Skocz do zawartości
IGNORED

5000PLN - plazma czy LCD, jaki?


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wiesz, że przecież wprowadzając większe ekrany to firmy nie baczą na polski rynek. Tu to jest taki dodatek.Może coś się sprzeda a może nie ale Polska niespecjalnie ich interesuje. Ale z ciekawostek to telewizorów o wielkości od 80 cali w górę jest w Polsce trochę.Tylko w tym roku sprzedało się kilkadziesiąt. Wszystkich jest pewnie kilkaset.Wiadomo że to nie są duże cyfry ale jednak.

Te promile, które sugerowałem odnośnie 200' dotyczyły świata a nie Polski (mogę się mylić, ale nie sądzę). Ułamki promili mogą dotyczyć Polski, ale nie na pewno.

W kwestii dużych cali to mój kolega ma 75' (bez skojarzeń proszę ;-) ). To ten ES9000, którego czasem w ramach wizyty "plotkarskiej" oglądam. Z większymi "calami" nie znam ;-). U mnie dominuje 55' i chyba tak zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 cali ani nie można zawiesić ani nie uda się wnieść.

 

Dywagowałem na zasadzie science-fiction o 200" na zwiniętej w rulonik folii, waga 0.5 kg. Tyle chyba udźwigniesz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagowałem na zasadzie science-fiction o 200" na zwiniętej w rulonik folii, waga 0.5 kg. Tyle chyba udźwigniesz? :)

To na razie chyba rzeczywiście science-fiction, ale kto wie ? Wystarczy wspomnieć powieści J.Verne-a, albo obejrzeć "Avatara".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ale wiesz, że przecież wprowadzając większe ekrany to firmy nie baczą na polski rynek. Tu to jest taki dodatek.Może coś się sprzeda a może nie ale Polska niespecjalnie ich interesuje. Ale z ciekawostek to telewizorów o wielkości od 80 cali w górę jest w Polsce trochę.Tylko w tym roku sprzedało się kilkadziesiąt. Wszystkich jest pewnie kilkaset.Wiadomo że to nie są duże cyfry ale jednak.

 

a tu byś się zdziwił, myślisz, że byle Helmut, Francesco czy Jean ma super audio lub bigTV w każdym domu ?

jesteśmy dla koncernów bardzo łakomym kąskiem pomimo kiepskiej wartości nabywczej pensji w pl.

 

p.s. ja czasem żałuję, że kupiłem 47 zamiast 55 cali, ale przesiadkę deklaruję dopiero jak za rozsądny pieniążek będą dostępne tv 4k powyżej 80 cali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wbrew pozorom LCD wcale nie idą jakoś wyraźnie naprzód,..... cena rośnie a jakość stoi w miejscu.
Działa marketing, na który wydaje się mnóstwo pieniędzy, i o to przecież chodzi. Na przykład taka opinia, choć nie opłacana przez firmy, wbrew pozorom robi swoje
A za kilka lat będą dużo lepsze TV LED czy OLED niż najlepsze dziś plazmy.

 

Ktoś kto jest laikiem szybko łyknie te wszystkie niedogodności o których pisze sly30, a które to zazwyczaj widzą fani LCD. Kiedyś straszyło się babą i czarną wołgą, teraz powidokami, ogromnym zużyciem prądu i wypalaniem. Jestem od wielu lat użytkownikiem kilku plazm, mają je moi znajomi i rodzina i jakoś nikt tego nie stwierdził, ani nie zbankrutował z powodu braku prądu. Te straszonki na początku były śmieszne, teraz są tylko żenujące. Dziwnie, że jakoś te "przypadki" spotykają tylko posiadaczy LCD oraz sprzedawców w sklepach wielkometrażowych .

 

Ty jednak twierdzisz że była tam normalna jasność a to nieprawda!

