Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za zgodą Stacha7012 udostępniam link do ripowanych przez niego plików.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu zamieść ten link gdzieś na hi-end. Bo tu mało kto zagląda. Może być więcej uwag.

 

Ja nie muszę go otwierać - dla mnie różnice w zgrywaniu na różnych nagrywarkach nawet - w tym samym kompie i ustawieniach programu - są oczywiste. Nie krytycznie ewidentne - ale oczywiste. A co się komu bardziej podoba - to już często zupełnie inna kwestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widmo trzech plików od Stacha.

1 i 2 wg mnie identyczne.

3 minimalnie większa dynamika. Pewnie to efekt resamlingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widmo trzech plików od Stacha.

1 i 2 wg mnie identyczne.

3 minimalnie większa dynamika. Pewnie to efekt resamlingu.

oczywiście używanie wavów a nie flac to czystej wody debilizm.

 

poza tym przepuszczenie wersji 16/44.1 przez sox do 24/48

tworzy spektrum jak popsuty rip ałdiofila.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nakładanie dsp powinno odbywać się na poziomie odtwarzania.

odkąd masa softu obsługuje soxr to robienie tego na plikach jest

bez sensu. Argument dla ałdiofili: niektóre odtwarzacze mogą do resamplowania

używać różnych algorytmów. Tyle możliwości porównywania, typu: słuchaj ty, po soxr uszy krwawią, ssrc to jest, no nie.

 

Nie mówiąc o tym, że można by upsamplery łączyć itd. Tyle możliwości, tyle straconych szans a tu g*.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc o tym, że można by upsamplery łączyć itd. Tyle możliwości, tyle straconych szans a tu g*.

Nie podpowiadaj ;)

 

Zapomniałeś o jednym SoX jest darmowy i przez sam ten fakt nie może równać się resamplerem również darmowym ale w płatnym programie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nie mówię o takich oczywistych oczywistościach jak np. resampling na żywo do 24/384 (załóżmy, że mam DAC UAC2 z obsługą 24/384).muzyki jest wtedy tak dużo, że nie w głośnikach nie mieści. 24/48 to przy tym prawie jak mp3 (krew z uszu), a następnego do 24/192, bo mam inny dac co nie obsługuje już 24/384.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koniec wrócić do poczciwego BP bo jeśli resampling może i jest minimalnie słyszalny to czy jest to zmiana na lepsze mam co do tego wątpliwości.

Może dlatego że niedawno się trochę bawiłem w zmianę cyferek. Szkoda czasu na odrobinę inaczej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jakie ja słyszę różnice między plikiem "dużym", z Dbpoweramp a plikiem małym, zgrywanym poprzez Daphile? Już o tym pisałem, krótko się powtórzę, oczywiście przy ogólnej uwadze, że nie są one znaczne, ale jednak są: lepsza rozdzielczość całości, więcej "planktonu", zwłaszcza na basie jest lepiej (bardziej rozdzielczy i liniowy), większa precyzja poszczególnych dźwięków = lepsza lokalizacja w przestrzeni.

 

W audio nie występuje perpetum mobile. Zgywając nośnik można dostać tyle informacji ile jest na nim zapisane. Ani tyci, tyci więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o informację - ona jest zgodna bitowo.

Już pisałem - tak samo jak z prądem - jest taki sam przed i za kablem zasilajacym. Brzmieniowo coś się jednak zmienia, prawda? :-)

 

A na koniec wrócić do poczciwego BP bo jeśli resampling może i jest minimalnie słyszalny to czy jest to zmiana na lepsze mam co do tego wątpliwości.

Może dlatego że niedawno się trochę bawiłem w zmianę cyferek. Szkoda czasu na odrobinę inaczej ;)

 

Plik powinien być taki - jak został zgrany.

