Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio 25 Special Limited


julek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

pamiętasz jak u mnie zagrał Vitus ri-100...Twoja opinia ,,o klasę gorzej od e-560,,a trzeba pamiętać że Vitus należy do ,,mocarzy,,

więc sama moc nie załatwi sprawy....ale jest wskazana.

 

Zgadza się, moc to tylko jedna ze spraw, barwa itd. są równie ważne. Tak naprawdę to chciałem wywołać Cię do tablicy :) Miałem nadzieje, że więcej powiesz o porównaniu dynek do herbatek Yoachima.

 

Powyżej inny kolega również poleca Accu, więc takie zestawienie może się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek co tam u ciebie?Zniknąłeś na jakiś czas.Wszystko OK?

Mirek co tam u ciebie?Zniknąłeś na jakiś czas.Wszystko OK?

Siemanko Sylwek

jak nie mam nic do powiedzenia w temacie to lepiej przemilczeć niż bzdury opowiadać

w przyszłym miesiącu planuję przesłuchać Jadisa da88 signature.... zobaczę co z tego wyjdzie

jeszcze trochę wody upłynie w Wiśle zanim powiem że wszystko jest OK...ale nie ma co marudzić...:):)

 

Zgadza się, moc to tylko jedna ze spraw, barwa itd. są równie ważne. Tak naprawdę to chciałem wywołać Cię do tablicy :) Miałem nadzieje, że więcej powiesz o porównaniu dynek do herbatek Yoachima.

 

Powyżej inny kolega również poleca Accu, więc takie zestawienie może się podobać.

Zgadza się, moc to tylko jedna ze spraw, barwa itd. są równie ważne. Tak naprawdę to chciałem wywołać Cię do tablicy :) Miałem nadzieje, że więcej powiesz o porównaniu dynek do herbatek Yoachima.

 

Powyżej inny kolega również poleca Accu, więc takie zestawienie może się podobać.

S25se mam prawie dwa lat i w tym czasie przesłuchałem kilka wzmacniaczy z tymi kolumnami

mogę się mylić ale powiem tak...S25 grają znakomicie z,, A,, klasowymi wzmacniaczami.

słuchałem z Accu a-45,a-50V,i a-65....im wyżej tym lepiej. Tego już nie usłyszałem u Vitusa,Krella,Gryphona,

kiedyś powiedziałem....jeżeli zmienię S25 to tylko na Harbetha i nie wycofuję się z tego...ale....

m30.1 to bardzo fajne kolumienki ale nie na tyle dobre aby zastąpiły u mnie S25...myślę o shl5 ale docelowo to

tylko m40.1 Jak uda mi się przyszłym miesiącu sprowadzić Jadisa da88 signature to zapraszam na odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najbardziej obawiam sié tego ze bedzie za duzo basu w powiedzmy 16-18 m. Choc z drugiej strony wole zeby go bylo ciut wiecej niz ciut mniej. Zreszta na wiekszosci moich plyt z klasyka wolal bym zeby bas byl bardziej obecny. Nie chce tylko zeby dudnilo i buczalo.

 

A z Mozart Grand nie masz za dużo basu w 16-18m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem rzeczywiście ale tylko na niektórych nagraniach. Ale nie aż tyle żeby się tego nie dało słuchać. Jeśli z dynaudio nie będzie gorzej to już będzie ok. A góra i środek z dynaudio to już o wiele wyższa liga niż mozarty. Ja nie przywiązuję aż takiej wagi do basu. Nie lubię tylko jeśli jest go za mało. Słyszałem wielokrotnie lepszy bas niż ten z mojego systemu ale jakoś nie spędziło mi to snu z oczu. Poza tym słuchałem moich mozartów nawet chyba w nieco mniejszym pomieszczeniu u kolegi i wtedy w ogóle nie było problemu z basem. Mam wrażenie że większe problemy z basem powoduje niedostatecznie wydajny wzmacniacz niż pomieszczenie. U kolegi był chyba Leben cs600. Moje obawy co do basu bardziej wzbudziły niektóre wpisy powyżej niż moje własne doświadczenie. Być może dynaudio maja basu jeszcze więcej w średnim i wyższym zakresie (choć rozciagnięcia takiego jak vienny to raczej nie mają) albo po prostu ja nie mam aż takich wymagań co do tego zakresu i to co innym nie pozwala spokojnie słuchać muzyki ja zaledwie zauważam i przechodzę nad tym do porządku dziennego. Inna sprawa ze mozarty schodzą z impedancją sporo poniżej 4 omów a ten model dynaudio trzyma się deklarowanych czterech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Palton ma inne preferencje, nie znaczy gorsze, ale potwierdzam jego typ -Octave (to była chyba 290-ka)

Jedwabista;-) Do tego kontrola basu genialna (na Special One) otwartość, namacalność, kultura - super!

