Skocz do zawartości
IGNORED

Ken Ishiwata i granie z plików


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Wielki człowiek, ale jeśli musiał się stać "ambasadorem i twarzą marki" przyszło mu robić rzeczy, które nie wzbudzają w nim entuzjazmu... co się dziwić..

Ale tego co zrobił nikt mu nie odbierze, ani nawet nie powinien próbować krytykować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może był po prostu zmęczony ? Nie byłem na jego prezentacji na AS2013, ale byłem na kilku jego prezentacjach w Monachium i bodajże na AS 2004, i odniosłem diametralnie różne wrażenie.

 

Miałem także okazję porozmawiać z nim przez ponad pół godziny w sobotę rano jak czekaliśmy na wejście do Pytania na Śniadanie w TVP - przemiły człowiek i pełny pasji dla tego co robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może był po prostu zmęczony ? Nie byłem na jego prezentacji na AS2013, ale byłem na kilku jego prezentacjach w Monachium i bodajże na AS 2004, i odniosłem diametralnie różne wrażenie.

 

Miałem także okazję porozmawiać z nim przez ponad pół godziny w sobotę rano jak czekaliśmy na wejście do Pytania na Śniadanie w TVP - przemiły człowiek i pełny pasji dla tego co robi.

 

 

Pytanie na Śniadanie,przeoczyłem,nagrywałeś? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie obdrapanych kamienic w centrum Krakowa...

Pozowolę sobie pociągnąć ten mały OT odnośnie Krakowa. Rafaellu, nie oszukujmy się, kultura i tradycja w Krakowie zanika w zastraszającym tempie. W ciągu ostatnich 10-15 lat pozbawiono to miasto klimatu. Już pomijam to, że wycięto mnóstwo pięknych drzew, zalano wszystko betonem, a przestrzeń zatarasowano panelami akustycznymi. Kamienice sprywatyzowane owszem, są restaurowane, ale dla mnie to jest nieporozumienie - malowanie starych zabytkowych kamienic na jaskrawe kolory i wieszanie na nich bilboardów. Także z mojej strony wyrazy współuczcia za miejsce, w którym było pięknie, a zrobiło się po prostu nieprzyjemnie. Problem nie dotyczy tylko Krakowa żeby było jasne, ale jednak mnie osobiście poraża to, jak łatwo zatraca się pewien unikat klimatyczny Krakowa na rzecz miałkich działań rządzących zaślepionych nie wiem czym... Warszawą? Jeszcze tylko brakuje tej cudownej tęczy z placu Zbawiciela na środku rynku ozdabiając panoramę na Kościół Mariacki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na Śniadanie,przeoczyłem,nagrywałeś? ;)

 

Mam nagrane na n-Boxie - nie wiem jak to zgrać z tego ustrojstwa. Ale jak wpadniesz to ci puszczę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest to w necie. Ok 3 min. Elb opowiada o Kondo za milion i gramofonie za 200 tys. Ken chwile mówi o vinylach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba że chodzi o jeszcze inny materiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

@Lumperator

 

Kultura i tradycja Krakowa jest obecna w piwnicach i klubach naszego miasta.

Zawsze tak było.

Jeśli sądzisz, że wpadniesz tu na dzień i tego dotkniesz to się mylisz.

 

Nie mam na myśli żadnej elitarności a jedynie czas niezbędny aby poczuć i POZNAĆ klimat miejsca.

To nie dotyczy tylko Krakowa a każdego miasta.

 

Billboardy i McDonaldy nie stanowią zbyt silnej przeszkody.

Patrzysz na powierzchowność a w tle się dzieje......oj dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku ub dekady bywalem co roku-(przynajmniej) wtedy byl dla mnie miejscem... magicznym.Tam sie znakomicie odpoczywalo,(jakby) inny swiat niz moj na codzien. Te piekne zaulki a w nich knajpki ,kluby. Kazimierz...wtedy tez wpadlem do Zena Studio :),gdzie hippy man poradzil mi zainteresowac sie pewna marka cedekow,a nie mial jej u siebie,potem wielce interesujaca uwaga nt kolumn krajana,ktorego odwiedzilem w domu na Malawskiego.

Swietne restauracje i niezwykle dobrze zaopatrzony,pietrowy sklep z plytami.Ciekawe czy istnieje?

Slyszalem,ze dzisiaj mnostwo ludkow z Wysp,'niezbyt pasujacych' do tego miasta.W knajpce na rynku powstal u Iana Gillana pomysl jego ostatniej plyty(choc chyba majacej malo wspolnego z miastem).Piwnica Muniaka,a tam grajace szczawy tak,ze dech zapiera.Czy dworzec juz wyremontowany?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest to w necie. Ok 3 min. Elb opowiada o Kondo za milion i gramofonie za 200 tys. Ken chwile mówi o vinylach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba że chodzi o jeszcze inny materiał.

