Skocz do zawartości
IGNORED

5000PLN - plazma czy LCD, jaki?


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Nie możemy tak założyć, gdyż podamy w przykładzie telefon komórkowy, lub elektroniczny termometr pokazujący cyfrowo temperaturę pracują totalnie bezgłośnie.

Dla ludzkiego ucha tak. Ale jak bys podłączył aparature która okresla stopień głośności to na pewno coś by pokazała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzkiego ucha tak. Ale jak bys podłączył aparature która okresla stopień głośności to na pewno coś by pokazała.

 

Nie przekraczajmy pułapów abstrakcji. Chodzi chyba o to czy my coś słyszymy. A nie czy coś pokaże laboratoryjna aparatura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na sprawę spojrzeć z innej strony. Ponad połowa stwierdziła, że nie słyszy żadnego brzęczenia, bądź też jest ono tak ciche iż nie stanowi żadnego problemu. O pechu może mówić mniejszość, u których zjawisko to występuje w takim natężeniu, że przeszkadza w oglądaniu.

 

Nie żebym się czepiał szczegółów (no może trochę), ale 144 osoby słyszące ten dźwięk to trochę więcej niż 125 osób które nie słyszą bądź nie są w stanie usłyszeć. Ty jak zwykle patrzysz od d..y strony :) Już samo istnienie takiej sondy mówi samo za siebie. Czy może sądzisz inaczej, jakoś tak od tyłu?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał szczegółów (no może trochę), ale 144 osoby słyszące ten dźwięk to trochę więcej niż 125 osób które nie słyszą bądź nie są w stanie usłyszeć. Ty jak zwykle patrzysz od d..y strony :) Już samo istnienie takiej sondy mówi samo za siebie. Czy może sądzisz inaczej, jakoś tak od tyłu?:)

 

Zanim zaczniesz mi ubliżać proponuję postaraj się przeczytać ze zrozumieniem co jest napisane w ankiecie (link do której podałeś), co ja napisałem oraz zrób sobie powtórkę z matematyki (zakres szkoły podstawowej).

 

71 osób deklaruje, że brzęczy w stopniu przeszkadzającym w oglądaniu. 73 osoby powiadają, że coś tam słychać w cichym pokoju i bezpośredniej bliskości telewizora (ale im to nie przeszkadza, gdyż nie wybrali opcji pierwszej). 125 osób nie słyszy nic. Razem 73+125=198 osób nie ma problemu brzęczenia.

 

Gdybym chciał być złośliwy to bym powiedział, że na każde dobre słowo o serii G reagujesz alergicznie. Gdybym chciał być jeszcze bardziej złośliwy to bym teraz napisał, że głośne brzęczenie jest immanentną cechą serii S. Ale nie jestem złośliwy, więc nie bierz sobie tego do serca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 46g20 i coś tam delikatnie buczy , ale nie jest uciążliwe przy normalnym użytkowaniu telewizora . Swoją drogą , czy można w ogóle tą dolegliwość usunąć ?

Coś wymienić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś chce czy nie to plazma zniknie z rynku wcześniej niż można było przypuszczać. Sam jestem trochę zaskoczony, bo to że zniknie było dla mnie oczywiste ale że aż tak szybko to nie sądziłem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50G30 u mnie jak dźwięku nie ma i obraz jest bardzo jasny cicho buczy, przy ciemnym obrazie nie buczy, jeśli się na tym nie skupiać lub gra muzyka/film to nie przeszkadza zupełnie, mój następny ekran to nie będzie plazma(która do filmów jest doskonała) ale ekran, na którym będę korzytał z komputera/oglądał filmy/grał - czyli pewnie jakiś led, jakość obrazu słabsza ale funkcjonalność większa, dodatkowa zaleta, że będę siedział na wprost głosników kina...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sly30

 

Informacja jakby Panasonic wycofywał się z produkcji plazm została zdementowana. Pisał o tym niedawno @Sittek. Proponuję nie cieszyć się przedwcześnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, świeży news

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, to są najnowsze wieści. Poza tym tu akurat dla mnie żadna radość. Ja juź kilka lat temu zakończyłem przygodę z plazma i nigdy wiecej żadnej nie kupię, choć przyznaję że model ZT60 jest bardzo dobry. Dla mnie to jedyna plazma którą mógłbym mieć ale i tak nie chcę. Co do końca czasu plazmy to oboje wiemy że nie ma innej opcji.

Możemy się spierać dlaczego tak jest, możemy kłócić się co jest lepsze ale z faktami trudno dyskutować. A fakty są takie, że za rozwój technologii plazm dla innych firm odpowiedzialna była firma Fujitsu. I firma ta ok 3 lata temu zakończyła wszelkie prace nad technologią plazmową uznając, że wyciśnięto z niej Max i więcej się już nie da i nie ma to ekonomicznego sensu. To co do oferty wprowadzali inni producenci to były efekty prac Fujitsu z pewnym opóźnieniem. W ostatnim roku na rynek wprowadzono to na czym 3 lata temu Fujitsu zakończyło rozwój tej technologii.

