Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy robię resampling?

Jeśli nie robisz resamplingu to ustawienie filtra czy to liniowgo czy też innego nie ma znaczenia bo funkcja jest wtedy nie aktywna.

Konwerter jest od forumowego Kolegi: JarkaC.

Ustawienia buforu mają jakiś sens przy konwerterze pracującym w trybie synchronicznym czyli nie w takim jak ten od JarkaC i prawdopodobnie to samo odnosi się do drugiego.

Gram plikami zgranym z CD poprzez program DBPoweramp w rozdzielczości 24/48.

Co chciałeś uzyskać zmieniając próbkowanie i częstotliwość z oryginalnego 16/44 na 24/48?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie, męczę temat Daphile i charakteru/jakości dźwięku - gdyż uważam, że jest to system, z którego sporo można "wycisnąć", wbrew moim pierwszym doświadczeniom. Dlatego zależy na w miarę precyzyjnym obgadaniu kwestii.

 

Przyznaję - nie wiem czy robię resampling. W płytce od JarkaC nic nie grzebałem w sofcie itp. Nie umiałbym tego zrobić. Płytka jest w miarę nowej wersji - zrobiona przez Jarka około 4 miesiące temu - zatem jak się domyślam jest to już jej "dojrzała" wersja.

 

W kwestii zmiany próbkowania na 24/48. Nie chciałem osiągnąć nic - jednakże empirycznie (na słuch) wyszło mi po wielu próbach, że jak zgrywam w DBpoweramp w 24/48 tu dźwięk się nieco różni. Różnice są marginalne - ale są. Dotyczą lokalizacji poszczególnych dźwięków, wybrzmień itp. Ja wiem, że pod względem technicznym to nie ma prawa mieć znaczenia - ale drobne różnice są. Mam przejrzysty system - i to słychać.

 

Konwerter jest ansynchroniczny. Zatem - zgodnie z tym co piszesz - ustawianie buforów i wybór filtra - nie powinny mieć znaczenia. W praktyce - mają znaczenie. I to już słychać dosyć wyraźnie. Nie wnikam czy ma to sens - czy nie. Podchodzę do tego empirycznie. Wzorcem odniesienia jest to - co dostaję z JPlay.

 

Przypominam sobie, że wymienialiśmy już poglądy na temat jak brzmi Daphile. Powiedziałeś, że nie ma co porównywać Daphile do JPlay, gdyż z tego ostatniego dostajemy specyficznie zniekształcony dźwięk ... I bym Twoją argumentację przyjął i zostawił Daphile w spokoju, gdyby nie nowa/najnowsza wersja Daphile, która moim zdaniem gra już blisko tego co daje JPlay. Zatem chyba jednak nie ma czegoś takiego jak jeden absolutny wzorzec, od którego odstępstwa można nazywać zniekształcaniem dźwięku. Bowiem to co teraz dostaję z Daphile - jest już bardzo, bardzo blisko - tego co daje Jplay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję - nie wiem czy robię resampling. W płytce od JarkaC nic nie grzebałem w sofcie itp. Nie umiałbym tego zrobić. Płytka jest w miarę nowej wersji - zrobiona przez Jarka około 4 miesiące temu - zatem jak się domyślam jest to już jej "dojrzała" wersja.

Tam nie ma co grzebać.

ustawianie buforów i wybór filtra

Bufory możesz sobie popróbować time 40 period 4, 93/4, 186/8 te akurat parę osób poleca, ale moim zdaniem tak jak mówiłem przy transferze asynchronicznym nie ma to znaczenia.

W kwestii zmiany próbkowania na 24/48. Nie chciałem osiągnąć nic - jednakże empirycznie (na słuch) wyszło mi po wielu próbach, że jak zgrywam w DBpoweramp w 24/48 tu dźwięk się nieco różni. Różnice są marginalne - ale są.

Jest to możliwe.

. Powiedziałeś, że nie ma co porównywać Daphile do JPlay, gdyż z tego ostatniego dostajemy specyficznie zniekształcony dźwięk ... I bym Twoją argumentację przyjął i zostawił Daphile w spokoju, gdyby nie nowa/najnowsza wersja Daphile, która moim zdaniem gra już blisko tego co daje JPlay.

