Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Ty chcesz na słuch doszukiwać się różnic na zgodnych bitowo plikach to nie ma o czym dalej dyskutować.

 

Tak Stachu

Jak zgodne to dobrze. Nawet bardzo.

 

I po co wnikać?

Zresztą - nie spodziewałem się niczego innego..

Niż zgodność - oczywiście :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to mało kto zagląda do tego wątku. Podzielę się jedną refleksją wynikająca z ostatnich kombinacji związanych z graniem poprzez PCAudio na innym komputerze niż wcześniej. Jak zauważyłem, wiele zależy od konfiguracji samego systemu, czyli PC, którym gramy. Mam na myśli konfigurację BIOSa, szybkości RAMu itp. Różnice są istotne. Zatem dochodzę do wniosku, że dywagacje na temat brzmienia, tego czy ktoś preferuje Daphile czy coś innego - nie są obiektywne. Na przykład wbrew temu co czytałem na Forum, wolę jak procesor pracuje "szybko" (tzn. 2,1Ghz - gra mi lepiej niż mniejsze częstotliwości - np. 1000). Natomiast RAM wolę mieć ustawione na 1333 niż np. 2133. I tak dalej i tak dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wątek poleciał w pizdu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu - ty tu nie pisz takich rzeczy.

:-)

 

Widzisz, że kolegów to osłabia.

Miej litość :-)

 

Różnic nie ma, bo być nie może :-)

Wszystko jest jednakowe,

nawet jak nie jest - to gra tak samo

 

Nie może być inaczej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiograde

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ayran się odezwał. Ależ ma Człowiek KLASĘ!!! Pozazdrościć!!!! Słownictwo wyszukane zaiste. Tacy to mogą pisać o jedynkach o ZERACH - owszem.

Ale o audio???????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład wbrew temu co czytałem na Forum, wolę jak procesor pracuje "szybko" (tzn. 2,1Ghz - gra mi lepiej niż mniejsze częstotliwości - np. 1000). Natomiast RAM wolę mieć ustawione na 1333 niż np. 2133. I tak dalej i tak dalej.

Wreszcie ktoś napisał co słyszy z autopsji ,a nie z dywagacji a priori. Generalnie najlepiej jest jeżeli procesor pracuje na jak najniższym taktowaniem ,ale przy jak największej liczbie rdzeni. Dlatego wszystkie wielordzeniowe Xeony "najlepiej grają "

oczywiście i stąd zagwostka ,dlaczego extremiści uzywaja płyt serwerowych i Xeonów. Po prostu tak jest najlepiej ,ale i najdrożej . Oczywiście zgadzam sie taktowanie Ram-u jak najniższe i magistrala sata ,nie 3 tylko 1 jak sie da ustawić.

Itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelo 7: Rozwiń wątek magistral SATA - tak dla laika poproszę. "Poćwiczę" temat w wolnej chwili.

 

Płyta, której używam, X11SSZ-F, ma tylko Sata3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie juz spokój o tych kompresjach,wymskneło mi się że wole słuchać bezpośrednio z Tidala przez daphile i się zaczeło,Pijany byłem i jedno ucho miałem zatkane po kąpieli:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to k.. wa sabat się zaczął?

Panowie miejcie litość bo od tych głupot oczy bolą. Nie musicie udowadniać wszem i wobec że audiodiodil czegi się nie dotknie to mu gra. Komputery to nie wasza działka graja beznadziejnie nie da się w nich nic poprawić a i zlampizowac trudno.

ZOSTAWCIE KOMPUTRY W SPOKOJU TO NIE DLA WAS!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Generalnie najlepiej jest jeżeli procesor pracuje na jak najniższym taktowaniem

 

No to licytujemy się?

 

ARM11 na 533 MHz :)

 

W transporcie rzecz jasna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez patrick.mc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do kwestii poruszonej przez Forumowiczów co to nie dopuszczają do siebie rzeczywistości empirycznej, to należy złożyć wniosek formalny o brzmieniu następującym: ZOSTAWCIE AUDIO W SPOKOJU. To Forum nie jest dla Was!!! To jest Forum przede wszystkim o profilu AUDIO, czyli dla słyszących!!!

 

Ale oddając nieco pola w dyskusji i wracając do eksperymentu z Daphile - a konkretnie mówiąc ripowania poprze Daphile na dwóch różnych napędach w porównywalnej konfiguracji z Acurateripem - NIE SŁYSZĘ RÓŻNICY. Pliki zgrywane przez napęd LG oraz Asus brzmią tak samo.

