Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bobcat nie jest w stanie zrozumieć że parametr rozdzielczości doprowadzono do takiej granicy że dalsze jego zwiększanie nie ma sensu. Podobnie jest z dźwiękiem towarzyszącym....jakieś kuriozalne 22.2 w kinie domowym to przecież zabawa dla nielicznych którzy mają odpowiednie warunki np. salki kinowe w domu a nie dla normalnych użytkowników.

 

I to jest logiczne, powinno się dążyć do pewnych granic w jakości profesjonalnej jak i sprzętu domowego poza którą nie ma większego sensu jej poprawianie, bo poza nią nikt nie jest w stanie zauważyć różnicy.

 

Bobcat nie rozumie że do tej granicy już dawno doszliśmy, dlatego w praktyce nie było nagrywanych filmów czy innych widowisk w rozdzielczościach większych niż 8K.....wystarczało 4-6K w zupełności i nikt dotąd nie narzekał nawet w najlepszych kinach na nieostry obraz.

 

szaman777 dnia 25.07.2018 - 22:38 napisał

"Niech Ci pokaże zdjęcie lub film w gęstej rozdzielczości i ten sam materiał w niższej i oddali ekran o metr. Nadal rozpoznasz różnice? To niech oddali o kolejny metr. Nadal rozpoznasz różnice z jak piszesz niezbyt sokolim wzrokiem?"

 

Po kiego grzyba rozwija się technologię??? Przecież wystarczy SD i usiąść odpowiednio daleko. Prawda jakie to proste? Że też na to wcześniej nie wpadłem.

 

Zakładam że nie tylko ty oglądasz swój telewizor i to że ty na swoim 42 calowym (dzięki fantastycznemu wzrokowi) widzisz doskonale wszystkie szczegóły w HD z odległości ok. 2.5- 3m (bo tak pewnie siedzisz) nie znaczy to że inni dostrzegą jakąś znaczącą różnicę w rozdzielczości między SD a HD......to wcale nie jest teoretyzowanie a sprawdzona przez naukę praktyka której nie poznasz, bo się boisz sprawdzić w obawie że musiałbyś zweryfikować swoje poglądy na ten temat.

 

Bobcat jak nie sprawdzisz że inni widzą inaczej niż ty, to się nie dowiesz o czym mówimy.....a mówimy o tych dla których się produkuje sprzęt masowo a nie o wyjątkach którym z racji wyjątkowych predyspozycji 4K już 42 calach może być nieostre, potrzebują więcej i więcej. :))

 

Jak teoretyzowaniem nazywasz bezsensowną gonitwę za podwyższaniem rozdzielczości w telefonach to ja wymiękam.....też widzisz tam różnice? Po co to komu rozdzielczości sięgające tam już ponad 400 ppi?

Bobcat no chyba że oprócz sokolego wzroku (przy kilku, kilkunastometrowych odległościach) masz też przydatną do tego typu telefonów "lupę w oczach".

 

Czytam właśnie artykuł gdzie autor pisze o tym że matryce z rozdzielczością 4K 15 cali to już przerost formy nad treścią, a niżej dodaje że wyprodukowano matrycę OLED 13.3 cala 8K....chyba specjalnie dla Ciebie. :)

 

 

A z tym cytatem nie sposób się nie zgodzić;

".....otrzymujemy już doniesienia w stylu: „

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ”. Poza pozytywnym zamiarem przełamania kolejnej bariery technologicznej, powiem krótko: p-a-r-a-n-o-j-a."[

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Obawiam się, ze to co tak Cię zachwyciło w 8K nie było zachwytem nad 8K tylko nad dobrym HDR i 12 bitowym kolorem z pokryciem bt2020.

 

Obawiam się też że nie widział dobrego obrazu o rozdzielczości 4K oczywiście z zachowanymi parametrami o których piszesz. Może nie widział takiej o jakości gwarantowanej przez przyjęty standard Ultra HD na wyświetlaczu który również te normy zachowuje.

Gdyby to widział zrozumiałby że z zachwytami nad 8K przesadził, pewnie byłyby adekwatne do wzrostu jakości, mniej byłoby tu odniesień do rozdzielczości która jest tu ważna, ale stanowczo już nie najważniejsza jeżeli chodzi o jakość obrazu.

 

pomijam ,że technologia umarła lub umiera,pisze o 3D

 

Pewnie ta ułomna technologia kończy swój żywot, ale mam nadzieję że nadal będzie się nagrywać materiały trójwymiarowe i badania nad odwzorowaniem obrazu w trzech wymiarach przyniosą jakieś nowe, wygodniejsze dla użytkownika rozwiązania, byśmy mogli być świadkami kolejnej rewolucji w jakości odwzorowania obrazu ruchomego.