Ja też mam wrażenie że playery windowsowe grają inaczej niż Daphile ale pomijając pewność czy wszystkie grają BP mogą w grę wchodzić różne sterowniki systemów. Czy tak jest nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, jak piszesz, że sterowniki mają znaczenie. Pod Windows Server 2012 R2 stosuję sterownik do karty JPlay. Ze tak się wyrażę - "słychać" go. W Daphile - oczywiście takowego nie ma. A jak wiadomo - tego typu niuanse mogą mieć znaczenie dla dźwięku.

 

To może dla przedstawienia "pełnego obrazu" dotyczącego porównań Daphile z JPlay, dodam, że także w JPlay dźwięk zależy od tego, czy gram w trybie Classic czy Ultra oraz czy np. w ramach Ultra ustawię jeden z parametrów na np. 5 czy na 170. Zatem - jak wskazuje empiria - w obu systemach w małym zakresie ale jednak - można kształtować dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dla przedstawienia "pełnego obrazu" dotyczącego porównań Daphile z JPlay, dodam, że także w JPlay dźwięk zależy od tego, czy gram w trybie Classic czy Ultra oraz czy np. w ramach Ultra ustawię jeden z parametrów na np. 5 czy na 170. Zatem - jak wskazuje empiria - w obu systemach w małym zakresie ale jednak - można kształtować dźwięk.

Dla mnie Jplay to jedna wielka ściema do tego z funkcjonalnością zerową w porównaniu do konkurencji czy to płatnej np. Jriver czy darmowej Foobar2000. Tym programem nie zainteresował bym się nawet gdyby był dostępny za darmo. O zaletach dźwięku nawet nie wspominam bo jeśli naprawdę jest BP to nie ma prawa grać inaczej niż inne programy Windowsowe.

Tak samo nie rozumiem w czym miałby być lepszy Win Server od zwykłego Windowsa.

Nie obraź się ale wydaje mi się że za bardzo wierzysz w voodoo by zwykły darmowy linux ze znikomą możliwością "poprawy" dał Ci satysfakcję.

Po prostu szukasz dziury w całym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie, POTWIERDZAM, szukam dziury w całym. Jak najbardziej!!!

 

Wiąże się to z przesiadką z systemu opartego na lampizowanym Logitechu Squeezebox na PCAudio. I jak się okazało - nie jest to takie proste w tym sensie, aby dostać taki dźwięk, do jakiego jestem przyzwyczajony. Mam na myśli dźwięk, który z muzyki wyciąga mnóstwo niuansów, ma dobrą barwę, różnicuje poszczególne kwestie itp. Sporo oczywiście w tym osobistych preferencji co do brzmienia. Jednak niestety - wiem co to jest dobre źródło i jak powinno grać.

 

Funkcjonalność JPlay - zgadzam się - jest paskudnie niska. Jest to absolutnie mało wygodne. Co więcej - zastosowanie jakiegokolwiek playera bardziej rozbudowanego i funkcjonalnego - np. JRiver czy Foobara - do obsługi JPlay'a - pogarsza dźwięk.

 

Czy Windows Server jest lepszy od zwykłego Windowsa - nie mam pojęcia. Używam tego programu także do innych celów zawodowych - zatem spróbowałem go do audio i mi przypadł do gustu.

 

Słucham muzyki raczej bardzo oszczędnej, tzn. takiej gdzie jest mało instrumentów, najczęściej trio bądź nawet pojedyncze instrumenty bądź sam wokal. I lubię się wsłuchiwać w detale oraz analizować to i owo. To miła zabawa. I niestety "jedna wielka ściema" w postaci JPlay - jak na razie jest najlepszym dźwiękiem, jaki słyszałem w PCAudio. I to mnie - przyznaję - denerwuje. Stąd próba grania na Daphile, który jest wygodniejszy i gra generalnie OK.

 

Jak się jednak rozłoży dźwięk na czynniki pierwsze i wsłucha w fortepian, wibrafon czy inne kwestie - to wychodzi, że Daphile jeszcze nieco brakuje, bądź muszę coś poustawiać. I tutaj przyznam, że liczyłem na jakieś bardziej konstruktywne porady w wątku, w którym specjaliści od Daphile urzędują.

