Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki macie też problem z zmianą hasła na www.mysqueezebox.com ? Po dłuższym nie logowaniu się miałem info, że błędne hasło. No to zrobiłem zresetuj hasło i po stosownym komunikacie, że coś ma przyjść na maila jest brak reakcji. Tak 2 konta sobie załatwiłem... Nie przychodzi nic na maila.

I nie przyjdzie , miałem to samo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi się podoba Daphile. Po posłuchaniu ostatniej wersji, uważam że jest bardzo dobra. Instalacja - "jak leci" (czyli wg. ustawień automatycznych w menu Audio Device) - wciąż dała nieco ocieplony dźwięk - w porównaniu z graniem z JPlay pod Windows Server 2012R2. Natomiast jak się nieco pogrzebie w ustawieniach Audio Devices, Advanced Settings - to da się uzyskać jakość niemal identyczną z JPlay. Wszystko oczywiście w BitPerfect. Zmieniłem Phase Response na Linear Phase oraz Bandwith na Steep Filter. Rezultaty - jak już wspominałem - zbliżyły charakter dźwięku do JPlay. Mam wrażenie, że drobne różnice jeszcze pozostały - są to niuanse w kwestii lokalizacji poszczególnych dźwięków, wybrzmień itp. JPlay jest odrobinę bardziej przejrzysty, ale tylko odrobinę. Podejrzewam, że różnice w mniej przejrzystych systemach będą nie do uchwycenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Marqs dnia 20.05.2016 - 14:25 napisał

Z innej beczki macie też problem z zmianą hasła na www.mysqueezebox.com ? Po dłuższym nie logowaniu się miałem info, że błędne hasło. No to zrobiłem zresetuj hasło i po stosownym komunikacie, że coś ma przyjść na maila jest brak reakcji. Tak 2 konta sobie załatwiłem... Nie przychodzi nic na maila.

I nie przyjdzie , miałem to samo .

Aby odblokować hasło trzeba zgłosić sprawę do pomocy technicznej Logitecha. Daphile wykorzystuje jako serwer oprogramowanie i usługi LMS -Logitech Media Server. Niedawno odblokowali mi konto przysyłając nowe. Trzeba było podać nr seryjny urządzenia playera (miałem jakiegoś starego squeezebox duet, więc podałem, choć z niego od dawna nie korzystam). Nie wiem jak to zadziała w przypadku softwerowego klienta/playera LMS (squeezelite - z którego Daphle również korzysta) ale może warto spróbować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli układ jest rozpoznawany przez Linux (w 99.9 % przypadków jest) to będzie działać.

 

Planuję zrobić coś na bazie płyt intela z zintegrowanym Atomem typu Intel Atom D525MW. Jest gdzieś jakaś lista kompatybilnych urządzeń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zrobić coś na bazie płyt intela z zintegrowanym Atomem typu Intel Atom D525MW. Jest gdzieś jakaś lista kompatybilnych urządzeń?

Nie powinno być problemu z Daphile. Ostatnie beta systemu działa na jądrze 4.4.11. Co do kompatybilności wygoogluj interesujące Ciebie urządzenie i dopisz Linux, będziesz miał jasność co do potencjalnych problemów lub ich braku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z Daphile.

Zainstalowane na terminalu DeLL, kiedy słucham Z Tidalla, gra to w sumie b. cicho i nawet pomiędzy róznymi albumami są pokaźne różnice w głośności. Na czym może polegać problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z Daphile.

Zainstalowane na terminalu DeLL, kiedy słucham Z Tidalla, gra to w sumie b. cicho i nawet pomiędzy róznymi albumami są pokaźne różnice w głośności. Na czym może polegać problem?

Nie masz włączonej regulacji głośności w Advanced media server settings/odtwarzacz/dźwięki/regulacja głośności/wzmocnienie ?

 

U mnie Tidal gra normalnie na pluginie Tidall logitecha.

 

Niektóre albumy głośniej inne ciszej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Bardzo proszę o pomoc, jak już sygnalizowałem wcześniej mam problem z uaktualnieniem Daphile na terminalu HP.

Chciałem zrobić "czystą" instalację nowej wersji 16.05 32bit.