 

Dzięki za znalezienie-)

 

Cudowni są Ci nasi prowadzący...Pani tłumaczy co chce i jak chce...Ishiwata mówi 1948 rok wprowadzenia LP a Pani 1949;-)

 

Uroda Pani zaś nie może być przedmiotem dyskusji, więc tego tekstu nie przetłumaczyła...

 

Szczere gratulacje dla Elberotha za ładną prezencję...przynajmniej wiadomo od teraz, iż nie każdy audiofil to łysiejący grubasek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Billboardy i McDonaldy nie stanowią zbyt silnej przeszkody.

Patrzysz na powierzchowność a w tle się dzieje......oj dzieje :)

Lapanki na turystow w stylu marokanskim :D

 

Nowy świat wartości, parametrów, możliwości, osiągów, dopiero się otwiera, tworzy go nie FIZYKA KLASYCZNA, LECZ FIZYKA ENERGII, Szanowni Państwo.

Jesli chodzi o audio wystarcza opis zwyklych zjawisk fizyki klasycznej nic wiecej, tu sie mylisz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za znalezienie-)

 

Cudowni są Ci nasi prowadzący...Pani tłumaczy co chce i jak chce...Ishiwata mówi 1948 rok wprowadzenia LP a Pani 1949;-)

 

Uroda Pani zaś nie może być przedmiotem dyskusji, więc tego tekstu nie przetłumaczyła...

 

Szczere gratulacje dla Elberotha za ładną prezencję...przynajmniej wiadomo od teraz, iż nie każdy audiofil to łysiejący grubasek...

 

Fajnie było zobaczyć, przylaczam się do podziekowan dla Sly'a i gratulacji dla Elba.

Elb- bardzo zgrabne wystąpienie, no i może nauczyles Kamela uzywac słowa gramofon :)

Ken uzyl bardzo niezręcznego porównania muzyki i piekna kobiecego , odnoszac się do urody prowadzącej ...

Czy to kwestia odmiennosci kulturowej?

A na koniec najlepsze dla mnie -ramie i wkladka jak u mnie w domu, tylko deck dużo tanszy, ale od tej samej firmy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ken uzyl bardzo niezręcznego porównania muzyki i piekna kobiecego , odnoszac się do urody prowadzącej ...

Czy to kwestia odmiennosci kulturowej?

 

Japończycy faktycznie traktują kobiety specyficznie...natomiast Pani prowadząca powinna tłumaczyć co mówi gość programu, a do tego nie mylić się w datach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozowolę sobie pociągnąć ten mały OT odnośnie Krakowa. Rafaellu, nie oszukujmy się, kultura i tradycja w Krakowie zanika w zastraszającym tempie. W ciągu ostatnich 10-15 lat pozbawiono to miasto klimatu. Już pomijam to, że wycięto mnóstwo pięknych drzew, zalano wszystko betonem, a przestrzeń zatarasowano panelami akustycznymi. Kamienice sprywatyzowane owszem, są restaurowane, ale dla mnie to jest nieporozumienie - malowanie starych zabytkowych kamienic na jaskrawe kolory i wieszanie na nich bilboardów. Także z mojej strony wyrazy współuczcia za miejsce, w którym było pięknie, a zrobiło się po prostu nieprzyjemnie. Problem nie dotyczy tylko Krakowa żeby było jasne, ale jednak mnie osobiście poraża to, jak łatwo zatraca się pewien unikat klimatyczny Krakowa na rzecz miałkich działań rządzących zaślepionych nie wiem czym... Warszawą? Jeszcze tylko brakuje tej cudownej tęczy z placu Zbawiciela na środku rynku ozdabiając panoramę na Kościół Mariacki.

 

No i co ja kolego mogę zrobić? Przykładowo obok mnie wycięto ponad 700 starych drzew w tym drzewa pomniki chronione podobno prawnie? Zaczepiony podczas Zaduszek pan prezydent powiedział że będzie nasadzone tyle nowych drzew w zastępstwie. Najciekawsze jest to że nasadzono je 8 kilometrów od miejsca gdzie je wycięto. Jaki ma to wpływ na mikroklimat w miejscu mojego zamieszkania nie wiem ale pewnie panu prezydentowi poprawiło się w związku z tym samopoczucie.

 

Ogólnie jest wniosek tego typu ze demokracja w naszym kraju to po prostu pozory no ale co będziemy wszystkich wieszać od donka w dół? Kto się pisze na nowego Robespiera który wiemy jak skończył?