Nie napisałem, że była tam normalna jasnośc, napisałem, że pomieszczenie to nie było zaciemnione, a to jest duża różnica, która wpływa na percepcję obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem było zaciemnione.Nie totalne jak w kinie ale było zaciemnione a sekcja hali gdzie stały te plazmy była jakby wydzielona jakimiś kotarami i było tam jeszcze ciemniej ale nadal nie tak jak w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy na IFA? Nie, ale to były nowe TV przecież. Widziałem powidoki 2x na starych plazmach wiele lat temu.Potem już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesiadkę deklaruję dopiero jak za rozsądny pieniążek będą dostępne tv 4k

 

W chwili obecnej wogóle nie myślę o jakichś zmianach. Jeśli w niezdefiniowanej przyszłości będę kupował coś nowego - nie interesuje mnie przejściówka w postaci 4K i pójdę od razu na 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat ale o czym ty mówisz? 8K ? A przy jakiej wielkości?

To powiem tobie że mam teraz okazje dość czesto oglądać 80 cali full HD z odległości 4m. Obraz cały czas 1080P i jest bardzo dobry. Nie widać żadnych pixeli.

Ale ten 85 cali Samsung 4K ma jeszcze lepszy obraz, Max żyleta nawet stojąc 2m od niego. Czyli 8K miałoby ten sam efekt przy wielkości 170 cali. Pixela nie byłoby widać z 2m. A ty te 8K to do czego chcesz? Do 55 cali?... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy na IFA? Nie, ale to były nowe TV przecież. Widziałem powidoki 2x na starych plazmach wiele lat temu.Potem już nie.

Więc zgodzisz się z twierdzeniem, że to była wada starych plazm, ale produkowanych około 7-10 lat temu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tym się zgodzę. Ale migotanie i brak bieli jest nadal. Oczywiście LCD teź ma swoje wady. Nikt tu nie jest święty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat ale o czym ty mówisz? 8K ? A przy jakiej wielkości?

To powiem tobie że mam teraz okazje dość czesto oglądać 80 cali full HD z odległości 4m. Obraz cały czas 1080P i jest bardzo dobry. Nie widać żadnych pixeli.

Ale ten 85 cali Samsung 4K ma jeszcze lepszy obraz, Max żyleta nawet stojąc 2m od niego. Czyli 8K miałoby ten sam efekt przy wielkości 170 cali. Pixela nie byłoby widać z 2m. A ty te 8K to do czego chcesz? Do 55 cali?... :-)

 

Akademickie dywagacje teoretyka. Ja 8K oglądałem "w akcji" na 85" 4K (przy tej samej wielkości ekranu) do tego nawet startować nie może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie stały 2 TV obok siebie, jeden 4K drugi 8K i na tym samym sygnale była taka przepaść? A świstak przypadkiem obok nie siedział ze sreberkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może choć patrząc z odległości 2m na 85 cali 4K pixela nie widać więc na 8K teź nie widać. Przypuszczam że nie bedzie dla oka różnicy czy jest 4K czy 8K. Równie dobrze może być i 16K.... :-) a i tak będzie to poza progiem czułości oka.

Ważniejsza niź rozdzielczość będzie tu szybkość matrycy i procesorów. To jest właśnie coś co może zablokować na długo 8K. Przy 4K procesor ma do obrobienia 4x wiecej pixeli w tym samym czasie. A przy 8K oczywiście 8x. To bedzie oznaczało wzrost kosztów elektroniki montowanej do takiego TV a ewentualna korzyść z tak dużej rozdzielczości będzie widoczna dopiero przy wielkościach od 150 cali, może od 120.

Dlatego przypuszczam że jeśli w ogóle wejdzie 8K to do bardzo dużych rozmiarów gdzie i ceny są bardzo wysokie i można dać tam wydajne procesory.

Do wielkości 85 cali pewnie będzie 4K. Nikt nie wie co będzie za 20 lat ale tak podejrzewam, bo to nie wcześniej wejdzie na masowy rynek jak za 20 lat.

OLED miał być już 10 lat temu, było głośno itd a wchodzi dopiero teraz i to próbnie.

Na pełną ofertę przyjdzie poczekać kolejne co najmniej 5 lat.

 

Jeśli Bobcat czekasz na 60 cali 8K to możesz się nie doczekać albo wtedy i tak pixeli nie będziesz juź widział nawet zmieniając okulary na dużo mocniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do 4K i 8K dochodzi jeszcze sprawa konieczności powstania nowych formatów transmisji danych ( wyższe wersje HDMI ) oraz bardziej pojemne nośniki danych oraz odtwarzacze zdolne obrobić taką ilość danych.

