Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie sądzę by QLED był traktowany ze szczególna dbałością. The Frame to też flagowy produkt. Reklamowany jako Life Style TV. W domyśle luksusowy. A w praniu wyszła obsługa klienta gorsza niż jak za komuny w ZURT. Jedna wymiana całego TV i jedna wymiana samego ekranu. Poczytaj wątek na forum w którym odradzam zakupy w sklepie Samsung. Do dziś ani przepraszam ani nic z ich strony.

 

Czytałem tamten wątek. Faktycznie strach od nich coś kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratu w js9500 przestało działać kilka stref, telewizor poszedł na gwarancję. Wrócił z nową matryca z kreską przez środek, dosłownie połowa ekranu miała jakby inny odcień.. Telewizor ponownie poszedł na gwarancji i na szczęście podczas dostawy kolejnej matrycy rzekomo kurier ja zniszczył i oddali pieniądze.. Ponad osiemnaście tyś zł.. Po drodze jeszcze było kilka problemów, że niby telewizor nie z polskiej dystrybucji (kupiony w saturnie) ale finalnie wszystko zakończyło się ok.. Kwiatki ze strefami zaczęły się po około roku.. Najpierw jedna, na końcu 5 jak dobrze pamiętam.. Ja do tej firmy, właśnie przez brata mam uraz.. Miał Trzy telewizory samsunga i z każdym było coś nie tak. Ja oprócz plazmy mam jeszcze. LCD sonego.. 14 tys godzin obecnie .. Zero żadnych problemów, chodź tu też nie ma reguły w obecnych czasach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczy że mam smartfon Samsung. Nigdy więcej. Na szczęście już jest nowy. Inny.

 

Wyświetlacz AMOLED z dramatycznymi wypaleniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OLED jest dziwna sytuacja, że ilość problemów w kolejnych latach się nie zmniejsza, lecz zwiększa. Pojawią się coraz nowe.

Niektórych wad przy świecących własnym światłem sub-pikselach nigdy się nie wyeliminuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych wad przy świecących własnym światłem sub-pikselach nigdy się nie wyeliminuje.

 

Nigdy nie należy używać słowa "nigdy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie należy używać słowa "nigdy".

To prawda, ale na dzisiejszy stan technologii źródeł światła trudno sobie wyobrazić takie które się nie zużywa. Nawet podświetlenie LED w LCD się zużywa tylko to zużycie nie rzuca się przez jakiś czas w oczy bo dotyczy dużych powierzchni ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QLED czerń nie będzie doskonała, ale będzie wystarczająco dobra z "local dimming" i pełnym powierzchniowym podświetleniem. Bez l.d. będzie przyzwoicie, ale czasem jasność czerni będzie irytować. W OLED czerń może być teoretycznie doskonała choć też się słyszy czasem pewne głosy krytyki w stosunku do TV różnych firm w tym kontekście. Idealny TV na razie nie istnieje trzeba się cieszyć z tego co jest i jest o wiele rzędów lepsze niż było pod koniec ubiegłego wieku głównie za sprawą wyższej jakości po stronie nadawców sygnału i producentów dostarczających nam obraz na nośnikach trwałych.

QLED to w dalszym ciągu tylko LCD, bez wspomagania może w najlepszym przypadku osiągnąć kontrast statyczny na poziomie 1:5000, 6000 choć trzeba przyznać że dla wielu ludzi nawet takich wymagających to bardzo dobry kontrast i czerń jest wystarczająco dobra. To oczywiście tylko moja opinia.

 

Ja też przeglądając ten i wiele innych wątków OLEDowych gotów byłbym zrezygnować z OLED na rzecz kwantowych kropek i local dimming. Doskonałość często jest tylko papierowa. Naprawdę wolę mieć prawie niż wymieniać telewizor co krótki czas, bo coś oglądałem za długo albo ograniczać się z podłączeniem konsoli do gier.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do powiedzenia w przedmiotowej sprawie drużyna OLED?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dedykacją sceptykom:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwracam uwagę, że liście jest również Panasonic 55" 8K. Pytanie podobne jak powyżej: co mają do powiedzenia zwolennicy teorii czystej i akademickich wzorów: rozdzielczość w funkcji wielkości ekranu i odległości oglądania? Ani chybi Panasonic wypuszczając swoje 8K 55" nie konsultował się ze "znaffcami" (błąd w pisowni zamierzony) z tutejszego Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie rozumiem,

tematem wątku jest "OLED TV" a tu wciąż jakieś 8k,

ale zacytowuję:

 

"Sprzęt już jest, a co z treścią do oglądania?