Nic nowszego juź nie będzie bo z pustego i Salomon....itd.

Jedynie może być tak że to co teraz jest w ZT60 może z czasem być w każdej plazmie i za mniejszą kasę. Dlatego przewidywałem żywot plazm na jeszcze Max 2-3 lata ale wygląda na to, że ten koniec nastąpi znacznie szybciej.

 

Poważne firmy nie mogą pozwolić sobie na marnowanie czasu, ludzi, kasy i marketingu na technologie której rozwój jest juź zakończony bo w tym czasie mogą rozwijać coś co ma przyszłość. Dlatego uciekają już od plazm na rzecz LED i Oled.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja jakby Panasonic wycofywał się z produkcji plazm została zdementowana. Pisał o tym niedawno @Sittek. Proponuję nie cieszyć się przedwcześnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chyba rzeczywiście koniec, ale nie na pewno. I jeszcze jedno, wcale mnie to nie cieszy, mimo że jestem zwolennikiem dobrego LCD. Zdrowa konkurencja zawsze podnosi jakość.

 

LED

'sly' nie pisz o LED-zie bo takiego TV nie ma na runku (może kiedyś będzie). Są tylko LCD i oczywiście plazmy no i początek OLED-ów. Można co najwyżej napisać LCD/LED. Samo LED jest już zastrzeżone dla pokazywanego na wystawie w USA "crystal LED" firmy Sony. Nie wiadomo czy kiedyś wejdzie do produkcji, ale to rzeczywiście jest LED TV (oczywiście oprócz wyświetlaczy reklamowych opartych o diody LED).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, świeży news

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Puszczenie takiego kontrolowanego newsa jest zwykłym badaniem rynku przez Panasonica, więc chłopaki nie podniecajcie się zbytnio :-)

 

sly30 piszesz dobrze, ale nie do końca. Fujitsu przez wiele lat zajmowało się dostarczaniem elementów do bardzo wielu modeli telewizorów. Obecnie już tego nie robi, to prawda, ale zapomniałeś wspomnieć o drobnym fakcie, że robi to teraz Samsung i ma w tej kwestii niezaprzeczalną pozycję na rynku.

 

Jego podzespoły obecnie są wszędzie, w każdym modelu każdej firmy- co ciekawe nawet w iPhonach, z którymi o pozycję na rynku oficjalnie walczy właśnie ......Samsung. Dobre, co?

 

Tak więc nie denerwuj się, Panasonic tak szybko nie wycofa się z plazm, a jeśli już to wtedy gdy do sprzedaży wejdą OLED-y i firma stwierdzi, że jest to właśnie ten czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być ale OLEDY mają być już teraz. Faktem jest że jeszcze niedawno Panasonic prawie nie miał oferty LCD/LED a ofertę Plazm miał dużą i przyszłościową.Minęło ledwie kilka lat i oferta Panasonica w LCD jest spora a o Plazmach wielokrotnie mówi się jako o końcu produkcji.

I tak się stanie niebawem. Być może rok albo dwa a może tylko kilka miesięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też wydaje, że przytoczona informacja o zakończeniu przez Panasonica produkcji plazm powinna być postrzegana w kategorii "kontrolowana kaczka dziennikarska". W rychłe zawojowanie rynku przez OLED jakoś nie jestem w stanie uwierzyć. Zwłaszcza w świetle powtarzających się wieści o ich (nadal) niedopracowaniu i niskiej trwałości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wszędzie funkcjonuje określenie LED TV.

Tak zgadza się, ale ono nie jest precyzyjne. To oczywiście nic wielkiego, ale czasem osoba niezorientowana w temacie nie wie, że ten LED to też LCD. LED, ten "czysty" to mógłby być najlepszy system wyświetlania obrazu (sprawdzona już trwałość).

 

W rychłe zawojowanie rynku przez OLED jakoś nie jestem w stanie uwierzyć. Zwłaszcza w świetle powtarzających się wieści o ich (nadal) niedopracowaniu i niskiej trwałości.

Bobcat to nie OLED jest głównym zagrożeniem dla plazmy. Czy myślisz że można produkować na dużą skalę plazmy 4K i później 8K. Teoretycznie można to sobie wyobrazić, ale jak myślisz jaka byłaby cena plazmy 4K (minimum 80') albo 8K (minimum 150'). W LCD nie ma żadnych problemów z uzyskaniem takich rozdzielczości nawet już w tablecie 10'. Prawda jest okrutna dla plazmy. Ograniczenia niestety.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślisz że można produkować na dużą skalę plazmy 4K i później 8K. Teoretycznie można to sobie wyobrazić, ale jak myślisz jaka byłaby cena plazmy 4K (minimum 80') albo 8K (minimum 150'). W LCD nie ma żadnych problemów z uzyskaniem takich rozdzielczości nawet już w tablecie 10'. Prawda jest okrutna dla plazmy. Ograniczenia niestety.