Nie napiszę, że to nie był dźwięk lampowy - dla mnie był, ale w dobrym znaczeniu - nie osłodzony, spowolniony na basie, tylko nasycony, otwarty i angażujący. Dodatkowo ze świetną kontrolą w całym paśmie.

Warto posłuchać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak uda mi się przyszłym miesiącu sprowadzić Jadisa da88 signature to zapraszam na odsłuch"

 

Wpadam... koniecznie, dawaj cynk. ;)

 

S25 są rzeczywiście wybitne, jedyne dynki jakie polubiłem, ilekroć słuchałem ich u Mirka tyle razy grały bardzo dobrze... ale z dzielonym Leben'em Rs100 + Cs660p grały kapitalnie! ...świetna góra i doskonały bas, lecz do średnicy Harbetha bardzo daleko, niestety.

Gdyby one miały średnicę jak Harbeth, to byłyby to najlepsze kolumny świata... a ja byłbym ich właścicielem.

Poza tym są bardzo pięknie wykonane, exclusiv, w tej cenie warto... nawet warto dla nich zmienić cały system.

 

ps. a pro pos lamp do dynek. Z ilością watów nie przesadzałbym bo niby po co? ... pamiętajmy że im większy lampiak tym gorzej gra, tzn traci na finezji. Do s25 wzmacniacz musi być wydajny prądowo, czyli porządne trafa musi mieć, a nie milion watów... sądzę że z Jadisa to można jeszcze mniejszego i35 spróbować, bardzo udany wzmacniacz. ..sądzę że dobre 30-40 watów będzie w sam raz.

 

pozdr

joa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak uda mi się przyszłym miesiącu sprowadzić Jadisa da88 signature to zapraszam na odsłuch"

 

Wpadam... koniecznie, dawaj cynk. ;)

 

S25 są rzeczywiście wybitne, jedyne dynki jakie polubiłem, ilekroć słuchałem ich u Mirka tyle razy grały bardzo dobrze... ale z dzielonym Leben'em Rs100 + Cs660p grały kapitalnie! ...świetna góra i doskonały bas, lecz do średnicy Harbetha bardzo daleko, niestety.

Gdyby one miały średnicę jak Harbeth, to byłyby to najlepsze kolumny świata... a ja byłbym ich właścicielem.

Poza tym są bardzo pięknie wykonane, exclusiv, w tej cenie warto... nawet warto dla nich zmienić cały system.

 

ps. a pro pos lamp do dynek. Z ilością watów nie przesadzałbym bo niby po co? ... pamiętajmy że im większy lampiak tym gorzej gra, tzn traci na finezji. Do s25 wzmacniacz musi być wydajny prądowo, czyli porządne trafa musi mieć, a nie milion watów... sądzę że z Jadisa to można jeszcze mniejszego i35 spróbować, bardzo udany wzmacniacz. ..sądzę że dobre 30-40 watów będzie w sam raz.

 

pozdr

joa.

 

no właśnie....ta średnica Harbetha...

Yoa...myślisz że i35 poradzi sobie tak dobrze z S25 jak leben cs660p?

....,,im większy lampiak tym gorzej gra,,.... co to znaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mocniejsze lampy tym mniej finezyjne ... w miarę wzrostu mocy lamp tracimy cechy jakie lubimy w lampie ;-) a zbliżamy się do brzmienia tranzystora ;-)

Tylko mnie przypadkiem nie bijcie za te złote myśli !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że najlepiej grają wzmacniacze lampowe... kilku-watowe, kilkunasto-watowe.

Mają one w sobie finezję i czar, których nie mają już duże lampy... owszem dużą lampą można wysterować więcej kolumn, z kolei budowa systemu opartego o niewielkie lampki jest bardzo trudna i wiążę się często pewnymi wyrzeczeniami, nie należy jednak ulegać stereotypom, że z takiego systemu nie będzie dynamiki czy dobrego basu.

W obecnej chwili używam wzmacniacza 3.5 watowego i nigdy jeszcze nie miałem u siebie tak dobrego, głębokiego, kontrolowanego basu... i tak wspaniałej dynamiki... (pokój jeszcze goły po przeprowadzce, ale może masz ochotę... zapraszam).

