Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, masz rację, nie ma ideału i każdy kto ma choć trochę rozumu o tym wie. Niestety, jak widać nie wszyscy mają... :) Z doskonałą czernią w OLED i z tym narzekaniem na biel to też nie do końca jest tak prosto. Owszem czerń jest bardzo dobra (bo ideałów nie ma, sic! :)) ale za to w ciemnych scenach brakuje trochę detali, za to biel... Pomijając jakieś ekstremalnie jasne sceny to nie stanowi to wielkiego problemu, zazwyczaj nie zdążymy zauważyć nierównomierną jasność w przedziale czasu.

Zgoda, ale tu chyba użytkownicy szukają sprzętu idealnego ;-).

to LCD w takiej formie jak są będą powoli odchodzić.

Sądzę że przed LCD jeszcze długie lata na rynku, ale możliwe że kiedyś znikną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udawaj mądrzejszego niż jesteś - poprzez używanie okrągłych zdań nie sprawisz, że chamskie wpieprzanie się z biciem piany o 8K w wątku, który nie o tym traktuje, będzie mniej chamskie. Rozumiem, że nie uważasz tego za coś niestosownego, mimo wielu uwag innych użytkowników. Świetnie, to tylko świadczy o twoim poziomie...

 

Twoja opinia na temat mojej osoby jest mi doskonale obojętna.

 

Wchodząc w twoją retorykę - nie interesuje mnie co masz wypalone, bo jesteś tylko jakimś randomem z internetu, być może piszesz prawdę, a może wręcz przeciwnie. Nie znam nikogo kto miałby problem wypaleń w ekranie OLED.

 

Możemy się spotkać przy okazji Audio Video Show lub jeśli jesteś z Warszawy albo okolic - w każdej chwili. Telefon do okazania. Wypalenia na wyświetlaczu również.

 

A srebrzenie czerni to co, nie podbarwienia?

 

W moim odczuciu srebrzenie czerni na IPS jest mniej rażące niż lodowiec w Himalajach na OLED, z jednej strony różowawy, z drugiej zielonkawy.

 

Aha, czyli z tego co masz jesteś zadowolony, ale z tego co obecnie na rynku nie, bo to półśrodek na drodze do nirwany w postaci 8K? =) To ciesz się tym co masz, a karawana jedzie dalej.

 

Jest dokładnie tak jak piszesz. Nie zaliczam się do tych, którzy w zeszłym roku musieli mieć model 2017, w tym zmienili go na model 2018 aby w przyszłym zmienić ponownie na model 2019. Z tego co mam jestem zadowolony i nie widzę uzasadnienia, aby teraz wydawać kasę na przejście FHD - 4K, aby zaraz potem wydawać po raz drugi na przejście 4K - 8K. Jak widzisz: rozumuję identycznie jak Japończycy.

 

jeśli nic nowego nie wejdzie i nie pokona OLED pod względem jakości to najbliższe lata będą należały do tej technologii

 

Ja tego absolutnie nie kwestionuję. Sam mam identyczne zdanie. Zwracam jedynie uwagę na cały czas nierozwiązane "choroby wieku dziecięcego" tej technologii, które okazały się znaczenie poważniejsze niż początkowo próbowano to przedstawiać.

 

za to biel... Pomijając jakieś ekstremalnie jasne sceny to nie stanowi to wielkiego problemu, zazwyczaj nie zdążymy zauważyć nierównomierną jasność w przedziale czasu.

 

Biel jest ważna w HDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doskonałą czernią w OLED i z tym narzekaniem na biel to też nie do końca jest tak prosto. Owszem czerń jest bardzo dobra (bo ideałów nie ma, sic! :)) ale za to w ciemnych scenach brakuje trochę detali, za to biel... Pomijając jakieś ekstremalnie jasne sceny to nie stanowi to wielkiego problemu, zazwyczaj nie zdążymy zauważyć nierównomierną jasność w przedziale czasu.

 

Jesli skalibrujesz OLEDa to w czerni masz dostępne wszystkie detale. W bieli na białej planszy jest lekki zafarb, przynajmniej w serii 6 i 7. Nie widać go w normalnym użytkowaniu.

 

Pozdro

 

Biel jest ważna w HDR.

 

A co ma biel do HDR? Za HDR odpowiada jasność matrycy. A zafarb na bieli to nie jest nierównomierna jasność. W OLEDach po kalibracji parametr na poziomie 700 nitów. Baardzo przyzwoicie w porównaniu np. do 100 nitów plazmy. Topowe LCDki osiagają ok. 1500 nitów. Jest jeden model który podlatuje pod 2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego absolutnie nie kwestionuję. Sam mam identyczne zdanie. Zwracam jedynie uwagę na cały czas nierozwiązane "choroby wieku dziecięcego" tej technologii, które okazały się znaczenie poważniejsze niż początkowo próbowano to przedstawiać.

