Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Neofozzie, ponieważ się nieco bałaganu zrobiło, proponuję to nieco uporządkować.

 

Skoro pod moim adresem piszesz, że poruszam się w oparach absurdu, to poproszę o konkrety.

Twoje jednozdaniowe, ogólne, upraszczające wpisy/komentarze które formułujesz - to chłopcy z piaskownicy czynią. Rozwiń proszę Twoją twórczą, głęboką myśl.

 

Cóż to jest takim absurdem? Jakie to opary absurdu mnie otaczają? Chętnie się dowiem. Tylko proszę - pisz coś konkretnego. Co ma sens. Nie rzucaj "tak sobie" - uogólnionych komentarzy. Na pewno masz mnóstwo doświadczeń w PCAudio. Ja świeży jestem w tej materii. Chętnie się czegoś dowiem. Niech ten Wątek się stanie pożyteczny.

Tak prawdę mówiąc, nie mam pojęcia co Ci odpisać, bo nie wiem, czy poważnie pytasz, czy jaja sobie robisz.

Jeżeli poważnie piszesz to potwierdza tylko to, co napisałem wcześniej w poście #1341.

Nie masz pojęcia o czym piszesz, nie wiesz jak działa komputer, co to jest informatyka i co to w ogóle jest sygnał cyfrowy.

A przykłady absurdów w Twoich wypowiedziach podałem. Tylko Ty, nie rozumiejąc ich, nawet tego nie zauważyłeś.

 

Jeżeli natomiast robisz sobie jaja - to gratuluję poczucia humoru. ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - szkoda czasu na dalsze dyskusje z Kolegami.

 

Wolę w tym czasie posłuchać muzyki.

 

 

Mój przyrost wiedzy z tytułu dyskusji w tym Wątku - jest marginalny.

Natomiast przyrost wiedzy empirycznej z tytułu zabawy z Daphile - całkiem pokaźny i satysfakcjonujący w sensie "odmulenia" ciepławo grającego Daphile - w stronę niezłego systemu do grania muzyki.

 

Powtórzę się, ale uważam, że jednak Panowie małe doświadczenie mają w temacie.

Ja oczywiście się zgadzam, że rozmawiamy o Zerach i jedynkach. Jednak jak słyszę, że np. Przemysław uporczywie kontestuje wpływ jakichkolwiek ustawień w Daphile na brzmienie - to jak tego nie rozumiem. Gdyż tak jak pisałem, kwestie dotyczące np. hyperthreading czy "power" w Daphile dotyczące podłączonych urządzeń peryferyjnych - są słyszalne. Inne także. Np. kwestia czy jest ustawiony jest w komputerze w Biosie high precision event timer itp.

Dlaczego spece od jedynej i Zer to kwestionują - oto jest pytanie? Nie słyszą? Nie chcą słyszeć? Mają mało przejrzysty system?

 

Dotarło do mnie, że świat audio i świat PC - to w sensie podejścia Forumowiczów, doświadczenia, nastawienia itp. - to różne światy. Wczoraj poczytałem sobie sporo wpisów w tym wątku z zupełnie pierwszych dni, tygodni dyskusji. Że też tego wcześniej nie zrobiłem. Na przykład Sebna oraz Piopio - już dawno się zorientowali o co chodzi w tejże dyskusji, jaka jest jej natura.

 

Jakże płytkie są bowiem komentarze np. Neofoozie, który zarzuca mi że nie wiem do czego i jak działa komputer. Tego rodzaju argumentacje - to chłopcy w piaskownicy mogą używać. Miałem styczność z różnymi komputerami, na kilku słuchałem muzyki. Stosowałem do tego różne zasilacze.

Czy do testów i do potwierdzenia hipotezy, że jednak "nie słychać", miałbym swój wzmacniacz zastąpić Technicsem? Na nim - to faktycznie - mało słychać. Ale tego rodzaju wzmacniacz to miałem ponad 25 lat temu. Nie będę się cofał.