Nie oszukujmy się, widzimy przestrzennie a to co nam się do tej pory oferuje i poprawia wmawiając jak to dążymy do doskonałości to płaski obraz bez głębi. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dobra wiadomość dla posiadaczy SONY OLED;

Sony promises to fix OLED TV dimming issue

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W korespondencji piszą, że już pracują nad problemem w modelu A1. Tymczasem identyczny feler ma także A8 z 2018.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy dotychczasowych chorób wieku dziecięcego OLED:

 

- wypalenia i powidoki

- podbarwienia bieli

- brak detali w ciemnej szarości, gdyż zlewają się w jednolitą czarną plamę

 

dochodzi kolejna przypadłość:

 

- przygaszanie ekranu.

 

Gratulacje. Jest wprost pysznie. Ale niezrażeni entuzjaści cały czas pieją pochwalne peany na cześć tej technologii.

 

Nie przeczę. Jest ona obiecująca. Nawet bardzo. Ale na chwilę obecną jeszcze totalnie niedopracowana.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung szuka nowej technologii premium TV, ponieważ jej telewizory QLED nie nadążają za telewizorami OLED LGD, a jej udział w rynku telewizorów premium spadł z 57% w 2015 r. Do 7% w 2018 r.

LG tymczasem udało się zwiększyć udział w rynku z 17,5% w 2015 r. do 43% w 2016 r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tak naprawdę wciąż nie wiemy na ile problem wypaleń istnieje tak naprawdę. Bo to będzie wiadomo dopiero wtedy, gdy będzie możliwe ocenić co ile ludzie - posiadacze OLED wymieniają telewizor na nowy. A nowa technologia przyda się, oczywiście. Tak jak pisałem, jestem sceptykiem, choć doceniam zalety i widzę, że wiele modeli się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracki ma dodatkową gwarancję na wypalenia, czyli co? będąc chamskim w praktyce przed końcem gwarancji mógłby wyjarać logo ... I dostać nowy tv lub chociaż nową matrycę.. Będąc realistą śmieszne ale prawdziwe.. Wszystko na full ustawienia dynamiczne i palimy ekran..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkową gwarancję na wypalenia

Jest coś takiego? Z tego, co czytałem, to LG nie robi problemów z wymianą wypalonych matryc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracki ma dodatkową gwarancję na wypalenia, czyli co? będąc chamskim w praktyce przed końcem gwarancji mógłby wyjarać logo ... I dostać nowy tv lub chociaż nową matrycę.. Będąc realistą śmieszne ale prawdziwe.. Wszystko na full ustawienia dynamiczne i palimy ekran..

 

Widziałem w internecie takiego cwaniaka, miał przedłużoną gwarancję i wykorzystywał fakt, że model, który miał nie był już dawno produkowany a i części do niego brakowało. Chwalił się, że umie uszkodzić go tak, by śladu nie było, że to wynika to z winy użytkownika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie mojego pisania tutaj o 8K nie protestuje ani Gospodarz Wątku ani Moderacja. Pretensje oddalam więc jako bezzasadne.

 

O, może w takim razie warto im zwrócić uwagę, już zgłaszam :)

 

Co do "adremu"... ;) W sprawie dyfuzji innowacji napisano wystarczająco dużo, nie ma potrzeby tłumaczyć rzeczy ogólnie znanych. Wszystko sprowadza się do kwestii w jakim miejscu na krzywej opisującej ww. zjawisko każdy z nas się umiejscowi :)

 

Do listy dotychczasowych chorób wieku dziecięcego OLED:

 

- wypalenia i powidoki

- podbarwienia bieli

- brak detali w ciemnej szarości, gdyż zlewają się w jednolitą czarną plamę

 

dochodzi kolejna przypadłość:

 

- przygaszanie ekranu.

 

Gratulacje. Jest wprost pysznie. Ale niezrażeni entuzjaści cały czas pieją pochwalne peany na cześć tej technologii.

 

Nie przeczę. Jest ona obiecująca. Nawet bardzo. Ale na chwilę obecną jeszcze totalnie niedopracowana.

 

Strzelasz kulą w płot. Wypalenia i powidoki są totalnie demonizowane, podbarwienia bieli i brak detali w ciemnych scenach to taka sama niedoskonałość odwzorowania obrazu (oczywiście związana z tym rodzajem ekranu) jak np. srebrzenie w IPS. Przygaszanie ekranu o którym była mowa to przecież jakiś błąd (zapewne software'owy) Sony, a ty piszesz jakby to była przypadłość OLED? Nie rozśmieszaj mnie...

