Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podałem przykład, że się nie wypalił od listopada.. Sprawdzone.. chodź nie można wykluczyć, jeśli chcę się to zrobić na siłę,to się nie wypali.. Fanem Oleda nie jestem.. Ciągle użytkuje plazme i w planach przeskok na projektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisanym przez m.pclab.pl przypadku nikt niczego na siłę nie robił. Była to zwyczajna eksploatacja, jaką przeciętny użytkownik praktykuje na codzień. A jednak wypalenia powstały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to się działo na "stoisku samsunga". Musiał się wypalić.

Takie testy czy prezentacje robione przez konkurencyjne firmy są kompletnie nie obiektywne i nie miarodajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisanym przez m.pclab.pl przypadku nikt niczego na siłę nie robił. Była to zwyczajna eksploatacja, jaką przeciętny użytkownik praktykuje na codzień. A jednak wypalenia powstały.

Ja podaje fakty, czyli fizyczną prawdę .Ty podpierasz się opinią innych,więc nigdy nie możesz być 100% pewny. Dodam że brat ma małe dzieci ,które często oglądają bajki na tych samych kanałach z logiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podaje fakty, czyli fizyczną prawdę.

 

Dwa przypadki nie czynią statystyki.

 

Takie testy czy prezentacje robione przez konkurencyjne firmy są kompletnie nie obiektywne i nie miarodajne.

 

Dlatego z chęcią zapoznałbym się co mają do powiedzenia na temat wypaleń/powidoków OLED niezależne źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Fajny kalkulator do porównywania wielkości telewizorów:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazana została tutaj wizerunkowa porażka OLED LG w postaci wypaleń po kilkugodzinnej eksploatacji. W odpowiedzi zwrócono uwagę, że stoisko gdzie to prezentowano było pod auspicjami Samsunga, więc nic dziwnego że próbuje gnoić konkurencję. Dlatego cały pokaz jest nieobiektywny.

 

Uprzejmie zapytowywuję: co stało na przeszkodzie aby LG zorganizowało podobny pokaz ułomności technologii QLED? Dlaczego tego nie zrobili w sytuacji gdy konkurencja ich wypunktowywuje? A może... Chcąc zademonstrować słabe strony technologii OLED jest co pokazać, a w przypadku QLED już nie bardzo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat wydaje mi się,że gdyby lg pozbyło się LCD ze swojego menu, wówczas pokaz ułomności technologi LCD bardziej miałby sens. W obecnej sytuacji mogli by zahaczyc po części swoje produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

W sklepach na tv są pokazywane obrazy demonstracyjne.

Sądzę, że po złości można zrobić jakiś obraz do błyskawicznego wypalania powidoków.

Nie wierzę w obiektywność TEGO testu na wypalanie jedynie miarodajne mogłoby być testowanie przez np 3 miesiące w różnych warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to czy po złości czy nie....chodzi o to że wypalenia są możliwe....i to jest sedno sprawy...U każdego taki tv może mieć skrajnie inne warunki pracy...od "czystego" oglądania filmów z odtwarzacza bez jakichkolwiek stałych symboli na ekranie do wielogodzinnego grania w gry RPG gdzie duża część ekranu ma wiele stałych symboli...

Jeśli takie wypalenia są możliwe to producent powinien informować jak używać bezpiecznie aby to nie nastąpiło...i do czego głównie taki tv na być przeznaczany. ..w starych plazmach była informacja w instrukcji obsługi o możliwości wypaleń... i że gwarancja tego nie obejmuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat wydaje mi się,że gdyby lg pozbyło się LCD ze swojego menu, wówczas pokaz ułomności technologi LCD bardziej miałby sens. W obecnej sytuacji mogli by zahaczyc po części swoje produkty.

 

Przecież nie chodzi o pokaz ułomności klasycznych LED, ale QLED. Tych LG w swojej ofercie nie ma.

 

w starych plazmach była informacja w instrukcji obsługi o możliwości wypaleń... i że gwarancja tego nie obejmuje...