 

Teraz dotarło do mnie, dlaczego Sebna, ale także Audiograde - rekomendowali, aby sobie na poważnie poczytać na innych forach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście się zgadzam, że rozmawiamy o Zerach i jedynkach. Jednak jak słyszę, że np. Przemysław uporczywie kontestuje wpływ jakichkolwiek ustawień w Daphile na brzmienie - to jak tego nie rozumiem.

Nie przekręcaj tego co powiedziałem.

Są ustawienia, które zmieniają dźwięk ale ty się z nimi minołeś, bo nie wiesz jak włączyć resampling.

Inaczej wymieniłeś zwichrowane koła w przyczepie i zdaje ci się że samochód lepiej się prowadzi, tylko nie zauważyłeś że jedziesz bez przyczepy ;).

. Gdyż tak jak pisałem, kwestie dotyczące np. hyperthreading czy "power" w Daphile dotyczące podłączonych urządzeń peryferyjnych - są słyszalne. Inne także. Np. kwestia czy jest ustawiony jest w komputerze w Biosie high precision event timer itp.

Dlaczego spece od jedynej i Zer to kwestionują - oto jest pytanie? Nie słyszą? Nie chcą słyszeć? Mają mało przejrzysty system?

A może wiedzą do czego te funkcje służą, wiedzą też gdzie są newralgiczne miejsca systemu audio i gdzie można coś słyszalnie poprawić a gdzie to jest fizycznie niemożliwe.

 

Dotarło do mnie, że świat audio i świat PC - to w sensie podejścia Forumowiczów, doświadczenia, nastawienia itp. - to różne światy.

Z tym zdaniem mogę się zgodzić w 100%.

Tak więc. AUDIOFILE PRZECZ OD KOMPUTERÓW TO NIE DLA WAS.

Jakże płytkie są bowiem komentarze np. Neofoozie, który zarzuca mi że nie wiem do czego i jak działa komputer.

Wszystkie Twoje posty wskazują na to że nie masz o tym bladego pojęcia i próbujesz przenieść swoje doświadczenia z analogowej części toru audio na komputery. Tak niestety (a właściwie stety się) nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Neofozzie, ponieważ się nieco bałaganu zrobiło, proponuję to nieco uporządkować.

 

Skoro pod moim adresem piszesz, że poruszam się w oparach absurdu, to poproszę o konkrety.

Twoje jednozdaniowe, ogólne, upraszczające wpisy/komentarze które formułujesz - to chłopcy z piaskownicy czynią. Rozwiń proszę Twoją twórczą, głęboką myśl.

 

Cóż to jest takim absurdem? Jakie to opary absurdu mnie otaczają? Chętnie się dowiem. Tylko proszę - pisz coś konkretnego. Co ma sens. Nie rzucaj "tak sobie" - uogólnionych komentarzy. Na pewno masz mnóstwo doświadczeń w PCAudio. Ja świeży jestem w tej materii. Chętnie się czegoś dowiem. Niech ten Wątek się stanie pożyteczny.

 

Stachu...daj sobie spokój z oponentami i wojenkami...wpadnij do mnie, muzyki posłuchamy, na pewno nie będziesz żałował...jest tak jak lubisz...A przy okazji Daphile mi ustawisz bo jakoś nie mogę się przekonać bo nie jest...

 

satysfakcjonujący w sensie "odmulenia" ciepławo grającego Daphile - w stronę niezłego systemu do grania muzyki.

 

A przyda się dla młodego i żony...I z sypialni nie będę musiał wyłazić...

Pozdro A.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musicie te swoje durne pyskówki tak długo ciągnąć? Nie da rady zrobić tego na PW?

Przez takie zachowanie wartość merytoryczna wątky maleje z każdym wpisem.

Albo piszcie konkrety, albo wymieńcie telefony na priv i się osobiście dogadujcie.

