Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak przy okazji... Do czego służy przycisk Shutdown na stronie Daphile? To tylko zamykanie strony (tak jak tradycyjnym krzyżykiem w przeglądarce?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepsza formuła wyłączania niż "z palca"? Daphile mam na osobnym serwerze i do tej pory wyłączałem przyciskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsza wg mej wiedzy. To tak jak byś w windows wybrał Zasilanie->Zamknij.

System wykonuje pewne czynności i sam się wyłącza w odpowiedniej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam, że wyłączam brutalnie pozbawiając cały sprzęt prądu. A sam terminal w biosie mam ustawiony by się odpalał jak tylko wróci zasilanie. To bardzo wygodne, włączam i wyłączam wszystko jednym kliknięciem w apce na telefonie... Tak już ładnych parę lat, jak dotąd nic się nie stało. Brak awarii systemu czy niezapisanych playlist itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam pytanie, gdzie trzeba zaznaczyć w ustawieniach żeby automatycznie lądował zawartość Nasa? Wszystko u mnie gra od jednego kopa, jednak tego Nasa za każdym razem muszę zmuszać żeby od początku lądował bibliotekę. Ścieżka wpisana wszystko widzi. Niby nie problem zawsze kliknąć ale pewnie jest jakiś zyndzel do zaznaczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, udało mi się postawić daphile na hp t520, działa elegancko z dac fx-audio X6 MK2, jedynie z czym mam "problem" to puszczenie plików przez tidal w jakości master, wskakuje tylko 16bit na dac'u, po podpięciu telefonu do dac'a od razu wskakuje 24bit, da się to jakoś zrobić? Jakość mam ustawioną na FLAC nie na ACC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, bartiss napisał:

puszczenie plików przez tidal w jakości master

Z tego co mi wiadomo,Daphile nie dekoduje MQA .

Z telefonu z kolei może być upsamplowany sygnał i do końca nie wiadomo ile powinno być naprawdę :) tych bitów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam. Nie wiem co źle robię ,ale nie mogę zainstalować Daphile. Wrzuciłem daphile na pena. W bios kompa zaznaczyłem start z Pena. Uruchamia się Daphile. Wciskam F1 i przechodzę ustawienia. Zaznaczam instalację na wewnętrznym SDD. Pisze ,że nośnik został sformatowany. Następnie pojawia się ekran z adresem Ip. I tyle! Wyłącza się obraz aczkolwiek komputer działa. Nie wiem co mam dalej zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, syberka napisał:

witam. Nie wiem co źle robię ,ale nie mogę zainstalować Daphile. Wrzuciłem daphile na pena. W bios kompa zaznaczyłem start z Pena. Uruchamia się Daphile. Wciskam F1 i przechodzę ustawienia. Zaznaczam instalację na wewnętrznym SDD. Pisze ,że nośnik został sformatowany. Następnie pojawia się ekran z adresem Ip. I tyle! Wyłącza się obraz aczkolwiek komputer działa. Nie wiem co mam dalej zrobić?

Uruchom inny komputer w tej samej sieci WiFi i w adresie przeglądarki wpisz adres Ip który wyświetla Ci terminal...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Uruchom inny komputer w tej samej sieci WiFi i w adresie przeglądarki wpisz adres Ip który wyświetla Ci terminal...

I co dalej? Uruchomiłem inny komp i mam menu Daphile. Ale czy ten program musi działać z innym komputerem? Sorry ale nie bardzo kumam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, syberka napisał:

I co dalej? Uruchomiłem inny komp i mam menu Daphile. Ale czy ten program musi działać z innym komputerem? Sorry ale nie bardzo kumam 🙂

Nie musi. W ustawieniach zaznaczasz "Local UI" o ile dobrze pamiętam. Ale ogólnie system jest stworzony by obsługiwać go z przeglądarki albo np. po przez Squeezer...
Większość użytkowników, jak miewam, ma Daphile zainstalowane na np. małych terminalach które później wrzucają za meble i zapominają o ich istnieniu. Wszystko robią z wysokości przeglądarki, jest to naprawdę wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz podpowiedzieć jak zainstalować sterowniki do zewnętrznego DAC? Mam Topping D10  i Smsl Dp3. Na obu nie mam dźwięku. Nawet jak podpinam terminal ( komputerek Fujitsu ) po analogu brak dźwięku?!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba dodatkowych sterowników. Podpinasz DAC przez USB do komputera/terminala gdzie masz zainstalowany serwer Daphile i wybierasz w przeglądarce tego DACa w ustawieniach jako domyślny (mozesz też to zrobić w prawym oknie playera na dole). DACa po analogu łączysz z przedwzmacniaczem. I to wszystko na początek.

Idea jest taka, że serwer z Daphile sobie serwuje muzykę a sterujesz nim z telefonu/tabletu/pc/maca czy co tam masz i nieważne gdzie jesteś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, a to najważniejsze. System prosty i czytelny.Mam podpięty PC pod wydajny zasilacz poprzez kondycjoner sieciowy . Usb napędza Topping D10 i jest bardzo dobrze. Scena, analityczność, dynamika lepiej niż dobre. Inaczej ma się to samo podpięte pod DAC S.M.S.L DP3 - jest sporo gorzej. Steruję faktycznie z tabletu co jest mega wygodne. szukam teraz poradnika jak zainstalować Tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, syberka napisał:

Działa, a to najważniejsze. System prosty i czytelny.Mam podpięty PC pod wydajny zasilacz poprzez kondycjoner sieciowy . Usb napędza Topping D10 i jest bardzo dobrze. Scena, analityczność, dynamika lepiej niż dobre. Inaczej ma się to samo podpięte pod DAC S.M.S.L DP3 - jest sporo gorzej. Steruję faktycznie z tabletu co jest mega wygodne. szukam teraz poradnika jak zainstalować Tidal.