 

To co pokazuje się obecnie na wystawach, to w przeważającej wielkości spreparowany materiał na potrzeby pokazów albo "up-scaling" materiału BR do 4K.

 

Jeśli ktoś chce czekać na 4K to sobie jeszcze długo poczeka.

 

Dopiero ukorzenia się full HD.

 

Gry komputerowe, a co za tym idzie procesory oraz kart graficzne w dzisiejszych PC (droższych) póki co potrafią dobrze (płynnie - powyżej 60 fps) generować obraz w rozdzielczości 1920x1080, a wyżej to będzie już tylko pokaz "slajdów", dlatego zejdźcie na ziemię z tym 4K.

 

To tak jakby kupić Porsche 911 i móc nim jeździć tylko po mieście 50km/h.

 

Kupno TV z rozdziałką na 4K to szczyt źle zainwestowanych pieniędzy - realny brak źródła sygnału, a o emisji stacji telewizyjnych to już nie wspomnę, może w krajach wysokorozwiniętych zaczną prace za 5-7lat.

 

Przesyłanie tak dużych ilości danych wymaga bardzo dużego pasma i przepustowości, a w eterze mamy i tak już niezły tłok więc Panowie spokojnie.

 

Pomarzyć można ale w końcu trzeba zejść na ziemię i pójść kupić dobrą plazmę póki jeszcze są :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce zabawne są te Wasze teoretyczne deliberacje na wysokim szczeblu abstrakcji. Proponuję najpierw obejrzyjcie 8K, a potem podyskutujemy.

 

Nie rozumiem dlaczego Super Hi-Vision nazywa się 8K, ale tak się przyjęło. W poziomie jest 4x więcej pikseli, w pionie 4x więcej linii. Więc "na chłopski rozum" to się powinno nazywać 16K i jest 16x więcej danych do obróbki. Jeśli ktoś martwi się jak te biedne procesory się wyrobią - znaczy nie docenia możliwości japońskiej elektroniki i pochodzących stamtąd podzespołów. Niektóre dema były bardzo dynamiczne, lamparty ganiały antylopy i nie było żadnych objawów niewyrabiania się procesorów.

 

Nie ma się co również martwić o kanały przesyłowe, już jest opracowany standard transmisji DVB-T dla 8K. Zresztą to, co oglądałem szło właśnie z anteny. Terminy też nie są tak odległe, jak to niektórzy tu wieszczą, w Japonii 8K (pozostańmy przy tym oficjalnym oznaczeniu) wchodzi w 2016 roku, co już zostało oficjalnie ogłoszone. 60" może się nie doczekam (choć kto wie, może będzie nawet i mniej), 85" już jest. Sam widziałem.

 

Nie wiem czy pamiętacie, ale dość dawno temu, gdy zaczęto przebąkiwać o rozpoczęciu prac nad telewizją wysokiej rozdzielczości - też były głosy że po co to, że rozdzielczość ludzkiego wzroku, ble ble ble. Teraz słyszymy to samo odnośnie 8K. Zapewniam: to będzie, praktycznie już jest - bez względu na krakania nieuleczalnych konserwatystów i skostniałych dogmatyków.

 

Miłośników sympatycznego zwierzątka, jakim jest świstak zapraszam do ZOO. Albo w Tatry, w okolice Żółtej Turni, gdzie można spotkać je na wolności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest los rozwoju.

Ktoś kiedyś musi zacząć, ktoś ponosi największe obciążenia.

Ale dzięki ludziom którzy kupują nowości mamy rozwój.

Jakość się się poprawia i to znacznie - i to jest to co najbardziej lubią użytkownicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panasonic zademonstrował w szczegółach swój model i robi wrażenie.

Podał też jako pozyskiwać pierwsze materiały natywne 4K.

 

Philips wprowadził do sprzedaży już 65PF 9808 - model dostał nagrodę EISA - i trzeba na prezentacji trzymać szczękę ręką , bo sama opada.