 

Proszę Panowie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak ktoś wypisuje bajeczki publicznie to publicznie trzeba na to reagować.

No chyba że komuś zależy aby z wątku zrobić, spis wydumek pensjonariuszy domu bez klamek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy komputer gra tak samo. W końcu to tylko komputer.

W sumie nie ma się czemu dziwić - żuwniany sprzęt i tak poda wszystko tak samo :-)

 

A dziesiątki tysięcy postów na ComputerAudiophile piszą nawiedzeni pensjonariusze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo każdy komputer gra tak samo. W końcu to tylko komputer.

W sumie nie ma się czemu dziwić - żuwniany sprzęt i tak poda wszystko tak samo :-)

Nie każdy i nie w każdych warunkach.

Da się za to zminimalizować wpływ komputera na dźwięk, poniżej progu percepcji. Nie jest to dziś ani specjalnie drogie, ani trudne. Wystarczy trochę pomyśleć a nie działać na oślep, wciskając każdą wtyczkę i zmieniając co tylko da się wyciągnąć lub wylutować. Takie chaotyczne działania tylko CUDEM mogą coś polepszyć, zazwyczaj jeśli dają jakieś realne zmiany w dźwięku to są to tylko i wyłącznie ZNIEKSZTAŁCENIA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest :-) A dobry sprzęt to po prostu fanaberia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest :-) A dobry sprzęt to po prostu fanaberia :-)

Komputer to jedno, nie ma on wiele wspólnego z audio poza tym że przesyła dane, które mają być dopiero zamienione na sygnał analogowy. Z tym zadaniem radzi sobie doskonale nawet współczesny telefon.

Za jakość dźwięku odpowiedzialne jest to co do tego komputera jest podłączone i jak sobie radzi z odbieraniem danych i zamianą na sygnał analogowy i dalej na falę dźwiękową.

Zaraz ktoś się odezwie że są też zakłócenia od, komputera. Są i co z tego cyfrowy przesył został wymyślony właśnie po to by zakłócenia nie zmieniały informacji zawartej w przesyłanym sygnale. Jeśli odbiornik sygnału cyfrowego nie radzi sobie z zakłóceniami, to taki odbiornik jest po prostu bublem. Audiofilskie wynalazki nie poprawią przesyłu usb bo tam nie ma co poprawiać, jest jaki jest i albo dane urządzenie sobie z nim radzi albo nadaje się do wymiany. Standardu USB nie wymyśliły audiofilskie firmy i nic ponad to co już było nie wprowadziły.

Słabymi punktami USB jest zasilanie, (które łatwo pominąć stosując konwertery zasilane własnym zasilaniem), oraz stabilność taktowania sygnał (który z kolei rozwiązuje stosowanie przesyłu asynchronicznego i powtórne taktowanie sygnału przez dobry zegar w konwerterze usb).

Komputer nie jest żadnym problemem jeśli potrafi wysłać dane BP, a dźwięk mamy taki na jaki pozwoli reszta toru.

 

BAJECZKI O GRANIU KOMPUTERA ROZPOWSZECHNIAJĄ TYLKO NIEUKI LUB OSOBY, KTÓRYM ZALEŻY NA TYM BY BAJKA SIĘ UPOWSZECHNIŁA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy komputer gra tak samo. W końcu to tylko komputer.

 

Sorki za OT. U mnie dziwnym trafem 2 laptopy jako transporty 'grają' zgoła różnie. Na chwile podłączyłem nowego Della żonki pod Audiotracka USB i zagrało sporo lepiej i różnica poziomów była słyszalna. Nie używam żadnych programowych ulepszaczy, poziom głośności w Windozie na 100% a muzyka leci z serwisów dostępnych w sieci.

Na Dellu dźwięk jak z dobrej mp3-ki a ze starego Samka R580 jak z naprawdę słabego pliku - jest muzyka ale bez emocji.