 

A w nowych OLED marketing robi ludziom wodę z mózgu wmawiając że wypalenia nie są żadnym problemem, albowiem nie istnieją. Co jest oczywistą nieprawdą, potwierdzaną przez coraz częstsze i coraz liczniejsze dowody. I nie jest to kwestia tylko gier czy statycznych obrazów. Ktoś może np. często oglądać programy informacyjne z paskiem najnowszych wiadomości czy nawet program mający wyraziste logo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dlatego ja celowałbym JEDNAK w nowoczesny LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starych plazmach była informacja w instrukcji obsługi o możliwości wypaleń... i że gwarancja tego nie obejmuje...

Myślę że w OLED-ach w instrukcji też jest taka informacja a przynajmniej powinna być, choć prawdę mówiąc na normalnych telewizyjnych ruchomych obrazach trudno jest zauważyć te wypalenia nawet jak zaistnieją. Widzą je głównie badacze idealnego obrazu ;-) a takich wśród wszystkich użytkowników jest niewielu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci powiem @Lechu....jak byś miał taki tv z wypaleniem i wiedziałbyś gdzie to się znajduje to cały czas byś to widział i tam patrzył...taka natura nasza...hehe

Nie dało by Ci to spokoju.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci powiem @Lechu....jak byś miał taki tv z wypaleniem i wiedziałbyś gdzie to się znajduje to cały czas byś to widział i tam patrzył...taka natura nasza...hehe

Nie dało by Ci to spokoju.... ;)

 

Nic dodać nic ująć. W samo sedno.

 

Szczerze mówiąc gdybym dziś stał wobec dylematu kupna nowego telewizora - miałbym bardzo poważny dylemat czyli ból głowy: OLED czy może jednak QLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci powiem @Lechu....jak byś miał taki tv z wypaleniem i wiedziałbyś gdzie to się znajduje to cały czas byś to widział i tam patrzył...taka natura nasza...hehe

To się zgadza, kolega miał plazmę Pioneera, która nabrała w trakcie eksploatacji wad. Możliwe że były to wypalenia. Zwróciłem na to uwagę dopiero jak mi powiedział w którym miejscu i na co mam patrzeć. Od tego momentu wpatrywałem się cały czas w tą wadę. Oczywiście dotyczyło to obserwacji na normalnym obrazie TV a nie na planszach na których wszystko wychodzi bardziej dosadnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ja. Miałem PDP PIONRER 5090H i się mi wypaliła kultowa plazma trwale od logo TVN24...

Czy to jest eliminacja paneli OLED ? Owszem plazmy nie miały szans na 4K i jasność ponad 200 NIT. Nadmienię, że projektory świecą 120 NIT. Ratuje czarna farba na sufit i meble typu lodówka.

 

W Chinach rusza właśnie fabryka matryc OLED, która zwiększa produkcję światową o 100%. To koszt liczony w miliardach dolarów USA.

Tu nie ma żarów. To MEGA KAPITAŁ.

Mimo powidoków i zagrożeniem trwałymi wypaleniami to jednak technologia OLED TV (o tym jest ten wątek) wygrywa bo dysponuje kolorem czarnym i PQ nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To Ja. Miałem PDP PIONRER 5090H i się mi wypaliła kultowa plazma trwale od logo TVN24...

 

Jarek to jednak jest Gość... :)

Już wtedy karał Swoich przeciwników....hehe... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ja.

Nie, to nie byłeś Ty ;-), ale plazma też była kultowa, ale o jeden model wcześniejsza od tej najbardziej kultowej ze stajni Pioneer. U kolegi odbarwieniu uległa inna strefa ekranu niż ta w której najczęściej występuje logo.

Mimo powidoków i zagrożeniem trwałymi wypaleniami to jednak technologia OLED TV (o tym jest ten wątek) wygrywa bo dysponuje kolorem czarnym i PQ nie do pobicia.

Zgadza się, ale z białym już nie jest tak wspaniale. Zależy od stopnia wypełnienia ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale z białym już nie jest tak wspaniale. Zależy od stopnia wypełnienia ekranu.

 

Czy prawdą jest że w QLED z pełnym tylnym podświetleniem i wielostrefowym wygaszaniem czerń jest z punktu widzenia użytkownika równie perfekcyjna? A co za tym idzie kontrast również? Możliwe że przyrządy wykażą w tej kwestii jakieś różnice pomiędzy QLED a OLED, ale dla widza jest to identycznie to samo. Czerń doskonała.