 

Pisać o tym, że to obiecująca technologia, ale jeszcze niedopracowana, jeszcze nie teraz, jeszcze poczekajmy, to można w nieskończoność... Moment na to żeby kupować TV OLED jest albo już, albo będzie za niedługą chwilę, w zależności od tego kto jest na ile skłonny wchodzić w nowości i wydawać jakie kwoty (kłania się ta krzywa, o której napisałem na początku ;)) Już nadszedł moment, gdzie NIE MA lepszej jakości niż OLED w danej cenie (mimo jej wad, które jakieś tam posiada, jak wszystko). Zwłaszcza dotyczy to tańszych OLEDów, które niewiele się jednak różnią od topowych jeśli chodzi o jakość ekranu, bo w półce najdroższych i najbardziej zaawansowanych konstrukcji LCD jeszcze walczą dzięki zastosowaniu wymyślnych systemów wygaszania, kropek kwantowych itd.

 

Podsumowując - pisz chłopie na temat, chcesz bredzić o 8K to załóż odpowiedni wątek i tam się produkuj ty i twoi oponenci, ten jest o OLED i w nim się wypowiadajmy w zakresie tego tematu. Nikogo nie obchodzi czy kupisz OLEDa robiąc tej technologii tym samym wielką łaskę, czy nie kupisz, każdy ma swój rozum i swoje priorytety. Ja tam się cieszę, że nie czekałem dłużej na 8K i dopracowane do granic perfekcji LCDki :D, żeby wreszcie zaszczycić jakiegoś producenta moją kasą, tylko kupiłem tego skromnego OLEDa i mam najlepszą możliwą jakość dostępną za te (ciężko zarobione :)) pieniądze. Jak mi się rzeczywiście wypali (hehe) to się przejadę do fabryki Philipsa i każę wymienić, tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, może w takim razie warto im zwrócić uwagę, już zgłaszam :)

 

Gdy od nich dostanę upomnienie - wezmę sobie do serca. Twojego nie muszę.

 

Wypalenia i powidoki są totalnie demonizowane

 

Powiedziałbym inaczej. Są bardzo istotnym problemem, na który coraz częściej zwracają uwagę poważne źródła. Tego już nie da się skwitować wzruszeniem ramion i bagatelizować stwierdzeniem że to tylko czarny PR konkurencji. Jedynie fanatycy tej technologii nie chcą przyjąć tego do wiadomości.

 

podbarwienia bieli i brak detali w ciemnych scenach to taka sama niedoskonałość odwzorowania obrazu jak np. srebrzenie w IPS

 

Nie taka sama. Znacznie bardziej dotkliwa.

 

Pisać o tym, że to obiecująca technologia, ale jeszcze niedopracowana, jeszcze nie teraz, jeszcze poczekajmy, to można w nieskończoność... Moment na to żeby kupować TV OLED jest albo już, albo będzie za niedługą chwilę

 

Nie byłbym takim optymistą.

 

Już nadszedł moment, gdzie NIE MA lepszej jakości niż OLED w danej cenie

 

Lepszej może nie ma. Jest równorzędna: QLED. Jakość obrazu prawie taka sama. Wiem, "prawie" czyni różnicę. Ale ogólny bilans plusów i minusów obydwu tych technologii wypada właśnie równorzędnie.

 

kupiłem tego skromnego OLEDa

 

Lubisz być beta-testerem - Twoja sprawa.

 

Jak mi się rzeczywiście wypali (hehe) to się przejadę do fabryki Philipsa i każę wymienić, tyle ;)

 

Albo Cię spuszczą na drzewo i powiedzą że to Twoja wina. Praktyki niektórych serwisów są skandaliczne, mowa o tym w innych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobcat; Kolega napisał doskonały i kompleksowy atak na TV OLED.

Jest wyżej napisana doskonała instrukcja jak powstrzymać atak na pozycje premium TV przez format TV OLED.

 

Pamiętam dobrze jako weteran HD atak na pierwsze kamery z HDD. Niby lepsze miały być taśmowe ...

Pamiętam także jak to ekrany plazmowe PDP się nie wypalały ...

Dziś wielu posiadaczy plazm ma super jakość w ujęciu roku 2010. To był koniec plazm/PDP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 plazmy miały się bardzo dobrze i nic nie zapowiadało ich końca. Panasonic właśnie wtedy miał na rynku serię 20. Potem w kolejnych latach była 30, 50, 60. Na 2014 wstępnie zapowiadano 70 ale na początku roku ku zaskoczeniu wszystkich ogłosił, że kończy produkcję, wycofuje się z tej technologii i serii 70 już nie będzie.

 

Problem wypaleń i powidoków w plazmach udało się od serii 20 skutecznie ograniczyć i zminimalizować. Czego nie można powiedzieć o dzisiejszych OLED.

 

Tu problem jest z całą wyrazistością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wypaleń i powidoków w plazmach udało się od serii 20 skutecznie ograniczyć i zminimalizować.