Jak mam to zrobić krok po kroku?

pobrałem Daphile,

pobrałem program USBWriter 1.3,

odpaliłem USBWritera, wskazałem pobrany plik Daphile i ściżkę do pendrive,

udało się stworzyć dysk startowy na pendrive

co dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nie mogłem poprawnie zrobić instalki 16.05 USBWriterem,ciągle coś sie chrzaniło, a jak za którymś razem poszło to nie mogłem zapisać ustawień.Pomogło zrobienie pena startowego UNetbootinem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile 16.05, DAC z Amanero z firmwarem pozwalającym na natywną obsługę DSD. Dlaczego nie mogę włączyć w ustawieniach Daphile natywnej obsługi DSD? Opcja jest "na szaro", nieklikalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o pomoc w konfiguracji tego systemu,chciałem go uruchomić bez instalacji na laptopie,system ładuje mi sie z płyty do pamięci ram,potem pojawia się adres ip.no i mogę się połączyć z nim telefonem za pomocą programu"squeezebox" na smartfonie,no i po połączeniu w zasadzi to tyle,widzi mi pendrajwa,z którego mogę odpalać pliki flac,niestety jest bardzo głośno i nie mogę tego przyciszyć w aplikacjii,następnie,nie potrafie połączyć daphile tak załadowanego do laptopa z moim routerem,trzeba coś wpisywać,ip,dns itp co robię żle aby ten program zadziałał poprawnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC Audio GD?

 

 

HQ Reference ale to chyba nieistotne bo Daphile rozpoznaje układ USB czyli w tym wypadku Amanero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Przed decyzją zakupu jakiegoś terminala, odpaliłem Daphile na PC. Wpisałem w przeglądarce na tablecie numer IP jaki został mi przydzielony i już mogłem przejść do konfiguracji. Jako źródło odtwarzania wybrałem swój DAC, zresetowałem, bootowanie przy uruchamianiu PC znowu wybrałem z pendrive z obrazem ISO, monitor wygasł i korzystając z tabletu próbowałem coś uruchomić. Udało uruchomić się radio. Dźwięk poszedł przez wzmacniacz na kolumny i gitara. Do tej pory ok. Dodam, że nawet radio grało jakby lepiej niż coś tam z PC. Teraz moje pliki z muzyką. Nie wiedziałem jak je uruchomić, może trzeba mieć serwer NAS i w nim na dysku swoją kolekcję ale narazie to nie ważne. Posiadam też subskrypcje na TIDAL. Niby wystarczyło utworzyć konto na squeezebox, wpisać login i hasło do TIDAL i powinno grać. Niestety nie u mnie. "Pomożecie" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wpisałeś wDaphile dane do squeezezboxa?

Bo na stronie squeezezboxa wpisujesz dane tidal a na konsoli daphile dane squeezezboxa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wpisałeś wDaphile dane do squeezezboxa?

Bo na stronie squeezezboxa wpisujesz dane tidal a na konsoli daphile dane squeezezboxa

Ano tego nie jestem pewien, bo robiłem to tydzień temu. Najpierw mocna kawa i ponownie stanę do walki. Napiszę czy wygrałem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poległem :-( Kiedy wpisuje dane ze squeezboxa, Login, hasło, zatwierdzam i po przeładowaniu dalej pusta ramka z hasłem. Być może dlatego, że mimo aktywnej subskrypcji na TIDAL, squeezbox pokazuje mój login ze znaczkiem zakaz wjazdu :-) To wygląda, jak bym miał nieaktywną subskrypcję. Odpuszczam, z PC-ta też gra ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam,

 

Do tej pory korzystałam z Daphile i DAC Musical Fidelity V90 i wszystko śmigało ok. Teraz kupiłam irdac Arcam i nie mam głosu. Przeinstalowałam Daphile, wybieram odtwarzacz irdac Arcam i brak dźwięku. Proszę o pomoc co jeszcze zmienić w ustawieniach żeby działało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Do tej pory korzystałam z Daphile i DAC Musical Fidelity V90 i wszystko śmigało ok. Teraz kupiłam irdac Arcam i nie mam głosu. Przeinstalowałam Daphile, wybieram odtwarzacz irdac Arcam i brak dźwięku. Proszę o pomoc co jeszcze zmienić w ustawieniach żeby działało ?

Tym guziczkiem u góry dobre wyjście wybrałaś?

Do USB też jest taki pstryczek z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Tym guziczkiem u góry dobre wyjście wybrałaś?

Do USB też jest taki pstryczek z tyłu.

Tak wybrałam USB i świeci na zielono czyli się synchronizuje. Przez foobar2000 gra. A jak przejdę na daphile cisza. Z tyłu mam wybrane USB 2.0 przełączanie na 1.0 nic nie zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zaktualizowałem sobie daphile kilka dni temu i zaczęły mi się problemy.

Brakuje mi pomysłów stąd piszę tu może coś pominąłem i uda się znaleźć rozwiązanie.

 

Sprzęt to terminal HP thinclient T5740 + MAYA u5. Wersja daphile 32-bit x86. Na tym terminalu 64-bit x86 nie działa.

