Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio 25 Special Limited


julek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

ciężko o lepsze zestawienie s25 niż z Octave

 

w normalnych $$ świetnie współgra z V70SE - pełna synergia

To musi się zgrać, popieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...spróbuj zadzwonić i pogadać, to ogłoszenie mojego dobrego znajomego, grał na S25, uczciwy i osłuchany. ;)

Na pewno nie zaszkodzi zadzwonić... może się dogadacie.

 

...aha jest tylko mail, więc spróbuj napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...spróbuj zadzwonić i pogadać, to ogłoszenie mojego dobrego znajomego, grał na S25, uczciwy i osłuchany. ;)

To chyba mamy tego samego znajomego ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

a v40se tez byl by dobry?

Nie znam, jednak firma jest solidna, bubli na pewno nie wypuszcza. Yoa poleca używkę od pewnego sprzedawcy, warto to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taka kultura sprzedaży? To sama przyjemność i do tego w takiej cenie... Warto promować dobre miejsca...

 

Cóż ja lubię MITy więc uważam że są dobre do wszystkiego co potrafi porządnie zagrać. Nie wiem tylko czy nie będzie za dużo basu? Z kabli dobrych do lampy i muzykalnych to polecam zainteresować się Kondo. Firma legendarna i w 100% lampowa, więc potrafi robić kable do lamp:-)

 

Jak już będziesz miał kolumny to napisz o swoich wrażeniach.

 

 

Tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wlasnie kondo kiedys slyszalem z jolida i spendorami i bardzo mo sie podobaly.

 

napisze na pewno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie powinien szukać konstrukcji na 12 cm przetworniku nisko tonowym :)

 

Czy miałeś może okazje słuchać tych kolumn czy wypisujesz głupoty na podstawie zdjęć z netu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś może okazje słuchać tych kolumn czy wypisujesz głupoty na podstawie zdjęć z netu?

 

Miałeś okazję choć troszkę poczytać o budowie przetworników i kolumn głośnikowych, czy tak wypisujesz głupoty na podstawie swoich domysłów?

Ale spokojnie pewnie twoje osłuchane ucho ma rację o potędze basu 14 cm przetwornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś okazję choć troszkę poczytać o budowie przetworników i kolumn głośnikowych, czy tak wypisujesz głupoty na podstawie swoich domysłów?

Ale spokojnie pewnie twoje osłuchane ucho ma rację o potędze basu 14 cm przetwornika.

 

Największy problem w tym że "mądrości" pochodzą od "czytających" zamiast od "słuchających" może powinieneś pisać na forum dla bibliofilów skoro tylko czytasz.

Akurat tak się składa że miałem te kolumny i wiem co piszę w odróżnieniu od Ciebie.

Mają specyficzny "podbity" bas który trochę mnie irytował w 23m2 i dlatego zapytałem Julka czy nie miał problemów w swoim mniejszym pomieszczeniu.

Może więc zamiast głupich uwag spróbuj czegoś posłuchać - Vienny można posłuchać lub nawet wypożyczyć w Top Hi-Fi - a potem coś napisz.

 

Pewnie do sklepu nie pobiegniesz więc może przeczytaj test i pomiary Mozartów w Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Komplementować wypada rozciągnięcie charakterystyki w stronę niskich tonów - spadek - 6dB pojawia się dopiero przy 30Hz!"

 

"Rys. 6 wyjaśnia, jakim sposobem Mozartom udaje się osiągnąć tak niską dolną częstotliwość graniczną - zarówno niskim strojeniem układu rezonansowego (38Hz), ale przede wszystkim jego bardzo efektywnym działaniem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem w tym że "mądrości" pochodzą od "czytających" zamiast od "słuchających" może powinieneś pisać na forum dla bibliofilów skoro tylko czytasz.

Akurat tak się składa że miałem te kolumny i wiem co piszę w odróżnieniu od Ciebie.

Mają specyficzny "podbity" bas który trochę mnie irytował w 23m2 i dlatego zapytałem Julka czy nie miał problemów w swoim mniejszym pomieszczeniu.

Może więc zamiast głupich uwag spróbuj czegoś posłuchać - Vienny można posłuchać lub nawet wypożyczyć w Top Hi-Fi - a potem coś napisz.

 

Pewnie do sklepu nie pobiegniesz więc może przeczytaj test i pomiary Mozartów w Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Komplementować wypada rozciągnięcie charakterystyki w stronę niskich tonów - spadek - 6dB pojawia się dopiero przy 30Hz!"

 

"Rys. 6 wyjaśnia, jakim sposobem Mozartom udaje się osiągnąć tak niską dolną częstotliwość graniczną - zarówno niskim strojeniem układu rezonansowego (38Hz), ale przede wszystkim jego bardzo efektywnym działaniem"

 

Nawet nie wiesz o czym piszesz. To że posiadałeś/posiadasz w domu kolumny, nie oznacza że masz pojęcie na jakiej zasadzie działają.

Zaś cytat ze strony ewidentnie pokazuje, że potrafisz tylko słuchać.

