Skocz do zawartości
IGNORED

Auralic Vega - dac doskonały. Wasze opinie.


johny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam inną refleksję: otóż nie widziałem, aby recenzja w prasie audio (polskiej) wniosła cokolwiek sensownego. Pytanie dla czego?

 

Czytam jedynie wstrętnie obślizgłe teksty o samych najlepszych sprzętach, które nawet jak mają wadę, to okazuje się ona parę linijek dalej zaletą.

Toż to zwykła makulatura, a ludzie tam piszący...chyba tu skończę, bo i o czym gadać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną refleksję: otóż nie widziałem, aby recenzja w prasie audio (polskiej) wniosła cokolwiek sensownego. Pytanie dla czego?

 

Czytam jedynie wstrętnie obślizgłe teksty o samych najlepszych sprzętach, które nawet jak mają wadę, to okazuje się ona parę linijek dalej zaletą.

Toż to zwykła makulatura, a ludzie tam piszący...chyba tu skończę, bo i o czym gadać?

Liczę właśnie na to, że Pan Marek nam to wszystkim wyjaśni. Skoro recenzenci jak piszą są tak obiektywni i niezależni to dlaczego większość czytelników uważa tak jak dd6. Wszyscy chyba nie są idiotami.

+1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Panowie branżowcy, już w innym wątku apelowaliśmy abyście zaprzestali wzajemnych personalnych przepychanek.

 

Czy Wy naprawdę nie macie za grosz instynktu samozachowawczego? Nie jest ważne jak nawzajem się nie znosicie.nie jest też już ważne czy któryś ma rację, czy nie. Sam fakt, że podmioty z branży nawzajem na siebie nastają personalnie w niewybredny sposób, to wizerunkowy dramat i najgorsza rzecz, jaką można publicznie uskuteczniać.

 

Wszyscy którzy mieli się dowiedzieć, że się nie znosicie, już o tym wiedzą. A ci którzy tego nie wiedzą, bo są od niedawna na forum, zapewne wcale nie mają ochoty się tego dowiadywać, przy każdej kolejnej kłótni, którą zatruwacie kolejne wątki pod pozorem "dyskusji". Cudzysłów nieprzypadkowy.

 

Jeśli macie coś do siebie, to się spotkajcie, pogadajcie prywatnie od serca. Jeśli to będzie mało, to są inne środki i metody, które można przedsięwziąć aby rozwiązać spór, ale odpuście sobie kolejne próby publicznego wzajemnego upokarzania na oczach wszystkich, którzy wcale tym nie są zainteresowani.

 

Audiostereo nie ma ambicji aby być areną publicznych personalnych kłótni gości z branży. Ba, takie coś jest wręcz szkodliwe dla forum. Wymagana jest więc zdecydowana reakcja moderacji. Czas najwyższy przeciąć ten węzeł gordyjski, zrobimy więc co następuje:

 

Obaj otrzymujecie ostrzeżenie i po 2 punkty na konto. Elberoth za personalnie prowokacyjny i niepotrzebnie zaogniający sytuację post nr 545 a Szymon za post kolejny czyli 546, zawierający równie niewłaściwą reakcję za pomocą obraźliwych tekstów eskalujących konflikt. Otrzymujecie ostrzeżenia gwoli przemyślenia swojego postępowania i tego co napisałem wcześniej. Naprawdę, niezależnie jak bardzo się nie znosicie i niezależnie czy ktokolwiek może mieć choćby cień racji, każdy z Was sam sobie robi niewymowną krzywdę wizerunkową, wdając się w takie przepychanki. A co potwierdzają zgłoszenia na panel ze strony osób trzecich, całkowicie niezainteresowanych i nie związanych z Waszymi animozjami.

 

Jednocześnie informuję, że jeśli nie zdobędziecie się na refleksję i nie zaprzestaniecie takich działań, to każda kolejna próba ich ponownego podejmowania spotka się z urlopem od pisania postów. Na punktach się nie skończy.

 

Aktualizacja

 

Posty nie na temat i zawierające personalne przepychanki zostały usunięte. Posty o których pisałem wyżej w uzasadnieniu ostrzeżenia, zostały zarchiwizowane.

 

Proszę powstrzymać się w dalszej części dyskusji od przepychanek personalnych i dyskusji nie związanej z tematyką wątku.

 

W przeciwnym razie posypią się urlopy od pisania postów.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon , Marek Lacki i inni już więcej nie bedę prosił.