 

Jeżeli o Jadisa chodzi, to myślę że tu aż takich różnic nie będzie, jak pomiędzy dobrym SET'em i Jadisem o którym mówimy...

I35 ma 35 watów, skonstruowany na lampach kt120, które nie zbyt przypadły mi do gustu w innym wzmakach... ale gra tan skurczybyk niesamowicie.

Jest jednak coś na rzeczy... normalnie, przeciętnie, wzmacniacze na kt120 maja w układzie PP po 60 albo nawet 100watów... więc I35 jest konstrukcją nietypową, jakby celowo zaniżono ilość watów... ale trafa są potężne, 23kg. Dziwny wzmacniacz, ale gra przepięknie, jest jednym z tych dużych lampiaków, który chciałbym mieć i sądzę że nie będzie miał najmniejszych problemów z wysterowaniem S25, naprawdę warto go sprawdzić, mnie oczarował dwukrotnie.

 

pozdr

joa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

w miarę wzrostu mocy lamp tracimy cechy jakie lubimy w lampie ;-)

 

mocno naciągana teoria

 

w odpowiednim towarzystwie równie finezyjna jest 100W końcówka np. ARC czy mocny Air Tight co kilku watowy "słabeusz" na 2A3 - wszystko zależy od tego z czym łączymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak żadna lampa nie zrzuci z tronu 300B. Ta lampka jest i będzie niekwestionowanym królem ;-)

 

A tak swoją drogą ... kopę lat się nie widzieliśmy ;-) Jakieś zmiany w systemie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy offtopu, pytanie było czy S25 zagra z lampą... wg. mnie zagra wyśmienicie ;) ... tylko wydajną prądowo.

 

btw... 300B nigdy nie była na tronie, tam od zawsze zasiada 2A3 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy offtopu, pytanie było czy S25 zagra z lampą... wg. mnie zagra wyśmienicie ;) ... tylko wydajną prądowo.

 

btw... 300B nigdy nie była na tronie, tam od zawsze zasiada 2A3 ;)

jak 2A3 mozna porownywac do 300B, szok!!!trzeba najpierw posluchac ,a nie czytac na forach!!! 300B lampa jest wzorem dla wszystkich lamp,budujacy wzm trazystorowe zawsze chcieli aby podobnie graly jak lampa 300B!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z fanem lamp, gość siedzi w temacie 30 lat.

Mówił że 300B jest fajna ale są lepsze. Chyba 845 i coś jeszcze wymieniał.Nie pamiętam teraz.

Miał wiele sprzętów na 300B ale już wyszedł z 300B i wszedł w te lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 2A3 mozna porownywac do 300B, szok!!!trzeba najpierw posluchac ,a nie czytac na forach!!! 300B lampa jest wzorem dla wszystkich lamp,budujacy wzm trazystorowe zawsze chcieli aby podobnie graly jak lampa 300B!!!

 

a to bardzo ciekawe. ja ilekroc slyszalem 300B mialem wrazenie ze ona gra jak tranzystor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 2A3 mozna porownywac do 300B, szok!!!trzeba najpierw posluchac ,a nie czytac na forach!!! 300B lampa jest wzorem dla wszystkich lamp,budujacy wzm trazystorowe zawsze chcieli aby podobnie graly jak lampa 300B!!!

 

Brednie niestety wypisujesz... posłuchaj 2A3, stawiam cały swój majątek że nigdy jej u siebie nie miałeś. 300B nawet koło niej nie leżała. Po za tym jak już tak bardzo lubisz 300B to powiedz mi na priv co to za lampy. EML, SE, WE czy może Shuguangi?

 

Naprawdę nie lubię pisać nie na temat, ale czasami nie mogę no...

 

pozdr. i sorr za offtop

joa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 euro za S25 to istna promocja,ale jezeli to te z audio-markt.de to dziwna sprawa bo napisalem do goscia kilka dni temu i odpowiedzi brak. Nawet jak sprzedal to milo by bylo dostac maila zwrotnego -sprzedane,albo tak mu po prostu zalezy na sprzedazy.

Co do polaczenia accu z s25 to u mnie graja z A-30, przy wiekszych poziomach glosnosci jest naprawde super,moze dozucil bym tylko troche czary-mary na srednicy ,ale przy cichym sluchaniu juz nie jest tak wspaniale. Slucham w 16m2 i jak juz wspominalem w innym watku nawet przy tak malym metrazu jezeli ustawimy je po 1m lub troche ponad od scian bas nie ma prawa przeszkadzac.