 

System 8K wejdzie tak jak podano znacznie wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sharp jako pierwszy na świecie pokazał 8 K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prezentacja odbyła się w 2012 na targach IFA w Berlinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To niezwykła jakość. Jeśli do tego dołożą jeszcze IGZO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To będzie nieustająca euforia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w ww materiale jest info, że panas wyprodukował wielką plazmę 4k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, każdy jak zawsze ma prawo do własnej opinii. Ja mogę tylko odnieść się do własnego doświadczenia a bynajmniej nie jestem skostniałym konserwatystą tylko niepoprawnym gadżeciarzem i to praktykującym. Targi IFA zaliczyłem chyba 6x a High End w Monachium 4 czy 5x. Kupuję też nie mało sprzętów, trochę innych testuję.Mam też skromne 30 lat doświadczeń w sprzętach audio i video choć tylko jako amator użytkownik, nie jako elektronik czy DIY. Poza tym prowadząc kilka firm od prawie 30 lat co nieco liznąłem różnych mechanizmów rynkowych. I widzę to tak:

 

po 1- nikt na 100% nie wie co będzie na rynku za 10 czy 20 lat. Można próbować przewidzieć ale pewności nie ma. Plazmy miały królować a okazuje się, że schodzą z rynku, LCD-ki miały być doskonałe a wcale nie są. A i tak wszystko miały pozamiatać OLED a minęło 10 lat i w zasadzie OLED nie ma na rynku a jedna jaskółka wiosny nie czyni. Poza tym nadal mówi się o słabej trwałości paneli OLED. Między czasie były jeszcze inne pomysły, pamiętam jak jeszcze lepsze miały być SED, potem jeszcze coś innego lepszego było ale nic z tego nie weszło na rynek.

 

po 2- rynkiem komercyjnym rządzą bardziej księgowi niż designerzy czy wizjonerzy użytkowej elektroniki. To co jest tam gdzie pokazane jako prototyp ma niewiele wspólnego z tym co później wejdzie na rynek. Na IFA chyba w 2006r czy 2007r widziałem panele Sharpa przyklejone do szklanych ścianek o grubości zeszytu i powalającym obrazie! Dziś po 6 latach nadal nie ma takich na rynku a miały wejść najpóźniej do 2010r.

Było również wiele innych bajerów i prawie nic z tego nie ma dziś w ofercie do kupienia. Podobnie jest zresztą np w motoryzacji. Concept Cars powalają stylem ale późniejsze wersje produkcyjne wieją nudą i tandetnymi wnętrzami nie mając zupełnie nic wspólnego z super Conceptem na którym były niby wzorowane. To, że ktoś tam coś widział w Japonii jako prototyp to miłe ale to nie ma żadnego znaczenia. Takie coś może wejść na rynek a równie dobrze może nigdy nie wejść i to z wielu powodów. Może też wejść w wersji okrojonej albo za 20 lat. Wyciągnie na tej podstawie wniosków i planowanie takiego zakupu na przyszłość trąci z lekka kabaretem. Pośmiać się można.

 

po 3- wielu zauważa taki dziwny mechanizm rynkowy gdzie coś gorszego wypiera lepsze rzeczy, gdzie gorszy pieniądz wypiera ten lepszy.Nie jestem pewien czy działa to wszędzie ale obserwując naszą rzeczywistość widać że gówniane fast foody wyparły wiele miejsc, które oferowały lepsze żarcie, że mp3 i ipody wyparły lepsze nośniki i jakość brzmienia, że tandetne samochody zastępują te lepszej jakości. Niektórzy zwolennicy plazm powiedzą pewnie że działa też to na rynku TV bo ich ukochane plazmy wypierane są przez gorsze LCD-ki. Być może. Nie jest wykluczone, że ten negatywny trend również dotknie produkcji TV w przyszłości i nie jest powiedziane, że wejdą na rynek znacznie lepsze telewizory.

Pamiętam podobne dywagacje gdy były na rynku 3 standardy zapisu video-VHS, Beta i Video 2000. Podobnie jak tu kłócono się co jest lepsze i co wejdzie jak postęp w technologii. I co? Na stałe wszedł na rynek najgorszy z nich czyli VHS a te znacznie lepsze zniknęły.Pewnie wielu nawet nie pamięta że takie były, a były dużo lepsze niż VHS. Poza tym rynek kieruje się zapotrzebowaniem masowej klienteli a nie jest powiedziane że masowy rynek będzie zainteresowany telewizorami o rozdzielczości większej niż Full HD.