A jak ktoś woli cyferki 44 a inny 88 - to już jego sprawa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham trzech plików. Oczywiście to ta sam sama muzyka. Nie sądzę zatem aby można było zidentyfikować jakieś poważniejsze różnice metodą analizy widma, tak jak to zrobił Przemysław. Metoda jest na pewno prawidłowa. Nie mi jednak oceniać, czy jej czułość jest na tyle wysoka, że takie drobne różnice wychwycić.

 

Moim zdaniem mogę wskazać następujące różnice, aczkolwiek są bardzo nieznaczne (to raczej garść uwag, a nie usystematyzowana analiza):

 

- dwa małe pliki, mimo, że są identyczne pod względem rozmiaru - grają odrobinę inaczej. Słychać to już w pierwszych taktach. W lewym kanale w pierwszych taktach jest fortepian i kontrabas. W jednym z plików do końca pierwszego taktu są wyraźniejsze i dłuższe wybrzmienia, które nie "gasną", tak jak w przypadku drugiego pliku. Poza tym wyraźniejsze i bardziej zróżnicowane są "blachy", w kolejnym z taktów. Ponadto w 50 sekundzie po prawej stronie pojawiają się dzwonki czy coś na ich kształt. W jednym z plików są one wyraźniejsze, bardziej od siebie odseparowane itp.

 

- plik trzeci - ten duży, wprowadza jeszcze więcej detali, niż "wyraźniejszy" z dwóch małych plików. Czuć też nieco większą dynamikę/"sprężystość" poszczególnych dźwięków. Na przykład w 1 minucie i 5 sekundzie warto zwrócić uwagę na to jak brzmi fortepian. Ja ten trzeci plik odbieram jako oferujący największe zróżnicowanie poszczególnych dźwięków. Zauważcie na przykład jak ciekawiej gra, jak jest zróżnicowany fortepian w pierwszych taktach utworu. Tego nie ma w "małych plikach" tak ciekawie "podanego". Także słychać to w "sprężystości" kontrabasu.

 

Te różnice są minimalne - ale są! Być może jest tak, że jestem w stanie je zidentyfikować ze względu na specyfikę głośników, kable zasilające itp. Czyli "ogólną przejrzystość systemu" i nienajgorsze lampy. Aczkolwiek osoby słuchające na tranzystorach - pewnie więcej słyszą, gdyż jest bardziej "liniowo".

 

Panowie ja nie będę już Was przynudzał. Niech te pliki "powiszą" jeszcze do jutra w linku. Potem to usunę, nie chcę bowiem się narażać na konsekwencje związane z rozpowszechnianiem plików w internecie.

 

Ja oczywiście rozumiem, że nie każdy jest fanem wsłuchiwania się w detale i analizowania muzyki w taki sposób. I rozumiem, że nie w każdym systemie te drobne różnice są słyszalne. W przypadku innych utworów, gdzie jest większa różnorodność dźwięków i jest więcej instrumentów - różnice są bardziej nieco łatwiejsze do uchwycenia.

 

Jakby ktoś miał na przykład z płyty Talk Talk "Spirit of Eden" utwór nr 1 oraz utwór ostatni - to chętnie bym porównał z tym, jak mam to zripowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę go otwierać - dla mnie różnice w zgrywaniu na różnych nagrywarkach nawet - w tym samym kompie i ustawieniach programu - są oczywiste.

Szkoda, bo jestem ciekaw Twojej opinii o tych dwóch plikach podanych przez Stachu7012.

 

Nie chodzi o informację - ona jest zgodna bitowo.

Nie jest zgodna bitowo.

Jeżeli jest zgodna bitowo to różnic nie ma prawa być.

Plik powinien być taki - jak został zgrany.

Nie. Plik powinien być zgrany w formacie takim, w jakim występuje na nośniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Plik powinien być zgrany w formacie takim, w jakim występuje na nośniku.

