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie zatem proszę czemu mój jest zupełnie cichy? Nawet w jasnych scenach i przy wyłącznym dźwięku nic nie słychać.

Masz 42 cale, mniejszy pobór szczytowy prądu - mniejsze ryzyko hałasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, dlaczego tak zacna firma na P nie zalewa masą cewek w z-sus

To może wyślij do zacnej firmy na P swoje CV i zostań tam głównym inzynierem i to zmień..... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 50STW60 było tak i na obecnym 50GTW60 jest cichutko, żadnego brzęczenia buczenia itp.... kontrast 78

 

P.s Wie ktoś co to są tryby profesional 1 i 2?? albo do czego służą? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co to są tryby profesional 1 i 2?? albo do czego służą? Pozdrawiam

Profesionalne tryby służą do dokładnego ustawiania obrazu, masz w nich więcej opcji niż standardowo (typu balans bieli, gamma i parę innych).

 

Po kolejnych kilku godzinach filmiku naprawczego Pioneera logo Eurosportu całkowicie zniknęło, czyściutko. To dziadostwo z odtwarzacza bez większych zmian, chyba już zostanie na stałe. Na ciemnym tle w ogóle nic nie widać. To wypalenie jest ciemniejsze w tym miejscu, więc dopiero na jasnym tle z bliska, pod lekkim kątem je widać. Chodzi o ten symbol pauzy i te dwa kółka otaczające. Dziwne bo są białe, a wypaliły się ciemniej. Jak się nic nie zmieni to może dałoby się zrobić "odwróconą planszę" tj czarny znaczek i białe tło, może by coś pomogło. Jak się nic nie zmieni przez parę dni to jeszcze tego spróbuję, choć wydaje mi się że już jest po ptokach.

 

XBMC-11-Eden-Movie-plays-in-Background.png

 

 

Jeśli kogoś interesuje to mały update. Ten cholerny znaczek pauzy przez ok tydzień czasu nawet nie drgnął i był wyraźnie widoczny z bliska, mimo różnych prób usunięcia. Zrobiłem screen czarnego ekranu z tym znaczkiem a potem negatyw i potraktowałem tym tv, przez jakieś 12h non stop (biały ekran z czarnym znaczkiem, dokładnie w miejscu tego wypalenia).

Więc tak - ten wypalony znaczek pauzy, był widoczny jako ciemniejszy element. Po potraktowaniu taką planszą z negatywem, zrobiło się odwrotnie, znaczek stał się jaśniejszy od całej reszty ekranu, tak jakbym przegiął w drugą stronę za bardzo ;)

Ale tym razem, normalnie oglądając tv, ten znaczek stopniowo coraz bardziej wyrównuje się, stapia się z tłem. Po kilku dniach oglądania, po parę godzin, już nie ma prawie żadnego śladu tego znaczka, sprawdzając z nosem w ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, może tak nie jest?

Nie znam się aż tak na budowie podzespołów elektronicznych..... a tamtego posta napisałem z lekkim humorem.... ;)

 

Powiedzcie zatem proszę czemu mój jest zupełnie cichy? Nawet w jasnych scenach i przy wyłącznym dźwięku nic nie słychać. Podobno wyższe ustawienie Kontrastu wypływa na zwiększoną głośność. Ja mam ustawiony na maxa (Maciek sprawdzał, w żadnym stopniu nie psuje to Gammy, natomiast daje jasny obraz, jaki lubię).

Nic kolego nie słyszysz bo siedzisz za daleko...... ;))))) lub się już przyzwyczaiłeś :))))

A tak na poważnie to kazda plazma "bzyczy", tylko trzeba posłuchać z bardzo bliska Czym większa tym troszkę głośniej ( wiem z doświadczenia)... nie ma takiej możliwości żeby były zupełnie cichutko. Moze Panowie potrzebujecie wizyty u laryngologa ;)) lub tak jak pisałem wyżej jest to kwestia przyzwyczajenia ;)

P.S. "Bzyczenie" taki plazmy (panasa) " urok " :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem screen czarnego ekranu z tym znaczkiem a potem negatyw i potraktowałem tym tv, przez jakieś 12h non stop

Po potraktowaniu taką planszą z negatywem, zrobiło się odwrotnie, znaczek stał się jaśniejszy od całej reszty ekranu

 

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem (popraw proszę gdybym zrozumiał źle): miałeś wypalony znaczek pauzy. Wypaliłeś więc resztę ekranu, adekwatnie. Masz teraz po równo, ale na znacznie bardziej wypalonym ekranie. Czy o to chodziło?

 

Nic kolego nie słyszysz bo siedzisz za daleko......

 

1.5 metra.