Dla wielu Full HD wystarcza do wielkości 80 cali jeśli sygnał jest 1080p. Nawet jeśli obniżymy tą wielkość do 65 to i tak jest to wielkość w zasadzie graniczna dla większości mieszkań i domów nawet na zachodzie. Są oczywiście fani większych rozmiarów ale nawet na zachodzie to mały procent.

Jeśli więc nie będzie zapotrzebowania na droższe 4K czy aż 8K w wielkości 65 cali a za to będzie masowe zapotrzebowanie na 65 cali Full HD ale za to dużo tańsze to 8K będzie tylko niszą dla nielicznych za dużą kasę ale wtedy też nie będzie na rynku zbyt dużo materiałów w takiej rozdzielczości.

 

po 4- jak zauważył Bobcat są to tylko akademickie dywagacje o tym co będzie albo nie będzie. Wiele super nowinek z czasem znika z rynku. Widać było jaki boom był na 3D a teraz powoli temat cichnie. Sam chętnie przyjąłbym 85 cali 8K czy 16K, zwał jak zwał ale obawiam się, że mogę nie dożyć do tego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tym się zgodzę. Ale migotanie i brak bieli jest nadal.

Mnie za to strasznie boli ( i to dosłownie) nadmiar bieli w LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly30

 

Masz bardzo dużo racji. Może postaram się odpowiedzieć po kolei:

 

ad.1 - Trudno jest przewiedzieć co będzie na rynku za 10 czy 20 lat. Ale co będzie za nieco ponad 2 lata - już łatwiej. Szczególnie jeśli jest już oficjalnie zapowiedziane, jak ma to miejsce w przypadku 8K.

 

ad.2 - Oczywiście: rynkiem rządzą ksiegowi. A oni już (wspierani przez marketngowców) dołożą wszelkich starań, aby wyperswadować każdemu, że bez 8K jesteś Pan passe.

 

ad.3 - Tak jest. Gorszy pieniądz wypiera lepszy (prawo Greshama-Kopernika). Sam wielokrotnie pisałem, że to się potwierdza w przypadku plazm oddających pola LCD. Tak było w przypadku VHS, ktory wyparł (znacznie lepszy) system Beta. Choć tu zawiniła błędna polityka patentowa Sony. Podobnie jak w przypadku kineskopów Trinitron - nie chcieli sprzedawać licencji Beta nikomu, a już na pewno nie branży porno, co oficjalnie obwieścili. JVC sprzedawał licencję VHS każdemu chętnemu i nie miał skrupółów, aby trafiła także do branży XXX. I to przeważyło.

 

Chociaż... Lepszy CD wyparł winyl (wiem: w zakładce Analog za takie stwierdzenie by mnie odsądzili od czci i wiary). Lepszy DVD wyparł VHS, poczym sam jest obecnie wypierany przez BD. Lepsza DVB-T wyparła TV analogową. Lepszy HD wyparł SD. Lepszy Dolby TrueHD i DTS-HD MA wyparły zwykły Dolby Digital i zwykły DTS.

 

ad.4 - Nie wydaje mi się, aby 8K mogło się nie przyjąć. Szczególnie, że zaczyna się to od Japonii, a tamtejsze społeczeństwo jest rozkochane we wszelakich nowinkach i gadgetach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację bo chętnie bym przyjął 85 czy nawet 100 cali w 8K. Akurat mam na to miejsce. Wątpię jednak by nastąpiło to wcześniej niż za 10 lat.Mogę się nawet założyć, że do masowej produkcji telewizory z 8K nie wejdą przez najbliższe 10 lat.

Może za 5 pojawi się w ofercie jakiś wielki 8K tak jak teraz jest kilka modeli 4K ale ponoć temat rozwojowy i ma być dopracowywany czyli 4K realnie na rynku za kilka lat. A już na pewno nie widzę 8K w rozmiarach mniejszych niż 65 cali. To tak jakby do VW Polo wpychać V8-600KM.Pewnie można tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że dopiero 32K da obraz powodujący opad szczeny, z jakością do której 8k nie ma startu, wszystko poniżej tego formatu to stan przejściowy :)

Skończmy to pieprzenie o 8k bo przypomnę: jesteśmy w Polsce, w Europie, jest rok 2013.