Aż z ciekawości spróbuję z Dafi na penie na jednym i drugim :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówcie, że ironii nie łapiecie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się zdziwiłem (pozytywnie :)) że chciałem się za testa łapać łącznie z moim FX170/Dafi ale ochłonąłem - może po przeprowadzce ;)

Swoją drogą nie będę oceniał Daphile na tle Youtuba :):)

 

ps. swoją drogą zainteresowało mnie te grzebanie w ustawieniach, gdzieś był link jak ktoś na nie naszym forum podawał jak i co poustawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT. U mnie dziwnym trafem 2 laptopy jako transporty 'grają' zgoła różnie. Na chwile podłączyłem nowego Della żonki pod Audiotracka USB i zagrało sporo lepiej i różnica poziomów była słyszalna.

Mogę w to uwierzyć Maya to prościutki dac zasilany z usb. To nic dziwnego że w takiej konfiguracji komputer może mieć znaczenie.

ps. swoją drogą zainteresowało mnie te grzebanie w ustawieniach, gdzieś był link jak ktoś na nie naszym forum podawał jak i co poustawiać.

 

Kto zna lepie system od jego twórcy.

"Q10. How should I configure the audio settings in order to maximize

the audio quality?

A10. In short: Use bit-perfect playback and have good enough

DAC. Longer version: My own view and experience is that if you

have good enough DAC (using asynchronous data transfer from PC,

independently powered, galvanic isolation between USB receiver

and actual DAC+analog circuitry, etc...) any audio device

parameters don't effect on sound quality as long as you use bit

perfect playback and keep the parameters sensible so that they

don't cause any buffer under-runs (and have also some tolerance

for high system load situations). If the DAC does not meet those

requirements the chances that computer HW+SW combination effect

on sound quality are much higher and the effects may be caused by

many unpredictable reasons (HW, SW, parameters, specific

combinations of them, etc...). You just have to experiment and

try to find the best setup (or buy better DAC ;-)."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zna lepie system od jego twórcy.

co to za tworca, nieaudiofilski, skoro rozdaje swoje prace za darmo. no moze gdyby zechcial sprzedawac swoj produkt za kilka kilo pln wtedy piewcow i cmokaczy byloby bez porownania wiece, a tak, jak darmo to musi byc pewnie padaczka w porownaniu z platnymi rozwiazaniami na windzie. - sarkazm mode off.

pozdrawiam i tych slyszacych roznice i nie, choc do tych 2gich znacznie mi blizej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej audiofilski chyba jest JPlay za jedyne 99€. "Pamięć RAM jest zablokowywana, co znaczy że nie może zostać przeniesiona do pliku wymiany i podobnie jak w XXHE jest to ciągły obszar pamięci RAM. Odtwarzacz oferuje również całkiem nowatorski tryb hibernacji, w którym uśpione są wszystkie procesy oprócz audio, a komputer nie nadaje się do użytku do zakończenia odtwarzania playlisty". Czyli już komputerem nie jest, więc audiofilski klocek całą gębą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie, ponownie proszę abyś Przemysławie nie kwestionował tego co piszę w taki sposób, jak to czynisz. Jak nie słyszysz - Twój problem.

 

Utwierdzam się w przekonaniu, że słuch - to po pierwsze - a doświadczenie audio - to po drugie - Ludzi w tym Wątku - jest/są małe.

 

Aksjomatyczne negowanie wszystkiego co się pisze na temat zmiany ustawień Daphile - na brzmienie - jest zastanawiające. Prawdopodobnie chodzi o to, że Ludzie w tym Wątku pragną mieć bardzo dobrze poukładany świat z jedynek i Zer. Że niby tego i owego - jeśli już gramy z PC - to NIE MA PRAWA BYĆ SŁYCHYAĆ.