 

Nie miałem okazji bliżej przyjrzeć się QLED w akcji, dlatego pytam. Z powyższą opinią spotkałem się kilka razy w różnych miejscach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerń doskonała.

 

W QLED czerń nie będzie doskonała, ale będzie wystarczająco dobra z "local dimming" i pełnym powierzchniowym podświetleniem. Bez l.d. będzie przyzwoicie, ale czasem jasność czerni będzie irytować. W OLED czerń może być teoretycznie doskonała choć też się słyszy czasem pewne głosy krytyki w stosunku do TV różnych firm w tym kontekście. Idealny TV na razie nie istnieje trzeba się cieszyć z tego co jest i jest o wiele rzędów lepsze niż było pod koniec ubiegłego wieku głównie za sprawą wyższej jakości po stronie nadawców sygnału i producentów dostarczających nam obraz na nośnikach trwałych.

QLED to w dalszym ciągu tylko LCD, bez wspomagania może w najlepszym przypadku osiągnąć kontrast statyczny na poziomie 1:5000, 6000 choć trzeba przyznać że dla wielu ludzi nawet takich wymagających to bardzo dobry kontrast i czerń jest wystarczająco dobra. To oczywiście tylko moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OLED czerń może być teoretycznie doskonała choć też się słyszy czasem pewne głosy krytyki w stosunku do TV różnych firm w tym kontekście.

 

Tak. Jest doskonała. Teoretycznie.

 

Idealny TV na razie nie istnieje trzeba się cieszyć z tego co jest

 

Czy kiedykolwiek w ogóle powstanie takowy?

 

QLED to w dalszym ciągu tylko LCD, bez wspomagania może w najlepszym przypadku osiągnąć kontrast statyczny na poziomie 1:5000, 6000

 

A ze wspomaganiem? Rozumiem że pod tą nazwą rozumiesz local dimming?

 

Niektórzy w tym wątku wpadli w tzw. "cielęcy zachwyt" nad OLED, nie przyjmując do wiadomości cały czas istniejących wad, bądź bagatelizując je. Bezdyskusyjnie mamy do czynienia z ogromnym technologicznym krokiem naprzód. Ja jednak gdybym stał w tym momencie wobec kupna nowego telewizora (na szczęście nie stoję) miałbym potężny ból głowy: OLED czy QLED? Czy ogólny bilans bezdyskusyjnych zalet i cały czas istniejących wad OLED nie jest przypadkiem zerowy a nawet ujemny? Zalet nie ma potrzeby wymieniać, zostało to w tym wątku zrobione już multum razy. Czy nad wadami można przejść do porządku dziennego, skwitować wzruszeniem ramion i powiedzieć że to "żaden problem"? Moim zdaniem: nie, gdyż są one (pardon) wystarczająco up....liwe: wypalenia i powidoki, podbarwienia większych białych powierzchni ekranu, biel gorsza niż na QLED (z którego można wycisnąć znacznie więcej nitów, co ma kluczowe znaczenie przy HDR), czy zlewanie się ciemnych szarości w pobliżu czerni w jednolitą czarną plamę, co gubi subtelności i niuanse na takich polach ekranu.

 

Trawestując znaną sentencję Marka Twaina można powiedzieć, że informacje o śmierci LED są zdecydowanie przedwczesne. Zwłaszcza w kontekście pojawienia się QLED który może bardzo dużo namieszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedykolwiek w ogóle powstanie takowy?

Nad tym tematem trwają badania opisywane między innymi na tym forum ;-).

A ze wspomaganiem? Rozumiem że pod tą nazwą rozumiesz local dimming?

Wspomaganie też ma swoje wady, ale powoduje że taki TV może już być porównywany z OLED pod względem czerni, mimo że wady w tej domenie zostaną tylko złagodzone a nie całkowicie usunięte. To zawsze ma przeciwwagę w problemie z jasnością bieli jaki występuje po drugiej stronie.

Bezdyskusyjnie mamy do czynienia z ogromnym technologicznym krokiem naprzód.

To prawda, już wiem że jak któryś z moich obecnych TV dokończy żywota to następny będzie OLED mimo paru wątpliwości. Ile razy patrzę na tą technologię to nie mam co do tego wątpliwości. Zagrozić tej technologii może tylko 100%-owy LED, ale nie wiadomo czy wejdzie do masowej produkcji o rozsądnej cenie.

