Jump to content
IGNORED

Daphile

Marek Lacki
 Share

Recommended Posts

Utraciłem połączenie z routerem kablem. Czy jest możliwość przekonfigurować Daphile żeby zaczął łączyć się przez wifi? Czy muszę instalować od nowa?
Jeżeli masz kartę wi-fi a system stracił połączenie z siecią to przez Daphile tworzony jest hotspot.

20 minut temu, _mucha_ napisał:

Jeżeli masz kartę wi-fi a system stracił połączenie z siecią to przez Daphile tworzony jest hotspot.

I tu ciekawostka:

Wsadziłem pendrive z D do lapka, utworzyło hotspot "Daphile", komórka się łączy, pokazuje pełny zasięg ale  "brak internetu" i nie da się wczytać w żaden z podanych sposobów interfejsu.

Gdy pozostawiłem D w terminalu to hotspotu nie tworzy. Na razie nie mam monitora, więc nie wiem co jest grane. Terinal to HP na Atomie a wifi to tp-link TL-WN725N (wifi dongle).

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

22 godziny temu, szymon1977 napisał:

I tu ciekawostka:

Wsadziłem pendrive z D do lapka, utworzyło hotspot "Daphile", komórka się łączy, pokazuje pełny zasięg ale  "brak internetu" i nie da się wczytać w żaden z podanych sposobów interfejsu.

Gdy pozostawiłem D w terminalu to hotspotu nie tworzy. Na razie nie mam monitora, więc nie wiem co jest grane. Terinal to HP na Atomie a wifi to tp-link TL-WN725N (wifi dongle).

Nie namawiam do zainwestowania paru stówek np. w używanego Mac Mini, ale dla Ciebie byłoby to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie potrafisz ogarnąć czegoś tak dziecinnie prostego w konfiguracji jak Daphile. W Macu nic nie będziesz musiał konfigurować. Wystarczy zainstalować player, a DAC USB lub konwerter, jabłko wykryje bez sterowników i skończą się Twoje problemy 🙂

53 minuty temu, zombik napisał:

...jeśli nie potrafisz ogarnąć czegoś tak dziecinnie prostego w konfiguracji jak Daphile

Przeczytaj jeszcze raz to co komentujesz i albo udziel odpowiedzi, albo napisz, że sam nie potrafisz ogarnąć. Ja po prostu nie mam na to czasu żeby wygrzebywać kable spod podłogi i taszczyć z pierwszego piętra na parter tv 42 bo to jedyny, który ma stosowne wejście, więc szukam innego rozwiązania.

Edited by szymon1977

Moim zdaniem najprostsze rozwiązanie to zabrać kompa z daphile do rutera, podłączyć kabelkiem wraz z kartą wifi. Uruchomić, po kablu nie trzeba danych do logowania, wprowadzić login i hasło wifi, restart. Odłączyć kabel, sprawdzić czy działa po wifi. Zanieść w dawne miejsce i zapomnieć. 

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Godzinę temu, Kopczas napisał:

Moim zdaniem najprostsze rozwiązanie to zabrać kompa z daphile do rutera, podłączyć kabelkiem wraz z kartą wifi. Uruchomić, po kablu nie trzeba danych do logowania, wprowadzić login i hasło wifi, restart. Odłączyć kabel, sprawdzić czy działa po wifi. Zanieść w dawne miejsce i zapomnieć. 

dokładnie

1 godzinę temu, Kopczas napisał:

Tak. Gdybym nie musiał wyciągać kabli spod podłogi i taszczyć z pierwszego piętra TV 42 to już dawno by to zrobił.

W dniu 23.06.2022 o 12:19, szymon1977 napisał:

wifi to tp-link TL-WN725N (wifi dongle).

Nie znalazłem 100 % informacji ,ale możliwe,że ten dongle nie obsługuje funkcji Hot Spot .

Ma ten TP-Link jakąś diodę sygnalizującą działanie ? Miga coś ?

2 godziny temu, baltfan napisał:

...możliwe,że ten dongle nie obsługuje funkcji Hot Spot .

Czyli nie utworzy "routera" o nazwie Daphile, ale z moim routerem domowym się połączy i pozwoli na pełną funkcjonalność?

14 minut temu, baltfan napisał:

Jeżeli Daphile nie będzie obsługiwało karty wifi którą masz,to nie będziesz w stanie połączyć się z Daphile a tym samym sterować nim.

Tyle to wiem.

Znalezione w necie:

"I use TP-LINK TL-WN725N and it supports only wi-fi client in Daphile, but no chance to maintain wi-fi spot"

-----

Główny problem, to kable na wymiar: żeby się dostać do terminala muszę odpiąć tv, odchylić szafkę, rozłączyć kd i xbox, wysunąć szafkę i dopiero mam dostęp do terminala. A podłączenie wymagać będzie cierpliwości i precyzji chirurga.

