Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki antywibracyjne


Fafikdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powtorze sie jeszcze raz

 

Sylomerowe absorbery dobrane do ciezaru izolowanego elementu.

Przyklad -> pod glosnikami, w moim wypadku z przodu podwojne, a z tylu poltora (przyciete) brazowe (ciezar zestawu glosnikow znacznie ponad 70kG)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Adjustments.thumb.jpg.12ae261c6b28f3b4caaf51352bc30d3b.jpg

 

IMG_1031.thumb.png.c4f6ba67064096bb009e596f567e24e9.png

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tomek7776 napisał:

orginalne akcesoria ,w tym przypadku kolce za 800-kilku tys zl nie sa po to aby poprawic jakosc dzieku,eliminujac drgania,itp.

tylko po to zeby nabic kieszen producentowi.z kilkutysieczna mazra.

i prosze czytac ze zrozumieniem,wiem ze to trudne w obecnych czasach,

zaden zestaw z metalu kolec plus podkladka niczego nie wyeliminuje.dlatego duzo osob napisalo ostatnio w tym watku,ze efekt takiego rozwiazania mierny.

dodam wiecej,dobre rozwiazania,nie kosztuja ogromnych pieniedzy.

kazdy zapewne czytal bajke Andersena o nagim krolu.tak to jest z drogimi setami.

wiem,ze branze boli fakt,ze ktos smie powiedziec to glosno.

kolo piora mi to lata.komentarze najbardziej.

na przestrzeni lat zadna rada z tego forum nie byla mi przydatna,wszystko to opowiesci z krypty.

no i reklama wlasnych produktow na zbyciu,zakladanie specjalnych w tym celu watkow przez forumowiczow.

zenujace praktyki.

Niestety wobec takiej wszechwiedzy i co ważne przekonania o swojej nieomylności w wygłaszaniu tez - nawet tych obraźliwych - mogę tylko posypać głowę popiołem. Dla mnie za wysokie progi wtajemniczenia w świat audio. 

Pozdrawiam J. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Powtorze sie jeszcze raz

 

Sylomerowe absorbery dobrane do ciezaru izolowanego elementu.

Przyklad -> pod glosnikami, w moim wypadku z przodu podwojne, a z tylu poltora (przyciete) brazowe (ciezar zestawu glosnikow znacznie ponad 70kG)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Adjustments.thumb.jpg.12ae261c6b28f3b4caaf51352bc30d3b.jpg

 

IMG_1031.thumb.png.c4f6ba67064096bb009e596f567e24e9.png

 

 

....ostatnio rozmawiałem z kolegą który sprawił sobie te krążki  ( wpierw wstawił je pod kolumny następnie pod  wzmacniacz)...usłyszałem taką opinię... ,,faktycznie działają... jak gruby filc lub korek, przygaszają brzmienie,, ....finał jest taki że  wrócił do podstawek które miał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Sylomerowe absorbery dobrane do ciezaru izolowanego elementu.

Podatne elementy pod sprzętem to najgorsze co można zrobić.

Żeby zacząć, jak ktoś zna angielski można sobie przeczytać ten artykuł (reklamowy i trochę beletrystyka, ale wyjaśnia podstawowe pojęcia i zjawiska w przystępny sposób):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A najlepiej zabrać się za Daniel Inman "Engineering Vibration".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miroslav1 napisał:

....ostatnio rozmawiałem z kolegą który sprawił sobie te krążki  ( wpierw wstawił je pod kolumny następnie pod  wzmacniacz)...usłyszałem taką opinię... ,,faktycznie działają... jak gruby filc lub korek, przygaszają brzmienie,, ....finał jest taki że  wrócił do podstawek które miał...

Mozliwe. Tylko mozna na to spojrzec w  nastepujacy sposob.

Zalozmy, ze takie absorbery redukuja drgania/wibracje obudowy. Taka wibrujaca obudowa jest de facto niezyczonym dodatkowym zrodlem dzwieku. Podobnie jak odbicia fal w pomieszczeniu nakladajace sie na fale bezposerdnie. Jesli zredukujesz odbicia, tudziez te wspomniane rezonanse obudow, zredukujesz te dodatkowe "zrodla" dzwieku. Jesli jestes od poczatku do nich przyzwyczajone, mozliwe, ze nagle po wyeliminowaniu tych rezonansow/odbic, czegos ci brakuje.

13 minut temu, kaviter napisał:

Podatne elementy pod sprzętem to najgorsze co można zrobić.