 

Co do mojej uwagi. Nie jest głupia, raczej Ty masz problem ze zrozumieniem pewnych zależności.

Poczytaj sobie o powierzchni czynnej membrany, wychyleniu liniowym o harmonicznych i powierzchni zawieszeń.

 

Co do podbitego basu w twoim pomieszczeniu to na 100% wina kolumn :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale cos jest nie tak z Harbetha 30.1,sprzedawane sa uzywane na potege i z tak niska cena ze przychodzi na mysl jakis bubel i wielki niewypal,recenzenci niby zachwalaja a wszyscy wysprzedaja,chyba ktos im dobrze placi, bo rynek pokazuje co innego!!!calkowicie nie jestem zainteresowany ,ani nie kieruja mnie zle intencje,zwrocilem tylko uwage na te kolumny bo mieszkam w UK.

 

Zapomnialem dodac ze to tylko ten model,reszta jest rewelacyjna!!!

 

 

Nie wiem na czym kolega opiera swoją opinię, od maja kiedy kupiłem swoje 30 , prawie codziennie zaglądam na znany portal i sprawdzam czy ktoś nie chce sprzedać używanych. Kolega u mnie posłuchał 30 i chce też je zakupić. Proszę mi wierzyć, nie było przez prawie cztery miesiące wystawionych używanych 30 lub 30.1. Były trójki , ale tylko trzy dni wystawione i szybko zostały sprzedane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym kolega opiera swoją opinię, od maja kiedy kupiłem swoje 30 , prawie codziennie zaglądam na znany portal i sprawdzam czy ktoś nie chce sprzedać używanych. Kolega u mnie posłuchał 30 i chce też je zakupić. Proszę mi wierzyć, nie było przez prawie cztery miesiące wystawionych używanych 30 lub 30.1. Były trójki , ale tylko trzy dni wystawione i szybko zostały sprzedane.

Audio-markt.de zobacz przez ostatni rok ile wystawiono ich do sprzedania i po jakich niskich cenach,rekord swiata!!!sprawdz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny przyjechały przedwczoraj ale początek odsłuchu był dość niefortunny bo z wrażenia zapomniałem zmienić odczepy na 4 omowe(tak jak pan w sklepie kiedy pojechałem na odsłuch) i co prawda dźwięk był bardzo efektowny i przede wszystkim szczegółowy w porównaniu z tym co miałem do tej pory to jednak bas zabijał na niektórych utworach. Różnice miedzy odczepami te kolumny pokazują natychmiast Jak się zorientowałem co jest nie tak to znowu wykrzaczył mi się foobar a muzyka poszła z youtuba. Ale nawet z youtuba byłem zaskoczony ilością informacji jakie przekazują te głośniki. Wczoraj posłuchałem już więcej i w lepszych warunkach akustycznych.Nie są tak słodkie jak mozarty i lampy typu 6550 raczej sobie z nimi daruję. Miałem tez do dyspozycji zmodyfikowanego chińczyka na 845 ale o ile barwa była dokładnie taka jak lubię to w kwestii dynamiki i szczegółu jolida miała o wiele więcej do powiedzenia(oba wzmacniacze mocno zmodyfikowane).Z tymi kolumnami bardzo łatwo wychwycić kazdą zmiane w torze.Jeszcze przede mną sporo eksperymentów bo zasługują na znacznie lepszy wzmacniacz(choć z tym co mam wcale nie jest źle) ale zadowolony jestem bardzo. Jak się z nimi osłucham i w lepszych konfiguracjach to może napisze coś więcej.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc w podjęciu decyzji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Siemanko Sylwek

jak nie mam nic do powiedzenia w temacie to lepiej przemilczeć niż bzdury opowiadać

w przyszłym miesiącu planuję przesłuchać Jadisa da88 signature.... zobaczę co z tego wyjdzie

jeszcze trochę wody upłynie w Wiśle zanim powiem że wszystko jest OK...ale nie ma co marudzić...:):)

 

 

 

S25se mam prawie dwa lat i w tym czasie przesłuchałem kilka wzmacniaczy z tymi kolumnami

mogę się mylić ale powiem tak...S25 grają znakomicie z,, A,, klasowymi wzmacniaczami.

słuchałem z Accu a-45,a-50V,i a-65....im wyżej tym lepiej. Tego już nie usłyszałem u Vitusa,Krella,Gryphona,

kiedyś powiedziałem....jeżeli zmienię S25 to tylko na Harbetha i nie wycofuję się z tego...ale....