Zakładasz konto na mysqueezebox.com w zakładce "galeria aplikacji" znajdujesz Tidal i wpisujesz swój login.
W Daphile w zakładce Settings-Advanced Media Serwer Settings-Mysqueezebox.com wpisujesz kolejne dane.
Jeśli wszystko zrobisz poprawnie znajdziesz na liście aplikacji w Daphile TIDALa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba jeszcze uaktywnić pluginu TIDALa, bo już nie pamiętam.

A propo pluginu TIDALa to mam taki problem, że nie pokazuje mi się na liście aplikacji od razu ale po restarcie lub po kilkunastu minutach.

Znacie jakieś lekarstwo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, payong napisał:

A nie trzeba jeszcze uaktywnić pluginu TIDALa, bo już nie pamiętam.

A propo pluginu TIDALa to mam taki problem, że nie pokazuje mi się na liście aplikacji od razu ale po restarcie lub po kilkunastu minutach.

Znacie jakieś lekarstwo?

Z tego co pamiętam to nie trzeba, trzeba w Volumio...
Kiedyś miałem problem, że nie widział TIDALa pomogło odinstalowanie i zainstalowanie w Mysqueezebox.com...
Może i Tobie pomoże...

Za to ja mam problem z listami odtwarzania. Jeśli gra utwór z np. 3 strony playlisty i chcę przeskoczyć na jakąkolwiek inną stronę playlisty to po 5-10s wraca na stronę z aktualnie odtwarzanym utworem. Tak jakby było jakieś auto odświeżanie. Jest to dość irytujące bo nie da się spokojnie przeglądać listy 😕 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w nieustającym zachwycie Daphile, zapytam jak streamować muzykę z laptopa do Daphile? Nie chodzi mi o podpinanie dysku i tworzenie biblioteki w Squeezbox. Czy da się streamować tak jak ze smartfona? "Odkryłem", że bezstratnie streamuje się ze smafrtona za pomocą aplikacji HiFi Cast nawet bardzo gęste pliki. Czy da się tak zrobić z poziomu laptopa? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pytanie dotyczące streamowania z laptopa podtrzymuję, ale w międzyczasie odważyłem się podłączyć dysk 2Tb do stacji... Obawiałem się ładowania zawartości, czekania itd. Nie trwało to dłużej niż 30sekund! I śmigają wszystkie pliki.  Obsługa przez stronę i smartfona bezproblemowa. SUPER! Nareszcie moje zbiory z kilku dysków odświeżę sobie:)  Tak szybkie ładowanie nie wymaga więc trzymania w stacji non stop dysku, tylko podpięcia go w miarę potrzeb.  Fajnie. A teraz refleksja z innej beczki... Od czasu do czasu włączam się w dyskusję dotyczącą ifi zen strem... Byłem kiedyś bardzo zainteresowany tym klockiem. PO lekturze naszego forum, ale głownie zachodnich moje zainteresowanie rosło, ale już tym dlaczego ludzie tak się do tego garną? Mnóstwo problemów. Daphile też od czasu do czasu trzeba poregulować, ale kosmetycznie i szybko, a tam? Przyznam, że nadal bym dążył w kierunku ifi zen stream, ale tylko gdy wyeliminowane będą pojawiające się wady i głownie - jakość dźwięku byłaby o wiele lepsza niż na Daphile. Podkreślę, że jakość brzmienia Daphile - Topinng10 mnie zaskakuje nieustannie:)  Pozytywnie rzecz jasna!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Zakładasz konto na mysqueezebox.com w zakładce "galeria aplikacji" znajdujesz Tidal i wpisujesz swój login.
W Daphile w zakładce Settings-Advanced Media Serwer Settings-Mysqueezebox.com wpisujesz kolejne dane.
Jeśli wszystko zrobisz poprawnie znajdziesz na liście aplikacji w Daphile TIDALa.

 

Robię wszystko jak piszesz,ale wywala mnie w zakładce advanced . Wpisuję hasło do Squeezebox ,daję Apply i nic się nie dzieje. Tak jakby nie przyjmował hasła- choć to jest poprawne. Na stronie Squeezebox jestem zalogowany na innym kompie. Tak w aplikacjach jest zainstalowany Tidal. Jednak w programie Daphile go nie widać? Z kolei w zakładce Tidal konto w squeebox się loguję do Tidal. Jest znaczek o poprawnym logowaniu. Ale apki nadal nie widać w Daphile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez syberka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą udało mi się uruchomić Tidala w Daphile. Usunąłem go z mysqueezebox i wylogowałem z mysqueezebox a potem ponownie zalogowałem i dodałem Tidala logując się do niego. W Daphile, jak napisał Kalasanty w zakładce Settings-Advanced Media Serwer Settings-Mysqueezebox.com uzupełniłem dane. Musiałem to zrobić dwa razy bo za pierwszym system usunął hasło i nic się nie zmieniło. Potem restart Daphile i już jest ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - która aplikacja na androida działa na najnowszej wersji w/w? Próbowałem squeeze commander, ale ten nie działa z najnowszym androidem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, syberka napisał:

aplikacja na androida

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ta aplikacja działa jak dla mnie najlepiej.Cały czas aktualizowana.Obsługuje najnowsze Daphile beta oraz działa dobrze na niemal wszystkich Androidach.

Gdyby był problem z Androidem,można pobrać starszą wersję :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam ale może po prostu nie ma. Czy da się na daphile odtworzyć pliki ISO? Pliki DSF? Jeśli tak to gdzie tego szukać? Może jakiś plugin?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.