Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

A to sorki nie wiedzialem ze ty mieszkasz w Japoni ,to juz wiem teraz dlaczego Ci puka

Ta, mieszka, chyba w Japa-lonii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy najlepiej czują się w muzeum techniki.

 

Podawałeś kiedyś jaki masz TV. Powtórz proszę to wszyscy ocenią Twoja wypowiedź przez pryzmat tego Twojego aktualnego cudu techniki :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawałeś kiedyś jaki masz TV. Powtórz proszę to wszyscy ocenią Twoja wypowiedź przez pryzmat tego Twojego aktualnego cudu techniki :).

 

Wystarczy zajrzeć na mój profil. Nigdy nie robiłem z tego tajemnicy.

 

Nie uprawiaj taniej demagogii. Mówiąc o muzeum techniki mam na myśli programową niechęć do rozwoju technologii i nowinek jakie ze sobą niesie, co uzewnętrznia się usiłowaniem "dowiedzenia" ich bezzasadności gdyż (zdaniem "dowodzącego") rzekomo nic one nie dają.

 

Nigdy nie twierdziłem czegoś takiego w odniesieniu do 4K. Podważam natomiast sens ładowania kasy w tę schyłkową, będącą typowym przykładem przejściówki technologię, w sytuacji gdy w przedpokoju jest już coś istotnie lepszego, dającego znacznie więcej, mianowicie 8K. I dlatego chcę bezpośrednio pójść w 8K. Nie wiem jak Ty, ale ja nie zmieniam sprzętu co 12 miesięcy aby każdorazowo mieć to, co w danym roku jest aktualnie na topie. Dla mnie podstawowym kryterium jest przyjemność słuchania i oglądania.

 

A tutaj coś do poczytania:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jaka będzie kompresja sygnału w celu zmieszczenia go w możliwościach przepustowych transmisji i na znanych nośnikach powszechnie używanych? W laboratorium oczywiście wielkość pliku nie ma znaczenia, ale w powszechnym wydaniu już ma. Może ta kompresja stanie na drodze jakości i zostanie tylko 8k (duża ilość pikseli na ekranie) a to nie wystarczy żeby jakość obrazu była wysoka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od początku za pracami nad jakością obrazu.

Początki zawsze są trudne.

Jak dziecko się uczy chodzić może sobie naić nie jednego guza ale później moze wyrosnąć na dobrego człowieka.

Technologia 8K wejdzie czy się komuś podoba czy nie.

Nic nie pomoże opluwanie.

Ja im kibicuję i oby prace szły jak najszybciej.

Tak jak przy HD, UHD - trwa to kilka lat - ale spokojnie ku radości i wspaniałej jakości czekamy cierpliwie.

Brawo ONI !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi, że nie wejdzie.

Owszem wejdzie, tylko kiedy.

Jednym 8k puka do drzwi, drudzy myślą bardziej zdroworozsądkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co łatwiej przychodzi?

Czekanie, hehe.

No super, bo ja na nic nie czekam.

Korzystam z tego co jest dziś.

Co będzie jutro, będę jutro korzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia 8K wejdzie czy się komuś podoba czy nie.

To że wejdzie to wiadomo, pytanie czy będzie powszechna i jakie artefakty ujemne wygeneruje w obrazie? Oczywiście tym z poziomu powszechnego odbiorcy.

Ja im kibicuję i oby prace szły jak najszybciej.

Też kibicuję i to każdej nowej technologi powodującej rozwój, nie tylko TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zajrzeć na mój profil. Nigdy nie robiłem z tego tajemnicy.

 

Nie uprawiaj taniej demagogii. Mówiąc o muzeum techniki mam na myśli programową niechęć do rozwoju technologii i nowinek jakie ze sobą niesie, co uzewnętrznia się usiłowaniem "dowiedzenia" ich bezzasadności gdyż (zdaniem "dowodzącego") rzekomo nic one nie dają.

 

Nie wiem co miałes na mysli. Muzeum to muzem. Miejsce gdzie przechowuje się stare przedmioty. Twoje nie są nawet z najwyższej półki swoich czasów.

 

To że wejdzie to wiadomo, pytanie czy będzie powszechna i jakie artefakty ujemne wygeneruje w obrazie? Oczywiście tym z poziomu powszechnego odbiorcy.

 

 

Czy będzie powszechna i co będzie do oglądania. Oprócz demo i prezentacji. U nas, w Polsce. Japonia mnie nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje nie są nawet z najwyższej półki swoich czasów.

 

No to co? Mam sprzęt dla przyjemności własnej. Nie dla szpanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co? Mam sprzęt dla przyjemności własnej. Nie dla szpanu.

...udzielamy się Tutaj na tym forum więc nasz sprzęt, to nasze hobby i wszyscy czerpiemy z tego przyjemność...szpan to złe słowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...udzielamy się Tutaj na tym forum więc nasz sprzęt, to nasze hobby i wszyscy czerpiemy z tego przyjemność...szpan to złe słowo...