JEST! Jestem już w stanie sterować Daphile przez wi-fi. Wymagało to wygrzebania terminala i podłączenia kablem do routera. Teraz powinno być już z górki, niestety na podłączenie wszystkiego poytzeboeać będę godzinkę... ehhh...

6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Tak. Gdybym nie musiał wyciągać kabli spod podłogi i taszczyć z pierwszego piętra TV 42 to już dawno by to zrobił.

Nie bardzo rozumiem po co miałbyś taszczyć telewizor. Terminal do rutera jakimś kablem 50cm ethernet. 

To właśnie napisałem i widzę, że sam też na to wpadłeś. 

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

4 minuty temu, Kopczas napisał:

Nie bardzo rozumiem po co miałbyś taszczyć telewizor. Terminal do rutera jakimś kablem 50cm ethernet.

Bo 50 cm od routera nie mam monitora, a jedyne co w domu ma niebieskie wejście video to TV42 piętro wyżej.

6 minut temu, Kopczas napisał:

To właśnie napisałem i widzę, że sam też na to wpadłeś. 

Ja na to wpadłem zanim Ty o tym napisałeś, za to choć ja napisałem ile mnie to pracy będzie kosztować, to do Ciebie nadal nie dotarło. Godzinka zeszła na podłączenie hifi, druga godzinka na KD, xbox i TV... no i drugi TV42 na górę.

W dniu 23.06.2022 o 12:19, szymon1977 napisał:

"brak internetu" i nie da się wczytać w żaden z podanych sposobów interfejsu

Do połączenia z HotSpot Daphile a w zasadzie to punktem dostępowym Daphile potrzebne jest urządzenie z wifi : tablet,smartfon,laptop.

Nie trzeba routera i połączenia z siecią internet .

Odnajdujesz Daphile jako ''sieć" ,logujesz się do niej (jak do routera) ,hasło : secret1234 .

Następnie otwierasz przeglądarkę (poczekaj aż połączenie będzie aktywne i nie przejmuj się komunikatem brak internetu).

W przeglądarce wpisujesz daphile.local ,tu w zależności od systemu operacyjnego.

Oczywiście bez karty wifi do terminala,która obsługuje HotSpot się nie obędzie.

Nie wiem,jak daleko jesteś z konfiguracją .Może kup sobie kartę TL-WN722N ,ta działa jako AP (HotSpot).

6 minut temu, baltfan napisał:

Nie wiem,jak daleko jesteś z konfiguracją

W zasadzie zrobione.

7 minut temu, baltfan napisał:

Odnajdujesz Daphile jako ''sieć"...

Wiem jak powinno działać, ale nie zadziałało.

23 minuty temu, baltfan napisał:

Do połączenia z HotSpot Daphile a w zasadzie to punktem dostępowym Daphile potrzebne jest urządzenie z wifi : tablet,smartfon,laptop.

Nie trzeba routera i połączenia z siecią internet .

Odnajdujesz Daphile jako ''sieć" ,logujesz się do niej (jak do routera) ,hasło : secret1234 .

Następnie otwierasz przeglądarkę (poczekaj aż połączenie będzie aktywne i nie przejmuj się komunikatem brak internetu).

W przeglądarce wpisujesz daphile.local ,tu w zależności od systemu operacyjnego.

Oczywiście bez karty wifi do terminala,która obsługuje HotSpot się nie obędzie.

Nie wiem,jak daleko jesteś z konfiguracją .Może kup sobie kartę TL-WN722N ,ta działa jako AP (HotSpot).

Po co udzielasz porad dla kogoś, kto nie ma szacunku do tych którzy próbują pomóc.

”Ja na to wpadłem zanim Ty o tym napisałeś, za to choć ja napisałem ile mnie to pracy będzie kosztować, to do Ciebie nadal nie dotarło.”

2 minuty temu, zombik napisał:

”Ja na to wpadłem

To akurat było do Kopczasa 🙂

Jak ktoś ma problemy,to może czuć się zirytowany i nawet jeżeli bywa złośliwy wobec innych to wydaje mi się to normalne.

Sam się często wkurzam,że coś mi nie wychodzi i szukam zaciekle rozwiązań.Staram się nie obwiniać innych za moje porażki (pomyłki).

16 minut temu, zombik napisał:

Po co udzielasz porad dla kogoś, kto nie ma szacunku do tych którzy próbują pomóc.

Przeczytaj sobie kto, co i w jakiej kolejności pisał, to może zorientujesz się, że dlaczego prwnych wpisów nie mogę potraktować jako porady.