 

Póki co ona praktycznie nie istnieje"

 

...więc już TERAZ cieszę się oledem 4k, treść jest

a foty z wakacji ogląda się fantastycznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc już TERAZ cieszę się oledem 4k,

 

A ci Japończycy poinformowali że nie będą ponosić kosztów na przechodzenie z FHD na 4K aby zaraz potem ponosić drugie koszty przejścia z 4K na 8K. Byłoby to ich zdaniem marnotrawstwem pieniędzy. Dlatego idą z FHD bezpośrednio na 8K. Głupie jakieś czy co?

 

No ale u nas obowiązuje ułańska fantazja oraz staropolskie zastaw się a postaw się.

 

Druga poruszona przeze mnie sprawa jest jak najbardziej w temacie wątku, gdyż dotyczy dyskutowanego tu porównania OLED z konkurencyjną ofertą QLED w kontekście wad tej pierwszej technologii (wypalenia i powidoki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do powiedzenia w przedmiotowej sprawie drużyna OLED?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A co ma powiedzieć "drużyna OLED"? Jakiś LCDek Samsunga, nazwany dla niepoznaki QLED (ciekawe czemu akurat tak? ;)) się nie wypala i w związku z tym dostał jakiś tam certyfikat - fajnie, naprawdę super :D Wracam oglądać mojego taniego OLEDa, jak go zabezpieczę czerwoną tasiemką od uroków to może się nie wypali :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma powiedzieć "drużyna OLED"? Jakiś LCDek Samsunga, nazwany dla niepoznaki QLED (ciekawe czemu akurat tak? ;)) się nie wypala i w związku z tym dostał jakiś tam certyfikat - fajnie, naprawdę super :D Wracam oglądać mojego taniego OLEDa, jak go zabezpieczę czerwoną tasiemką od uroków to może się nie wypali :>

 

No właśnie. QLED nie trzeba zabezpieczać czerwoną tasiemką. Nie dezawuowałbym tak tej technologii. Jest to znaczący krok naprzód w rozwoju LCD, o wiele większy niż kiedyś zastąpienie podświetlenia CCFL diodami LED. Można być zafascynowanym OLED ale chcąc być obiektywnym należy przyznać, że QLED daje obraz, który jakościowo może stawać w szranki z OLED. Zwolennicy OLED z pewnością na takie stwierdzenie zapałają świętym oburzeniem. Niesłusznie. Porównanie obydwu tych technologii to nie jest porównanie Fiata Seicento z Lamborghini, ale Ferrari.

 

Poza tym nie sposób nie zgodzić się z poniższym rozumowaniem @qasd:

 

 

Ja też przeglądając ten i wiele innych wątków OLEDowych gotów byłbym zrezygnować z OLED na rzecz kwantowych kropek i local dimming. Doskonałość często jest tylko papierowa. Naprawdę wolę mieć prawie niż wymieniać telewizor co krótki czas, bo coś oglądałem za długo albo ograniczać się z podłączeniem konsoli do gier.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji z hdtv polska, studia filmowe często zmieniają plazmy na właśnie Oledy i na tym bazują swoją obróbkę do filmów, nie wspominając o profesjonalnym Oledzie sonego..

 