 

Na razie dziękuję za chociaż kilka porad. Nie mam nic przeciwko Linuxowi czy jakimkolwiek innym systemom. Niech to będzie cokolwiek - byleby docierało do takiej jakości w sensie źródła dźwięku - do jakiej jestem przyzwyczajony. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że w PCAudio taki albo inny algorytm w taki bądź inny sposób obchodzi się z dźwiękiem. Jest jednak pewien uniwersalizm. To jak brzmi fortepian z Daphile czy z JPlay - jestem w stanie rozróżnić i stwierdzić co jest lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiąże się to z przesiadką z systemu opartego na lampizowanym Logitechu Squeezebox na PCAudio.

Zdradz tajemnice tego lampizowanego SB. Jaki model i co zlampizowano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dziękuję za chociaż kilka porad. Nie mam nic przeciwko Linuxowi czy jakimkolwiek innym systemom. Niech to będzie cokolwiek - byleby docierało do takiej jakości w sensie źródła dźwięku - do jakiej jestem przyzwyczajony. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że w PCAudio taki albo inny algorytm w taki bądź inny sposób obchodzi się z dźwiękiem. Jest jednak pewien uniwersalizm. To jak brzmi fortepian z Daphile czy z JPlay - jestem w stanie rozróżnić i stwierdzić co jest lepsze.

Chyba nie rozumiesz jednego jeśli nie robimy resampligu lub nie urzywamy jakiegoś dsp to komputer sam z siebie nic z dźwiękiem nie robi bo w komputerze dźwięku nie ma. Tam są suche dane, które dopiero w konwerterze zamieniane są n cyfrowy strumień audio przesyłany do dac. O ile sam konwerter może mieć znaczenie, sposób przesyłu danych pośrednio też to komputer z oprogramowaniem działającym BP nic w danych nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie, prawdopodobnie tego nie rozumiem. To napisz mi proszę dokładnie, jak laikowi - co ja mam sprawdzić, czy ja coś resamplinguję - czy nie!!! Czy to jest coś w ustawieniach Daphile? Jest to pytanie, które często pada. Zatem wyjaśnijmy kwestię do końca.

 

Ponownie się wypowiem - ja już wiele razy od wielu osób na Forum słyszałem, że zgodnie z logiką coś na coś nie ma wpływu - bo zera i jedynki to czysta cyfra. A empirycznie okazuje się, że ma coś jednak wpływ.

 

Z tym nic nie robieniem przez komputer z danymi - to z pewnością masz rację. Czy jednak w tym się mieści także kwestia zasilania komputera? Ja gram kompem opartym na płycie Asrock. Zasilane jest to prądem DC o napięciu od 9 do 19V. Zasilanie tego kompa np. zasilaczem od notebooka - a zasilanie liniowym zasilaczem - to jest poważna różnica w dźwięku/brzmieniu. Zatem niby ten komputer nic nie robi - ale mnóstwo drobiazgów (w tym zasilanie) - wpływa na dźwięk.

 

Marekzawa, kilka fotek zamieszczam. SB Duo, zegar lampowy, itp. Duża lampa - wiadomo - prostownik. Mała to ECC81 - przez którą idzie sygnał spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15225-0-82093400-1464797398_thumb.jpg

post-15225-0-44828000-1464797402_thumb.jpg

post-15225-0-90069300-1464797405_thumb.jpg

post-15225-0-70149200-1464797408_thumb.jpg

post-15225-0-94169300-1464797411_thumb.jpg

post-15225-0-51039400-1464797416_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiem krótko.

W Daphile nic nie poprawisz ustawieniami.

Możesz coś tam zmienić w dźwięku stosując resampling.

Jak masz problem z siejącym zasilaniem komputera to zmień zasilanie nie koniecznie na liniowe lub zmień konwerter na nie wrażliwy na takie duperele.

Jak gra Ci lepiej Jplay to baw się nim.

Daphile to prosty system, który po wyjęciu z pudełka ma grać dobrze i gra bez dodatkowych zbiegów.