 

Ponownie mijasz się z faktami. Jak sie bardzo chce to można wypalić i plazmę i OLEDa. Ot taka właściwość tej technologii, o czym trzeba wiedzieć i tyle. Podobnie jak branie oleju przez silniki z turbinami.

 

Co nie zmienia faktu, że OLED daje dzisiaj najlepszą jakość obrazu. I pisze to na podstawie własnych doświadczeń.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie mijasz się z faktami. Jak sie bardzo chce to można wypalić i plazmę i OLEDa. Ot taka właściwość tej technologii, o czym trzeba wiedzieć i tyle. Podobnie jak branie oleju przez silniki z turbinami.

 

Co nie zmienia faktu, że OLED daje dzisiaj najlepszą jakość obrazu. I pisze to na podstawie własnych doświadczeń.

 

Pozdro

 

Słusznie napisałeś: "jak się bardzo chce". Masz oczywistą rację. Rzecz jednak w tym, że w plazmach ostatnich generacji gdy się uważało i postępowało zgodnie z zasadami prawdopodobieństwo wypaleń i powidoków było pomijalnie małe, praktycznie bliskie zeru. W dzisiejszych OLED natomiast choćbyś nie wiem jak chuchał i dmuchał, obchodził się jak z jajkiem - jest cały czas duże. Przecież czytamy że to niepożądane zjawisko wystąpiło po jakimś krótkim okresie zwykłej, normalnej, typu domowego (żadnej marketowo-ekspozycyjnej) eksploatacji.

 

Czy OLED daje najlepszą jakość obrazu? Rzecz gustu, o tym gentlemani nie dyskutują. Nawet jeśli zgodzimy się z taką tezą to QLED z lokalnym wygaszaniem może śmiało stawać w szranki, a w niektórych parametrach (np ważna w HDR jasność) jest nawet lepszy.

 

Również pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot taka właściwość tej technologii, o czym trzeba wiedzieć i tyle. Podobnie jak branie oleju przez silniki z turbinami.

W temacie silników podajesz błędne informacje. Przykładem obecnie już 15-letni 3-litrowy turbodiesel R6, którym jeżdżę od 3 lat - od wymiany do wymiany bagnet pokazuje tyle oleju ile 10 tys km wcześniej. Poprzednie moje wolnossące benzyny (od 1,4 do 2,5) wymagały dolewek. Wszystko zależy od konkretnej konstrukcji, nie ma co generalizować.

 

W kwestii OLED - gdybym celował w tę półkę cenową, to nawet bym się nie zastanawiał i brał OLED a nie LCD. Dla radości z korzystania. Ale że musiałoby to być 65" by tę radość zachować, to wiadomo jakie są ceny i czemu w zeszłym roku poprzestałem na 58" od Panasonica - trochę więcej radości wymagałoby 3-krotnej różnicy w cenie, na co się po prostu nie godziłem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie napisałeś: "jak się bardzo chce". Masz oczywistą rację. Rzecz jednak w tym, że w plazmach ostatnich generacji gdy się uważało i postępowało zgodnie z zasadami prawdopodobieństwo wypaleń i powidoków było pomijalnie małe, praktycznie bliskie zeru.

 

Ponownie się mylisz. Jest identycznie jak w plazmach. Wiem bo mam w domu trzy plazmy i jednego OLEDa i nie wyczytałem tego na HDTVPolska tak jak ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie się mylisz. Jest identycznie jak w plazmach. Wiem bo mam w domu trzy plazmy i jednego OLEDa i nie wyczytałem tego na HDTVPolska tak jak ty.

 

Ponownie się mylisz. Na HDTVPolska nie zaglądam w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj: ( linkowanie konkurencji )

 

Może sie wreszcie czegoś nauczysz. Nawet Cię tam cytują :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy OLED daje najlepszą jakość obrazu? Rzecz gustu, o tym gentlemani nie dyskutują.

 

Wydaje mi się, że kolega troche troluje od dłuższego czasu :] , bo wątpie żeby był aż takim ignorantem i profesjonalne testy czy relacje posiadaczy zarówno LCD jak i OLED traktował jak "akademicki bełkot"

 

fakt, że tegoroczne Qledy wypadają lepiej niż zeszłoroczne ale to nadal LCD z moim zdaniem zaporową ceną ja na zastosowane technologie. Gdyby cena Q9 65" kształtowała sie na poziomie 10000zł na start to można by było sie zastanawiać.