 

Kości pamięci - że słychać - to VOODOO!!! Takie jest zdanie jednego z Forumowiczów w tym wątku, nie pomnę już którego. Jak się jednak poczyta nieco na innych forach, gdzie ludzie o PCaudio wiedzą znacznie więcej - to wiele z tego co Forumwoicze piszą w wątku o Daphile i PCaudio - po prostu okazuje się albo półprawdą, albo nieprawdą albo niewiedzą, albo zaślepieniem, albo celowym pozostawaniem w zero-jedynkowym, wyidealizowanym paradygmacie.

 

Dowodem tego są np. niecne insynuacje Przemysława - odnośnie moich wniosków co do nieistotnej wtyczki.

 

Zatem kilka wyjaśnień:

1. Ne zakładam z góry co, jakie przyniesie zmiany - po prostu kombinuję. Taką mam naturę.

 

2. Dlaczego to robię? Bo Daphile mi nie gra, tak jakbym oczekiwał, w sensie tym, że dźwięk np. z JPlay, bądź transportu na Logitechu (mocno modyfikowanym) - jest lepszy.

 

3. Czy ma to sens (kombinowanie) - tak. Gdyż przez te "kombinacje" i próby z ustawieniami - Daphile gra mi lepiej, niż w momencie gdy użyłem go po raz pierwszy.

 

4. W związku z powyższym (3) : gdybym wiele z komentarzy Przemysława i osób Jego pokroju - przyjął do wiadomości jako pewnik(i) - pewnie bym Daphile już dawno nie grał.

 

5. W związku z (4) - uważam, że empiryczna wiedza Ludzi w wątku dedykowanym Daphile - o Daphile - jest płytka.

 

6. Wracając do (1): nie fiksuję się na czymś - tylko sprawdzam. Wczoraj także kombinowałem z wyłączeniem - w opcjach Daphile - kilku kwestii dotyczących np. karty graficznej w PC oraz kilku innych kwestii, np. zasilania "zbędnych"/nieużywanych portów PCI itp. Efekt - wbrew oczekiwaniom - był negatywny - pogorszenie dźwięku, prawie całkowita degradacja przestrzeni w tym sensie, że dźwięk "wszedł" między kolumny.

 

Podsumowując, wysoce prawdopodobne jest to, że doświadczenie empiryczne, słuch, system audio, kable itp. oraz wiele innych składowych systemu audio - nie pozwalają wielu osobom w tym Wątku - na poważną dyskusję na temat jakości dźwięku. Przypominam sobie, że jedna z osób wypowiadających się w Wątku, DACa trzyma na biurku, na którym jest monitor itp. Ja nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Tylko, że koledzy audiofile z którymi na poważnie o audio dyskutuję - to DACe raczej "trzymają" na stolikach do audio itp.

 

Poza tym uważam, że wiele z efektów które identyfikuję - wynika może nie z samego Daphile, ale z jego interakcji z komputerem do PCaudio. Efekty te mogą mieć mniej lub bardziej kontekstualny, zatem nie tak bardzo uniwersalny - charakter. Jak jednak rozważam wyniki zabaw z Daphile i z PCaudio - to wiele kwestii z non-PC audio - potwierdza się także w PCaudio.

 

Zasadniczo jednak to z wielką rozkoszą czytam różne "pieniackie" uwagi specjalistów od jedynek i ZER. Że niby jakaś wtyczka nie ma wpływu na brzmienie. Empirycznie rzecz ujmując - jednak ma. Z czego to wynika? Czy z interakcji softu (Daphile) z hardware (PC)? Czy z jakichś interakcji z konwerterem USB/SPDIF? Czy z kwestii mikroelektrycznych na płycie głównej PC? Czy z zakłóceń EMI/RFI? Nie mam pojęcia.

 

Boże. Dawno mnie tu nie było. Skąd Wyście wytrzasnęli tego gostka ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie - czy w Daphile jest możliwość sterowania Spotify przy użyciu spotify connect? Szukałem odpowiedzi na różnych forach, ale jakoś nie udało mi się znaleźć.