 

To co pozostaje do wykonania, aby zaspokoić ciekawość - to w wolnej chwili zrobię jeszcze próbę zripowania kawałka muzyki poprzez Daphile oraz poprzez DBpowerampa z zastosowaniem ałdjofilskich tricków - ale bez upsamplowania. Aby zachować porównywalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki zgrywane przez napęd LG oraz Asus brzmią tak samo.

 

Odkrycie na miarę nagrody Nobla. Oby tak dalej, a za parę lat będziesz wiedział co jest istotne dla dźwięku w zestawie z komputerem jako dawcy danych.

 

ZOSTAWCIE AUDIO W SPOKOJU.

Komputer przy spełnieniu paru warunków nie ma nic wspólnego z audio. Spełnić te warunki w dzisiejszych czasach, nie jest wcale ani trudno ani drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to licytujemy się?

Przeczytaj dokładnie wątek ,a zrozumiesz o czym mowa .Mowa o procesorach Xeon i podstawowej częstotliwości taktowania i o przetaktowaniu w ramach mechanizmów zawartych w biosie . Ja nie piszę o procesorach ARM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w ustawieniach można wyłączyć odświeżanie biblioteki? Każdy restart powoduję reindeksację, której nie potrzebuję.

Dzięki za podpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Xeonem na pokładzie, jak w BIOSie nie ustawię aby była tylko jedna częstotliwość, to Daphile w zakładce POWER umożliwia wybór różnych częstotliwości taktowania. Wbrew temu co pisze Przemysław, ustawienie np. na 1000 bądź na 2100 - daje nieco inne brzmienie. Zatem nie jest tak, że PC jest tylko DAWCĄ. Tzn. owszem jest. Ale brzmienie zależy od ustawień tegoż dawcy. Ja wolę słuchać na 2100 niż na 1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w ustawieniach można wyłączyć odświeżanie biblioteki? Każdy restart powoduję reindeksację, której nie potrzebuję.

Dzięki za podpowiedź.

Advanced Media serser settings/zawansowane/działanie/automatyczne wykrywanie zmian..(ustaw wyłączone)

 

. Wbrew temu co pisze Przemysław, ustawienie np. na 1000 bądź na 2100 - daje nieco inne brzmienie.

Możesz powiedzieć jakim cudem miało by do tego dochodzić?

Człowieku nie ogarniasz tego co się dzieje w komputerze to się nie ośmieszaj i nie wprowadzaj w błąd innych podobnych sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałoby do tego dochodzić? Nie mam pojęcia. Jednak Twoje pytanie jest nieprecyzyjne? Czy dotyczy ono tego dlaczego miałoby dochodzić do różnicy w brzmieniu? Czy raczej dlaczego Daphile taką możliwość dopuszcza?

 

A idąc w ślady Twoiego impertynenckiego tonu można powiedzieć tak:

Człowieku - nie ogarniasz słuchem tego i owego. Nie ośmieszaj się. Jesteś na Forum AUDIO!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy raczej dlaczego Daphile taką możliwość dopuszcza?

 

Może dopuszcza do tego z prozaicznego powodu.

Procesor działający z pełną prędkością wydziela więcej ciepła. Komputery do audio to maszyny chłodzone często pasywnie. Wysokie temperatury np. w lecie mogą być przyczyną niedostatecznej sprawności takiego chłodzenia. Co zrobić?

Zmniejszyć taktowanie.

Człowieku - nie ogarniasz słuchem tego i owego. Nie ośmieszaj się. Jesteś na Forum AUDIO!!!

To może ty pokażesz wyniki testu swojego słuchu?

Zajmie 15 min.

No to na początek test dla tych, którzy słyszą więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żeby nie było że się czepiam innych a sam jestem głuchy moje wyniki, są chyba w normie.

post-52100-0-37969100-1458310750_thumb.png

post-52100-0-19962900-1458310797_thumb.png

post-52100-0-56963100-1458310815_thumb.png

post-52100-0-08464400-1458310831_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ściemy proszę!!! Xeon o TDP 25W "obciążony" Daphile ma temperaturę 31 C stopni bez wiatraka. Z wiatrakiem 14cm kręcącym się z prędkością 600 rpm ma około 25 stopni C. Czyli jest zimny. Na procesorze jest duży radiator, przewidziany przez producenta płyty. Argument o grzaniu się procesora - odpada.

 

Dlaczego Daphile zatem przewiduje możliwość wyboru taktowania? Nie wiem. Może ze względu na preferencje użytkownika dotyczące brzmienia?

Wolę także słuchać z opcją hyper-thread (czy jakoś tak) . Bez tego - trochę muli dźwięk. Nie jest tak czysty.