 

I nie myl problemu zakłóceń ze zmianą brzmienia przez komputer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie, nie mam zbyt wielu doświadczeń z konwerterami USB/SPDIF. Właściwie to mam tylko z jednym: JarekC. Z tego co wiem - to niezły konwerter. Pogrzebałem przy nim trochę w kwestii zasilania. Na początku miał raczej proste zasilanie 7V. A że miałem wolny zasilacz DIYINHK to podłączyłem właśnie DIYINHK. Zmiana dźwięku - bardzo duża - in plus. Dźwięk dostał barwy, stracił coś co nazywam "cyfrową suchością", mnóstwo niuansów się pojawiło, przede wszystkim pojawiał się przestrzeń!!!

Twoje słowa "zmień konwerter na nie wrażliwy na takie duperele" - odbieram jako znaczne uproszczenie kwestii. Podejrzewam bowiem, że każdy konwerter jest "jakoś" wrażliwy na zasilanie i inne "duperele".

Tak czy owak, za chwilę spróbuję konwertera WaveIO z dwoma zewnętrznymi zegarami.

Daphile to z pewnością dobry system. Jest poza tym za darmo. Popróbowanie tego i owego w PCAudio prowadzi mnie jednak do wniosku, że jak na razie otrzymanie dobrego dźwięku z komputera - to nie jest takie proste wyzwanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbowanie tego i owego w PCAudio prowadzi mnie jednak do wniosku, że jak na razie otrzymanie dobrego dźwięku z komputera - to nie jest takie proste wyzwanie.

Zdaje Ci się ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiąże się to z przesiadką z systemu opartego na lampizowanym Logitechu Squeezebox na PCAudio. I jak się okazało - nie jest to takie proste w tym sensie, aby dostać taki dźwięk, do jakiego jestem przyzwyczajony

Stale korzystasz z PC audio, Logitech to też PC audio. To też komputer, tylko oparty o inny procesor, pracujący na Linux i squeezeserver.

Twój obecny komputer też pracuje na Linux. Daphile to zmodernizowane oprogramowanie Logitecha / squeezeserwer / dla architektury PC.

Poprzednio i obecnie pewnie również sygnał do DAC wprowadzasz przez SPDiF. Jakość tego sygnału w dużym stopniu zależy od jakości zegarów taktujących. Założe się że jakość zegarów stosowanych w konwerterze JarkaC, jak również jakość sygnału SPDiF z tego konwertera jest duuużo lepsza od tego co dawała "zabawna" lampizacja wyjścia cyfrowego Dueta.

Jak zasilasz konwerter JarkaC ?

Czy Twój DAC posiada wejście I2S ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być zysk/poprawa przy przesiadce z VXL Itona TC3931 - C3 1GHz - 128MB DDR1 na HP T5740 - Atom N280 - 2GB DDR3 ?

Obydwa to terminale bez wentylatorów , całkowicie bezgłośne

Itona ma wbudowany zasilacz sieciowy , HP zewnętrzny 19V

Korzystam z wyjścia USB przez konwerter asynchroniczny z izolacją -> DAC

Oczywiście tylko przy użytkowaniu Daphile :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być zysk/poprawa przy przesiadce z VXL Itona TC3931 - C3 1GHz - 128MB DDR1 na HP T5740 - Atom N280 - 2GB DDR3 ?

Obydwa to terminale bez wentylatorów , całkowicie bezgłośne

Itona ma wbudowany zasilacz sieciowy , HP zewnętrzny 19V

Korzystam z wyjścia USB przez konwerter asynchroniczny z izolacją -> DAC

Oczywiście tylko przy użytkowaniu Daphile :)

Coś ci nie działa z Itona?

Jeśli wszystko działa to zmiana nic nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje Ci się ;)

Potwierdzam. Od dwóch lat cieszę się muzyką z komputera. Dodam jeszcze, że mój DAC zintegrowany ze wzmacniaczem, pracuje w trybie adaptacyjnym, co rzekomo ma być dużo gorszym rozwiązaniem, bo DAC po części korzysta z zegara komputera. Nigdy nie usłyszałem żadnych czkawek, czy innych problemów, nawet przy maksymalnie obciążonym procesorze. Tutaj przykład przetwornika Hegla za 8kzł. "HD25 nie działa w trybie asynchronicznym, jak większość DACów w dzisiejszych czasach, a w trybie adaptacyjnym, który brzmi lepiej według inżynierów Hegla." Posiadam też inny DAC z interfejsem ASIO i też gra podobnie. Podsumowując, moim zdaniem te wszystkie tryby, interfejsy, upsamplingi i playery grają podobnie. Oczywiście, to tylko moje zdanie. Jeszcze kwestia sprzętu. Poniżej 10kzł, więc wg. niektórych to jest przyczyną, że wszystko gra mi podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko działa to zmiana nic nie da

 

Wyszukiwania , ładowania plików , list nie przyspieszy ?