Czy nad wadami można przejść do porządku dziennego, skwitować wzruszeniem ramion i powiedzieć że to "żaden problem"?

Jak kupisz to po jakimś czasie się dowiesz. Innej drogi nie ma. Obiektywny może być tylko test osobisty ;-).

Moim zdaniem: nie, gdyż są one (pardon) wystarczająco up....liwe: wypalenia i powidoki, podbarwienia większych białych powierzchni ekranu, biel gorsza niż na QLED

Nie jest chyba tak źle jak wynika z moich obserwacji, ale może jestem zbyt tolerancyjny i jakieś drobnostki nie zaprzątają mojej uwagi.

 

Trawestując znaną sentencję Marka Twaina można powiedzieć, że informacje o śmierci LED są zdecydowanie przedwczesne.

Chodzi oczywiście o LCD/LED? Z tym jak najbardziej zgoda :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie też ma swoje wady, ale powoduje że taki TV może już być porównywany z OLED pod względem czerni, mimo że wady w tej domenie zostaną tylko złagodzone a nie całkowicie usunięte. To zawsze ma przeciwwagę w problemie z jasnością bieli jaki występuje po drugiej stronie.

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego wspomaganie poprawiające czerń miałoby pogorszyć biel.

 

Wady poprawiania ujawniają się w tak sporadycznych sytuacjach i w tak rzadkich przypadkach że można je pominąć.

 

jak któryś z moich obecnych TV dokończy żywota to następny będzie OLED mimo paru wątpliwości. Ile razy patrzę na tą technologię to nie mam co do tego wątpliwości.

 

U mnie sytuacja nie jest tak jednoznaczna. Ja wątpliwości mam. Gdybym tylko oglądał OLED i znał/widział jego zalety i jednocześnie nic nie słyszał o jego wadach - najprawdopodobniej rozumowałbym identycznie jak Ty. Ale znam również jego wady (wymienione poprzednio). Co powoduje, że nie potrafię powiedzieć jaką decyzję bym podjął.

 

Jak kupisz to po jakimś czasie się dowiesz. Innej drogi nie ma. Obiektywny może być tylko test osobisty ;-).

 

Problem w tym że decyzję trzeba podjąć przed dokonaniem zakupu. Nikt nie kupuje dwóch telewizorów, stawia obok siebie, włącza ten sam materiał do oglądania - aby po jakimś czasie stwierdzić który mu się bardziej podoba.

 

Nie jest chyba tak źle jak wynika z moich obserwacji, ale może jestem zbyt tolerancyjny i jakieś drobnostki nie zaprzątają mojej uwagi.

 

Drobnostki? Moim zdaniem są to bardzo istotne minusy, powodujące że bilans zalet i wad OLED wychodzi (oczywiście moim zdaniem) na zero. A może nawet na lekki minus. Być może problem wypaleń/powidoków można (bardzo uważając) zminimalizować. Czy uda się w całości? Szczególnie gdy często ogląda się stację newsową (z paskiem najnowszych wydarzeń) lub taką, która ma wyraziste logo. Wydając ileś-tam kasy na nowy sprzęt naprawdę mało komfortową jest sytuacja, że trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem, a tyłu głowy bez przerwy siedzi krasnoludek i sączy do ucha: "uważaj!".

 

Natomiast ekran który ma być jednolicie biały, a tak naprawdę jest po jednej stronie różowawy, a po drugiej zielonkawy jest dla mnie nie do przyjęcia. A coś takiego widziałem na wielu OLED.

 

Chodzi oczywiście o LCD/LED? Z tym jak najbardziej zgoda :-).