m30.1 to bardzo fajne kolumienki ale nie na tyle dobre aby zastąpiły u mnie S25...myślę o shl5 ale docelowo to

tylko m40.1 Jak uda mi się przyszłym miesiącu sprowadzić Jadisa da88 signature to zapraszam na odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam coś chyba żle nacisnąłem i nie wyszło tak jak trzeba.Ale chcę powiedzieć że zgadzam się że 25SE dobrze grają z A- klasowymi accuphase , u mnie tylko z A-35, ale w pomieszczeniu 18m jest super.Teraz testuję Lebena CS-660p , to jest dopiero magia i z dynaudio 25 jest bardzo dobrze , trudno wybrać który wzmacniacz jest dla tych kolumn lepszy . Leben to magia średnicy i wokali a accu to lepsza kontrola basu , ale nie jest to takie łatwe , to raczej chodzi o preferencje. I nie zgadzam się z opiniami że dynaudio 25 potrzebują minimum 20m. Moim zdaniem najlepiej grają w pomieszczeniach do 20m , tylko z właściwą elektroniką i odpowiednim ustawieniem. To kolumny które zagrają tak jaki sygnał dostaną , pokażą każdą zmianę w systemie i tu zgadzam się z opiniami że to może być najtańszy element systemu. Myślę tak ponieważ kolejna zmiana mojej elektroniki odkrywa nowe możliwości tych głośników.Miałem okazję posłuchać opinii osób które słuchały 25SE z elektroniką Accuphase za kilkaset tyś zł . Był to oczywiście eksperyment , ale byli zaszokowani ile mogą wytrzymać , były ograniczenia ale nie tak oczywiste jak może to wynikać z ich ceny w stosunku do droższej elektroniki.Myślę ze część osób na forum za bardzo uwierzyło że zakup 25 załatwi wszystko , oczywiście spora część grała z niezłą elektroniką , ale pewnie niepokorna audiofilska dusza szuka ideału i dlatego zaczynają się pozbywać świetnych głośników.Panowie mam czasami wrażenie że różne firmy handlujące tańszą elektroniką aby się sprzedać podszywają się pod forumowicza i jadą po wszystkim co lepsze. Bo jak czytam pewne opinie o porównaniu produktów z różnych przedziałów cenowych i oczywiście na korzyść tych tańszych to jestem załamany. Są czasem wyjątki , ale panowie jak czytam że kolumny za 7tys zagrały lepiej niż głośniki dynaudio 25se to musi byś jakiś grubszy numer i myślę że stoi za tym ; grupa trzymająca władzę;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audio nic nie ma pewnego. Więc czasami i niektórym podoba się bardziej kolumna za 7 tyś PLN od kolumny za niemal 20 tyś. Wszystko zależy z jaką to gra elektroniką, w jakim pomieszczeniu i czego się słucha.

 

Nie ma się co tak zaperzać na tych którzy nie kupili tych kolumn, albo je sprzedają. Nie każdy piszący o 25 musi z ich powodu dostawać orgazmu. Wystarczy, iż kilku recenzentów w Polsce dostało orgazmów z wrażenia i napisało hurra cudowne opinie. Sprzedaż się rozkręciła, dystrybutor nie dawał nawet 1000 PLN upustu, bo to była okazja kupić high-end za 20000 tyś PLN. Minął rok lub trochę więcej a limitowana ilość kolumn nie mogła się do końca sprzedać i wtedy okazało się, że można je już kupić i za 16 tyś...

 

To że jakaś kolumna gra świetnie z drogim sprzętem za setki tysięcy to chyba normalne. Każda dobra kolumna musi się sprawdzić z ultra high-endem i pokazać to czego się po niej nie spodziewaliśmy.

 

Ważne aby dobrze grała ze sprzętem z jej półki cenowej i tym trochę tańszym. To jest prawdziwy test dla kolumny.

 

Jest wiele wybitnych kolumn podstawkowych, które nie miały takiej reklamy w Polsce jak 25 i dlatego prawie o nich zapomniano. Wystarczy jednak poczytać trochę prasy światowej i zobaczyć co się liczy na rynku w tej kategorii.

 

Każdy wybitny produkt dużej firmy potrafi zaistnieć na świecie. Ja czytając prasę z USA, W.Brytanii, Hiszpanii oraz Włoch nie trafiłem na recenzję nowej 25. Takie dziwne zdarzenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u siebie jakiś czas S25se z Accu A-35 - dla mnie, w moim pokoju, w tej konfiguracji lepiej gra C1 (nie ważne - nowe czy stare, chociaż nowe są lepsze). S25se nie są tak homogeniczne jak C1, sklejenie góry (bardzo dobrej!) ze średnicą lepsze jest w C1. Nie wiem czy S25 są warte tych 20 tyś, ale są to, z pewnością bardzo dobre kolumny, choć nieco inne niż "klasyczne" Dynaudio. Co do basu - w S25 jest go dużo i nie jest super zróżnicowany, ale akurat ta cecha nie należy do wybitnych w Dynkach. C1 potrafią zejść, subiektywnie niżej, ale ich bas także nie jest ostatnim słowem w dziedzinie kontroli, szybkości i zróżnicowania. Autorowi wątku życzę fajnej zabawy z S25, bo to dobra, acz nieco wymagająca kolumna jest i jak się o nią zadba potrafi zagrać naprawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym miesiącu planuję przesłuchać Jadisa da88 signature.... zobaczę co z tego wyjdzie

 

 

udało się? jeśli tak to jakie wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

udało się? jeśli tak to jakie wrażenia?

Udało się ....,,jakie wrażenia?,, .nie ma powrotu do Accu e560

Jadis da88 signature ZOSTAJE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.