Absolutnie żadnej znaczącej różnicy na plus ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwania , ładowania plików , list nie przyspieszy ?

Absolutnie żadnej znaczącej różnicy na plus ? :)

To pewnie tak ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie, POTWIERDZAM, szukam dziury w całym. Jak najbardziej!!!

Bzdura. Ripowanie do 24/48 unieważnia wszystko co napisałeś. Oznacza to ze od początku nie ma mowy o żadnym bitperfect i to niezależnie czy używasz daphile, ipoda, jplay czy innego szajsu. Czy ty chociaż potrafisz nazwać resampler z jakiego korzystasz "ripując" płyty? To jest forum pcaudio i my tu nie gadamy bzdur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekzawa:

1. Mój DAC nie posiada wejścia I2S. Dac jest oparty na kości BB1704, płytka dacowa jest zrobiona przez Łukasza Fikusa. Natomiast część analogowa na lampach 20EML Mesh. Cechą tej płytki jest to, że łyka tylko SPDIF. Podobno wziąłby I2S ale Fikus musiałby coś poprzerabiać, np. konwerter Amanero musiałby być jakoś ze specjalnym softem,

 

2. Kiedyś - w poprzednim DACu - miałem możliwość z Logitecha ciągnąc sygnał do DACa jako spdif (cyfrowy sygnał przechodzący przez lampę ECC81) lub jako I2S (bez żadnej lampy oczywiście). Słuchałem sporo czasu na obu opcjach i porównywałem je. Ostatecznie wybrałem spdif przez lampę - brzmi to lepiej.

 

 

3. Jak teraz zasilam konwerter JarkaC? Prąd idzie z listwy audio, dobrym kablem do trafa toroidalnego toroidy.pl w wersji audio. Następnie wchodzi do zasilacza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z którego krótkimi kabelkami idzie do konwertera 7V. Do zasilacza dodany jest jeszcze kond Mundorf 0,47uF S/G/O.

 

4. Ayran - pojęcia nie mam jakiego używam resamplera. Żywię nadzieję, że jeśli jest to takie mega profesjonalne gadanie bez "bzdur" na tym Forum - to się czegoś nauczę i dowiem, gdzie mogę to sprawdzić. Pod względem softu - do zgrywania płyt używam DBPoweramp pod WindowsServer 2012 R2. Do tego karta USB JCAT oraz do niej sterownik. Instalacja WindowsServer - standardowa. Program ripujący - także. Plik są zgrywane jako wav. A jaki resampler - to chętnie się dowiem jak to sprawdzić od ekspertów od PCAudio. Ayran - poza tym porównując dźwięk jako to nazywasz z "różnego szajsu" - gram tymi samymi plikami. I mało mnie obchodzi co się z tym dzieje w sensie "obróbki" przez Daphile, JPlay czy cokolwiek innego. Skoro materiał do grania w formie cyfrowej jest ten sam - to interesuje mnie finalny efekt. A decyzja o zgrywaniu jako 24/48 zapadła po osłuchaniu jak to brzmi w porównaniu ze standardowym ustawieniem.

 