Kolejny wpis nie w temacie , dłuuugi urlop od pisania. Bez wyjątków.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przedmiotowy DAC ma się do Matrix'a X-Sabre? Wiem, że cenowo nie ma co porównywać i funkcjonalność uboższa, ale konstrukcyjnie tor audio to chyba jest podobny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... życie wymarło tutaj po ostatniej erupcji...

 

Zaciekawiła mnie strona kolegi Daniela Lubryczyńskiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Daniel wychwala X-Sabre w konfiguracji z konwerterem USB/SPDIF. Uważa, że X-Sabre gra jak drogie urządzenia na kości ESS 9018 (cena x-sabre to ~1000 USD)

 

Czy ktoś tu jeszcze zagląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

konstrukcyjnie tor audio to chyba jest podobny?

 

kość kością a to pewnie nie więcej niż kilka % tego czy dany przetwornik jest udany czy nie

 

mam teraz Vegę vs Meitnera vs dCS Elgara - jak znajdę chwilę to coś więcej opiszę ale póki co powiem tyle, iż Vega podoba mi się najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz Vegę vs Meitnera vs dCS Elgara - jak znajdę chwilę to coś więcej opiszę ale póki co powiem tyle, iż Vega podoba mi się najbardziej

Wierzę, że Vega to świetny deal vs Meitner. Gdyby się okazało, że X-Sabre gra na podobnym poziomie to byłby to mega deal (jest 3x tańszy od Vegi a z zaawansowanym USB/SPDIF od M2Tech niecałe 2x tańszy) To co pisze Daniel Lubryczyński jest mocną przesłanką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natywne DSD (bez konwersji DoP) można dostarczyć w ten sposób -

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BoDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety ale w tej zakładce gra kasa nie sprzęt.Jeżeli cos kosztuje 5 tys zł to niestety nie może dobrze grac.Wiekszość nigdy nie słyszała tego x sabre ale zobaczysz co napiszą.Gówno,nie ten dżwiek,nie ta barwa itp.

Jezeli chcesz dowiedzieć sie cos wiecej wejdz na head.com.Tam jest recenzja oraz forum .

Pozdrawiam

Chyba nie jest tak zle, ludzie kupuja Vege i pisza, ze jest swietna, a jej cena jest bardzo konkurencyjna.

Przeczytalem wspomniana recenzje Daniela, ten x sabre musi byc naprawde dobry, skoro pobil Audio Note.

Czasy sa takie ,ze mozna miec naprawde dobry dzwiek za stosunkowo mniejsze pieniadze , niz kilka lat temu, przynajmniej w zakresie zrodel.

Pod warunkiem oczywiscie ze sie zdecydujemy na pc audio:)

To nie jest prowokacja , sa w koncu swieta, po prostu zgadzam sie z opinia Daniela ,ze cd wlasnie odchodzi w przeszlosc. Oczywiscie zwolennicy srebrengo krazka moga ciagle grac na wysokim poziomie ,ale musza wydac na najlepsze playery bardzo duzo.

Sam mam jeszcze blokade przed calkowitym pozbyciem sie napedu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu recenzja kolejnego chinczyka na sabre za ułamek ceny vegi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zwolennicy srebrengo krazka moga ciagle grac na wysokim poziomie ,ale musza wydac na najlepsze playery bardzo duzo.

Sam mam jeszcze blokade przed calkowitym pozbyciem sie napedu .

 

Można mieć fajne granie z CD za normalne pieniądze. Pod warunkiem że kupi się wybitne urządzenie z drugiej ręki. Popularność DACów podłączanych do komputera bierze się z bardzo prostej przyczyny. Finansowej. I nie chodzi tu o koszt DAC vs CD tylko o koszt płyty CD vs plik audio. Każdy myślący wie skąd większość tych plików pochodzi. Są one po prostu gratis do ściągnięcia z odpowiednich stron internetowych. Są strony specjalizujące się na przykład tylko w plikach wysokiej rozdzielczości. Można więc sobie skompletować setki płyt w jakości 24/192 i tysiące płyt zapisanych we FLACach. CD odchodzi do lamusa bo do niego trzeba posiadać fizycznie płyty. A nowości kosztują 40-70 PLN za jedną sztukę. Obecnie tylko garstka ludzi kupuje płyty. Do tego po prostu trzeba posiadać pieniądze. A na systemik komputerowy audio to się uzbiera jakoś lub weźmie kredycik a software jest już gratis.