 

Jeśli chodzi o wypalenia to wydaje mi się, że do spopularyzowania microLED nic nowego na rynku sie nie wydarzy. Posiadając Oleda zawsze trzeba będzie mieć kilka aspektów użytkowania na uwadze. Sam sie troche boje, bo przymierzam sie do kupna C7 65" a nigdy nie dbałem o sprzęty elektroniczne. Zdarzało mi sie np. grać przez kilka miesięcy w jeden tytuł po po 5-6 godzin dziennie albo zostawić tv włączony na noc w menu jakiejś gry co z Oledami raczej by nie przeszło ale ostatnio przeniosłem się z graniem na nowo złożony PC+monitor i konsole teraz odpalam sporadycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie wreszcie czegoś nauczysz. Nawet Cię tam cytują :).

 

Skoro mnie cytują to zdąży że oni uczą się ode mnie. Nie muszę ja od nich.

 

Artykuł jak artykuł. Co innego może napisać osoba należąca do branży? Z niej żyje, więc nie będzie podcinać gałęzi na której siedzi.

 

Zastanawia mnie jedno: dlaczego tam powtarza się, że badany telewizor ma odświeżanie 120 Hz? Ta wielkość musi być krotnością częstotliwości sieci i nadawania. W Ameryce prąd w gniazdkach ma 60 Hz, dlatego telewizory mają tam odświeżanie 60, 120, 240, ... Hz. W Europie mamy 50 Hz i telewizory z odświeżaniem 50, 100, 200, ... Hz. Również nadawcy mają 1080i/50. Maciek Koper tego nie wie? Dziwne, bo to co napisałem przed chwilą dowiedziałem się od niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawia mnie jedno: dlaczego tam powtarza się, że badany telewizor ma odświeżanie 120 Hz? Ta wielkość musi być krotnością częstotliwości sieci i nadawania. W Ameryce prąd w gniazdkach ma 60 Hz, dlatego telewizory mają tam odświeżanie 60, 120, 240, ... Hz. W Europie mamy 50 Hz i telewizory z odświeżaniem 50, 100, 200, ... Hz. Również nadawcy mają 1080i/50. Maciek Koper tego nie wie? Dziwne, bo to co napisałem przed chwilą dowiedziałem się od niego.

 

No widzisz? Dużo jeszcze musisz się uczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz? Dużo jeszcze musisz się uczyć.

 

Kiedy zatem Maciek mówił prawdę? Czy wtedy gdy mówił że w Europie musi być 50, 100, 200, ... czy teraz pisząc o 120?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobcat

 

Możesz się jeszcze wypowiedzić np. TU: https://hdtvpolska.c...#comment-456854 ... masz przecież przeogromne ... własne ... doświadczenie nt. OLEDów wszelkiej maści. Pełen szacun, proszę ... podziel sie swoją wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chwała Bogu. Po prostu ... przeczytaj. I ... wyciągnij wnioski, jesli potrafisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy od nich dostanę upomnienie - wezmę sobie do serca. Twojego nie muszę.

 

Nie tylko ja, ale inni także zwracali ci uwagę... Pitolisz od rzeczy o tym 8K w temacie, który jest o czym innym, więc jeszcze raz ci napiszę to samo, może dotrze - załóż odpowiedni wątek i tam się produkuj, a tu z łaski swojej pisz na temat, albo wcale. Pewnych rzeczy nie wypada nawet tłumaczyć, ale sam do tego zmuszasz - skoro kolejne osoby ci mówią żebyś przestał robić syf w tym wątku to należałoby to uszanować nie czekając na odpowiednią reakcję moderatora.

 

 

Powiedziałbym inaczej. Są bardzo istotnym problemem, na który coraz częściej zwracają uwagę poważne źródła. Tego już nie da się skwitować wzruszeniem ramion i bagatelizować stwierdzeniem że to tylko czarny PR konkurencji. Jedynie fanatycy tej technologii nie chcą przyjąć tego do wiadomości.

 

Ja wcale tego nie bagatelizuję, jako posiadacz OLEDa ;P Tak się jednak składa, że nie znam NIKOGO komu się wypalił jakiś ekran OLED (czy to w TV, czy w telefonie), za to w internecie jest nadreprezentacja takich przypadków. Dziwna sprawa, co? :) Nie wiem kogo masz na myśli pisząc o fanatykach "tej technologii", ja na pewno do nich nie należę, po prostu korzystam z jej dobrodziejstw. Jeśli (oby nie!) spotkałby mnie problem z wypaleniami to na pewno producent dowie się o tym od razu i będę walczył o reklamację z tego tytułu do skutku. Coś mi jednak mówi, że ten problem będę nadal znał tylko z internetu... :)

 

Nie taka sama. Znacznie bardziej dotkliwa.