5. Przemysławie, czy możesz rozwinąć myśl: "nie myl problemu zakłóceń ze zmianą brzmienia przez komputer". Co masz dokładnie na myśli? Mój audio komputer jest na płycie Asrock. Jej zasilanie jest poprzez zewnętrzny zasilacz. Jak wykazuje empiria - to jaki jest to zasilacz - ma wpływ na dźwięk. Czy sam zasilacz coś zakłóca? Chyba nie, jest on bowiem na tyle daleko od kompa, że nie ma jak zakłócać. Ale to czy zasilam tego kompa zasilaczem impulsowym czy liniowym - słychać. Będę zobowiązany za wytłumaczenie dlaczego tak jest. Komputer zajmuje się zerami i jedynkami. Zatem jest mu raczej obojętne jaki dostaje prąd. Jeśli jest to DC między 9 a 19V - to nie powinno mieć to znaczenia. Jak komputer obrabia zera i jedynki np. licząc coś w excelu czy innym programie - to zasilanie nie ma znaczenia. Komp albo działa, albo nie działa. Jakość pracy procesora nie zależy od zasilania - gdyby zależała, to program excel robiłby błędy itp. Zatem pytane jest dlaczego zasilanie ma znaczenia dla audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z tobą to jak gra w pomidor. Całe twoje gadania o jcat jest bez sensu to masz rozwalone pliki i nawet nie potrafisz nazwać czym. To tak jakbym sobie wysmarował okulary masłem i następnie zaczął rozmawiać o różnicy między żółtym i indygo. Jeśli będę komuś chciał pokazać jak nie należy ripować płyt to właśnie pokażę mu twój przykład. Od ciebie zależy czy się zastosujesz do tego co ci napisałem czy nie. Twoje audio. W każdym razie dopóki nie zrzucisz swoich płyt w sposób pozwalający w każdej chwili sprawdzić pliki przy pomocy accuraterip to nie mam zamiaru czytać ani rozmawiać z tobą o czymkolwiek, a w szczególności o pcaudio.

 

Jedynym wyjątkiem gdy zrzut płyty nie musi być bitperfect to płyty HDCD (trzeba przepuścić przez filtr, np. hdcd.exe, wynik to pcm 44.1/24) oraz z preemfazą (trzeba przepuścić np. przez filtr deemph w sox i najlepiej w 24 bitach i bez ditheringu a wynik to 44.1/24).

 

ps. apeluję to kolegów. Jak widzicie takie kwiatki jak ripowanie do 48/24 to reagujcie bo potem będziecie się dziwić że macie tu hajend i handlarzy plugami analnym na jakich można kable położyć. Ktoś to przeczyta i jeszcze mu wyjdzie, że to jakieś ałdiofilskie jest bo na forum

taki patent znalazł. Przypominam, że w pcaudio się myśli. Tym się różnimy od kolesi co kupują kable usb za 2.000 zł bo im lepiej grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś - w poprzednim DACu - miałem możliwość z Logitecha ciągnąc sygnał do DACa jako spdif (cyfrowy sygnał przechodzący przez lampę ECC81) lub jako I2S (bez żadnej lampy oczywiście). Słuchałem sporo czasu na obu opcjach i porównywałem je. Ostatecznie wybrałem spdif przez lampę - brzmi to lepiej.

 

Coooooo ????

Który Logitech wysyła syggnał po szynie I2S ?

Dziwne rzeczy piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stachu

Proponuje zmienić zakładkę bo w Pcaudio komputery na szczęście "jeazcze nie grają" aj ak zaczynają to większość rozsądnie myślącechy stara się rozwiązać ten problem. Bo "" grajacy komputer" wskazuje na istniejący problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekzawa:

 

Płytka Logitecha - celem umozliwienia grania poprzez I2s - była modyfikowana przez Fikusa. Przesyłam fotkę, jest ona bardzo niskiej jakości, ale widać wyprowadzenia I2S z płytki Logitecha do gniazd RCA. Łączyłem Logitecha z Dacem poprzez I2S przez krótkie cztery kable. Grało niby OK, bardzo przejrzyście, liniowo itp. Ale wolałem po SPDIF. To było już trochę czasu temu.

 

Co do wypowiedzi Ayrana oraz innych podobnych w tym stylu, odwołującym się do czegoś tam analnego itp. Nie kontynuuję dyskusji - nie ma to sensu. Problem jaki widzę w tym wątku polega na tym, że jego Uczestnicy mają silnie zakorzenioną wyeksponowaną niechęć do kabli, nie lubią "kolesi, co kupują kable za 2000 zł" itp. Ja tego w ogóle nie rozumiem - po co komu bronić kupowania kabli?

 

Poza tym da się tutaj odczuć nieracjonalną niechęć do Windows bądź czegokolwiek innego niż darmowe oprogramowanie. Zatem wyraźne jest zafiksowanie na darmowych rozwiązaniach. Podejrzewam, że to prowadzi to nieobiektywnych stwierdzeń i osądów.