Bobcat czy ty widziałes Oleda w warunkach domowych? Ja Qleda nie widziałem, lecz cudów po technologii LCD bym się nie spodziewał. Tu można dać więcej lub mniej stref, lub jak obecnie, zwiększyć jasność.. Owszem jeśli ktoś ogląda programy do prania mózgu typu tvpinfo i tvn24 (czyli PiS i PO) na okrągło,czy coś tam jeszcze, to Oleda wcześniej czy później wypali bankowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w warunkach domowych obydwa. I to jeszcze nie byłby powód do porównań, bo to były inne domy. Natomiast w MM ma Okęciu stoją obydwa w bezpośredniej bliskości, tak że możesz nie ruszając się z miejsca zerkać naprzemiennie. I to daje dużo do myślenia, gdyż jakościowo te obrazy są porównywalne. Wiem: tu demo i tam demo. Ale w każdym razie traktowanie QLED lekceważącym machnięciem ręką i wzruszeniem ramion "bo to LCD, a LCD z definicji jest be" to grube nieporozumienie. Ta technologia naprawdę zrobiła gigantyczny krok naprzód, a QLED jest chyba ukoronowaniem. Moim zdaniem porównując trzeba wziąć pod uwagę zarówno plusy jak i minusy obydwu. Plusem QLED jest większa jasność, co jest istotne w HDR. To co uważam za minus OLED napisałem już poprzednio: wypalenia i powidoki, oraz podbarwienia bieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudne wypalenie na Oledzie Philipsa przy graniu 2-4 godziny dziennie :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wypaleń i powidoków udało się w plazmach w końcowym etapie ich rynkowej obecności jeśli wyeliminować, to w każdym razie skutecznie zminimalizować. Wiele wskazuje że w OLED problem cały czas istnieje z pełną ostrością. Można wręcz zaryzykować twierdzenie, że wraz ze sprzedażą coraz większej ilości - nasila się. Coraz częściej czyta się informacje o wypalenich po bardzo krótkim czasie eksploatacji i to wcale nie intensywnej, ale normalnej, domowej, parę godzin dziennie. Początkowe próby bagatelizowania tego problemu i sugerowania że to tylko wroga propaganda konkurencji spaliły na panewce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat - po pierwsze daruj sobie to wałkowanie 8K, bo nie o tym jest temat. Po drugie - tak, QLED to "ukoronowanie" technologii LCD LED tylko co z tego? Czy to zmienia fakt, że ta technologia nie ma już wielkiego potencjału do rozwoju w tej formie? Jeśli to takie cudo to czemu Samsung, główny promotor QLED, kombinuje z MicroLED? Odpowiedź prosta - nie weszli w porę w TV OLED. Nie twierdzę że OLED nie ma wad, ale na ten moment przy spadających cenach do domu nie za bardzo opłaca się kupowanie czegoś innego w określonej półce cenowej i jakościowej... Poza tym nie oszukujmy się - i tak zmienimy telewizor po kilku latach i co nam z tej wyższej trwałości LCD i certyfikatu że się nie wypali? :) Oczywiście nie mówię o sytuacji, gdy ekran jest uszkodzony po krótkim czasie użytkowania, wtedy atakowałbym producenta aż do skutku. Co do samego porównania jakości to tak jak pisze cytowany przez ciebie kolega - owszem, pewnie QLED z dobrym wygaszaniem też jest na bardzo dobrym poziomie, ale cenowo wychodzi to nawet drożej niż OLED, który jest demonizowany jako droga i wadliwa technologia. Zachowajmy więc umiar w ocenie jako użytkownicy, no chyba że ktoś zarabia na jednej bądź drugiej technologii to niech sobie toczy święte wojny, ale najlepiej gdzie indziej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K a 8K....który to już raz tu powraca....ale w temacie.

 

O ile pamiętam to Bobcat wieszał psy na plazmach do czasu aż sam ją zdecydował kupić, pomimo tego że wszystkich wad plazmy pozbawione do końca nie zostały. Do końca też plazmy (tak jak teraz OLED) były produkowane w niedużych ilościach i motywowano to ich nieopłacalnością produkcji, niemożliwością dalszych ulepszeń. Tu o takich prognozach nie słyszałem.

 

Dlatego tak mi się zdaje, że gdy po jakimś czasie gdy zupełnie wyczerpią się pomysły na poprawianie ledowych wyświetlaczy a wypalaniem OLED przestaną straszyć (podobnie jak niegdyś to miało miejsce z plazmami) a nastąpi znowu jakiś znaczący postęp w jakości......mam takie przeświadczenie, że (tak jak wtedy plazmę) kupi OLED-a i stawiam że będzie to 4 a nie 8K. Oczywiście na jakiś czas przed tym zmieni narrację.... :)))

 

 

Z dedykacją sceptykom:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwracam uwagę, że liście jest również Panasonic 55" 8K. Pytanie podobne jak powyżej: co mają do powiedzenia zwolennicy teorii czystej i akademickich wzorów: rozdzielczość w funkcji wielkości ekranu i odległości oglądania? Ani chybi Panasonic wypuszczając swoje 8K 55" nie konsultował się ze "znaffcami" (błąd w pisowni zamierzony) z tutejszego Forum.

 

Tak na tej liście (przypomnę) telewizorów w większości prototypowych jest ten rodzynek 55 calowy....ale inne mają już 85 i więcej cali....przypadek? Nie sądzę. :)

 

Tabele, kalkulatory prawidłowej odległości siedzącego od telewizora w stosunku do przekątnej i rozdzielczości są opracowywane na użytek osób dysponujących normalnym wzrokiem.

Nie przewidziały osób o wzroku sokolim którzy z wielkich odległości (nieraz kilkudziesięciu metrów w marketach RTV) potrafią rozróżnić telewizory SD, HD a może nawet 4K.....tak to kiedyś opisałeś na przykładzie własnej osoby Bobcat, pamiętasz?