 

A tak na poważnie to kazda plazma "bzyczy"

nie ma takiej możliwości żeby były zupełnie cichutko

 

Sam niedawno apelowałeś o powściągliwość w wypowiadaniu się na tematy, gdzie brakuje doświadczenia. O ile się dobrze orientuję: Twoje doświadczenie z konkretnym modelem TX-P42G30E jest niewielkie, żeby nie powiedzieć żadne. Więc teoretyzujesz. Nie każda plazma bzyczy, czego dowodem również wpisy innych Kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno apelowałeś o powściągliwość w wypowiadaniu się na tematy, gdzie brakuje doświadczenia. O ile się dobrze orientuję: Twoje doświadczenie z konkretnym modelem TX-P42G30E jest niewielkie, żeby nie powiedzieć żadne. Więc teoretyzujesz. Nie każda plazma bzyczy, czego dowodem również wpisy innych Kolegów.

Czyli zostaje Wam Panowie laryngolog :)))) żarcik,żarcik....... masz rację z modelem G nie miałem doczynienia.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem 2 plazmy Panasa i w żadnej nic nie bzyczało, nawet jeśli Adaś Małysz śmigał z mamuciej i było biało jak cholera. Plazmy LG, Panasa czy Samsunga mają też moi znajomi i rodzina i jakoś też nic im nie bzyczy, nawet jeśli podejdzie się blisko( Małysz).

 

Na podstawie tego mogę wyciągnąć śmiały wniosek, że jeśli komuś coś bzyczy, to ma pecha i jest to marginalny wyjątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest to marginalne, jest nawet sonda odnośnie buczenia w G30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa ilość głosów jest za tym, że nie ma brzęczenia (lub jest niesłyszalne). Może faktycznie jest to kwestia konkretnych egzemplarzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi plazma troche bzyczy

Bylo tak od poczatku-im jasniej tym sie nasila

W domu tylko ja to slysze

Monitor od komputera tez bzyczy

Kineskopowy tv takze

 

Zreszta kazdy zasilacz impulsowy troche bzyczy-tzn nie spotkalej jeszcze zupelnie bezglosnego

Kiedys sie zastanawialem co tam wlasciwie brzeczy i podmienialem podzespoly

I tak nie spotkalem brzeczacego elektrolita

Za to transformator i tranzystory przelaczajace jak najbardziej--tutaj nic nie pomoze-radiatory chyba wzmagaja te dzwieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem (popraw proszę gdybym zrozumiał źle): miałeś wypalony znaczek pauzy. Wypaliłeś więc resztę ekranu, adekwatnie. Masz teraz po równo, ale na znacznie bardziej wypalonym ekranie. Czy o to chodziło?

Tak mi się właśnie wydaje, ale pewności nie mam. Ten znaczek to było raczej wypalenie, nie powidok, byłem w szoku że w tak krótkim czasie mogło do tego dość, ale już zwalam to na nowy panel.

 

Jak wiadomo powidoki znikają z czasem, jeśli ten "przepalony" biały na panelu nie jest wypaleniem tylko powidokiem, to powinien zanikać i w tej chwili się wyrównał jasnością z tym znaczkiem. Mam nadzieję, że tak zostanie, bo jeśli jeszcze to "przepalenie" białym ekranem zacznie jeszcze bardziej zanikać, to znowu ten znaczek będzie się odróżniał, będzie ciemniejszy niż reszta ekranu, tak jak przed "przepaleniem" białą planszą. Mam nadzieję, że to tylko moja głupia i mało prawdopodobna teoria i zostanie jak jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa ilość głosów jest za tym, że nie ma brzęczenia (lub jest niesłyszalne). Może faktycznie jest to kwestia konkretnych egzemplarzy?

 

No ale ponad połowa stwierdza że bzyczenie jest, więc to nie rzadka przypadłość i ciężko to nazwać pechem. Jak tak popatrzeć po internecie to w przeróżnych modelach występuje to zjawisko, w moim egzemplarzu także, ale ani trochę mnie to nie drażni ani nie przeszkadza. Nie wiem jaka jest głośność bzyczenia u tych ludzi z sondy, ale u mnie przy całkowicie białym ekranie nie słyszę go już na poziomie głośności około 5, czyli bardzo cicho bo skala jest chyba do 100. Do tv mam 2,5 metra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta kazdy zasilacz impulsowy troche bzyczy-tzn nie spotkalej jeszcze zupelnie bezglosnego

Oczywiście, że wszystko bzyczy, ponieważ pracuje, jednakże w normalnym użytkowaniu to nie przeszkadza i jest niesłyszalne.

 

Niestety istnieją ludzie, którzy zamiast cieszyć się telewizorem i ciekawym programem w nim nadawanym, z pasją nasłuchują w telewizorze nietypowych dźwięków, niczym NASA w kosmosie, i z nosem wlepionym w matrycę wyszukują pojedynczych wyładowań, powidoków czy duszki.

 

Niestety w tym przypadku medycyna jest bezsilna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba łatwo zrozumieć, że czasem trafiają się egzemplarze pracujące głośniej ?

