Skocz do zawartości
IGNORED

Auralic Vega - dac doskonały. Wasze opinie.


johny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

czy można uogólnić że transport jest generalnie lepszy niż granie po USB ??? próbowałeś może z lepszymi transportami USB w stylu Aurendera W20 ???

Nie można uogólniać ale z mojego doświadczenia wynika ,że uznany transport CD jest lepszy niż uznane serwery plikowe a słuchałem kilku.

 

mam bardzo małe doświadczenia z lampami szczególnie takimi z wyższej półki,

Dlatego uważam ,że masz błędne wyobrażenie o dobrych lampach.

Faktycznie jest wiele kiepskich konstrukcji lampowych ale tranzystorowych jeszcze więcej, a każdy potrafi znaleźć coś dla siebie.

 

te które słuchałem u siebie grały słabo ale była to np jakaś integra Jolidy - nic ciekawego, ale jestem bardzo otwarty na nowe doświadczenia, jesteś chyba z Trójmiasta ja też - jak zapraszasz na odsłuch to bardzo chętnie przyjadę

Jolidy nie słuchałem. Z tych lamp , które słuchałem było kilka b.dobrych a jedna lampa była najlepszą konstrukcją jaką w życiu słyszałem.

Ale i w tranzystorach były zarówno lepsze i gorsze konstrukcje.

Jednak ja jestem miłośnikiem grania lampowego więc moja opinia pisana jest z tego punktu widzenia.

 

PS co do Francuzów to poza incydentalnym posiadaniem francuskiego samochodu (który był swoją drogą kiepski)

 

Obecnie samochody francuskie są już znacznie lepsze niż kiedyś.

Mam ich kilka i problemów jest tyle samo co z innymi nacjami.

Z mojego punktu widzenia mogę to co Ty o samochodach francuskich powiedzieć o Mercedesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można uogólniać ale z mojego doświadczenia wynika ,że uznany transport CD jest lepszy niż uznane serwery plikowe a słuchałem kilku.

 

masz doświadczenia z jakimiś współczesnymi transportami ze "średniej półki" no bo to metronome o którym pisaliście jest bardzo drogie, tak za kilkanaście no max 20 tysięcy ??? kiedyś kolega przyniósł do mnie CECa transport nie pamiętam symbolu taki niepozorny toploader za około 12 tysięcy i mój ML mimo ze dość wiekowy bardziej mi się podobał, ogólnie planuję go zostawić i tylko DACa nowego kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ostatnio Lyngdorf CD-2 - jako transport gra świetnie !

 

Docet-Lector Digidrive TL mk2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ostatnio Lyngdorf CD-2 - jako transport gra świetnie !

 

Docet-Lector Digidrive TL mk2

jak gra ten Docet ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

masz doświadczenia z jakimiś współczesnymi transportami ze "średniej półki"

Nie mam takich doświadczeń.

Ze średniej półki słuchałem kilku zintegrowanych odtwarzaczy CD , również jako transportu.

Niestety muszę Ciebie zmartwić ale różnice w jakości dźwięku pomiędzy najlepszymi transportami CD a zintegrowanymi odtwarzaczami CD są wyraźne na korzyść "gołych" transportów.

Jeżeli jesteś zadowolony ze swojego ML ( i możesz używać go również jako transportu ) to poszukaj jakiegoś dac-a do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich doświadczeń.

Ze średniej półki słuchałem kilku zintegrowanych odtwarzaczy CD , również jako transportu.

Niestety muszę Ciebie zmartwić ale różnice w jakości dźwięku pomiędzy najlepszymi transportami CD a zintegrowanymi odtwarzaczami CD są wyraźne na korzyść "gołych" transportów.

Jeżeli jesteś zadowolony ze swojego ML ( i możesz używać go również jako transportu ) to poszukaj jakiegoś dac-a do niego.

 

mam dokładnie takie same obserwacje, próbowałem już kilku zintegrowanych CD (nawet z wyższej półki, np. krell 505) jako transportu i zawsze wypadały sporo gorzej niż mój transport ML No.37, do niego aktualnie używam DACa ML.No36s którego chcę zmienić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Zależy od metodologii testów. Zintegrowane CD przeważnie nie sprawdzają się w roli transportu. Żeby podłączyć zewnętrzny DAC trzeba mieć odpowiedni, najlepiej dedykowany transport. Natomiast jest kilka odtwarzaczy zintegrowanych, które wypadają całkiem nieźle w porównaniach z dzielonymi źródłami, np Mark Levinson No 512, ARC CD 7,8,9, Reimyo CDP-777 i pewnie trochę można by wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że marslo ich lubi

No jak tu nie lubic sasiada ?:)

 

Stasiu, Francuzi uwazaja, ze jak ktos mowi po angielsku , to ich traktuje " z gory".