 

W momencie, gdy Przemysław wyraził zdanie, że z JPlay czy Logitecha otrzymujemy w specyficzny sposób zniekształcony dźwięk - a Daphile jest OBIEKTYWNE, BEZ ZNIEKSZTAŁCEŃ itp. - to dało do myślenia z jakim podejściem mamy w tym wątku do czynienia. I może bym to przyjął jako podejście zasadne, jednakże - co już opisywałem - nowe Daphile gra inaczej niż poprzednie. W takim razie - co należy przyjąć za OBIEKTYWNY WZORZEC? Które Daphile? A jak następne będzie jeszcze inne pod względem brzmienia - to co wówczas Forumowicze z tego wątku napiszą? A co jak się jeszcze bardziej to brzmienie zbliży to "specyficznie zniekształconego" JPlay'a?

 

W kwestii zgrywania z wykorzystaniem Acuraterip - oczywiście, że to kiedyś stosowałem. W EAC (dla tych, co rzucą się od razu z krytyką informuję, że W EAC nie ma możliwości ripowania w 24/48 - zatem zgrywałem standardowo) zgrywałem z opcją Acuraterip. Było nieźle.

 

Ale cóż z tego, skoro:

- zgrywanie poprzez DBPoweramp - daje lepszy efekt pod względem brzmienia od EAC,

- efekt ten najlepszy jak zgrywam 24/48,

- zgrywanie w DBPoweramp standardowo - zwykłe wave (bez 24/48) z Acuraterip - gra gorzej.

 

Co mam na myśli pisząc "gorzej": jest gorsza przestrzeń, mniej smaczków - czyli mniej różnicowania dźwięków itp. Nie jest tak czysto.

 

Poza tym - nie mam tylko przez siebie zgrywanych CD. Mam także do kilku Kolegów audio - zgrywane "normalnie" czyli z Acuraterip - bez kombinacji 24/48. Zatem mam także materiał, który - używając słów Ayrana - nie daje się zakwalifikować jako "rozwalone pliki".

 

Nieprzyjemność dyskusji w tym wątku polega na tym, że z chęcią bym się czegoś ciekawego dowiedział. Chyba po to jest to Forum. Ale - nic z tych rzeczy. Na dwa razy zadane pytanie - prośbę - aby ktoś doświadczony w PCAudio - w wątku o Daphile - coś napisał o opcjach do ustawienia suwakami - CISZA. Na prośbę aby wskazać gdzie mogę sprawdzić jaki jest standardowo ustawiony resampler - raczej impertynenckie komentarze.

 

Taka dyskusja jest bez sensu zaiste.

 

Zafiksowanie na PCAudio (mam na myśli komputer, różnej maści jak się domyślam) prawdopodobnie doprowadziło do braku obiektywizmu. A z tego nie da się ani czerpać przyjemności w dyskusji, ani się czegoś nauczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Dell FX170 skonfigurowany pod daphile na twardym dysku 4GB procek1.6 gb i dwa gb ramu idealny pod Daphile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka Logitecha - celem umozliwienia grania poprzez I2s - była modyfikowana przez Fikusa. Przesyłam fotkę, jest ona bardzo niskiej jakości, ale widać wyprowadzenia I2S z płytki Logitecha do gniazd RCA. Łączyłem Logitecha z Dacem poprzez I2S przez krótkie cztery kable. Grało niby OK, bardzo przejrzyście, liniowo itp. Ale wolałem po SPDIF. To było już trochę czasu temu.

Teraz wiem o co chodzi. Na poprzednich fotach wyprowadzeń szyny I2S nie widziałem, a fabrycznie Logitech ich nie ma.

W tej przeróbce Dueta jest tyle dziwnych "upgradów" że "gorzej" może grać lepiej :) Stąd zafałszowany osąd o lepszym graniu po lapmpizacji oraz lepszości SPDiF od I2S.