 

Chodzi mi o sterowanie bezpośrednio z dedykowanej aplikacji spotify na smartfony.

 

Dzięki serdeczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera. Ja trzymam DAC-a na biurku przy monitorze, żebym mógł sięgnąć do potencjometru kiedy używam słuchawek. Na szczęście nie jestem ałdiofilem, ale kiedy przyjdzie mi ochota na bycie półałdiofilem, przełączam w playerze wyjście na DAC-a, który stoi we wnęce pod stolikiem od telewizora. Na stolik audio mnie nie stać, ale nie potrzebuje być ałdiofilem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zrobił mi się problem. po mniej więcej 1,5 roku bezproblemowego działania w poniedziałek wszystko przestało grać, a w zakładce settings zobaczyłem u góry napis: Running Daphile from the read-only filesystem. Settings cannot be saved!. Straciły sie ustawienia dysku sieciowego, ustawienia squeezboxa itp. Nie można wprowadzać żadnych zmian (jak mówi komunikat :) :) , nie udaje sie zrobić updateu bo nie pozwala wybrać docelowego dysku. Interface działa poprawnie, odtwarzacz USB widzi poprawnie. Wersja 1.16 na terminalu Fujitsu futro s550. Ma ktoś jakiś pomysł co za licho???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam sie ma linuxie system plików zaliczył tyle awarii, ze jest montowany w trybie read-only.

 

 

 

Boże. Dawno mnie tu nie było. Skąd Wyście wytrzasnęli tego gostka ? :)

To kara za nasze grzechy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam sie ma linuxie system plików zaliczył tyle awarii, ze jest montowany w trybie read-only.

Też mam takie podejrzenia. W weekend spróbuje zainstalować system na nowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam sie ma linuxie system plików zaliczył tyle awarii, ze jest montowany w trybie read-only.

 

 

To kara za nasze grzechy.

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie podejrzenia. W weekend spróbuje zainstalować system na nowo.

 

Po reinstalacji wszystko wróciło do normy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak to zrobić. Zmieniłem w kompie kartę na GTX 1060 Strix OC i mam mały problem. Otóż wcześniej GTX 960 nie szumiała teraz w nowej karcie wciąż kręcą się wiatraki na jakieś 50%. Przeinstalowałem Daphile ale nic to nie dało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś wie jak to zrobić. Zmieniłem w kompie kartę na GTX 1060 Strix OC i mam mały problem. Otóż wcześniej GTX 960 nie szumiała teraz w nowej karcie wciąż kręcą się wiatraki na jakieś 50%. Przeinstalowałem Daphile ale nic to nie dało.

Chyba najdroższa karta GTX 1060 i ma takie problemy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chyba nie ma jeszcze do niej sterów pod Linuxa albo jakaś inna cholera. Ta cała sytuacja zmusiła mnie do zakupienia Jplaya. Skonfigurowałem całego kompa pod Jplaya i jest lepiej nie z Daphiale. Nadal uważam że Daphile jest świetny i nie ma konkurencji jest za free i naprawdę ma wielki potencjał ale Jplay u mnie się sprawdził. Może dlatego, że mam dość mocnego kompa i mogę zastosować wszystkie ustawienia. Przede wszystkim zdecydowanie lepsza góra bardziej szczegółowa i separacja pomiędzy instrumentami. Twórca Jplaya poleca dedykowany serwer na R12 ale trochę z tym jest zabawy i to mnie trochę zniechęca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie, chyba nie ma jeszcze do niej sterów pod Linuxa albo jakaś inna cholera. Ta cała sytuacja zmusiła mnie do zakupienia Jplaya. Skonfigurowałem całego kompa pod Jplaya i jest lepiej nie z Daphiale

Najważniejsze że GTX działa w systemie do audio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.