Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wygląda, jest też na amazon.de

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe, czy jest bezgłośne?

 

Jest , nie ma żadnych wiatraków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, jest też na amazon.de

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe, czy jest bezgłośne?

 

Do Daphile? Chyba mało sensowne, Daphile raczej nie wykorzysta ekranu dotykowego?

 

Jest , nie ma żadnych wiatraków

Znaczy się, nie ma żadnych wentylatorów? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fujitsu Siemens Esprimo. Mam kilka różnych modeli, świetnie dają sobie radę z Daphile i dobrze wyglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wreszcie poradził sobie z plikami *.cue i może powiedzieć co zrobić aby były czytane ? U mnie czasem czyta, czasem nie. Nie znajduję żadnej prawidłowości i szlag mnie już trafia. Jak tego nie rozgryzę to pożegnam się z Daphile choć pod innymi względami b. mi pasuje.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik kolmen dnia 04.06.2016 - 10:43 napisał

Jest , nie ma żadnych wiatraków

Znaczy się, nie ma żadnych wentylatorów? ;)

 

Yhy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wreszcie poradził sobie z plikami *.cue i może powiedzieć co zrobić aby były czytane ? U mnie czasem czyta, czasem nie. Nie znajduję żadnej prawidłowości i szlag mnie już trafia. Jak tego nie rozgryzę to pożegnam się z Daphile choć pod innymi względami b. mi pasuje.

W.

Najczęstszy problem (co nie oznacza, że jedyny) z plikami cue jest taki, że w pliku tym jest źle określona nazwa, lub ścieżka, lub rozszerzenie (lub wszystkie te elementy na raz) pliku audio do którego odnosi się plik cue.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na przykład powyżej (to tylko fragment zapisu w pliku cue), w linii 9, zaczynającej się od FILE, to, co znajduje się w cudzysłowie, to jest właśnie nazwa pliku (bez ścieżki dostępu, ale z rozszerzeniem pliku) do którego odnosi się plik cue. Jeżeli w tej linii będzie zły "adres" to "przesyłka" nie dojdzie. ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do interesującej dyskusji z Przemysławem, Ayranem oraz Marekza kilka przemyśleń przedstawiam:

 

1. Uważam, że nie ma sensu dyskutować na temat tego, która z metod zgrywania plików jest: sensowna, "logiczna" pod względem zer i jedynek itp. Mówimy nowiem o mniej lub bardziej słyszalnych niuansach, które mogą być mniej lub bardziej uchwytne, w zależności od przejrzystości systemu audio, lamp, kabli itp. Jedyny test, jaki miałby sens, to gdyby kilkoro Forumowiczów ten sam materiał zgrało z CD swoją własną metodą, dokonalibyśmy wymiany plików - i wówczas można by porównać ich brzmienie. Inaczej dywagacje nie mają sensu. Nie pamiętam z kim już na ten temat dyskutowałem na Forum - sugestia była, że zgrywamy CD na jakimkolwiek komputerze, siedząc sobie z nim na kanapie, czy nawet w łóżku, dowolna zgrywarka, duża prędkość zgrywania itp. Ja muszę przyznać, że zazdroszczę Tym Forumowiczom, którzy w taki sposób są w stanie dobrze zgrać materiał audio. Próbowałem różnych metod zgrywania, w tym pod Linuxem, korzystając z jakiś prostych programów do ripowania. Paskudnie źle to brzmiało. Ale - powtórzę się - nie ma co dywagować. Trzeba by porównać bezpośrednio - ten sam materiał zgrany różnymi metodami.

