Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Bou napisał:

i go konfiguruję na moje potrzeby.

Być może w twojej indywidualnej konfiguracji coś się zmienia ? W której sekcji ustawień robisz zmiany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, baltfan said:

W której sekcji ustawień robisz zmiany ?

Settings -> Audio Devices -> i tu ustawiam w 2 sekcjach:

E30 (dla e30 usb)

HD-Audio generic (dla karty muzycznej wyjście optyczne)

Nic potem nie ruszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno nie jest to efekt (prezentacja dźwięku) zmiany wyjść usb na optical i odwrotnie ? Tu bym się zgodził z obserwacją opisywanej przez ciebie zmiany prezentacji dźwięku.Natomiast sam system Daphile nie zmienia nic i jak jest ustawiony raz ,tak pozostaje.Musiałby ktoś fizycznie zmienić ustawienia dźwięku,nie wiem,włączyć coś zdalnie ,żeby usłyszeć aż takie zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, baltfan said:

Musiałby ktoś fizycznie zmienić ustawienia dźwięku

To by się zgadzało po wyłączeniu wczytywana jest strona daphile, może ciasteczka w przeglądarce dokonują zmian??

I tu pytanie gdzie te zmiany natępują ALSA, kernel, czy w samym daphile? Jak tego szukać?

Just now, Bou said:

może ciasteczka w przeglądarce

Jeżeli ciasteczka to tylko w interfejsie webowym daphile. Tak mi się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bou napisał:

kernel,

Sporo informacji ,w tym o działającym jądrze i adresie IP jest w zakładce oznaczonej i ,po lewej stronie na dole,tuż nad przyciskiem zasilania.

 

Godzinę temu, Bou napisał:

ciasteczka

Daphile nie wysyła ciasteczek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem Cyrusa na Yamahę RN i przy okazji z ulgą pożegnałem się po kilku latach użytkowania z Daphile. Ufff...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Misio38 napisał:

z ulgą pożegnałem się po kilku latach użytkowania z Daphile. Ufff...

No to żal. A co Ci nie przypadło do gustu w Daphile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spotty. Sam walczyłem z tym problemem, zmieniałem bufory itp., szukałem też rozwiązania w necie (nawet chyba tu w temacie), a problem następujący: leci utwór, kończy się, jednak nie przeskakuje do następnego tylko mierzy dalej czas. Zmiany wielkości buforów itp spraw w ustawieniach jakby pomagały, ale problem kilku dniach najpóźniej wracał. Od czasu do czasu jakby brak utworów i od nowa mielenie ich bazą. Swego czasu myślałem nawet nad Roon-em, ale temat o problemach w Roon niewiele krótszy niż ten, co moim zdaniem dyskwalifikuje tak drogi soft. Zobaczymy jak Yamaha będzie pracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Misio38 napisał:

szukałem też rozwiązania

Przyczyną takich problemów jest zazwyczaj brak aktualizacji LMS oraz samej aplikacji .Spotty jest jedną z nielicznych platform ,która ma aktualizacje w Daphile 🙂 .W wypadku tego serwisu ,jest chyba najmniej problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem. 👍Kupiłem rn800a. Cyrus i komputer z daphile do sprzedania.Widget span

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

jestem od wielu lat użytkownikiem Daphile, na którym korzystam m.in. z Tidala przez serwer mysqueezbox.

Jakieś dwa dni temu (24-25 stycznia 2024) Logitech 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ogłosił koniec wsparcia dla serwera mysqueezbox, który nastąpi z końcem tego miesiąca. Oznacza to m.in. - z tego co zrozumiałem - że Tidal (i chyba Deezer) nie będą działać przez Daphile. Spotify będzie działać na Daphile, bo ma swoją niezależną wtyczkę. 

Dyskusję o wyłączeniu mysqueezbox można poczytać tu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

W kontekście Daphile i Tidala - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

 

Zważywszy na to, że Tidal jest najtańszą opcją w Polsce dla plików jakości CD, jakie polecacie metody słuchania TIdala z własnym osobnym DAC-iem? Raspberry? Jaki ewentualnie system na Rasberry - najlepiej darmowy, jeśli taki istnieje? 

Czy ktoś z użytkowników Daphile, kto używa Tidala, ma jakiś pomysł, co zrobić? 

Wiadomo, Spotify jest jakąś opcją, ale to oznacza o wiele niższą jakość dźwięku za tę samą cenę. Qobuz - raz że trzeba zakładać konto przez VPN (nie jest to może wielki problem), a dwa że znacznie droższy, ok. 60 zł - o ile się nie mylę, czyli prawie 3 razy tyle co za Tidal. Dla mnie to za wysoka cena. 

 

Będę wdzięczny za jakieś rzeczowe sugestie.    

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, natopez napisał:

Qobuz - raz że trzeba zakładać konto przez VPN (nie jest to może wielki problem), a dwa że znacznie droższy, ok. 60 zł - o ile się nie mylę, czyli prawie 3 razy tyle co za Tidal.