 

Ta. Pitów i landów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z Daphile zeszła na manowce, nawet bardziej niż na manowce, na skrzypnięcia podłogi i bąki wiolonczelistki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo jestem ciekaw Twojej opinii o tych dwóch plikach podanych przez Stachu7012

 

Dlaczego? Przecież napisałem że słyszę różnicę między nagrywarkami - to ci nie wystarczy?

Zresztą Stachu dał spoilera :-)

 

Poza tym - to co on słyszy u siebie z tego samego materiału, to niekoniecznie to samo co ja usłyszę.

A na pewno nie tak samo - bo mamy zupełnie różne systemy.

Pomijam już to, co komu muzycznie bardziej pasuje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to się zdecydujcie w końcu. Wątek dotyczy Daphile. Zatem zgrywałem w Daphile. To po co piszecie, że plik powinien zostać zgrany w formacie, w jakim jest na płycie? Skoro Daphile zrywa tylko do flac. Uprzejmie proszę o zachowanie dyscypliny dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flac jest fajny. Ale nie zawsze :-)

Ja nie czuję potrzeby ograniczania się z pojemnością dyskową :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flac to dokładnie właśnie to co jest na płycie cd plus sumy kontrolne md5 plus tagi.

na płycie cd jest właśnie pcm, ale zryci tego nie ogarniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja napiszę swoje trzy grosze.

Przepraszam tych, którzy uważają, że temat "skręcił" w złym kierunku, że czekają na wypowiedzi związane czysto z Daphile, ale to się z tym odrobinę wiąże, o czym na końcu.

 

- dwa małe pliki, mimo, że są identyczne pod względem rozmiaru - grają odrobinę inaczej. Słychać to już w pierwszych taktach. W lewym kanale w pierwszych taktach jest fortepian i kontrabas. W jednym z plików do końca pierwszego taktu są wyraźniejsze i dłuższe wybrzmienia, które nie "gasną", tak jak w przypadku drugiego pliku. Poza tym wyraźniejsze i bardziej zróżnicowane są "blachy", w kolejnym z taktów. Ponadto w 50 sekundzie po prawej stronie pojawiają się dzwonki czy coś na ich kształt. W jednym z plików są one wyraźniejsze, bardziej od siebie odseparowane itp.

Ciekawe ile są warte audiofilskie "opowieści z mchu i paproci".

Na początku zaznaczę, że o trzecim, upsamplowanym pliku będę pisał jak najmniej (a najlepiej wcale ;) ).

Dwa mniejsze pliki najpierw sprawdziłem w foobarze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To, mniej więcej oznacza, że komparator foobara znalazł 52630 różnic w tych dwóch plikach.

No tak, pomyślałem, może to przez ten offset.

Sprawdzam w komparatorze EACa. I co widzę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Obrazek powyżej to tylko fragment długiej listy różnic znalezionych w tych dwóch plikach. No tak, foobar znalazł ich aż 52630. Zdziwienie moje było ogromne, bo bardzo rzadko coś takiego się trafia. Mnóstwo małych, bardzo krótkich różnic, długości np. 0,06 sekundy (to chyba jedno z najdłuższych, nie sprawdzałem wszystkiego bo to nie ma aż takiego znaczenia w tym momencie). Tam, gdzie EAC nie opisuje różnic to ich oczywiście nie ma, czyli np. od początku pliku do 10,908 sekundy nie ma żadnej różnicy między tymi dwoma plikami.

 

Postanowiłem wykonać tak zwany "null test", czyli w jednym z plików odwracam fazę i "dodaję" go do drugiego pliku, w którym nie odwróciłem fazy. Jeżeli pliki byłyby zgodne bitowo, nie różniły się w żadnym komparatorze, to efektem takiego "dodawania" plików byłby plik z kompletną ciszą. Dopiero teraz okazało się na czym ta różnica między tymi plikami w ogóle polega.

Z lewej obrazek oryginalny, z prawej po zmaksymalizowaniu poziomu dźwięku, tak, żeby było to lepiej widoczne.