Bzyczą pewnie wszystkie od stopnia minimalnego przy zbliżeniu głowy do tyłu obudowy, aż po hałasujące słyszalnie z 3 metrów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Panasonicu jeszcze istnieje coś takiego jak kontrola jakości i ciężko jest o tak wadliwe produkty. Jeżeli występują wady wynikają przede wszystkim z niewłaściwego użytkowania czy sposobu transportu, a w tym jak wiemy przodują nasi milusińscy kurierzy i pełni fantazji Polacy wozacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ponad połowa stwierdza że bzyczenie jest, więc to nie rzadka przypadłość i ciężko to nazwać pechem.

 

Można na sprawę spojrzeć z innej strony. Ponad połowa stwierdziła, że nie słyszy żadnego brzęczenia, bądź też jest ono tak ciche iż nie stanowi żadnego problemu. O pechu może mówić mniejszość, u których zjawisko to występuje w takim natężeniu, że przeszkadza w oglądaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pechu może mówić mniejszość,

Mniejsza "połowa" ;-) ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba łatwo zrozumieć, że czasem trafiają się egzemplarze pracujące głośniej ?

Bzyczą pewnie wszystkie od stopnia minimalnego przy zbliżeniu głowy do tyłu obudowy, aż po hałasujące słyszalnie z 3 metrów...

Panowie . Wszystko jest dokładnie tak jak napisał powyżej Don. Tak jak pisałem wczesniej że kazda plazma Bzyczy dalej to stwierdzenie podtrzymuje. Powiem wiecej KAŻDE PRACUJACE URZADZENIE WYDAJE JAKIEŚ DŹWIĘKI.... tylko wszystko zalezy od czułości ucha które te dźwięki słyszy w mniejszym lub większym stopniu. Stwierdzenie że "moja plazma jest zupełnie cicha" jest prawdziwe , ale tylko wtedy gdy jest WYŁĄCZONA. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wiecej KAŻDE PRACUJACE URZADZENIE WYDAJE JAKIEŚ DŹWIĘKI.... tylko wszystko zalezy od czułości ucha które te dźwięki słyszy w mniejszym lub większym stopniu.

Jasne, bzyczy mój telefon komórkowy, bzyczy zegarek elektroniczny stojący na półce, bzyczy lampka, oczywiście plazma, generalnie wokół mnie bzyczy wszystko tylko ja jakoś tego bzykania nie słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, bzyczy mój telefon komórkowy, bzyczy zegarek elektroniczny stojący na półce, bzyczy lampka, oczywiście plazma, generalnie wokół mnie bzyczy wszystko tylko ja jakoś tego bzykania nie słyszę.

A jak Ci "bzyczy" ( burczy w brzuchu) to słyszysz czy też raczej nie ;)

A tak poważnie to praca telefonu ,zegarka itd i ich dźwięki są tyle razy cichsze ile razy są mniejsze od np tv... oczywiście nie jest to żadna definicja głośności urządzeń, ale na " chłopski rozum" chyba możemy tak założyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie . Wszystko jest dokładnie tak jak napisał powyżej Don. Tak jak pisałem wczesniej że kazda plazma Bzyczy dalej to stwierdzenie podtrzymuje. Powiem wiecej KAŻDE PRACUJACE URZADZENIE WYDAJE JAKIEŚ DŹWIĘKI.... tylko wszystko zalezy od czułości ucha które te dźwięki słyszy w mniejszym lub większym stopniu. Stwierdzenie że "moja plazma jest zupełnie cicha" jest prawdziwe , ale tylko wtedy gdy jest WYŁĄCZONA. :)

 

Wygłaszanie kategorycznych osądów, w dodatku autorytatywnym tonem jest nieuprawnione. A posługiwanie się krzykiem (w słowie pisanym są to duże litery) nie zwiększa ciężaru gatunkowego, ani wartości merytorycznej argumentów, a raczej budzi reminescencje pyskówek polityków, które codziennie mamy okazję oglądać w telewizorach. @Sittek ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłaszanie kategorycznych osądów, w dodatku autorytatywnym tonem jest nieuprawnione. A posługiwanie się krzykiem (w słowie pisanym są to duże litery) nie zwiększa ciężaru gatunkowego, ani wartości merytorycznej argumentów, a raczej budzi reminescencje pyskówek polityków, które codziennie mamy okazję oglądać w telewizorach. @Sittek ma rację.

Czy mój kategoryczny osąd nie jest prawdą? Masz okazję oglądać ich w tv bo ja jestem za nerwowy żebym oglądał ich gęby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na " chłopski rozum" chyba możemy tak założyć

 

Nie możemy tak założyć, gdyż podamy w przykładzie telefon komórkowy, lub elektroniczny termometr pokazujący cyfrowo temperaturę pracują totalnie bezgłośnie.

 

Czy mój kategoryczny osąd nie jest prawdą?

 

Moim zdaniem nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.