 

No, wreszcie zaczynasz pisać z większym sensem :)

 

Jesli skalibrujesz OLEDa to w czerni masz dostępne wszystkie detale. W bieli na białej planszy jest lekki zafarb, przynajmniej w serii 6 i 7. Nie widać go w normalnym użytkowaniu.

 

OK, ale chyba tak czy siak OLED stosuje dithering w ciemnych partiach obrazu, bo nie jest w stanie oddać takich szczegółów w czerniach i ciemnych szarościach i na ten moment kalibracja tego całkowicie nie wyeliminuje? Ogólny odbiór obrazu z OLEDa jest taki, że te drobiazgi giną przy świetnych kolorach i kontraście, obraz jest przez to bardzo plastyczny i naturalny, ale jeśli ktoś chce znaleźć dziurę w całym, to w tych ciemnych scenach troszkę brakuje detali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mam jestem zadowolony i nie widzę uzasadnienia, aby teraz wydawać kasę na przejście FHD - 4K, aby zaraz potem wydawać po raz drugi na przejście 4K - 8K. Jak widzisz: rozumuję identycznie jak Japończycy.

 

Nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca (zwrot zapożyczony od @Bobcat).

 

Nie Japończycy a jeden ich nadawca który zresztą w tej technologii nadaje audycje tylko na jednym z sześciu programów jakie obecnie posiada.

 

I jeszcze jedna nadinterpretacja....o jakich oszczędnościach w związku z przechodzeniem z HD od razu na 8K piszesz skoro;

 

 

"Nowy kanał jest nadawany w jakości, którą NHK określa jako „Super Hi-Vision”. Wraz z obrazem jest nadawany 22.2-kanałowy sygnał audio.Póki co kanał nadaje część transmisji w 8K, a część „zaledwie” w 4K."

 

I z innego źródła;

 

"Ponieważ materiałów jest na razie mało, kanał oferować będzie częściowo także transmisje w rozdzielczości 4K."

 

 

Bobcat odpowiadać nie musisz, załóż stosowny temat o rozdzielczości albo znajdź bardziej odpowiedni, taki w którym swoje nie do końca prawdziwe informacje będziesz mógł do woli powielać.

Proponuję tam zacząć od tej;

 

Dlaczego NHK zdecydowała się uruchomić transmisje 8K już teraz, gdy mało kto na Ziemi posiada odpowiedni telewizor? Japończycy od zawsze wybiegali przed szereg w tym temacie. Stacja rozpoczęła transmisje 4K w latach ’80 – sporo ponad dekadę wcześniej zanim powszechnie mówiło się o takiej rozdzielczości…"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy oto przykład w jak bezczelny sposób niektórzy naginają fakty, piszą pół- i ćwierćprawdy oraz manipulują rzeczywistością. Jest to stały warsztat tych osób, w innych wątkach również. Może nawet: przede wszystkim i zdobyte tam doświadczenie próbują przenosić tutaj.

 

Każda nowa technologia jeśli chodzi o rozdzielczość jest wstecznie kompatybilna z rozdzielczościami niższymi. Tak jak telewizja FHD bez najmniejszego problemu przeniesie sygnał SD - 8K przeniesie również 4K, FHD i SD. NHK nie ma oprzyrządowania, wyposażenia studiów, nadajników 4K. W ogóle w to nie inwestowali. Wszystko jest 8K. I to mam na myśli pisząc o świadomym pominięciu przez nich etapu 4K. Natomiast jeśli chodzi o nadawany materiał: owszem, zdarza się że jest on 4K. Wtedy taki idzie do nadajnika, który (powtarzam) jest 8K, podobnie jak nadawany sygnał. Ale to nie uprawnia do wniosków jakoby przechodzili przez ten etap. Bawią się w 4K niszowe telewizje lokalne, np. Kansai TV, natomiast ja cały czas mam na myśli ogólnokrajowego giganta, telewizję publiczną NHK.

 

Zgadza się. Już w latach 80-tych nadawano w Japonii przez krótko testy Ultra HD. Ale była to technologia analogowa. Nie pamiętam w tej chwili jaka była konkretna rozdzielczość.

 

To mój ostatni wpis na temat 8K tutaj. Na prośbę innych Dyskutantów kończę ten temat w tym wątku, rozważę założenie dedykowanego tej tematyce. Poczuwam się jednak do obowiązku sprostowania oczywistych nieprawd notorycznego, etatowego kłamcy, który prześmiewczo ma w stopce płomienne deklaracje o poszukiwaniu prawdy, a sam z prawdą ma tyle samo wspólnego co radziecki dziennik o tym tytule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też napiszę ostatni wpis w tej sprawie w tym temacie....jak ty nie złamiesz danego słowa i nie będziesz mnie bezpodstawnie oskarżał.