 

post-23539-0-55387100-1467234908_thumb.jpg post-23539-0-44290800-1467234928_thumb.jpg

 

Zaczyna się blisko 11 sekundy sekundy. Najczęściej podwójne trzaski. Regularnie co 6 sekund jeden, po sekundzie drugi (chyba trochę krócej niż po jednej sekundzie :) ). To zresztą widać również w raporcie EACa. Między trzaskami idealna cisza, czyli ponownie między trzaskami pliki nie różnią się między sobą.

Jak później oglądałem w dużym powiększeniu wykresy to te zniekształcenia występują w obydwu plikach, ale nie z taką samą siłą, głośnością. Trzeba zaznaczyć, że te trzaski mogą być słyszalne jako trzaski tylko w tym pliku różnicowym. W plikach oryginalnych mogą się pojawić jako drobne "pyknięcia", "zacięcia", albo jeszcze inaczej, "trudno opisywalnie" :) .

 

Wniosek?

Aż cztery:

1. Uszkodzone napędy - chociaż mało prawdopodobne, żeby obydwa robiły dokładnie w tych samych momentach podobne zakłócenia.

2. Uszkodzona płyta - tu nie wiem, bo takiego efektu z uszkodzonej płyty jeszcze nie spotkałem.

3. Płyta zabezpieczona przed kopiowaniem - w takich przypadkach efekty mogą być trudne do przewidzenia. Między innymi o takich jak te tylko słyszałem.

4. Jeszcze co innego, czego nie wiem, nie znam.

 

Wcale nie najgorsze jest to, że różnice tak ładnie opisywał Stachu7012. Czego tam nie było więcej, a czego tam nie było mniej. To nie jest jeszcze takie złe. Najgorsze jest to, że podobno ma taki bardzo dobry sprzęt, że wszystko słychać i bardzo dobry słuch, że wszystko słyszy (nawet różnice między napędami, albo inne cuda) a nie usłyszał tych zakłóceń ani w pierwszym, ani w drugim pliku.

 

Na koniec, zgodnie z obietnicą, nawiązanie do Daphile - pytanie do tych, którzy używają Daphile również do ripowania: czy Daphile nie pokazuje komunikatu o błędach podczas odczytu?

Bo takie błędy EAC natychmiast by raportował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neofuzzie,

 

1. W tym utworze absolutnie nic na podobieństwo trzasków nie słychać. Brzmi OK. Słucham jej namiętne od wielu lat, najpierw na CD, a później z ripów. Słuchali jej też u mnie z ripów koledzy, którzy także ją często grają i lubią i trzasków nikt nie słyszał.

2. Ze wszystkich opcji o których piszesz, to najbardziej prawdopodobne jest zabezpieczenie płyty przed kopiowaniem. Przypominam sobie, że akurat z tą płytą zawsze były jakieś problemy z ripowaniem. Ale Daphile wziął ją bez problemów. Przez jakiś czas słuchałem jej zripowanej od kolei na komputerze MAC. Exact Audio Copy (Windows) nie potrafił jej skopiować. Dbpoweramp = bez problemu. Daphile także.

3. Ja nie wiem czy to jednak jest jakiś problem. Mam na myśli to, że spostrzeżenia co do sposobu ripowania czy to na tej płycie czy na innych - potwierdzają się. Czynione obserwacje mają zatem charakter powtarzalny/systematyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neofuzzie,

 

1. W tym utworze absolutnie nic na podobieństwo trzasków nie słychać. Brzmi OK. Słucham jej namiętne od wielu lat, najpierw na CD, a później z ripów. Słuchali jej też u mnie z ripów koledzy, którzy także ją często grają i lubią i trzasków nikt nie słyszał.