 

Czyli co, beznadziejne podbarwienie na IPSie jest OK, za to znacznie słabsze w OLEDzie już jest nie do zniesienia? :) Śmiech na sali... Obie to cechy charakterystyczne dla danej technologii i tyle, idealnie gdyby nie istniała żadna z tych wad ale są i trzeba z tym żyć. Osobiście uważam, że akurat mniej się rzucają w oczy w przypadku OLED, bo całościowy odbiór obrazu jest po prostu o niebo lepszy, w IPS drażni to dość mocno (jeśli jest widoczne w znacznym stopniu) bo wpływa na ogólne wrażenie mocniej.

 

Nie byłbym takim optymistą.

 

Optymistą to ty na pewno nie jesteś, raczej malkontentem, któremu zawsze będzie źle (no przynajmniej do czasu wprowadzenia 8K :D). Wnioski z wyników sprzedaży w połączeniu ze spadkiem cen są jasne i oczywiste - jeśli nie nastąpi jakiś przełom w innej technologii (upowszechnienie MicroLED?) to OLED będzie zdobywał coraz większą część rynku kosztem LCD.

 

Lepszej może nie ma. Jest równorzędna: QLED. Jakość obrazu prawie taka sama. Wiem, "prawie" czyni różnicę. Ale ogólny bilans plusów i minusów obydwu tych technologii wypada właśnie równorzędnie.

 

Jeśli przyjmiemy nawet, że QLED wspomagany wymyślnymi systemami wygaszania (które także nie są doskonałe, a przy tym mają sporo problemów) dostarczy nam równorzędnej jakości obrazu do OLED, to ta pierwsza technologia z biegiem czasu zostanie prawdopodobnie w tyle, jako droższa i bardziej skomplikowana. Już w tym momencie cenowo jest to porównywalne, a co dalej, skoro OLED tanieje? Gdyby producentom udało się wyeliminować problem z dużą ilością uszkodzonych paneli schodzących z taśmy (co pewnie w końcu nastąpi) to doczekamy się zapewne skokowego spadku cen OLED. Co wtedy, jak żyć? Samsung przestanie rzeźbić ceny za QLED, które teraz trzyma wysoko? :) Dla nas jako użytkowników to tylko dobrze, niech się producenci martwią.

 

 

Poczytaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Albo Cię spuszczą na drzewo i powiedzą że to Twoja wina. Praktyki niektórych serwisów są skandaliczne, mowa o tym w innych wątkach.

 

To wtedy ja takiemu serwisowi spuszczę nie powiem co... :) W każdym razie na pewno bym im nie odpuścił, bo tak jak mnie nie stać na kupowanie taniego dziadostwa, tak samo nie stać mnie na machnięcie ręką w przypadku wciskania kitu w sprawie sprzętu droższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czekając na odpowiednią reakcję moderatora.

 

Wiążące dla mnie jest wyłącznie zdanie założyciela wątku albo Moderacji.

 

nie znam NIKOGO komu się wypalił jakiś ekran OLED (czy to w TV, czy w telefonie)

 

Więc ja mam smartfona Samsung z wyświetlaczem AMOLED na którym są dramatyczne wypalenia. Między innymi, z uwagi na fakt iż na Forum zaglądam najczęściej z tegoż smartfona - mam również wyrazistoście wypaloną ramkę audiostereo.pl wersja Mobile.

 

Czyli co, beznadziejne podbarwienie na IPSie jest OK

 

Nie wiem o czym piszesz. Jeden z moich telewizorów jest LCD IPS, żadnych podbarwień nie ma.

 

Optymistą to ty na pewno nie jesteś, raczej malkontentem, któremu zawsze będzie źle (no przynajmniej do czasu wprowadzenia 8K :D).

 

Nieuprawniona nadinterpretacja. Mam plazmę i wspomnianego LCD IPS, z obydwu jestem bardzo zadowolony.

 

Wnioski z wyników sprzedaży w połączeniu ze spadkiem cen są jasne i oczywiste

 

Wnioskowanie na podstawie statystyk sprzedaży może prowadzić do fałszywych konkluzji. Książki kiczowate sprzedają się znaczenie lepiej niż arcydzieła literatury światowej. Również ilość sprzedanych CD z muzyką disco polo znacząco (o kilka rzędów wielkości) przewyższa zainteresowanie muzyką Jana Sebastiana Bacha.

 

Już w tym momencie cenowo jest to porównywalne, a co dalej, skoro OLED tanieje? Gdyby producentom udało się wyeliminować problem z dużą ilością uszkodzonych paneli schodzących z taśmy (co pewnie w końcu nastąpi) to doczekamy się zapewne skokowego spadku cen OLED.