 

Nie trafiłem jeszcze na kalkulatory obliczające te odległości przy 8K i chyba nie szybko się pojawią... :))

Przeliczając.....wygląda na to że by dostrzec wszystkie szczegóły musiałby oglądający z normalnym wzrokiem siedzieć między 60 a 120 cm przed takim 55 calowym telewizorem 8K.

Z mojego doświadczenia z HD wynika, że te 120 może być już trochę za daleko. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A ci Japończycy poinformowali że nie będą ponosić kosztów na przechodzenie z FHD na 4K aby zaraz potem ponosić drugie koszty przejścia z 4K na 8K. Byłoby to ich zdaniem marnotrawstwem pieniędzy. Dlatego idą z FHD bezpośrednio na 8K. Głupie jakieś czy co?

 

 

Z linka.....

 

 

"Wspomniana już japońska telewizja NHK planuje rozpocząć transmisję swojego pierwszego kanału w jakości 8K dopiero 1 grudnia 2018 roku, pozostali zaś chcą uruchomić swoje kanały w 4320p na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020.W 8K pokazywano jeszcze w Brazylii Mundial 2018, lecz tylko w pewnym ograniczonym zakresie, zaś w ramach pewnego eksperymentu..."

 

 

NHK od początku prekursorzy w dziedzinie jakości, widać mają na to pieniądze....jedna jaskółka wiosny nie czyni. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z dedykacją sceptykom:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwracam uwagę, że liście jest również Panasonic 55" 8K. Pytanie podobne jak powyżej: co mają do powiedzenia zwolennicy teorii czystej i akademickich wzorów: rozdzielczość w funkcji wielkości ekranu i odległości oglądania? Ani chybi Panasonic wypuszczając swoje 8K 55" nie konsultował się ze "znaffcami" (błąd w pisowni zamierzony) z tutejszego Forum.

 

Bobcat...Ty znowu swoje...to że 8k będzie w 55calach...to taka sama glupota jak 3D w 32 calach. ...po prostu było, żeby ludki mieli w swoich okienkach ale efekt żaden....pomijam ,że technologia umarła lub umiera,pisze o 3D...pomijam czy ktoś lubi lub nie 3D....

 

Wg mnie odległość oglądania i rozdzielczość są ściśle powiązane. ... mam doświadczenia od SD do 4K...i w pewnej granicznej odległości pewna wysoka rozdzielczość zanika dla naszego oka...oczywiście pewnie jest tak że każde oko ma inną tą granice...ale ta granica istnieje...tak jak pisałem mam doświadczenia z rozdzielczością do 4k włącznie. ..tylko mówię tu o 4K z płyt bluray a nie jakieś imitacje w stylu youtube czy jakaś tv...gdzie bitrate nie jest na poziomie płyty bluray FHD...

 

I pamiętam też że masz oko snajpera i potrafisz zobaczyć różnice z drugiego końca marketu... :) ;)

Moje oko przy Twoim niestety jest ślepe...i dlatego u mnie ta granica jest dużo bliżej... ;)

Pozatym ja od dawna używam dużych i wielkich calarzy wiec moje oko jest już wyeksploatowane....;)

Ty natomiast masz zdrowe oczęta bo ciągle obcujesz z okienkiem z piwnicy...:) ;)

Więc Twój wzrok tak szybko nie ulega degradacji jak mój....

....to tak jak ze słuchem i słuchaniem głośno muzyki.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zanskarix

 

W sprawie mojego pisania tutaj o 8K nie protestuje ani Gospodarz Wątku ani Moderacja. Pretensje oddalam więc jako bezzasadne.

 

Ad rem. Nie do końca przekonałeś mnie. Na rynku jest nisza szpanerów z wypchanymi portfelami, którzy MUSZĄ mieć najnowszą technologię. Jest też druga nisza - prawdziwych hobbystów i pasjonatów, gotowych do wyrzeczeń w innych obszarach życiowych aby tylko mieć nowości. Przytłaczająca większość to zwykli użytkownicy, którzy chcą mieć coś w miarę trwałego, niezawodnego, z czym nie trzeba obchodzić się jak z jajkiem i drżeć aby czegoś przypadkiem nie uszkodzić. Nie każdy ma ochotę być beta-testerem inaczej królikiem doświadczalnym. Jakość u nich owszem, liczy się, ale nie za wszelką cenę. Nie wymieniają oni sprzętu co pół roku, gdyż zdają sobie sprawę że są również inne potrzeby.