 

Harpia Ci dobrze odpowiedział Kraków ma masę ukrytych przed dwudniowymi wycieczkami miejsc!!! Sam chodziłem na takie wykłady po 50 dni w roku przez 5 kolejnych lat. Wykłady prowadzone przez przewodników, naukowców, kustoszów, e.t.c. Powiem Ci można kolejne 20 lat chodzić i dalej coś nowego ciekawego się dowiemy; trzeba tylko chcieć.

 

Warszawa została zniszczona przez Niemców (nie tylko faszystów i to trzeba im przypominać!) i faktycznie taki np. Zamek Królewski wygląda jak by go okradł filmowy Arsen Lupin. Same nazwy mówią wiele za siebie, sala niebieska, sala rózowa.... smutny ślad historii.

 

Kraków miał to szczęście że ocalił go komunistyczny dowódca robiąc lub markując okrążenie.Dziś Krakowianie uznają to nazwisko za pase ale ja je przypomnę to marszałek Iwan Koniew. Tak że miło się chwalić że my te wszystkie stare ślady historii posiadamy.

 

Niech będzie! Kraków ocalił Czakram ;) no ale znów wkurzamy kler który posiada 40 % miasta i twierdzi że coś takiego jak Czakram poniżej zakratowanej profilaktycznie krypty św Gereona nie istnieje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaellu, każde miasto potwornie traci, gdy wycina mu się zieleń do ostatniego pnia. Rozgoniło się dorożkarzy, wytępia się gołębie z rynku... . Z tych jak określono powierzchowności widzianych okiem turysty traci się smak tego co wewnątrz. To co na zewnątrz tez trochę mówi o tym co jest w środku. Ci co rządzą Krakowem, zrobili z tego miasta jedną wielką reklamę. To nie nastraja pozytywnie do poznawania kultury dawnej stolicy rodaków. Uwierz mi, chciałbym aby Kraków miał swój unikatowy charakter, a nie żeby co i rusz wyrastały w tej ciężkiej i niskiej zabudowie szkliste obiekty i centra handlowe zupełnie niewpasowane w styl i charakter miasta. No ale cóż, to się dzieje wszędzie, nawet w małych miasteczkach jak u mnie.Gdyby nie poruszenie wśród mieszkańców, mądry inaczej burmistrz przyklepałby panele akustyczne wzdłuż linii pkp dzieląc miasto na pół. Jakoś nawet Ci co mieszkają w bezposrednim sąsiedztwie kolei nie zgodzili się na panele. I paneli nie ma :) Popatrz, paneli akustycznych, jakże potrzebnych do komfortowych odsłuchów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może pokazać to setki tysięcy zdjęć pewnej skośnookiej szansonistki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd my to znamy, ten ton, ten takt, to podejście, jakie to polskie, nikt o takiej czy podobnej strukturze myślenia, nie jest zdolny, nie posiada żadnych predyspozycji, aby cokolwiek wartościowego z siebie wydać, jakąś wartość dodaną, którą obroni przed krytyką, w polemice, w bezpośrednim starciu z konkurencją, dysponującą potężnymi środkami, możliwościami, zasięgiem, wiedzą, doświadczeniem.

 

 

Proszę nie obawiać się o swoje pozycje, one nie są zagrożone, niech lęk jaki tu niektórzy Koledzy prezentują, nie powoduje już więcej agresji.

W hi end, nie ma ani trochę miejsca dla niej, jest zbyt ciasno z powodu przeładowania wartościami, tak subtelnymi, tak nieuchwytnymi, tak indywidualnymi, że nic innego się już nie mieści.

 

Pozdrawiam.

 

Lapanki na turystow w stylu marokanskim :D

 

 

Jesli chodzi o audio wystarcza opis zwyklych zjawisk fizyki klasycznej nic wiecej, tu sie mylisz!

 

Zwykłe zjawiska fizyczne, poleganie na nich jest dobre dla zwykłego konstruktora i zwykłego sprzętu.

 

Jeśli ktoś chce pokonać konkurencję w hi end, nic zwykłego nie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

W hi end, nie ma ani trochę miejsca dla niej, jest zbyt ciasno z powodu przeładowania wartościami, tak subtelnymi, tak nieuchwytnymi, tak indywidualnymi, że nic innego się już nie mieści.

 

Czy Panowie zauważyli, iż pojęcie "hi-end" tak na prawdę obecnie jest używane jedynie przez recenzentów, sfrustrowanych użytkowników tego forum i handlarzy na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Panowie zauważyli, iż pojęcie "hi-end" tak na prawdę obecnie jest używane jedynie przez recenzentów, sfrustrowanych użytkowników tego forum i handlarzy na allegro?

 

To jak kaszanka królewska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.