Kiedys sluchalem ich z Carym na 300b i bylo naprawde przyjemnie mimo ze byl to chyba 15 letni dziadek z bodajze ok 10 W. Kolega ktory go posiadal zamienil na nowke sztuke i mam nadzieje ze niebawem wpadnie. Jak temat bedzie aktualny napisze co i jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie S25 spisywały się znakomicie z Ayonem Crossfire (już nie pamiętam czy 1 czy 2). Z I35 może być równie dobrze, bo to niesamowity czaruś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te właśnie. Do wczoraj były zarezerwowane dla mnie. Zdecydowałem się i w piątek lub sobotę powinny być już u mnie.

Czyli nie kłamał że miał tez innych chętnych na nie. Trochę podejrzewałem że to taki blef żebym się zdecydował.

 

Dzięki wielkie wszystkim za porady!! Bardzo pomogły mi podjąć decyzję.

 

To teraz wzmacniacz. Sklep z Jadisami mam pod nosem więc pewnie wkrótce sprobuje. A Co sądzicie o monoblokach Quad na kt 88?

 

ale przy cichym sluchaniu juz nie jest tak wspaniale

 

No to już by mnie się trochę mniej podobało...ale czyja to sprawka? kolumn czy wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. 2000 Euro to świetny zakup. Tak się powinno kupować wysokiej klasy sprzęt. Wzmacniacz to nie wszystko, pamiętaj o dobrych kablach!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Tak właśnie powinno się go sprzedawać! Przyjechałem na odsłuch pół godziny przed zamknięciem sklepu bo w ostatniej chwili znalazłem ogłoszenie, skończyłem prawie godzinę po( a to w dodatku była sobota). Jakiejkolwiek sugestii ze strony sprzedawcy że już pora się zbierać, po skończonym odsłuchu jeszcze spytałem czy była by mozliwość krótkiego posłuchania z innym wzmacniaczem (monobloki cary) i oczywiście bez problemu. A widząc że nie bardzo wiem czy brać czy nie sam powiedział ze daje mi czas do wtorku bo dłużej nie może bo ma innych chętnych.

 

Gratuluję. 2000 Euro to świetny zakup. Tak się powinno kupować wysokiej klasy sprzęt. Wzmacniacz to nie wszystko, pamiętaj o dobrych kablach!

 

a pamiętam pamiętam! na razie mam MIT MH 750 terminator S3 ale to chyba nie są kable do lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie psuj tych kolumn KT88 - to najbardziej tranzystorowe lampy pod słońcem. Jeśli lampa to prawdziwa lampa, a jak tranzystor to tranzystor (najlepiej do Dynek w klasie A :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Tak właśnie powinno się go sprzedawać! Przyjechałem na odsłuch pół godziny przed zamknięciem sklepu bo w ostatniej chwili znalazłem ogłoszenie, skończyłem prawie godzinę po( a to w dodatku była sobota). Jakiejkolwiek sugestii ze strony sprzedawcy że już pora się zbierać, po skończonym odsłuchu jeszcze spytałem czy była by mozliwość krótkiego posłuchania z innym wzmacniaczem (monobloki cary) i oczywiście bez problemu. A widząc że nie bardzo wiem czy brać czy nie sam powiedział ze daje mi czas do wtorku bo dłużej nie może bo ma innych chętnych.

 

 

 

a pamiętam pamiętam! na razie mam MIT MH 750 terminator S3 ale to chyba nie są kable do lampy.

 

A gdzie taka kultura sprzedaży? To sama przyjemność i do tego w takiej cenie... Warto promować dobre miejsca...

 

Cóż ja lubię MITy więc uważam że są dobre do wszystkiego co potrafi porządnie zagrać. Nie wiem tylko czy nie będzie za dużo basu? Z kabli dobrych do lampy i muzykalnych to polecam zainteresować się Kondo. Firma legendarna i w 100% lampowa, więc potrafi robić kable do lamp:-)

 

Jak już będziesz miał kolumny to napisz o swoich wrażeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzystory sobie odpuszczam. No chyba żeby się trafił jakiś lavardin albo array ale zwykle jak się pojawi na rynku wtórnym to zaraz znika a nowe jak dla mnie za drogie. Myślę o unisonie s8. Był niedawno do wziecia za 2300 euro ale jak patrzyłem na portalu w sobotę po odsłuchu dynaudio to to już był sprzedany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już by mnie się trochę mniej podobało...ale czyja to sprawka? kolumn czy wzmacniacza?

Wydaje mi się że wzmacniacza, jak by był mocniejszy łatwiej by to poszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.