 

Tak, właśnie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podeprę się historyjką o bracie.. Posiadał najwyższy model samsunga js9500 150 niezależnych stref.. Bardzo dobry tv ogólnie,lecz te strefy się rozświetlały a szczególnie podczas treści hdr i czerń obok rozświetlonych punktów była naprawdę kiepska.Nastepną wada są kąty widzenia, wystarczyło zejść deko w bok i kontrast strasznie spadał. Na plus zapewne ostrość w ruchu dla Samsunga i nawet (może kogoś zaskoczę) kolory postrzegane ogólnie ,jakby lepsze były na tamtym samsungu. OLEDy które widzę często to 65cali E7 i C7.. Mają taką deko dziwną manierę obrazu.. Być może to kwestia kalibracji.. Brata OLED ma dwa przebarwienia na bokach ekranu.. Np trawa ma bardziej odcień żółty od krawędzi z 10-15 cm, kolega w E7 też ma podobnie lecz trochę mniej.. Ogólnie OLED przy zgaszonym świetle naprawdę robi robotę, zapominamy o strefach czy braku czerni tylko jest czysty obraz. Brak szczegółow w czerniach, raczej o tym się nie myśli bo nocne sceny, hdr, naprawdę sprawiają mega frajdę podczas oglądania,jasności czy bieli ,nie brakuje nic a nic według mnie.. Mały minus to ostrość w ruchu na Oledzie.. W szybkich akcjach da się to odczuć..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego wspomaganie poprawiające czerń miałoby pogorszyć biel.

Wspomaganie "local dimming" nie pogarsza bieli są tylko wady obwodowe wokół jasnych obiektów na ciemnym tle. To się w trakcie oglądania normalnego programu nie rzuca w oczy chyba że ktoś siedzi przed TV żeby się czepiać i to z lupą ;-).

U mnie sytuacja nie jest tak jednoznaczna. Ja wątpliwości mam. Gdybym tylko oglądał OLED i znał/widział jego zalety i jednocześnie nic nie słyszał o jego wadach - najprawdopodobniej rozumowałbym identycznie jak Ty. Ale znam również jego wady (wymienione poprzednio). Co powoduje, że nie potrafię powiedzieć jaką decyzję bym podjął.

Swoją decyzję już znam w tej kwestii, jeżeli nic się nowego nie pojawi to raczej się nie zmieni.

Problem w tym że decyzję trzeba podjąć przed dokonaniem zakupu. Nikt nie kupuje dwóch telewizorów, stawia obok siebie, włącza ten sam materiał do oglądania - aby po jakimś czasie stwierdzić który mu się bardziej podoba.

Jest w sieci dużo materiałów testowych i innych opinii np. o trwałości paneli OLED. Za jakiś czas materiał będzie jeszcze bardziej kompletny i wiarygodny.

Drobnostki? Moim zdaniem są to bardzo istotne minusy, powodujące że bilans zalet i wad OLED wychodzi (oczywiście moim zdaniem) na zero.

Dlatego nie zamierzam się spieszyć. Zwłaszcza że mam dobre TV, a 4k które od czasu do czasu oglądam u znajomych na razie mi nie imponuje, ale może za jakiś czas coś się zmieni w moim podejściu do tematu.

Wydając ileś-tam kasy na nowy sprzęt naprawdę mało komfortową jest sytuacja, że trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem, a tyłu głowy bez przerwy siedzi krasnoludek i sączy do ucha: "uważaj!".

To prawda, jest to jakaś sytuacja stresująca, ale takich w życiu jest więcej w różnych dziedzinach.

Natomiast ekran który ma być jednolicie biały, a tak naprawdę jest po jednej stronie różowawy, a po drugiej zielonkawy jest dla mnie nie do przyjęcia. A coś takiego widziałem na wielu OLED.

Zgoda to jest jakiś problem, pewnie dlatego produkcja LCD tak szybko nie zaniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ekran który ma być jednolicie biały, a tak naprawdę jest po jednej stronie różowawy, a po drugiej zielonkawy jest dla mnie nie do przyjęcia. A coś takiego widziałem na wielu OLED.

Ja coś takiego miałem na samsungowym LED The Frame. Drugi telewizor, bo pierwszy nie działał. Wymieniłem matrycę na gwarancji.

Teraz pod względem podkolorowań ideał, ale za to czasami przy ciemnych scenach widzę pod kątem z dołu jaśniejszy obraz u dołu ekranu tak ok. 1cm. Staram się z tym żyć.

Zarówno LED jak i OLED to nie technologie idealne, ale przynajmniej w LED wiem, że jak zostawię program z logo tvn24, tvp info czy tv trwam (niepotrzebne skreślić) czy cokolwiek na 24h to mi się nic nie wypali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie "local dimming" nie pogarsza bieli są tylko wady obwodowe wokół jasnych obiektów na ciemnym tle. To się w trakcie oglądania normalnego programu nie rzuca w oczy chyba że ktoś siedzi przed TV żeby się czepiać i to z lupą ;-).