 

Mało tu wpisów z których wynika że godzien uwagi sprzęt to tylko najwyższa półka? Że wręcz nie wypada wypowiadać się na Forum jeśli się nie ma klocków droższych niż ... (wstaw sobie dowolną, byle wysoką, cenę)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tu wpisów z których wynika że godzien uwagi sprzęt to tylko najwyższa półka? Że wręcz nie wypada wypowiadać się na Forum jeśli się nie ma klocków droższych niż ... (wstaw sobie dowolną, byle wysoką, cenę)?

 

Nie zrozumiałeś ... jak można mówić o topowej technologii 8K ... ba podniecać sie do rozpuku ... nie mając punktu odniesienia w topwym 4K czy nawet w topowym fullHD.

To sie nazywa ... konfabulacja. Nie szpan.

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś ... jak można mówić o topowej technologii 8K ... ba podniecać sie do rozpuku ... nie mając punktu odniesienia w topwym 4K czy nawet w topowym fullHD.

To sie nazywa ... konfabulacja. Nie szpan.

 

:)

 

Niby po co ten punkt odniesienia? Potwierdzasz to co napisałem.

 

Czy mając opóźnienia w cyfryzacji telewizji Polska powinna najpierw wejść w MPEG-2 (dla punktu odniesienia) aby zaraz potem wprowadzać MPEG-4? Nie. Z analogu wskoczyliśmy bezpośrednio na MPEG-4. I bardzo słusznie. Albo radio cyfrowe. Mieliśmy wprowadzać DAB aby wkrótce zmieniać na DAB+? Nie mieliśmy, chcieliśmy mieć, to weszliśmy od razu w DAB+. Również słusznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby po co ten punkt odniesienia? Potwierdzasz to co napisałem.

 

Nie, nie potwierdzam. Miałem na myśli Twoja osobę i Twój ton znawcy, który rozpisuje się nt. nowych technologii nie mając pojęcia jak dobrze działają dotychczasowe. Jesteś powielaczem internetu i konfabulantem. Nie czytaj, nie powielaj tylko pacz na własne oczka, słuchaj na własne uszka, w swoim systemie w domciu i dopiero wtedy pisz i foruj osądy.

To wyjasnienie apropos muzemu. Ten podwątek możemy już zakończyć.

 

DAB w Polsce istnieje wyłącznie na papierze. TV 4K praktycznie tylko Mundial 2018 i wybrane pozycje rzędu kilka na miesiąc w nc+. Jeszcze duuuzo wody w Wiśle upłynie zanim 4K i DAB trafią w naszym kraju pod strzechy. Upowszechnienie fullHD zajeło to 12 lat od premiery n-ki w październiku 2006 roku. Na szczęście jest BD-UHD bo z do jakości UHD w Netflixie też mam duzo zastrzeżeń.

A w zanadrzu mamy jeszcze telewizje naziemną DVB-T2 z H.265, której wejście na rynek bedzie miało większe znaczenie niż 8K. Zarówno dla nadawców jak i odbiorców. Co ma właśnie miejsce np. w Niemczech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpisuje się nt. nowych technologii nie mając pojęcia jak dobrze działają dotychczasowe.

 

Czy gdzieś napisałem że źle działają?

 

Jesteś powielaczem internetu i konfabulantem.

 

To i tak lepiej niż szpanerem i arogantem.

 

Nie czytaj, nie powielaj tylko pacz na własne oczka, słuchaj na własne uszka, w swoim systemie w domciu i dopiero wtedy pisz i foruj osądy.

 

O tym co będę pisał decyduję wyłącznie ja sam, obowiązują mnie tylko postanowienia Regulaminu i Netykiety. A od zwracania mi uwagi i wyciągania konsekwencji jeśli je łamię jest Moderacja. Bądź uprzejmy nie uzurpować sobie uprawnień nienależnych i swoje rady zachować dla siebie.

 

DAB w Polsce istnieje wyłącznie na papierze.

 

To że jest na chwilę obecną mało odbiorników nie zmienia faktu, że nadajniki są już w każdym mieście wojewódzkim. A więc oferta programowa jest. Nie sporadyczna jak 4K z Mundialu. Regularna, stała, 24/7, 9 programów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska nie kończy się na miastach wojewódzkich ... miastusiu.

 

A przekaz SAT, także z cyfrowym radiem w ilości >9 programów, dociera wszędzie. Nie mówie już o radiu internetowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie ze wsi. Ale jak zamieszkiwałem stolicę to się tam mówiło "patrz" a nie pacz. Klawisze r i z są zbyt odległe by chodziło o tzw. palcówkę.

Z DAB-em to jest mizeria z za niskim streamingiem i kompresją (pompowanie). Choć bezszumowość będzie się podobać i daje efekt.

 

Napiszcie coś o zwiększonym czerwonym sub-pixelu w matrycach OLED 2018.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska nie kończy się na miastach wojewódzkich ... miastusiu.

 

Uwzględniając fakt zasięgu każdego nadajnika DAB+ który obejmuje nie tylko miasto wojewódzkie, ale również całą aglomerację i jeszcze kawałek dalej - połowa ludności może korzystać z DAB+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając fakt zasięgu każdego nadajnika DAB+ który obejmuje nie tylko miasto wojewódzkie, ale również całą aglomerację i jeszcze kawałek dalej - połowa ludności może korzystać z DAB+.