Już tłumaczyłem, zysk ze sprzedaży LCD jest dużo wyższy niz w przypadku plazm, stąd to obecne parcie na LCD. Po prostu wygrał czynnik finansowy a nie jakościowy. Poza tym o czym ty piszesz?

 

Jakie ograniczenia? Kto normalny osiągał będzie rozdzielczości 4K czy 8K przy niewielkich 10 calach? No co ty? !!! Rozdzielczości te stworzone zostały przede wszystkim dla wielkich przekątnych, a akurat plazma najlepiej spisuje się w tych gabarytach. Coś kolego poplątałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sittek, pozwolę sobie nie zgodzić się. Dokładnie oglądałem duże ekrany Panasonica na IFA, chyba 3 lat temu. To było wtedy gdy była premiera ekranu 150 cali a obok stał teź 103 całe i 85. Cała ekspozycja była w zaciemnionej hali.

Obraz wszystkich tych plazm był kiepski a wręcz bardzo kiepski mimo sprzyjających warunków w postaci ciemnego wnętrza. W normalnie jasnym pokoju zapewne byłoby jeszcze gorzej. Ostatnio oglądałem tego Samsunga S9 LCD/LED wielkości 85 cali i obraz był rewelacyjny! Z chęcią bym go przyjął ale cena 150 tys.to jedna za dużo, ale za 2-3 lata będzie to dużo tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wszystkich tych plazm był kiepski a wręcz bardzo kiepski mimo sprzyjających warunków w postaci ciemnego wnętrza.

Takiej głupoty dawno nie słyszałem, sorry, ale istnieją granice konfabulacji. Obraz może się mniej podobać, może mieć jakieś wady, ale na wystawie IFA nie spotkałem się, aby był bardzo kiepski.

 

Były tam zastrzeżenia co do jakości obrazu 3D, i oceniono to jako niedopracowaną technologię, tym bardziej że obecnie producenci zaczynają się z niej wycofywać (pewnie nie włożyłeś okularów i stąd taka opinia) :-)

 

To niemożliwe, żaden producent na tak prestiżowej wystawie NIE POZWOLI SOBIE NA COŚ TAKIEGO. Zdajesz sobie sprawę pisząc coś takiego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ograniczenia? Kto normalny osiągał będzie rozdzielczości 4K czy 8K przy niewielkich 10 calach? No co ty? !!! Rozdzielczości te stworzone zostały przede wszystkim dla wielkich przekątnych, a akurat plazma najlepiej spisuje się w tych gabarytach. Coś kolego poplątałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) To oferta tabletów o rozdzielczości 2048x1536 (Skąpiec). To około 1,5k chociaż oczywiście drugi wymiar nie mieści się w tej klasie

bo to format 4:3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to tablet Samsung Nexus 10 o rozdzielczości 2560x1600 (10')

Oczywiscie wyżej nie robią bo nawet przy odległości oglądania 0,4m większa rozdzielczość jest raczej niepotrzebna, ale jak trzeba będzie to ......:-). Wiesz, że na takim tablecie filny "mkv" naprawdę nieźle wyglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą ja nie widzę tej zaciemnionej sali ze sprzętem Panasonica, a ktoś widzi ( poza projekcją opcji 3D, która nie jest przeprowadzana w ciemnym wnętrzu jak to sugerujesz) ?

 

 

@Lech-u36 nie myl marketingu z pragmatyzmem, poza tym rozdzielczościom tym, które podajesz w linkach, do 8K (8192x4608) trochę brakuje, nieprawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wygrał czynnik finansowy a nie jakościowy

Jak by to był czynnik tylko jakościowy to nie było by porażki plazmy (zostałaby np w zakresie 42-80'). Niestety ten "czynnik jakościowy" głoszony przez fanów plazm jest już od jakiegoś czasu nieaktualny. Plazma nie wytrzymuje głównie próby czasu. To jest największa wada świecącego subpiksela. Mogą zużywać się nierówno. Może to być też główna wada OLD-a. LCD jest praktycznie wolny od tego zjawiska.

 

Obraz wszystkich tych plazm był kiepski a wręcz bardzo kiepski mimo sprzyjających warunków w postaci ciemnego wnętrza. W normalnie jasnym pokoju zapewne byłoby jeszcze gorzej. Ostatnio oglądałem tego Samsunga S9 LCD/LED wielkości 85 cali i obraz był rewelacyjny! Z chęcią bym go przyjął ale cena 150 tys.to jedna za dużo, ale za 2-3 lata będzie to dużo tańsze.