2. Ze wszystkich opcji o których piszesz, to najbardziej prawdopodobne jest zabezpieczenie płyty przed kopiowaniem. Przypominam sobie, że akurat z tą płytą zawsze były jakieś problemy z ripowaniem. Ale Daphile wziął ją bez problemów. Przez jakiś czas słuchałem jej zripowanej od kolei na komputerze MAC. Exact Audio Copy (Windows) nie potrafił jej skopiować. Dbpoweramp = bez problemu. Daphile także.

3. Ja nie wiem czy to jednak jest jakiś problem. Mam na myśli to, że spostrzeżenia co do sposobu ripowania czy to na tej płycie czy na innych - potwierdzają się. Czynione obserwacje mają zatem charakter powtarzalny/systematyczny.

Hmmm...

Słyszysz różnice, których w rzeczywistości nie ma. Nie słyszysz zakłóceń, które w rzeczywistości są.

;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro. Nie słyszę trzasków. Żaden z Kolegów, którzy mają tą płytę nie składał donosów na okoliczność trzasków. Mogę jeszcze podesłać inny plik z tym samym utworem. Zgrywany przez znajomego na komputerze Apple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Płyta zabezpieczona przed kopiowaniem - w takich przypadkach efekty mogą być trudne do przewidzenia. Między innymi o takich jak te tylko słyszałem.

Jeśli dobrze pamiętam to płyta Time z której pochodzi oceniany utwór jest zabezpieczona i nie każdy sobie poradzi z jej ripowaniem. Kojarze że do ripowania jej korzystałem z virtualnego napędu / Alkohol ?/.

 

Żaden z Kolegów, którzy mają tą płytę nie składał donosów na okoliczność trzasków.

Nie koniecznie muszą być trzaski, mogą być zafałszowane dzwięki - zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy zafałszowane dźwięki?

 

Neofozzie pisze, że:

 

"To, mniej więcej oznacza, że komparator foobara znalazł 52630 różnic w tych dwóch plikach".

 

I ja to przyjmuję jako ciekawą obserwację w tym sensie, że potwierdza się, to co pisałem, że te pliki minimalnie, ale jednak różnią się jakością brzmienia. Skoro Nofozzie to identyfikuje obiektywną metodą - to się cieszę. Ale żeby to były trzaski - to nie. Minimalne różnice w klarowności, wybrzmieniach itp. - TAK. Przecież o tym pisałem!!! I o tym jest cała ta dyskusja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To, mniej więcej oznacza, że komparator foobara znalazł 52630 różnic w tych dwóch plikach".

 

I ja to przyjmuję jako ciekawą obserwację w tym sensie, że potwierdza się, to co pisałem, że te pliki minimalnie, ale jednak różnią się jakością brzmienia.

No właśnie. Tak to jest jak to ktoś nie rozumie co się pisze do niego. Poczytaj dokładnie jeszcze raz co napisałem.

Powtarzam jeszcze raz: pliki różnią się między sobą tylko trzaskami. W każdym są one inne, inaczej zapisane, ale dokładnie w tych samych miejscach. Obszary między trzaskami są identyczne w obydwu plikach, nie różniące się między sobą.

Jeszcze raz dodam też, że trzaski występują jako trzaski w pliku różnicowym, który powstał w wyniku "dodania" dwóch plików, z których w jednym odwrócono fazę (tzw. "null test", który bardzo często się robi w takich niejednoznacznych sytuacjach).

 

Nie koniecznie muszą być trzaski, mogą być zafałszowane dzwięki - zniekształcenia.

Właśnie to jest to o czym wspominałem już wczesniej:

Trzeba zaznaczyć, że te trzaski mogą być słyszalne jako trzaski tylko w tym pliku różnicowym. W plikach oryginalnych mogą się pojawić jako drobne "pyknięcia", "zacięcia", albo jeszcze inaczej, "trudno opisywalnie" :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neofozzie, OK. Zrozumiałem. Tego typu problemy mogą brać się z zabezpieczenia płyty przed kopiowaniem - jeśli dobrze zrozumiałem Twój wcześniejszy wywód. Zatem przygotowałem nowy materiał zgrany z innej płyty. Za chwilę go zamieszczę w linku i dam opis metody zgrywania.