Ze względu na możliwość otrzymania z sieci komórkowej dostępu do tidala włączyłem usługę i otrzymałem login i hasło.

Daphile do tej pory ładnie mi śmigało a używałem spotify. Tak czy siak zrobiłem czystą instalację.

Sieć mam po kablu, stałe ip w lokalnej sieci.

 

Konto na www.mysqueezebox.com posiadam i zawsze robiłem to przez dodaj aplikację, dane logowania i pojawiało mi się w daphile.

Tym razem jest zima. Po dodaniu aplikacji jakiejkolwiek w daphile nic nie jest dołożone.

W zakładce mysqueezebox w daphile wpisałem oczywiście dane logowania.

Różnica jaka jest, że na stronie logitecha nie widzę w zakładce "odtwarzacz" nic, a wcześniej była maya.

 

 

Problem z daphile rozwiązałem instalując wersję z grudnia 2015r. Tam nie ma żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do tej pory korzystałam z Daphile i DAC Musical Fidelity V90 i wszystko śmigało ok. Teraz kupiłam irdac Arcam i nie mam głosu. Przeinstalowałam Daphile, wybieram odtwarzacz irdac Arcam i brak dźwięku. Proszę o pomoc co jeszcze zmienić w ustawieniach żeby działało ?

 

Jeżeli w daphile wejdziesz w pierwszą zakładkę (audio player), to w prawym dolnym rogu wyświetla się informacja z nazwą DAC, z którym obecnie połączony jest komputer?

 

DaphileUI01-vi.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mam Arcam USB Audio w prawym dolnym rogu.

 

Działa :)

w ustawieniach audio zaznaczyłam Mixer Controls .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poległem :-( Kiedy wpisuje dane ze squeezboxa, Login, hasło, zatwierdzam i po przeładowaniu dalej pusta ramka z hasłem. Być może dlatego, że mimo aktywnej subskrypcji na TIDAL, squeezbox pokazuje mój login ze znaczkiem zakaz wjazdu :-) To wygląda, jak bym miał nieaktywną subskrypcję. Odpuszczam, z PC-ta też gra ok.

 

Mam dokładnie ten sam problem, próbowałem nawet logowania na inne konto i dalej to samo, zakaz wjazdu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wybrałam USB i świeci na zielono czyli się synchronizuje. Przez foobar2000 gra. A jak przejdę na daphile cisza. Z tyłu mam wybrane USB 2.0 przełączanie na 1.0 nic nie zmienia.

A to w takim razie nie wiem ponieważ nie korzystam z Daphile tylko że Squeezebox Touch jako transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja się niestety powtórzę z prośbą, ale czy możecie udzielić kompleksowych wskazówek, odnośnie do ustawień w Daphile dotyczących "suwaków", czyli ustawień wielu opcji, które mają wpływ na dźwięk. Kombinuję z różnymi wariantami ustawień. Mają one u mnie wpływ na dźwięk, na jego czystość, detaliczność itp. Czynię to jednak nieco "po omacku". Czy jest gdzieś jakiś "przewodnik" co do czego służy. Kluczowe u mnie na przykład okazało się ustawienie filtra jako liniowego, wyłączenie Mixer Controls oraz wyłączenie absolutnie wszystkich dodatków w serwerze Logitecha - zostało tylko Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja się niestety powtórzę z prośbą, ale czy możecie udzielić kompleksowych wskazówek, odnośnie do ustawień w Daphile dotyczących "suwaków", czyli ustawień wielu opcji, które mają wpływ na dźwięk. Kombinuję z różnymi wariantami ustawień. Mają one u mnie wpływ na dźwięk, na jego czystość, detaliczność itp. Czynię to jednak nieco "po omacku". Czy jest gdzieś jakiś "przewodnik" co do czego służy. Kluczowe u mnie na przykład okazało się ustawienie filtra jako liniowego, wyłączenie Mixer Controls oraz wyłączenie absolutnie wszystkich dodatków w serwerze Logitecha - zostało tylko Daphile.

Jaki masz konwerter usb w dac?

Robisz resampling?

 

Używasz kontroli głośności w systemie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter jest od forumowego Kolegi: JarkaC. Zasilany tenże konwerter jest zasilaczem z DIYINHK.

W Daphile nie używam regulacji głośności. Tak jak mi wcześniej pisałeś, był to błąd, gdyż z regulacją głośności nie było Bit Perfect. Jak dokładnie osłuchałem jakość brzmienia - faktycznie Volume Control ostawione na ON - nieco degraduje dźwięk.

Czy robię resampling? Pojęcia nie mam - niestety. A się to jakoś ustawia w Daphile? Gram plikami zgranym z CD poprzez program DBPoweramp w rozdzielczości 24/48.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.