 

Kilka lat temu, gdy OLED dopiero raczkowały zapewniano nas, że gdy ta technologia się rozwinie - telewizory OLED będą znacznie tańsze od LCD, bo matryca jest prostsza w produkcji. Technologia się rozwinęła, telewizory OLED są cały czas znacząco droższe od LCD. Powody i tłumaczenia takiego stanu rzeczy mnie nie interesują. Jeśli jest to duża ilość odrzutów na taśmie produkcyjnej - to dowodzi, że technologia ta cały czas jest niedopracowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiążące dla mnie jest wyłącznie zdanie założyciela wątku albo Moderacji.

 

Nie udawaj mądrzejszego niż jesteś - poprzez używanie okrągłych zdań nie sprawisz, że chamskie wpieprzanie się z biciem piany o 8K w wątku, który nie o tym traktuje, będzie mniej chamskie. Rozumiem, że nie uważasz tego za coś niestosownego, mimo wielu uwag innych użytkowników. Świetnie, to tylko świadczy o twoim poziomie...

 

Więc ja mam smartfona Samsung z wyświetlaczem AMOLED na którym są dramatyczne wypalenia. Między innymi, z uwagi na fakt iż na Forum zaglądam najczęściej z tegoż smartfona - mam również wyrazistoście wypaloną ramkę audiostereo.pl wersja Mobile.

 

Wchodząc w twoją retorykę - nie interesuje mnie co masz wypalone, bo jesteś tylko jakimś randomem z internetu, być może piszesz prawdę, a może wręcz przeciwnie. Nie znam nikogo kto miałby problem wypaleń w ekranie OLED. I co teraz, moja racja jest mojsza a twoja twojsza? :) Odpowiedź prosta - w internecie zawsze najbardziej jaskrawe są przypadki, gdy coś komuś nie działa lub się zepsuło... Działa to wg starej zasady, że klient zadowolony powie o tym fakcie trzem osobom, a niezadowolony powie dwudziestu. Do tego dochodzą jeszcze chore eksperymenty różnych speców, którzy chcą wykazać, że OLED da się wypalić - problem w tym, że nikt rozsądny nie kwestionuje tego faktu, więc dowodzenie tego co oczywiste jest śmieszne. Mnie na przykład najbardziej interesuje potencjalna możliwość wypaleń przy sposobie użytkowania jaki ja stosuję, a czy OLED się wypali u nałogowego oglądacza TVP Info czy innego badziewia to już nie mój problem, skoro ktoś używał tego typu ekranu w sposób o którym wiadomo, że zwiększa znacząco prawdopodobieństwo uszkodzenia... W tym momencie dochodzimy do absurdów i etykietek rodem z USA - "uwaga, kubek jest gorący, możesz się poparzyć!!!!" i szukania winnych wszędzie, tylko nie u siebie ;)

 

Nie wiem o czym piszesz. Jeden z moich telewizorów jest LCD IPS, żadnych podbarwień nie ma.

 

A srebrzenie czerni to co, nie podbarwienia? OK, na 40" może to nie jest tak rażące ;P, ale wyobraź sobie, że do niedawna też miałem IPSa, którego zmieniłem na chwilkę na większego IPSa, więc wiem o czym mówię - srebrzenie w tym większym było okropne.

 

Nieuprawniona nadinterpretacja. Mam plazmę i wspomnianego LCD IPS, z obydwu jestem bardzo zadowolony.

 

Aha, czyli z tego co masz jesteś zadowolony, ale z tego co obecnie na rynku nie, bo to półśrodek na drodze do nirwany w postaci 8K? =) To ciesz się tym co masz, a karawana jedzie dalej.

 

Wnioskowanie na podstawie statystyk sprzedaży może prowadzić do fałszywych konkluzji. Książki kiczowate sprzedają się znaczenie lepiej niż arcydzieła literatury światowej. Również ilość sprzedanych CD z muzyką disco polo znacząco (o kilka rzędów wielkości) przewyższa zainteresowanie muzyką Jana Sebastiana Bacha.

 

To pojechałeś po bandzie... Jeśli już tak porównywać, to odpowiednikiem płyt disco polo w świecie TV są modele typu Manta 32" kupiona na promocji w koszu w Biedronce. Napisałem tylko o wzroście sprzedaży OLED kosztem LCD i ten trend wydaje się raczej trwały na najbliższe lata, a ty sugerujesz, że towary wątpliwej jakości często sprzedają się lepiej niż te dobre, co w tym przypadku zupełnie nie ma związku z sytuacją na rynku TV, tym bardziej że sam piszesz o OLED i QLED jako równorzędnych technologiach, zapewniających najwyższą jakość. W takim razie zdecyduj się...

 

Kilka lat temu, gdy OLED dopiero raczkowały zapewniano nas, że gdy ta technologia się rozwinie - telewizory OLED będą znacznie tańsze od LCD, bo matryca jest prostsza w produkcji. Technologia się rozwinęła, telewizory OLED są cały czas znacząco droższe od LCD. Powody i tłumaczenia takiego stanu rzeczy mnie nie interesują. Jeśli jest to duża ilość odrzutów na taśmie produkcyjnej - to dowodzi, że technologia ta cały czas jest niedopracowana.