 

2. Przemysław zadał mi pytanie, czy mam więcej "dźwięku w dźwięku" ripując płyty różnymi metodami. To oczywiście - jak się domyślam - prowokacyjne stwierdzenie/pytanie. Nie ma więcej dźwięku w dźwięku. Ale uważne słuchanie na przejrzystym systemie z szerokopasmowymi głośnikami, bez zwrotnicy, która zawsze coś "przymula" w brzmieniu - pozwala na uchwycenia niuansów. Dotyczą one takich aspektów jak: lokalizacja poszczególnych dźwięków, "odmulenie" = przy takiej samej barwie - więcej detali, wybrzmienia, timing itp. Mnóstwo kwestii, niuansów, o których trudno pisać - tylko empirycznie się to da zweryfikować - słuchając z kimś w towarzystwie i weryfikując zmiany. Ja to ogólnie określam jako "różnicowanie" dźwięków. Coś co kiedyś grało "jakoś", teraz lepiej różnicuje dźwięki w tym sensie, że: co ma wybrzmiewać-wybrzmiewa, co się szybko kończy-się szybko kończy, co było jednym dźwiękiem-okazuje się być złożone z dwóch pogłosów itp.

 

3. Teraz przejdę do tego co ostatnio pokombinowałem. Przypomniałem sobie, że w JPlay jest możliwość grania w tzw. dual PC: jeden komputer jest jako AudioPC, drugi jest jako ControlPC. Spróbowałem tego i okazało się, że brzmi to bardzo, bardzo dobrze. Lepiej niż z w wersji pojedynczego komputera. Na kanwie powyższego eksperymentu, pomyślałem, że dualPC może się także sprawdzić z Daphile. Dotychczas Daphile grałem z jednego PC, czyli chodziło na nim Daphile, na którym był także uruchomiony serwer (czyli opcja local server w ustawieniach Daphile). W nowym układzie zrobiłem opcję external server, uruchamiając serwer na innym komputerze. Efekt okazał się bardzo, bardzo pozytywny. Serwer jest uruchomiony na drugim PC, jest to Logitech Media Server, działa pod Windows Server 2012 R2. Jak sobie interpretuję co się technicznie zmieniło, to układ dualPC z Daphile jest kopią tego, co mam jak gram z lampizowanego transportu opartego na Logitech SquuezeBox (SB). SB zatem "tylko" streamuje sygnał, a materiał jest "dostarczany" przez serwer, w moim przypadku był to Logitech Media Serwer urochmiony na kompie Asrock.

 

4. Jak interpretować przyczynę "dobrej zmiany" w dźwięku, uzyskanej z Daphile w dualPC? Czy działanie serwera "zakłóca" główną funkcję Daphile, jaką jest "granie". Chyba bardziej trafnym określeniem byłoby, że działanie serwera "zmusza" komputer do wykonywania większej liczby zadań/procesów.

 

5. Jeśli odpowiedź na pytanie powyższe jest twierdząca, to zadać można kolejne pytania:

5A. Czy zastosowanie komputera z lepszym procesorem i większą, szybszą pamięcią RAM - grającego w singlePC (czyli na jednym kompie Daphile z uruchomionym internal server) - dało by porównywalny efekt do dual PC? Pytanie dotyczy de facto tego, jak ważna jest "moc" komputera do audio.

5B. Czy uruchomienie serwera (external server) nie pod Windows Server 2012, ale pod czymś bardziej przyjaznym dla audio, dało by lepszy rezultat? Pytanie to zadaję w związku z tym, że da się zauważyć drobną pozytywną zmianę, gdy na PC na którym jest uruchomiony serwer, zrobi się "czyszczenie" uruchamiając Fidilizera (robiłem to w opcji "purist"). De facto usuwa to/eliminuje mnóstwo procesów.

5C. Co - jako Znawcy PCAudio - rekomendujecie jako alternatywę dla Windows - celem uruchomienia serwera?

5D. Spróbowałem uruchomić Systemik, jaki Ayran udostępnia na Dropbox. Instalacja poszła zasadniczo OK, jednak jest to trudna kwestia w dalszej konfiguracji, dla laika jakim jestem. Systemik nie widzi mojego urządzenia audio (konwertera JarkaC) i chyba nie chce się z siecią połączyć. Skoro jest to jednak oszczędny system - to uruchomienie na nim linuksowej wersji Logitech Media Server - było by celowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest założyciel wątku? voodoo alert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w aplikacjii "Squeeze CTRL " zapisuje się pojedyńcze piosenki do playlisty? chodzi mi dokładnie o to ze dajmy na to przesłuchuje sobie dany album i wybieram z niego tylko jedną piosenkę,i mam utworzoną playliste,i chce z albómów dodawać poszczególne utwory,a nie co chwila tworzyć nowe playlisty,bo program tak chce abym co piosenka utworzył nastepną playliste z inna nazwą,jak to zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stachu

Bierzesz pod rozwagę efekt placebo?