 

Skąd takie dane? Podasz link? Czy dalej konfabulujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie dane? Podasz link? Czy dalej konfabulujesz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pierwszy link jest nienajnowszy, ale reszta już tak. Zwracam szczególną uwagę na trzeci, skąd pochodzi następujący wyimek:

 

"Cyfryzacja radia w Polsce postępuje bez rozgłosu. Zasięgiem DAB+ jest już objęta ponad połowa ludności i 18 miast wraz z ich okolicami.

 

Teraz masz okazję pokazać czy jesteś człowiekiem honoru i czy stać Cię na jedno małe słowo: "przepraszam".

 

Cały problem polega na tym, że nie dyskutujesz ad meritum lecz ad personam.

 

Przy okazji polecam:

 

www.sjp.pwn.pl

 

Może będzie pomocny we wzbogaceniu Twojego żenująco ubogiego zasobu leksykalnego o jakieś nowe słownictwo, abyś nie musiał stale powtarzać "konfabulacja" odmieniana przez wszystkie przypadki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Bobcat ... znowu konfabulujesz.

Sprawdziłem Twój pierwszy link ... jest z 2014 roku. Nie kompromituj sie proszę.

 

Cytuję:

 

Docelowe pokrycie kraju zasięgiem DAB+ w 2020 roku: Zasięg ludnościowy - 38,25 mln osób (99,5%) Zasięg powierzchniowy: 312,6 tys. km kw. (99,5%)

 

O tym wyniku możemy ZAPOMNIEC !!! Dalej nie mam zamiaru sprawdzać.

 

Pozdro

 

Pierwszy link jest nienajnowszy, ale reszta już tak. Zwracam szczególną uwagę na trzeci, skąd pochodzi następujący wyimek:

 

"Cyfryzacja radia w Polsce postępuje bez rozgłosu. Zasięgiem DAB+ jest już objęta ponad połowa ludności i 18 miast wraz z ich okolicami.

 

 

 

moto.onet.pl ma byc wyrocznią? Zalikuj tvn.pl albo tvpinfo ... efekt będzie ten sam. Sorry Gregory.

 

Proszę ... nie kompromituj sie już. Wiesz co to są i na czym polegają badania zasięgu? Nawet te statystyczne, a nie te prawdziwe?

 

PS. jestem z tej branży :). Ad personam ... he, he, he.

 

 

Pozdrawiam ... bez odbioru bo nie ma o czym z toba gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam ... bez odbioru bo nie ma o czym z toba gadać.

 

Nieudolna próba ratowania twarzy. Przepraszam. Pomyliłem się. Aby próbować ratować najpierw trzeba mieć co.

 

Odnośnie człowieka honoru były to oczekiwania na wyrost, sprawa jest oczywista.

 

Nie kompromituj sie proszę.

 

Nie obawiaj się konkurencji z mojej strony jeśli chodzi o kompromitację. Za mały Pikuś jestem aby Tobie dorównać w kompromitacji.

 

O tym wyniku możemy ZAPOMNIEC !!!

 

Niby dlaczego? Bo Ty tak powiedziałeś?

 

Kolejny autorytet z nominacji własnej.

 

moto.onet.pl ma byc wyrocznią?

 

Rozumiem, że link jest wiarygodny tylko wtedy gdy potwierdza Twój punkt widzenia?

 

Wiesz co to są i na czym polegają badania zasięgu? Nawet te statystyczne, a nie te prawdziwe?

 

Wyobraź sobie, że wiem. I autor informacji w Onecie też wie, skoro napisał to co napisał.

 

PS. jestem z tej branży :).

 

Nic dziwnego że branża kuleje skoro ma takich fahowcuff (błąd w pisowni zamierzony). Dostałeś się do branży dzięki układom i układzikom? Dlaczego mnie to nie dziwi?

 

bez odbioru bo nie ma o czym z toba gadać.

 

I słusznie. Kreuj dalej swą postać z operetki. Nawet nieźle Ci to idzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opada....

Wpadłem na moment do tematu a tu znowu Bobcat i jego 8K na tapecie (i nieodłączny słownik poprawnej pisowni), czyżby nabijał licznik "merytorycznych" wpisów

Potem zaproponuje limit już nie 1000 a 3000 wpisów użytkownikom bocznicy. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczynek do dyskusji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To w końcu jest problem z wypaleniami na OLED-ach czy nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma Oleda C7 i kolega E7.. Żadne wypalenia nie wystąpiły jeszcze . Owszem tvn24 nie oglądają.. Mam wrażenie, że każdorazowa sytuacja z wypaleniem, nagłaśnia konkurencja, wiadomo również, że największą konkurencją jest raczej firma Samsung, która strasznie traci właśnie przez Oledy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagatelizowanie i argumentacja że to są sztuczne problemy nadmuchiwane przez konkurencję do mnie nie przemawiają. Zauważyłem, że fani OLED traktują go jak technologiczną doskonałość, a jeśli fakty temu przeczą to tym gorzej dla faktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.