 

Widocznie procesy produkcji OLED nie rozwijają się aż tak dobrze jak zapowiadano. Faktem jest duża ilość odrzutów z taśmy produkcyjnej, ale poza wpływem na cenę wytworzenia jaki to ma wpływ na jakość końcowego produktu, z której wynika jakość obrazu w tym przypadku? Rozwój tej technologii w tym znaczeniu to inny aspekt niż rozwój technik produkcji. Piszesz, że OLED są wciąż droższe od LCD i to jest fakt, ale jeśli porównasz OLED to tej samej klasy LCD (czyli powiedzmy zaawansowany model z wygaszaniem, kropkami kwantowymi itp.) to cenowo wyjdzie praktycznie to samo. Porównywanie OLEDa pod względem ceny, gdzie nawet najsłabszy tego typu ekran może się mierzyć pod względem jakości obrazu tylko z naprawdę dobrymi czy wręcz topowymi modelami LCD, z jakimś pierwszym lepszym LCDkiem to nieporozumienie i wypaczanie rzeczywistości pod swoje tezy.

 

OLED tanieje z roku na rok, ludzie coraz chętniej to kupują, większość nie kupuje TV na dziesięciolecia jak to bywało w zamierzchłych czasach...

Powtórzę więc - jeśli nic nowego nie wejdzie i nie pokona OLED pod względem jakości to najbliższe lata będą należały do tej technologii, a malkontenci będą klepać posty kwestionując fakty. Jak ktoś chce to może czekać w nieskończoność na totalne i ostateczne dopracowanie tej czy innej technologii, inni w tym czasie przerobią ją na własnej skórze (i mam na myśli masy przeciętnych ludzi, a nie tylko tych rzucających się na każdą nowość).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja mam smartfona Samsung z wyświetlaczem AMOLED na którym są dramatyczne wypalenia.

Mój 7 latek SIII nie ma żadnych wypaleń, ale fakt że fanem łączności za pomocą smartfonów nie jestem więc nie jest intensywnie używany.

 

Nie wiem o czym piszesz. Jeden z moich telewizorów jest LCD IPS, żadnych podbarwień nie ma.

Też mam IPS-a z local dimming i tylnym podświetleniem (240 stref). Nie jest bez wad, ale trudno się jakoś mocno przyczepić do obrazu.

 

A srebrzenie czerni to co, nie podbarwienia?

W standardowych LCD srebrzenie czerni, ale za to stabilna i jasna biel w OLED doskonała czerń ale niestabilna, zależna od wypełnienia ekranu biel (w plazmach podobnie). Ideału nie ma, trzeba się z tym pogodzić ;-).

 

To ciesz się tym co masz, a karawana jedzie dalej.

I bardzo dobrze że karawana jedzie dalej, jest szansa na postęp.

 

Powtórzę więc - jeśli nic nowego nie wejdzie i nie pokona OLED pod względem jakości to najbliższe lata będą należały do tej technologii, a malkontenci będą klepać posty kwestionując fakty.

To prawda OLED ma przed sobą przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardowych LCD srebrzenie czerni, ale za to stabilna i jasna biel w OLED doskonała czerń ale niestabilna, zależna od wypełnienia ekranu biel (w plazmach podobnie). Ideału nie ma, trzeba się z tym pogodzić ;-).

 

Oczywiście, masz rację, nie ma ideału i każdy kto ma choć trochę rozumu o tym wie. Niestety, jak widać nie wszyscy mają... :) Z doskonałą czernią w OLED i z tym narzekaniem na biel to też nie do końca jest tak prosto. Owszem czerń jest bardzo dobra (bo ideałów nie ma, sic! :)) ale za to w ciemnych scenach brakuje trochę detali, za to biel... Pomijając jakieś ekstremalnie jasne sceny to nie stanowi to wielkiego problemu, zazwyczaj nie zdążymy zauważyć nierównomierną jasność w przedziale czasu.

 

I bardzo dobrze że karawana jedzie dalej, jest szansa na postęp.

 

To prawda OLED ma przed sobą przyszłość.

 

Na pewno jeśli chodzi o obraz wysokiej jakości to OLED powinien zdominować ten segment. W półce sprzętów mainstreamowych wszystko na razie rozbija się o cenę, ale jeśli wciąż będziemy mieli spadek cen i dalszy rozwój technologii OLED (trwałość!) to LCD w takiej formie jak są będą powoli odchodzić.

 

No chyba, że mi się OLED wypali to zacznę pluć na tę technologię i zostanę rasowym trollem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.