Naucz sie troche francuskiego, dlaczego uwazasz, ze angielski powinien wszystko zalatwic?:)

Kultura francuska jest naszym zrodlem , podobnie jak wczesniej rzymska i grecka.

Oni sa troche snobistyczni, ale potrafia sie z tego smiac, jesli oczywiscie rozmawiasz z nimi po francusku. Mowiac po angielsku dajesz dowod, ze nie rozumiesz, ze kolebka nowoczesnego panstwa jest Francja ( tlumacze francuskie stereotypy ).

Jesli chodzi o swieckosc panstwa, czuje sie tam ( niestety ) lepiej, niz w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowic kawe we Francji po angielsku to tak jak dac Francuzowi w gebe, balaganiarze flejtuchy i nos zadarty w gore. Juz nie mowiac o tym ze dogadanie sie w prostych sprawach po angielsku w samym Paryzu w prostych sprawach to tak jak komunikacja po mandarynsku ze wschodnim akcentem. Paranoja! W Afryce w Indiach itp mozna sie dogadac nawet z wiesniakiem a we Francji NIE, paranoja razy dwa! Europejskie miasto przeciez.

 

Stasiop, ale farmazony klepiesz ;')) Dogadaj sie po angielsku w europejskim miescie Warszawa, ciekawe jak Ci pojdzie, a to, ze w takich ex-kolonialnych Indiach bulgoca cos po pseudo brytyjsku (do ktorego szanujacy sie Angol nie ma cierpliwoscie) i gdzie angielski, jakby nie patrzec, jest przeciez urzedowym jezykiem, to zaden powod do dumy.

 

Poza tym, sam jakos specjalnie skromnoscia nie grzeszysz, jak na prawdziwego slowianina przystalo ;'))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele się zmieniło na korzyść we francuskim przemyśle samochodowym. Miałem cytrynę HDI ni nie narzekam a poprzedni Mesio dostarczł zdecydowanie więcej stresu a miał być taki niemiecki, przepraszam dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zenon123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Emocje związane z DAC-kiem Auralic Vega trochę opadły. Dzięki temu mogłem na spokojnie go posłuchać. Dzięki uprzejmości Marcina trafił do mnie egzemplarz z nowym software.

Obiecałem podzielić się kilkoma uwagami na jego temat. Zaznaczam, że są to moje subiektywne odczucia ze słuchania w moim systemie.

O walorach użytkowych nie będę się rozpisywał. Niewątpliwie ma mnóstwo funkcji i ustawień, które znacząco mogą wpłynąć na dźwięk. Słucham głównie poprzez USB z dedykowanego składaka (komp z kartą SotM przeznaczony wyłącznie do muzyki).

Zanim napiszę o tym co słyszę to wspomnę, że uzyskany dźwięk może być diametralnie różny w zależności od ustawienia takich parametrów jak wartości bufora, latencja itp. W tej zakładce jest to z pewnością oczywista oczywistość. Ale na YouTube raczej nie podają takich informacji, więc wysnuwane wnioski o dźwięku mają coś wspólnego z wróżeniem z fus. Ja gdybym usłyszał Vegę przy wysokim buforze a potem przy niskim to powiedziałbym, że to dzień i noc...

Ilość zmiennych jest bardzo duża – dobranie optymalnego 'set-upu' z punktu widzenia własnego gustu jest dość trudne. Często jest też tak, że ze zmianą płyty można poprawić coś majstrując suwakiem/ustawieniami.

Większość odsłuchów na foobarze (z nakładką Jplay lub bez). Słuchałem go też bezpośrednio podłączonego do końcówki mocy (Accu A-36) ale po raz kolejny bardziej odpowiada mi przepuszczenie dźwięku przez preamp. Próbowałem z Calyxem Femto, MSB Analog, b-DAC, czy teraz Vegą i mam podobne wrażenia – wolę z preampem. Wynika to może z rodzaju słuchanej muzyki a także reszty toru. Preamp dodaje takiego lekko nasycenia, blasku.