 

Podałem suche fakty....sam manipulujesz wprowadzając do dyskusji zagadnienie kompatybilności. Wróćmy do sedna.

 

NHK nie ma oprzyrządowania, wyposażenia studiów, nadajników 4K. W ogóle w to nie inwestowali. Wszystko jest 8K. I to mam na myśli pisząc o świadomym pominięciu przez nich etapu 4K. Natomiast jeśli chodzi o nadawany materiał: owszem, zdarza się że jest on 4K. Wtedy taki idzie do nadajnika, który (powtarzam) jest 8K, podobnie jak nadawany sygnał. Ale to nie uprawnia do wniosków jakoby przechodzili przez ten etap. Bawią się w 4K niszowe telewizje lokalne, np. Kansai TV, natomiast ja cały czas mam na myśli ogólnokrajowego giganta, telewizję publiczną NHK.

 

Wielokrotnie pisałeś że Japończycy przechodzą z HD na 8K omijając niejako 4K, ale nigdy tak bardzo się nie mijałeś z prawdą.....jeszcze jeden ostatni kamyczek do ogródka;

 

 

 

Yukari Hayashi, odpowiedzialna w NHK za produkcję i rozwój oferty programowej, powiedziała delegatom MIPCOM, że w grudniu 2018 roku nadawca uruchomi pierwszy na świecie kanał 8K, który będzie stanowił w Japonii uzupełnienie dla kanału 4K.

- Nasz kanał 4K będzie pokazywał 18 godzin treści dziennie, natomiast kanał 8K - 12 godzin i 10 minut treści każdego dnia. To duże zobowiązanie, więc musimy stworzyć wiele różnych rodzajów treści 8K/4K, aby być gotowym do tego poważnego zadania. Zarówno 8K jak i 4K mają swoje własne zalety. 4K łączy w sobie wysoką rozdzielczość z mobilnością, dzięki czemu nadaje się na przykład dla sportu na żywo, podczas gdy technologia 8K pozwala nam tworzyć nowy rodzaj zadziwiających treści UHD - powiedziała Yukari Hayashi. - Każdy kanał ma swoje własne aspekty i chcielibyśmy współpracować z producentami z całego świata, aby tworzyć programy, które wykorzystają te mocne strony."

 

Czytaj więcej na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały hardware mają 8K. To, że nadają materiał 4K jest bez znaczenia. Nadają również materiał FHD jak i SD.

 

EOT w tej sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie jesteś słowny to mały pikuś w porównaniu do tego jak się pogrążasz;

 

"Nasz kanał 4K będzie pokazywał 18 godzin treści dziennie"....

 

Gdyby tak było jak piszesz ta telewizja założyłaby 2 stacje 8K....a tu wyraźnie jest podane że mają uruchomiony kanał 4K równolegle do nowo powstałego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

EOT!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam. Hardware jest 8K. Innego nie mają. Można na tym nadawać program o dowolnej niższej rozdzielczości.

 

W przytoczonym materiale Japan Times nic nie jest napisane jakoby program 4K miał być równolegle nadawany z 8K. Jest wyłącznie, że materiał będzie taki i taki. Za to jest wyraźnie napisane, że wystawione w centrach NHK w całej Japonii telewizory będą wyłącznie 8K.

 

Manipulacja jedzie na kłamstwie i nieprawdą pogania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Pany, załóżcie sobie tamat o wyższości 8K nad 4K i tam się spierajcie.

Ten wątek traktuje o OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobcat stosuje od lat taktykę zamęczania czytelnika:

będzie pisał tyle lat o 8K by wygrać w roku 2035 tekstem: nawet TV TRWAM dziś przeszło na 8K na Rydz SAT TV.

Taki sam męczennik jak HQ150 z monotematycznym podejściem do AV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mimo tolerancji @janunio, jako moderacja ze względu na powtarzanie sie zgłoszeń na panel, zacznę od tej pory dyskusje o 4k ; 8k, czy iles-k, traktować w tym wątku jako trolling.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy nadal występuje jakiś problem z LG B7, C7 chyba też, w trybie GRA z HDR? Słaby efekt HDR, czy coś w tym stylu, ciemny obraz. C8 jest pozbawiony tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista EISA 2018/2019:

Best Buy OLED TV: Philips 55OLED803

Best Buy LCD TV: TCL 55DC760

Premium OLED TV: LG OLED65E8

Premium LCD TV: Samsung 65Q9FN

Best Home Theatre TV: Philips 65OLED903

Best Artificial Intelligence TV: LG 65SK9500

 

W kategorii KD mamy OLED PHILIPS 65OLED903. Co ciekawe ten model jako chyba pierwszy na rynku nie posiada LOGO PHILIPS !?