 

zgrywanie poprzez DBPoweramp - daje lepszy efekt pod względem brzmienia od EAC

Jeśli operacja zgrywania jest poprawna to z EAC i DBP otrzymasz dokładnie tą samą zawartość bitów. Jak z tych samych bitów można otrzymać gorsze i lepsze brzmienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym da się tutaj odczuć nieracjonalną niechęć do Windows bądź czegokolwiek innego niż darmowe oprogramowanie. Zatem wyraźne jest zafiksowanie na darmowych rozwiązaniach. Podejrzewam, że to prowadzi to nieobiektywnych stwierdzeń i osądów.

Jaka nie racjonalna niechęć do windowsa?

Tu parę powodów dla których nie używam Windowsa do audio:

1 Brak wsparcia dla UAC 2.0 co za tym idzie konieczność instalowania sterowników nie zawsze najlepszej jakości bo twórca systemu dzielnie chroni kod źródłowy jądra systemowego.

2 Windows to system uniwersalny co za tym idzie bardziej zasobożerny i wymagający bardziej wydajnego komputera, którego zasoby i tak były by marnowane przy wykorzystaniu tylko do audio.

3 Nie znalazłem równie funkcjonalnego playera na windowsa, który dorównywał by pod tym względem np. Daphile.

 

4 Windowsowe playery trzeba zmusić do grania BP.

5 W linuxowych playerach łatwiej wykryć sprytne "poprawianie dźwięku"

6 Współczesnego windowsa nie odpali się na mało wydajnej maszynie z chłodzeniem pasywnym.

W momencie, gdy Przemysław wyraził zdanie, że z JPlay czy Logitecha otrzymujemy w specyficzny sposób zniekształcony dźwięk - a Daphile jest OBIEKTYWNE, BEZ ZNIEKSZTAŁCEŃ itp. - to dało do myślenia z jakim podejściem mamy w tym wątku do czynienia. I może bym to przyjął jako podejście zasadne, jednakże - co już opisywałem - nowe Daphile gra inaczej niż poprzednie. W takim razie - co należy przyjąć za OBIEKTYWNY WZORZEC? Które Daphile?

O jakich wersjach mówisz?

Z tego co pamiętam to porównywałeś wersję z włączoną kontrolą głośności do tej BP.

 

Co mam na myśli pisząc "gorzej": jest gorsza przestrzeń, mniej smaczków - czyli mniej różnicowania dźwięków itp. Nie jest tak czysto.

Twierdzisz że po rersamligu masz więcej "dźwięku w dźwięku".

Baardzo ciekawe.

Nieprzyjemność dyskusji w tym wątku polega na tym, że z chęcią bym się czegoś ciekawego dowiedział. Chyba po to jest to Forum. Ale - nic z tych rzeczy. Na dwa razy zadane pytanie - prośbę - aby ktoś doświadczony w PCAudio - w wątku o Daphile - coś napisał o opcjach do ustawienia suwakami - CISZA.

Czytałeś FAQ ze strony Daphile?

Jeśli nie to skopiowałem dla Ciebie to.

"Q10. How should I configure the audio settings in order to maximize

the audio quality?

A10. In short: Use bit-perfect playback and have good enough

DAC. Longer version: My own view and experience is that if you

have good enough DAC (using asynchronous data transfer from PC,

independently powered, galvanic isolation between USB receiver

and actual DAC+analog circuitry, etc...) any audio device

parameters don't effect on sound quality as long as you use bit

perfect playback and keep the parameters sensible so that they

don't cause any buffer under-runs (and have also some tolerance

for high system load situations). If the DAC does not meet those

requirements the chances that computer HW+SW combination effect

on sound quality are much higher and the effects may be caused by

many unpredictable reasons (HW, SW, parameters, specific

combinations of them, etc...). You just have to experiment and

try to find the best setup (or buy better DAC ;-)."

W skrócie dobry dac z dobrym usb suwaczków nie ruszać.

Dac do d... możesz się bawić i eksperymentować ale lepie kupić dobry dac.

Na prośbę aby wskazać gdzie mogę sprawdzić jaki jest standardowo ustawiony resampler - raczej impertynenckie komentarze.

 

 

Jak się nie wie co się robi to lepiej tego nie robić wcale ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa uruchomienia Daphile na takim sprzęcie ? :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa uruchomienia Daphile na takim sprzęcie ? :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bios UEFI może być różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, jest też na amazon.de

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe, czy jest bezgłośne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.