Kupuje się gotowe konto za 40E na rok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może WiiM Pro Plus ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, natopez napisał:

co zrobić? 

Na chwilę obecną poczekać .Twórca Daphile może udostępni inną możliwość używania Tidal.

Alternatywnie można próbować przesyłać Tidal po UPnP.

Są wtyczki ,jedynie ich ustawienie może być kłopotliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Piopio

Dzięki. A to jest legitne, to konto za 40 euro? I czy jest to bezpieczne - tzn. korzysta się z grupowego konta, a tzn. że inni ludzie (nie wiadomo jacy) mają dostęp do moich danych, karty, tego, czego słucham, a może i pośrednio do tego robię w sieci? Nie wiem, tylko zadaję pytanie, może ono jest retoryczne. Rozumiem, że ktoś tam kupuje konta grupowe, dzieli to i odsprzedaje i na tym zarabia. Taki model biznesowy, nie do końca wzbudzający zaufanie. Ale dzięki za propozycję. 

 

WiiM Pro Plus - muszę obczaić. Słyszałem też o Volumio, ale nie wiem jeszcze czy można to zainstalować na starym thin cliencie HP, pewnie do dostatnia za jakieś 50 zł na Allegro.

 

Coś czuję, że czeka mnie doktoryzowanie się z tematu.

Albo jak piszesz @baltfan, trzeba poczekać. Z tym że osobiście nie wydaje mi się, żeby teraz twórca Daphile, albo ktoś powiązany z Daphile, wyczarował nagle wtyczkę do Tidala, skoro do tej pory tego nie zrobili. Obawiam się, że Tidal musiałby udostępnić jakieś informacje, żeby taką wtyczkę dało się stworzyć, a z tego co czytałem na forum z mojego linka powyżej, to Tidal w ogóle tematem nie jest zainteresowany.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez natopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, natopez napisał:

wyczarował nagle wtyczkę do Tidala,

Jest wtyczka Tidal czy też aplikacja Tidal na Linuxa i działa dobrze .Wystarczy ją zaimplementować do Daphile. Czy można to zrobić ,to się okaże. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio

Wiim Pro - już kojarzę. Fajne urządzenie jako idea, nawet się przez chwilę zastanawiałem nad zakupem, dopóki nie obejrzałem na youtubie filmiku na jego temat i różnych chińskich śledzących skryptów, które tam upakowano. Służą one do zbierania tony informacji, które nie mają nic wspólnego z główną funkcją - streamingiem muzyki, w dodatku wszystko przysyłane na chińskie serwery. Dlatego dałem sobie spokój.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez natopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, natopez napisał:

Rozumiem, że ktoś tam kupuje konta grupowe, dzieli to i odsprzedaje i na tym zarabia.

Konto jest indywidualne. Masz swój login i hasło. Możesz zapłacić z karty wirtualnej. Wiele osób u nas korzysta i wszyscy są zadowoleni. 

53 minuty temu, natopez napisał:

Fajne urządzenie jako idea, nawet się przez chwilę zastanawiałem nad zakupem, dopóki nie obejrzałem na youtubie filmiku na jego temat i różnych chińskich śledzących skryptów, które tam upakowano.

Jesteś paranoikiem ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj linka do tego filmiku. Ja już zszedłem z daphile na rzecz dmp-a6 ale myślałem o wiim dla dzieci. Ale szpiegulstwa nie lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez basic44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio

Możesz to rozwinąć o Qubuzie, bo nie do końca to rozumiem?  Mówiłeś najpierw, że kupuje się gotowe konto. I piszesz też, że masz własne hasło i maila. To znaczy, że wchodzisz na strone Qobuz, wpisujesz swojego maila, wymyślasz swoje hasło, następnie się logujesz i gotowe. Wchodzisz a tam roczna subskrypcja. Czy ten sprzedawca podaje ci maila i hasło i mowi ci, że to twoje konto będzie (tak rozumiem "gotowe konto").

Na ilu urządzeniach możesz korzystać z Qobuza? Na jednym czy na kilku?

 

Czy ktoś wie albo domyśla jak to konto Qobuz za 40 euro rocznie naprawdę działa - tzn. na jakiej zasadzie koleś sprzedaje te konta za ułamek normalnej ceny?

 

Czy jestem paranoikiem? Nie sądzę. Ustawienia bezpieczeństwa mam raczej "umiarkowane", a mimo to nie kupuję takich rzeczy jak nie muszę. Takie jest moje podejście, nikogo do niego nie przekonuję. Uważam też, że nie powinno się negatywnie etykietować czy obrażać kogoś, tylko dlatego że nie rozumiesz albo nie zgadzasz się z tym, co ten ktoś mówi. Ja się nie czuję obrażony, ale nie było to OK. To tyle a propos paranoi. 