Jest tylko na nóżce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Więcej danych o 903 po niemiecku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Besonderheiten:

•Android TV 8 Oreo (via Update)

•Wide Color Gamut von 99 Prozent DCI-P3

•2018er LG OLED-Panel

1000 nit (cd/m²)

•HDR10+ Unterstützung

DUAL-(Multi-)Tuner

•Bild •P5 Picture Processing Engine – Generation 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Besonderheiten:

•Android TV 8 Oreo (via Update)

•Wide Color Gamut von 99 Prozent DCI-P3

•2018er LG OLED-Panel

1000 nit (cd/m²)

•HDR10+ Unterstützung

DUAL-(Multi-)Tuner

•Bild •P5 Picture Processing Engine – Generation 2

 

Warto dopisać:

 

brak wsparcie dla Dolby Vision.

 

To moim zdaniem najpoważniejsza wada OLEDów z brandem Philips.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Panas także wspiera HDR 10+ i brak mu DV. Do sprawdzenia.

Póki co brak treści w tym w/w formacie i DV jest górą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Panas także wspiera HDR 10+ i brak mu DV. Do sprawdzenia.

Póki co brak treści w tym w/w formacie i DV jest górą.

 

Zgadza się. I Panas i Samsung w swoich LCDkach.

 

W OLEDach DV wspiera LG i SONY. I robi to różnicę. Aktualnie prawie wszystkie filmy na BD-UHD wychodzą w DV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich po latach :-)

 

Chłopaki, to jaki OLED jest teraz najciekawszy? LG, Panas, Sony?

Jak tam z cenami, spadną, czy biorąc pod uwagę, że mieszkamy w Polsce ( przynajmniej część) ceny wzrosną?

Ktoś z was jest szczęśliwym posiadaczem?

 

Sorry, nie zapoznałem się jeszcze z waszymi wypowiedziami, ale obiecuję- nadrobię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy pod jakim względem ?

Ceny stoją na maxa bo brakuje paneli do produkcji.

Spadną jak ruszy kolejna fabryka.

A zapotrzebowanie jest ogromne - więc ceny stoją.

 

Ja mam od kilku dni 5O Oled803 . Jest na nowej matrycy, z dodatkowym pikselem zabezpieczającym.

To pierwszy telewizor który nie ma logo producenta na telewizorze.

Ambilight, ANdroid ( wkrótce Oreo),Googkle Assistant.

 

Sony nowy ciekawy AF9 - ale cena dwa razy tyle co Philips.

Na dniach wchodzą pierwszy raz Hitachi i Toshiba.

 

LG jest z AI .

Loewe - świetne wyposażenie.

 

Pytanie ile masz max kasy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad 55".

Niestety obecne ceny to tragedia.

Kwota to około 6000 zł.

 

Panase nowej serii FZ drogie jak cholera, EZ również, LG strach brać bo podejrzanie tanie, a Sony też drogie.

Jak żyć? :-)

 

Loewe- ceny z Kosmosu

Nowe / stare marki? Strach bo to jedna wielka niewiadoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak źle.

Bo zmieści się model najwyżej oceniany na pokazach i porównaniach w Europie.

- Oled Philipsa 55POS9002 masz za 5999 zł z pakietem + Hue (kosztuje 800 zł)

Jak sprzedaż Hue na Allegro masz w super cenie

 

LG Oled 55B8 za 6599 zł - 200 zł cashback z LG Polska .

 

Na inne kasy nie wystarczy.

Philips 55Oled803 za 6999 zł + Hue

Sony 55AF8 - najtańszy - ale za drogi dla CIebie

Hitachi 55 nowy model za 6599 zł - za trzy tygodnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Toshiba 55Oled nowy model za 6599 zł - w październiku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak się składa, że nowe firmy będą już na nowych matrycach Oled 2018 - więc zero ryzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro najnowszy Philips 803/12 jest tak rewelacyjny to ciekawe dlaczego najnowsze plazmy Panasa z serii FZ950 są od niego droższe prawie o 1/3? To Panas został następcą referencyjnego Pioneera, a tu proszę, na forum słyszy się, że to właśnie Philips, który nota bene już od paru lat nie jest europejski.

 

Niedawno czytałem recenzję MK że Panas nadal nie ma sobie równych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jest matryc .

Zapotrzebowanie jest na 3 mln szt za produkcja jest 1,5 mln.

Więc póki co nie będzie zmian.

 

Matryca 2018 w Philips Oled803, 903.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.