Co z weryfikacja twoich spostrzeżeń?

Masz zasilacz liniowy do swojego routera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstszy problem (co nie oznacza, że jedyny) z plikami cue jest taki, że w pliku tym jest źle określona nazwa, lub ścieżka, lub rozszerzenie (lub wszystkie te elementy na raz) pliku audio do którego odnosi się plik cue.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na przykład powyżej (to tylko fragment zapisu w pliku cue), w linii 9, zaczynającej się od FILE, to, co znajduje się w cudzysłowie, to jest właśnie nazwa pliku (bez ścieżki dostępu, ale z rozszerzeniem pliku) do którego odnosi się plik cue. Jeżeli w tej linii będzie zły "adres" to "przesyłka" nie dojdzie. ;) :)

 

Dzięki, to wszystko już przerabiałem. Może źle zadałem pytanie - plik *.cue jest poprawny, inne playery bez problemu sobie z nim radzą, natomiast Daphile udaje, że to nie jest plik muzyczny do odczytu. Żaden z całej biblioteki. A jeszcze kilka dni temu nie było z tym problemu. I nie chodzi tu o wersję bo zdarzało mi się to na tej samej wersji, czytał a od pewnego momentu już nie. Ta sama wersja na jednym komputerze czyta na innym nie. Biblioteka ta sama. Czy ktoś to opanował ?

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawienie kefiru na dac daje spektaklarne edekty. Trzeba tylko pamiętać by był świeży. MMożna też tak samo modyfikować komputer.

Zamiast kefiru można używać jogurtu lub zsiaslego mleka, ale broń Boże nie śmietany jak nie lubisz tłustego spowolnionego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zadałem pytanie - plik *.cue jest poprawny, inne playery bez problemu sobie z nim radzą, natomiast Daphile udaje, że to nie jest plik muzyczny do odczytu. Żaden z całej biblioteki.

W takim przypadku, niestety, nie pomogę, bo to nie wina plików cue.

 

A jeszcze kilka dni temu nie było z tym problemu. I nie chodzi tu o wersję bo zdarzało mi się to na tej samej wersji, czytał a od pewnego momentu już nie. Ta sama wersja na jednym komputerze czyta na innym nie. Biblioteka ta sama.

Pozostaje przerobić wszystko na wersję bez pliku cue. Każde nagranie to oddzielny plik audio i plik cue jest wtedy niepotrzebny. :) Będzie to działało na każdej platformie, na każdym komputerze, z każdym odtwarzaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku, niestety, nie pomogę, bo to nie wina plików cue.

 

 

Pozostaje przerobić wszystko na wersję bez pliku cue. Każde nagranie to oddzielny plik audio i plik cue jest wtedy niepotrzebny. :) Będzie to działało na każdej platformie, na każdym komputerze, z każdym odtwarzaczem.

A ilość plików wzrośnie dziesięciokrotnie. Skanowanie biblioteki będzie trwało bez końca.

Najgorsze, że to mi działało bez problemu, teraz zresetowałem daphile do wartości domyślnych i zaczęło działać ale tylko przez kilkanaście minut. Znowu nie czyta. Gdzieś tkwi jakiś haczyk w ustawieniach, może biblioteki albo gdzieś indziej.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Filwoj

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozostaje przerobić wszystko na wersję bez pliku cue. Każde nagranie to oddzielny plik audio i plik cue jest wtedy niepotrzebny. :) Będzie to działało na każdej platformie, na każdym komputerze, z każdym odtwarzaczem.