Ja czasem oglądam Samsunga ....ES9000 (LCD TV kolegi) i też uważam, że obraz na nim jest prawie doskonały (wcześniej miał plazmy). Oczywiście w mojej skali doskonałości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma nie wytrzymuje głównie próby czasu. To jest największa wada świecącego subpiksela. Mogą zużywać się nierówno.

Na podstawie czego oceniasz że nie wytrzymuje próby czasu? Śmiesznie prawisz, LCD Samsunga jakoś częściej od plazm Panasa nie wytrzymują próby czasu, gdyż w tej ich doskonałości, coś za szybko dziwnie się psują ( było już o tym).

 

Poza tym meteoryt również może uderzyć w Ziemię, może .....i w taki oto merytoryczny sposób podsumowałbym jakże ciekawy i ujmujący wywód kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sittek faktycznie głównie był wtedy puszczany obraz 3D ale nie tylko. To co było w 3D jako 3D było całkiem Ok w okularach oczywiście ale

był to obraz bardzo ciemny i szary.Krótko mówiąc bardzo kiepski. Gdy puszczano coś normalnego było nieco lepiej, obraz był jaśniejszy i żywszy ale nadal było to wszystko w mocno zaciemnionych warunkach.Byłem tam na tyle długo i zresztą nie sam więc wiem co widzieliśmy.

Być może na zdjęciach w necie wygląda to inaczej.Ja piszę jak było "na żywo".

Tak czy inaczej obraz tego co tam było prezentowane a tego co potrafią dziś najlepsze LCD/LED np Samsung 85 S9 to dwa różne światy, bez porównania z jednoznacznym wskazaniem na LCD/LED. Faktem jest że podaje tu przykład ekstremalnie drogiego, topowego TV LCD/LED ale te plazmy też nie były wiele tańsze bo 85 calowa miała detal 120000zł czyli mniej więcej w podobnej lidze.Pomijam już takie aspekty jak pobór prądu znacznie większy w przypadku plazmy czy dużo większy ciężar, chyba 2x większy w tym dokładnie przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą zużywać się nierówno. Może to być też główna wada OLD-a. LCD jest praktycznie wolny od tego zjawiska.

Wspomniałem, mogą, ale co z tego jeśli ogólnie LCD mają męczący obraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego oceniasz że nie wytrzymuje próby czasu? Śmiesznie prawisz, LCD Samsunga jakoś częściej od plazm Panasa nie wytrzymują próby czasu, gdyż w tej ich doskonałości, coś za szybko dziwnie się psują ( było już o tym).

 

 

Nie wiem jak wygląda to statystycznie ale sam mam w firmie kilka Samsungów LCD/LED(niskie modele) a poza tym domowo i biurowo użytkuję

serię C8000 i D8000. Jeszcze nigdy żaden nie miał awarii. Wcześniej w firmie miałem plazmy w tym również Samsungi ale też Philipsy i wszystkie już padły.Wylądowały na śmietniku bo nie dało się naprawić. Chodziły ledwie kilka lat, fakt że intensywnie.Ale obecne LCD-ki chodzą równie intensywnie, już dłużej niż tamte plazmy i nic im nie jest.Przypuszczam że pochodzą jeszcze kolejne co najmniej 5 lat po 12h dziennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam na tyle długo i zresztą nie sam więc wiem co widzieliśmy.

Widzisz, ja też tam byłem i mam zgoła odmienne zdanie na temat tego co widziałem. Co ciekawe obraz 3D z Panasonica totalnie mi sie nie podobał, nie miał naturalności, wręcz drażnił mózg. Kosztem 3D traciło się mnóstwo szczegółów i dynamiki, jaki jest w obrazie 2D.

 

Jak widzę tobie się podobało co innego, mnie odwrotnie, bo każdy szuka tego czegoś najlepszego w tym co lubi, a wad w tym co nie lubi. I na tym pozostawiłbym nasze spory, bo do niczego dobrego to pewnie nie doprowadzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego oceniasz że nie wytrzymuje próby czasu?

Na podstawie ostatnich dyskusji o "wypaleniach". Sittek "wypalenie" to nic innego jak utrata zdolności prawidłowej emisji światła w danym obszarze matrycy (przejściowy lub trwały). To w dłuższym czasie dotyczy całej matrycy a nie tylko miejsca z np. logo. W miejscu "logo" ten proces po prostu jest bardziej i szybciej widoczny.

 

LCD Samsunga jakoś częściej od plazm Panasa nie wytrzymują próby czasu, gdyż w tej ich doskonałości, coś za szybko dziwnie się psują

Sittek nie chodzi o psucie się chyba w tej dyskusji. Po co zmieniasz temat? Chodzi o zużycie matrycy. W przyśpieszonym tempie to widać właśnie na tym logo np TVN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.