 

Z testami słuchu - wybacz. Dyskusja bez sensu na odległość jest bez sensu.

 

Ale może Ty pokaż swoje testy NIESŁUCHU!!! Skoro chyba nie słyszysz wpływu kabli zasilających, interkonektów itp. Może przy okazji napiszesz jakie one są = kable. Może są tak przymulające, że w ogóle mało co słychać. Mogę się mylić, jeśli tak, to przepraszam, Ale chyba kiedyś się czepiałeś Audiograde na okoliczność kondensatorów Duelund. Jeśli to nie Ty - to przepraszam. Ale już mam tendencję do traktowania wszystkich speców od jedynek i ZER - w ten sam sposób, wrzucając Was do jednego "worka": mało przydatnych interlokutorów pod względem audio, ale czasem całkiem przydatnych pod względem technikaliów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ściemy proszę!!! Xeon o TDP 25W "obciążony" Daphile ma temperaturę 31 C stopni bez wiatraka. Z wiatrakiem 14cm kręcącym się z prędkością 600 rpm ma około 25 stopni C. Czyli jest zimny. Na procesorze jest duży radiator, przewidziany przez producenta płyty. Argument o grzaniu się procesora - odpada.

Daphile jest robiony tylko po to by obsłużył twojego xenona?

Nie bądź śmieszny, aktywne chłodzenie inaczej działa niż pasywne i tam nic nie zacznie kręcić się szybciej gdy temp. wzrośnie jedyna możliwość to zmniejszenie taktowania gdy temperatura zbliża się do krytycznej.

Dlaczego Daphile zatem przewiduje możliwość wyboru taktowania? Nie wiem. Może ze względu na preferencje użytkownika dotyczące brzmienia?

Wolę także słuchać z opcją hyper-thread (czy jakoś tak) . Bez tego - trochę muli dźwięk. Nie jest tak czysty.

Proszę przestań.

Tylko nie zadaj tego pytania twórcy Daphile bo bidula padnie ze śmiechu i nie będzie dalszego rozwoju tego systemu.

Ale może Ty pokaż swoje testy NIESŁUCHU!!! Skoro chyba nie słyszysz wpływu kabli zasilających, interkonektów itp. Może przy okazji napiszesz jakie one są = kable. Może są tak przymulające, że w ogóle mało co słychać.

Poszukaj to znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advanced Media serser settings/zawansowane/działanie/automatyczne wykrywanie zmian..(ustaw wyłączone)

 

Tam byłem ale o dziwo nie mam możliwości wyłączyć, jest tylko śledź zmiany, wyczyść i od nowa, oraz ustaw na czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja bez sensu. Nie chodzi bowiem zasadniczo o to dlaczego jest taka możliwość. Bazowy problem dotyczy tego, czy to słychać, tzn. różne taktowanie. Posłucham jeszcze raz wieczorem, jak będzie spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam byłem ale o dziwo nie mam możliwości wyłączyć, jest tylko śledź zmiany, wyczyść i od nowa, oraz ustaw na czas...

Która to wersja Daphile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gdzie w ustawieniach można wyłączyć odświeżanie biblioteki? Każdy restart powoduję reindeksację, której nie potrzebuję.
Advanced Media serser settings/zawansowane/działanie/automatyczne wykrywanie zmian..(ustaw wyłączone)

 

A można się teoretycznie zaciekawić o auto indeksację (póki co nie używam Daphile)?

Po jej wyłączeniu wskazanym wyżej sposobem - jaka jest możliwość "ręcznego, jednorazowo" odświeżenia biblioteki - łatwo i prosto, czy trza grzebać w ustawieniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza dystrybucja Daphile z lipca - nie współpracuje mi z konwerterem JarkaC. Nie wiem czy jest to kwestia tego konkretnego konwertera czy coś szerszego.

 

Musiałem zatem wrócić do wcześniejszej wersji Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie utwierdzam się w przekonaniu, że dyskusje na temat dźwięku z Daphile na Forum nie są zasadne/obiektywne. Na przykład moim zdaniem wersja z czerwca gra lepiej od majowej. Różnica jest minimalna - ale jest. Jak gra lipcowa - nie wiem. U mnie nie gra. Jak już wspominałem - nie współpracuje z moim konwerterem JarkaC.

 

A ta przy okazji. Zrobiłem wczoraj eksperyment z zasilaniem komputera na którym gram. Zamiast liniowego zasilania płyty głównej 12V - dałem zasilanie z komputerowego, standardowego zasilacza BeQuite. Różnica w dźwięku jest "porażająca" - z linowego zasilania gra dużo, dużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.