Jak zwykle, gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dlatego mnie zainteresował ten matrix gdyz planuje zakup cd z przedziału 12tys, przed dakiem sie broniłem gdyz dochodzi kupno kolejnej sieciówki a to w moim systemie mocno juz ciagnie po kieszeni. Jednak cena tego matrixa jest taka ze matrix plus dodatkowe kable na jedno by wyszło.

Teraz tylko pytanie co lepiej zagra z płyty cd, ten matrix czy tez tradycyjny cd player

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno,

W skali masowej masz racje ale coraz wiecej audiofli , ktorzy kupuja pliki lub ripuja swoje plyty przechodzi na pc audio, rowniez z powodu jakosci dzwieku.

Zgadzam sie kolejny raz z opinia Daniela, ze niedocenianym aspektem pc audio jest jakosc ripowania. Trzeba naprawde sie przylozyc , robic to w sposob wolny od kompresji ( ja ripuje do wave) i uzywac dobrego programu.

A jesli ktos lubi fizyczne nosniki i magie analogu moze dodac do pc audio drapaka i wtedy zaleznie od czasu i humoru wybiera vinyl lub plik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę ostudzić ten zapał kolegów. Miałem Vegę na odsłuchach w domu. To jest dobry Dac ale nie doskonały. Wart jest swojej ceny ale to nie jest super okazja. Jest bardzo rozdzielczy ale to jednak cyfrowe granie. Filozoficznie powiem tak, że jednak trzy trafa to nie jedno.

Co do Matrixa to zadam pytanie, gdzie są kondensatory stabilizujące napięcie? Bez dobrego prądu nie ma dobrego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz wczesniej, ze do przedstawiciela topowych dakow, jakim jest np moja ulubienica La Fontaine Vega sonicznie nie ma startu, ale gra DSD i DXD i ma wbudowane filtry oraz pre.

Jak wynika z wczesniejszych postow, mozna to miec jescze taniej, ale niestety nie znam walorow dzwiekowych youlonga, a Vega ma wiele swietnych recenzji .

I jest naprawde porzadnie wykonana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wart jest swojej ceny ale to nie jest super okazja. Jest bardzo rozdzielczy ale to jednak cyfrowe granie.

 

Skoro to DAC to jakie ma być granie jak nie cyfrowe;-)?

 

Co oznacza to enigmatyczne stwierdzenie nie jest super okazja? Co więc jest taką super okazją w zakresie źródeł dźwięku? Jakieś konkretne przykłady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali masowej masz racje ale coraz wiecej audiofli , ktorzy kupuja pliki lub ripuja swoje plyty przechodzi na pc audio, rowniez z powodu jakosci dzwieku.

Zgadzam sie kolejny raz z opinia Daniela, ze niedocenianym aspektem pc audio jest jakosc ripowania. Trzeba naprawde sie przylozyc , robic to w sposob wolny od kompresji ( ja ripuje do wave) i uzywac dobrego programu.

 

Już rozmawialiśmy kiedyś na PW na ten temat nawet zakup przez Ciebie niedostępnej już obecnie wypalarki CD i odczytywanie nią i zapisywanie płyty na dysku jako Wave jednak w skutek jakiś celowych zabiegów nie opisanych w Red Book formatu CD zawsze te nagranie zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W czwartek przy okazji testów Amplifona miałem okazji przesłuchać Auralica i powiem, że to bardzo dobre, pozbawione cyfrowego nalotu urządzenie. Przy odsłuchach z transportu PS Audio brzmienie było neutralne, rozdzielcze, ale wolne od jakiejkolwiek sterylności. Może nawet po tej ciut cieplejszej stronie mocy.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na lepsze:-)

Jak pewną degradację przestrzeni uważasz za poprawę to OK :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że marslo ma wszędzie dookoła siebie nadmiar przestrzeni. Być może w tej sytuacji za poprawę uważa jej ograniczenie, by lepiej ogarnąć te przestrzenie. Bo inaczej jest jak ten kot z dowcipu, gdzie 2 koty przechadzają się po pustyni i jeden mówi….cholera, nie ogarniam tej kuwety!… :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie Sly że masz podobne odczucia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu recenzja kolejnego chinczyka na sabre za ułamek ceny vegi

 

Gdyby tak jeszcze był w Polsce dystrybutor...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.