 

Są zwolennicy nowinek z ich wszystkimi "chorobami wieku dziecięcego", są i tacy korzy wolą technologie sprawdzone, dopracowane i po licznych modyfikacjach doprowadzone do swojej doskonałości. Nawet jeśli dają efekty o włos gorsze od tych pierwszych.

 

Czy kupię OLED? Nie mówię nie. Jeśli będzie wiadomym że uporano się z problemami o jakich nowa w tym wątku. Lub przynajmniej w znaczącym stopniu je ograniczono. Na razie jest jak jest.

 

Czy kupię 4K? Wyłącznie w sytuacji gdy to, co obecnie mam podziękuje mi za dalszą współpracę, a 8K za rozsądne pieniądze jeszcze nie będzie. Wtedy (rad nie rad) nie będę miał wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzilem że zmiana retoryki w sprawie OLED i 4K stanie się tak szybko faktem, jak usłyszę że dla Ciebie oglądanie na 42 calach już nie jest ok. że potrzebujesz wiekszego, naprawdę będę w szoku.

 

Jeżeli miałbym kupić 4K 42 cale to faktycznie rozważałbym czy nie lepiej pozostać przy obecnym HD. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w HD, 4K, 8K rozbija się o ppi a nie jakieś urojone głębie. Pomijając oczywiście bitrate.

Bobcat może masz jakiegoś kolegę z makiem (nawet nie 5K) czy iPadem z ekranem retina. Niech Ci pokaże zdjęcie lub film w gęstej rozdzielczości i ten sam materiał w niższej i oddali ekran o metr. Nadal rozpoznasz różnice? To niech oddali o kolejny metr. Nadal rozpoznasz różnice z jak piszesz niezbyt sokolim wzrokiem?

 

Po prostu w telewizji żyłowanie rozdzielczości bo można nie ma sensu. 4K zdecydowanie wystarczy. Z nosem przy ekranie można zawsze siedzieć jak ktoś lubi tylko po co.

 

Ja w moim trudnym 4K 55” ledwo rozróżniam piksele nawet w okularach. Z bliska. Podziwiając sztukę, która serwuje the frame. Na iPadzie to bez lupy zupełnie nie jest możliwe. Tyle, ze iPad używa się w odległości takiej jak książkę. A siedź w takiej odległości przed tv? Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w HD, 4K, 8K rozbija się o ppi a nie jakieś urojone głębie.

 

Obejrzyj 8K, potem porozmawiamy. Na razie uprawiasz tzw. teorię czystą.

 

Niech Ci pokaże zdjęcie lub film w gęstej rozdzielczości i ten sam materiał w niższej i oddali ekran o metr. Nadal rozpoznasz różnice? To niech oddali o kolejny metr. Nadal rozpoznasz różnice z jak piszesz niezbyt sokolim wzrokiem?

 

Po kiego grzyba rozwija się technologię??? Przecież wystarczy SD i usiąść odpowiednio daleko. Prawda jakie to proste? Że też na to wcześniej nie wpadłem.

 

Po prostu w telewizji żyłowanie rozdzielczości bo można nie ma sensu. 4K zdecydowanie wystarczy.

 

Japończykom już przekazałeś to wiekopomne odkrycie? Ani chybi nie konsultowali sprawy na ze znaffcami (błąd w pisowni zamierzony) z tutejszego Forum i brną w jakieś nikomu niepotrzebne 8K.

 

Ja w moim trudnym 4K 55” ledwo rozróżniam piksele nawet w okularach.

 

Właśnie chodzi o to, aby nie rozróżniać nawet przez bardzo silną lupę. Po to jest 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Jak w mur. Haha

 

Obawiam się, ze to co tak Cię zachwyciło w 8K nie było zachwytem nad 8K tylko nad dobrym HDR i 12 bitowym kolorem z pokryciem bt2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria czysta. Obejrzyj najpierw sam, potem z zainteresowaniem przeczytam Twoje spostrzeżenia.

 

To był zachwyt nad wszystkim. 8K również. Zwłaszcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam właśnie teraz takie powiedzmy 8k pisząc ten tekst na iPadzie.

Jaki rozmiar tego ekranu był przypomnij co tak zachwycił? Zaraz wyliczymy ppi i porównamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biere większy. Większy lepszy. :)

 

I tak to wyglada:

TV 85” 8K to 103.67ppi

iPad 9,7” z retiną to 264ppi (szok, czyż nie?)

 

I dla porównania mój chory Samsung 55” 4K to 80.11ppi.

 

Czy teraz napalisz się na iPada?

 

Daruj panie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzuj dalej.

 

W myśl teorii aerodynamiki chrabąszcz nie ma prawa latać. Tyle są warte te akademickie dywagacje.

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.