Ale miało być o Vedze. Jestem pod wrażeniem. W „moim prywatnym” optymalnym ustawieniu Vega gra dźwiękiem bardzo gładkim. Pomimo bardzo dużej ilości szczegółów nic nie 'daje po uszach'. Ale nie znaczy to bynajmniej, że Vega coś tam maskuje. Góry jest dużo i jest bardzo rozdzielcza. Bas jest nieźle wyważony pomiędzy nasyceniem a kontrolą. Nie jest to kontrola na pozimie MSB Analog DAC, ale nie czuć żadnego dyskomfortu. Ale moim zdaniem jest to lepszy zakres niż u Meitnera MA-1 (z tym, że to raczej z pamięci, bo już jakiś czas temu go słuchałem). Wokale są przyjemne i wydają się po prostu właściwe. Scena jest pochodną płyty a nie cechą immanentną urządzenia. To duży plus jak dla mnie. Budowanie sceny w głąb bardzo fajne.

Czasami chciałbym odrobiny mocniejszego rysu konturów. Ale to w sumie nie kwestia urządzenia a całości toru. Vega brzmi często u mnie po prostu... pastelowo. I jest to też komplement, bo słuchanie jest bardzo komfortowe. Jeśli pokombinuję z kablami, dogięcie kolumn to jest szansa na poprawę w tym aspekcie.

Słucham głównie PCM. Na DSD nie znajduję swojej muzyki a słuchanie próbek i ferowanie wyroków na ich podstawie nie jest moją pasją.

Ogólnie uważam Vegę za świetne urządzenie. Nie ma w nim nic co by drażniło (a takie aspekty znajdowałem np. w MA-1, Calyxie Femto czy MSB Analog DAC po ostatnim update firmware). W stosunku do urządzeń 2 lub 3x droższych które słuchałem nie ma zasadniczej różnicy. A w pewnych aspektach jest lepiej, w pewnych gorzej. Nie słyszałem Vegi z wcześniejszym softwarem, ale z nowym jest super. A z mojego doświadczenia wnioskuję, że wersja firmware jest bardzo istotna. I bez podania jej nie powinno się pisać o DAC-kach USB :)

No więc wersja testowanego egzemplarza – HW 1.3 & SW 2.0

Słuchane głównie na filtrze nr 4 w trybie Exact.

 

Aha... warto Vegę postawić na jakichś solidnych stopkach, bo na tych firmowych jest średnio.

 

PS. wciąż ją "odkrywam", więc jest szansa, że będzie jeszcze lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez albertini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Albertini, w końcu jakiś sensowny wpis

możesz napisać jaki kabel usb używasz i czy robiłeś porównania Vegi z konwerterem USB vs USB?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Na ten moment jest to Audioquest Carbon. Tu jest pewnie coś do poprawki, ale wolałem go (w moim systemie) od kilku innych kabli USB (m.in. starszej wersji JCata czy wyższych AQ, które mają więcej srebra i jak dla mnie ciut za bardzo rozjaśniały). Nowszego JCata nie słyszałem, więc nie mam porównania.

A co do konwertera to nie słuchałem z nim. Na bazie entuzjastycznych relacji nabyłem swego czasu Berkeley Alpha BADA. Bardzo dobry konwerter, ale np. MSB Analog DAC ma tak dobre wejście USB, że BADA nie była potrzebna. Nawet na Calyxie 24/192 (w wersji GFMod) moim zdaniem USB radziło sobie bez BADA na tyle dobrze, że Berkeley poszedł do sprzedaży. Mam jeszcze 'ratunkowe' Stello U3 - może podłączę i sprawdzę. Dam znać.

Ale odnoszę wrażenie, że Vega ma tak dobre USB, że konwerter nie jest potrzebny. Niemniej sprawdzę

 

pozdrawiam

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha... warto Vegę postawić na jakichś solidnych stopkach, bo na tych firmowych jest średnio.

 

Nie ciut,ciut,ciut gorzej, tylko od razu średnio?

Kurdę, muszę pod mojego CECa "solidne stopki" dokupić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj choćby najtańszego Transparenta USB. I przede wszystkim wymień kartę SOtM na Jcat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aries gra fajnie do pewnego poziomu. Z transportem CD Metronome nie ma jednak żadnych szans. Przy nim Aries wydaje się szorstki.

 

Sly, a możesz porównanie bardziej rozwinąć?

Bo, jak słyszę, że coś u kogoś gra szorstko lub cyfrowo, to często myślę sobie różne rzeczy... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Aries to przyzwoity transport plików. Gra OK. Ale Linn czy CD Metronome gra bardziej fizjologicznie, przyjemniej, jakby płynniej, ale też za inną kasę, więc Aries w relacji do ceny jest bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączałeś Ariesa, po USB, czy AES/EBU?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To jeszcze tylko dopytam... :)

Próbowałeś po AES/ EBU? Jakieś ew. różnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz to ew. porównać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo rezultaty wg mnie mogłyby być ciekawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.