 

Najważniejsza sprawa: dobry obraz to nie tylko rozdzielczość. Zdjęcie 5Mpx zrobione dobrym aparatem będzie zawsze lepsze niż zdjęcie 20Mpx zrobione cyfrowym kompaktem. Naprawdę śmieszne są te proroctwa odnośnie 8k i oczekiwanie na nie przez niektórych jak na siódmy cud świata.

10 razy ważniejsza dla jakości obrazu jest technologia, na jakiej to będzie wyświetlane - jak na LCD to ja dziękuję póki co, pytanie jak się będą rozwijały OLEDy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadnicze pytanie skoro rozprawiacie o 4K a nawet o 8K : czy macie jakaś wiedzę na temat ten, że nasza telewizja nadawać będzie programy choćby w rozdzielczości FullHD? Bo bez tego cała ta gadka i ostrzenie zębów nie ma sensu. Pomyślcie tylko ile kosztować będą filmy wydawane w tym formacie ( o nadawaniu w 4K w Polsce to nawet nie marzę) skoro cena filmów w BD jest nadal po tyle latach kosmiczna i chora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie wątpię w rozwój i szersze wejście na rynek TV 8K nawet za 10 lat.

A co do wpisu w innym wątku gdzie jestem złośliwie zbanowany przez doktorka to napisałeś że ledowcy muszą się bardziej starać itd, że boli ich iż plazma nie znika z rynku? Nie bardzo rozumiem ten wpis. Co ma kogo boleć? Jak ktoś woli plazmę to kupuje sobie plazmę?

Masz jakiś interes w tym żeby plazm sprzedawało się więcej? Mnie zupełnie jest obojętne czy plazma zniknie z rynku czy nie. Ja wolę dobre LCD/LED ale jak ktoś woli plazmę to też fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś interes w tym żeby plazm sprzedawało się więcej?

Jeśli to do mnie, to oczywiście nie mam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że dopiero 32K da obraz powodujący opad szczeny, z jakością do której 8k nie ma startu, wszystko poniżej tego formatu to stan przejściowy :) Skończmy to pieprzenie o 8k bo przypomnę: jesteśmy w Polsce, w Europie, jest rok 2013.

 

I prawdopodobnie masz rację. Tyle, że o 32K nawet się (dziś) nie wspomina, a 8K znajduje się się w końcowej fazie testów, za nieco ponad 2 lata wejdzie do użytku. W Japonii, ale doświadczenie uczy że to samo zaraz potem jest w Ameryce, a potem z pewnym opóźnieniem - w Europie, w tym u nas.

 

Najważniejsza sprawa: dobry obraz to nie tylko rozdzielczość. Zdjęcie 5Mpx zrobione dobrym aparatem będzie zawsze lepsze niż zdjęcie 20Mpx zrobione cyfrowym kompaktem. Naprawdę śmieszne są te proroctwa odnośnie 8k i oczekiwanie na nie przez niektórych jak na siódmy cud świata.

 

Jakie proroctwa? Oficjalnie zapowiedzine przez publiczną telewizję NHK. Dobry obraz to nie tylko rozdzielczość, lecz jest ona jednym z (naj)ważniejszych składowych. Na pojęcie "dobrego obrazu" składa się również bardzo wiele innych czynników, w tym jego walory artystyczne. A tu technologia ma niewiele do powiedzenia.

 

czy macie jakaś wiedzę na temat ten, że nasza telewizja nadawać będzie programy choćby w rozdzielczości FullHD?

 

Przecież nadaje. TVP1 i TVP2 są 1080i. Więcej (1080p) jest na DVB-T technicznie niemożliwe. A że czasem obraz idzie z kamery SD - to już zupełnie inna historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K za 2 lata?...hehe....owszem...8Kzł za dobrego LCD-ka 55 cali za 2 lata to tak.

 

Nie żartuj sobie. To jest (powtarzam) oficjalnie zapowiedziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.