 

Przyznasz chyba że sceny takie jak rozgwieżdżone nocne niebo czy wieczorny pokaz fajerwerków zdarzają się rzadziej niż sporadycznie. Dlatego nad tym co tu sygnalizujesz można przejść do porządku dziennego.

 

Swoją decyzję już znam w tej kwestii, jeżeli nic się nowego nie pojawi to raczej się nie zmieni.

 

Mogę Ci tylko pozazdrościć. Ja takiej decyzji nie mam.

 

Jest w sieci dużo materiałów testowych i innych opinii np. o trwałości paneli OLED. Za jakiś czas materiał będzie jeszcze bardziej kompletny i wiarygodny.

 

Oczywistym jest, że każda technologia wykazuje w swym początkowym okresie "choroby wieku dziecięcego". Z upływem czasu są one w ramach dopracowywania eliminowane. W przypadku OLED jest dziwna sytuacja, że ilość problemów w kolejnych latach się nie zmniejsza, lecz zwiększa. Pojawią się coraz nowe.

 

Dlatego nie zamierzam się spieszyć. Zwłaszcza że mam dobre TV

 

Jestem w podobnej sytuacji.

 

4k które od czasu do czasu oglądam u znajomych na razie mi nie imponuje

 

Mnie w ogóle nie imponuje i nie interesuje, gdyż oglądałem 8K.

 

To prawda, jest to jakaś sytuacja stresująca, ale takich w życiu jest więcej w różnych dziedzinach.

 

Dlatego nie należy ich na siłę mnożyć, dodając sobie nowych w obszarach gdzie z łatwością można ich uniknąć.

 

Zgoda to jest jakiś problem

 

Jakiś? Moim zdaniem bardzo istotny.

 

Ja coś takiego miałem na samsungowym LED The Frame. Drugi telewizor, bo pierwszy nie działał. Wymieniłem matrycę na gwarancji.

Teraz pod względem podkolorowań ideał

 

Poruszyłeś ważny problem, sygnalizowany już w innych miejscach na Forum: pogarszającycej się (spotkałem się nawet z określeniem: skandalicznej) obecnie jakości produktów Samsunga. Dotyczy to nie tylko elektroniki, ale również spraw mechanicznych czy montażowych (np. rozklejające się ramki).

 

Jeśli ktoś zerka w kierunku QLED stanowi to dodatkowy minus do rozważań, jako że w ofercie ma go tylko i wyłącznie Samsung. Chyba że jako swój flagowy projekt podchodzą doń mniej po macoszemu.

 

czasami przy ciemnych scenach widzę pod kątem z dołu jaśniejszy obraz u dołu ekranu tak ok. 1cm.

 

Pełne podświetlenie tylne czy krawędziowy?

 

Zarówno LED jak i OLED to nie technologie idealne, ale przynajmniej w LED wiem, że jak zostawię program z logo tvn24, tvp info czy tv trwam (niepotrzebne skreślić) czy cokolwiek na 24h to mi się nic nie wypali.

 

I to jest również ważki aspekt oraz (tym razem z kolei) plus dla QLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zerka w kierunku QLED stanowi to dodatkowy minus do rozważań, jako że w ofercie ma go tylko i wyłącznie Samsung. Chyba że jako swój flagowy projekt podchodzą doń mniej po macoszemu.

 

Cytat

czasami przy ciemnych scenach widzę pod kątem z dołu jaśniejszy obraz u dołu ekranu tak ok. 1cm.

 

Pełne podświetlenie tylne czy krawędziowy?

 

Nie sądzę by QLED był traktowany ze szczególna dbałością. The Frame to też flagowy produkt. Reklamowany jako Life Style TV. W domyśle luksusowy. A w praniu wyszła obsługa klienta gorsza niż jak za komuny w ZURT. Jedna wymiana całego TV i jedna wymiana samego ekranu. Poczytaj wątek na forum w którym odradzam zakupy w sklepie Samsung. Do dziś ani przepraszam ani nic z ich strony.

 

Krawędziowe podświetlenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.