 

@basic44

Poszukam i jak znajdę, to wrzucę linka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, natopez napisał:

o Qubuzie

Szanowni ,jest cały wątek o tym,jak założyć konto Qobuz. Wszystko działa i jest jak najbardziej ok.

Daphile nie traci racji bytu z powodu odcięcia od serwera Logitech. Jest jeszcze społeczność ,która szybko zareaguje (już reaguje) i szybko zapełni lukę .

Tak więc,niech wątek pozostanie czysty. Daphile jest jednym z najlepszych bezpłatnych systemów do odtwarzania muzyki na platformę PC i niech tak pozostanie.

 

Godzinę temu, natopez napisał:

Poszukam i jak znajdę

Proszę poczytać sobie

 

I dalej nie zaśmiecać wątku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Łukasz_72159 napisał:

Poczytaj o systemie picoreplayer

No widzę,kolejny śmieciarz :) Jest wątek o Raspberry .To to samo co Daphile na arm ,z LMS-em :) Będą problemy z funkcjami bazującymi na serwerze Logitech (Tidal,Deezer,radio).

Was trzeba banować chyba ? 

Ja nie sram jeżynami,choć je spożywam :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baltfan @ Łukasz

Też jestem fanem Daphile, używam od lat, może z dzisięć, jak nie więcej, i nie chce mi się zmieniać.

Jeśli chodzi o Wiim Pro - nie przekreślam jeszcze. Idea jest super, recenzje płatne i nieplatne też bdb.

Mikrofonik ma wbudowany - producent zapewnia że to nie do podsłuchiwania. Częste i wymuszone updaty. Hm. Do tego apka na telefonie, na pewno "privacy friendly". Ale nie mowię jeszcze NIE. 

 

Nie chcę zaśmiecać wątku. Ale Daphile bez Tidala dla mnie traci tak z 60-70 proc. użyteczności. Mam nadzieję, że coś ktoś wymyśli.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez natopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, natopez napisał:

Też jestem fanem Daphile,

Dlatego warto poszukać na forum wątków tematycznych i tam ew. pogdybać.Rozwiązań jest sporo ,tych DIY jak i gotowych.

Za chwilę,trzeba będzie rozwiązać problem odtwarzania z Tidal w Daphile i podejrzewam,że UPnP jest aktualnie nadzieją na słuchanie z tego serwisu. Możliwe ,że da się zaimplementować inne metody ,jak funkcja connect choćby.Ale to wymaga prób i czasu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baltfan Tak, masz rację - powinienem poszukać info w innych wątkach.

Z tego wątku co mi podesłałeś, wiem już z całą pewnością (można się było tego domyślić), że to konto Qobuza za 40 euro to lewizna, i nie ma gwarancji, że po zapłaceniu nie przestanie działać na drugi dzień. Co zresztą potwierdziła pośrednio na str 49 jedna z piszących tu osób. ("dobra obsługa posprzedażna") - jesteś zdany na łaskę i niełaskę jakiegoś tam gostka (z bóg wie jakiego kraju, oby nie  z tego na R). Dzięki. Wiem już że ten temat jest dla mnie zamknięty.

 

Dla mnie UPnP to jest pain in the ass. Może tymczasowo, ale na stałe... nie wyobrażam sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez natopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, natopez napisał:

Uważam też, że nie powinno się negatywnie etykietować czy obrażać kogoś, tylko dlatego że nie rozumiesz albo nie zgadzasz się z tym, co ten ktoś mówi.

Ja nazywam rzeczy po imieniu. 

Godzinę temu, natopez napisał:

i nie ma gwarancji, że po zapłaceniu nie przestanie działać na drugi dzień.

Korzystam już ponad rok i nie przestaje działać 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@basic44 Daj znać na pod koniec swojego lifetime'u czy nadal działa.

Piopio - usilnie próbujesz sprowokować mnie do "nazywania rzeczy po imieniu", ale daremny twój trud. Szukaj sobie innych do pyskówek. Dzieki za polecenie Wiima, ale więcej do mnie nie pisz ani mnie nie zaczepiaj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez natopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baltfan napisał:

Daphile nie traci racji bytu z powodu odcięcia od serwera Logitech. Jest jeszcze społeczność ,która szybko zareaguje (już reaguje) i szybko zapełni lukę .

Tak więc,niech wątek pozostanie czysty. Daphile jest jednym z najlepszych bezpłatnych systemów do odtwarzania muzyki na platformę PC i niech tak pozostanie.

Jest tu pewien problem: Daphile jest super, ale jego integralna część czyli odtwarzaniale plików z dysku traci na popularności. Dziś liczy się głównie streaming, a ten realizowany jest przez zewnętrzne wtyczki. Przetrwanie Daphile to kwestia istnienia lub nie zewnętrznych wtyczek, a z tymi bywa różnie. Osobiście używam Spotify i Bandcamp, obie są kapryśne. W tej formie nie ma co liczyć na nowych użytkowników, a starych siłami natury będzie ubywać. Niestety pora zacząć rozglądać się z alternatywą 😞

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.