 

Panowie, jak na razie to mało z dyskusji wynika. Może wyniki dociekań obarczone są błędem wynikającym z faktu, że konkretna płyta jest trudna do zgrywania, zabezpieczona itp.

 

Moja determinacja w temacie ripowania jest jednak duża, aby dojść do wniosków konstruktywnych. Mam nadzieję, że Wasza także.

 

W tym celu zripowałem z innej płyty, trzy utwory. Płyta jest bez zabezpieczeń chyba. Zawsze była bezproblemowa.

 

Metoda zgrywania:

- pod Daphile,

- jako safe,

- jako flac uncompressed, następnie skonwertowane do wave za pomocą Flacfronted,

- w przypadku obu napędów Asus oraz LG każdy z nich miał najpierw indywidualnie skalibrowany offset, przy użyciu płyty Look of Love, będącej w bazie AcurateRip,

- w obu przypadkach Daphile kazało ustawić offset na +6,

- jedyna różnica, jaka wystąpiła zatem w zgrywaniu - to różne napędy,

- w obu przypadkach Acurate Rip pokazał, że ripowanie było OK.

 

W katalogu, do którego link macie już podany, zamieszczam:

- pliki zgrywane pod Daphile dwoma napędami - mają one taką samą wielkość,

- jeden plik zgrywany z upsamplingiem, pod Windows, z kartą JCat itp. - czyli z voodo,

- pliki informacyjne ze zgrywania i zrzuty ekranu z ustawień Daphile podczas ripowania.

 

Plików zgrywanych pod Daphile - jeszcze nie słuchałem. Nie wiem zatem czy się różnią brzmieniowo w zależności od tego, jaki był napęd.

 

Jeśli macie chęć to analizujcie te pliki, szukajcie trzasków, różnic itp.

 

Ja w wolnej chwili ich posłucham.

 

Oczywiście Was także zapraszam do słuchania.

 

Pliki ściągnijcie raczej szybko. Nie chcę aby długo wisiały na stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja determinacja w temacie ripowania jest jednak duża, aby dojść do wniosków konstruktywnych. Mam nadzieję, że Wasza także.

Przecież cały czas powtarzam, że jeżeli jest wszystko prawidłowo skonfigurowane (chociaż nie zawsze nawet musi być ;) :) ) to różnic między plikami zgranymi z innych napędów nie ma prawa być. Na tym bazuje AccurateRip, o tym też już wspominałem.

 

Wyniki z komparatora foobara:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy mam przygotować wyniki komparatora w EAC? ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że różnic nie powinno być - zważywszy na względy logiki i matematyki oraz informatyki.

Natomiast na słuch - to różnie bywało. Ale mogło tak być, że nie dysponowałem we właściwy sposób zgrywanym materiałem, umożliwiającym 100%wą porównywalność.

Teraz - materiał jest w 100% porównywalny i jest identyczny.

To bardzo dobrze. Ale zobaczymy co wyjdzie na słuch.

 

Neofozzie, jak masz możliwość to sprawdź jeszcze innymi metodami please.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na słuch - to różnie bywało.

Ale zobaczymy co wyjdzie na słuch.

Jeżeli Ty chcesz na słuch doszukiwać się różnic na zgodnych bitowo plikach to nie ma o czym dalej dyskutować.

 

Poniżej wynik komparatora EAC

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapomniałem dodać, że jeżeli pliki są zgodne bitowo (czyli bitperfect) to EAC w swoim okienku nic nie pokaże. No tak jest skonstruowany program :) .

Dla pozostałych plików 44/16 jest oczywiście tak samo, bo dlaczego miałoby być inaczej.

 

Na koniec jeszcze analiza pliku różnicowego dla pierwszych dwóch:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Program CoolEdit Pro też głupieje jak mu się poda zero na wejściu. ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.