Nie mówiąc o tym, ze pojedyncze pliki można bardzo porządnie otagowac przy pomocy bazy musicbrainz. Tam sa nawet wykonawcy (instrumentaliści) pojedynczych utworów z płyty. Pliki cue to przy tym bieda jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje przerobić wszystko na wersję bez pliku cue. Każde nagranie to oddzielny plik audio i plik cue jest wtedy niepotrzebny. :) Będzie to działało na każdej platformie, na każdym komputerze, z każdym odtwarzaczem.

A ilość plików wzrośnie dziesięciokrotnie. Skanowanie biblioteki będzie trwało bez końca.

Nie wiem jak zachowuje się Daphile w momencie czytania pliku cue, ale foobar traktuje plik cue jak folder z pojedynczymi plikami audio, czyli traktuje wpisy w pliku cue jak oddzielne pliki audio, czyli zachowuje się dokładnie tak samo jakby czytał oddzielne pliki audio (przynajmniej kiedyś tak było, teraz będzie to raczej trudne do sprawdzenia).

Jeżeli Daphile zachowuje się tak samo, to czas skanowania biblioteki nie zmieni się, ewentualnie troszeczkę wzrośnie na niekorzyść oddzielnych plików audio. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zachowuje się Daphile w momencie czytania pliku cue, ale foobar traktuje plik cue jak folder z pojedynczymi plikami audio, czyli traktuje wpisy w pliku cue jak oddzielne pliki audio, czyli zachowuje się dokładnie tak samo jakby czytał oddzielne pliki audio (przynajmniej kiedyś tak było, teraz będzie to raczej trudne do sprawdzenia).

Jeżeli Daphile zachowuje się tak samo, to czas skanowania biblioteki nie zmieni się, ewentualnie troszeczkę wzrośnie na niekorzyść oddzielnych plików audio. ;)

Właśnie, tak się zachowuje foobar i daphile u mnie dotychczas tak samo. Teraz zaczęły się schody. Nie czyta w ogóle *.cue, zaliczyłem też już kilka padów serwera. Jak wrócić do starszej wersji daphile BEZ ponownej instalacji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie:

czy będzie działa dotyk na takim ekraniku w daphile?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie pytania ale temat mnie zainteresował, a nie miałem z czymś takim kontaktu wcześniej, a zatem:

 

1. Czy daphile musi mieć jakiś sieciowy dysk przechowujący pliki muzyczne? Chcę mieć osobny komputer do muzyki. Dotychczas plan był taki żeby zamontować jakiś dysk, który zgromadzi cały mój zbiór. Teraz mam wątpliwości czy to możliwe.

2. Czy dapfile ma w ogóle jakiś swój własny interface graficzny czy sterowanie zawsze odbywa się przez zewnętrzne urządzenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Daphile masz na pc do którego można podpiąć większy dysk, to nie ma potrzeby dysku sieciowego, wystarczy ten który będzie zamontowany. Daphile ma swój interfejs graficzny, ale służy on tylko do obsługi audioplayera. Nie da się z jego poziomu konfigurować ustawień i ripować płyt. Żeby włączyć, trzeba w ustawieniach w General Local Ul - zaznaczyć Enable player control application.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić kompa na płycie mini itx z jakąś elegancją obudową, więc dysk 2,5" będzie na wyposażeniu.

Czyli wyświetlacz może być potrzebny jedynie do obsługi audioplayera. czytałem, że można to to obsługiwać ze smartfona. to sprawdzona opcja?

 

Sent from my MX4 Pro using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Squeezer app na adroidzie działa dobrze. Tylko też z telefonu obsługujemy funkcje audioplayera. Przez www jest konfiguracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Daphilowcy, jak już wcześniej zauważyłem podczas obecności w tym wątku, nie lubicie jak troglodyta, afdjofil się wtrąca w Wasz świat jedynek i ZER, gdzie podobno Daphile jest the one and only = simply the best.

 

Teraz na serio. Szczerze polecam spróbujcie tego o czym wcześniej pisałem, czyli uruchomienia serwera nie na tym samym PC, na którym pracuje Daphile, ale jako external. W moim przypadku jest to mało wyrafinowany Ready NAS Duo.

 

Ma to bardzo pozytywny wpływ na jakość brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.