Żeby zacząć, jak ktoś zna angielski można sobie przeczytać ten artykuł (reklamowy i trochę beletrystyka, ale wyjaśnia podstawowe pojęcia i zjawiska w przystępny sposób):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A najlepiej zabrać się za Daniel Inman "Engineering Vibration".

Czy sam przeczytales ta literature?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tomek7776 napisał:

umka

pompatycznie to zabrzmialo.

Ty tak zawsze?

Zwyczajnie się wycofałem, gdyż podprogowo mnie atakowałeś. To jest dla mnie hobby,  a nie arena walki na śmierć i życie, dlatego unikam starć w takim tonie.

Gdyby nie to, wspomniałbym o producentach, którzy w komplecie startowym przytwierdzając na stałe stopki ze sztucznego tworzywa - tak też można aplikować kolumny w przypadku stabilnego stawiania kolumn na drewnianej podłodze - dodają jeszcze wkręcane obok nie tylko uważane przez Ciebie za wielkie "g" kolce, ale również coś w stylu akcesoriów Cardasa, czyli wkręty zakończone gumowymi stopami. To zaś daje klientowi szerokie spektrum możliwości formowania ostatecznego dźwięku, a Ty na starcie  ubliżasz ludziom wybranie drugiej z trzech przywołanych przeze mnie opcji. To jak mam z Tobą dyskutować. Jesteś tutaj dłużej ode mnie i w moim mniemaniu jedyne co wypadałoby powiedzieć, to raczej fakt niesprawdzenia się takiej opcji w Twoim przypadku, a nie tak stanowczo negować danej opcji, bowiem kolumna stojąc  na płasko, na kolcach i na wkrętach z warstwą neoprenu gra całkowicie inaczej. To w kwestii technikaliów.

Natomiast w kwestii cen. Biorąc pod uwagę staż na forum już całkowicie Ciebie nie rozumiem. Przecież jesteś w zakładce, w której sumy nie tylko dla wielu userów, ale również tych z zasobniejszymi portfelami są z tak zwanej "d", jednak wszyscy przechodzą nad tym do porządku dziennego. Nikt rozsądny nikogo nie atakuje, gdyż na forum jest stosowna, znacznie mniej stygmatyzowana cenami zakładka i w przypadku urazu emocjonalnego ze swoimi wnioskami można udać się właśnie tam. Wracając do cen. Co jest złego w tym, że dla kogoś wybór sprzętu lub akcesoriów nie określa fraza "czy dam radę", tylko "czy napewno spełni moje oczekiwania". Jego kasa, jego problem. Oczywiście, gdy ktoś z perspektywy posiadania w chamski sposób pokaże Tobie palcem miejsce w szeregu, masz prawo zareagować. Niestety tutaj nic takiego nie miało miejsca. Jednak jeśli tych drugich nie trawisz z założenia, tym bardziej nie będę wchodził Tobie w drogę. Powód? Przemilczę. ?

To tak w kwestii wyjaśnień. 

Pozdro. Jacek   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umka, wielki szacunek za spokój i cierpliwość...masz tak z natury ?.... czy może uprawiasz jakąś jogę lub  innego czorta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, xajas napisał:

Czy sam przeczytales ta literature?

Tak. Ale zrobiłem to dlatego że sam zaprojektowałem i zbudowałem to na czym stoi mój sprzęt.

Z czystej ciekawości możesz opisać swoje wrażenia po podłożeniu tych podatnych absorberów u siebie ??? i jaki masz sprzęt jeżeli to nie tajemnica. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, umka napisał:

Zwyczajnie się wycofałem, gdyż podprogowo mnie atakowałeś. To jest dla mnie hobby,  a nie arena walki na śmierć i życie, dlatego unikam starć w takim tonie.

Gdyby nie to, wspomniałbym o producentach, którzy w komplecie startowym przytwierdzając na stałe stopki ze sztucznego tworzywa - tak też można aplikować kolumny w przypadku stabilnego stawiania kolumn na drewnianej podłodze - dodają jeszcze wkręcane obok nie tylko uważane przez Ciebie za wielkie "g" kolce, ale również coś w stylu akcesoriów Cardasa, czyli wkręty zakończone gumowymi stopami. To zaś daje klientowi szerokie spektrum możliwości formowania ostatecznego dźwięku, a Ty na starcie  ubliżasz ludziom wybranie drugiej z trzech przywołanych przeze mnie opcji. To jak mam z Tobą dyskutować. Jesteś tutaj dłużej ode mnie i w moim mniemaniu jedyne co wypadałoby powiedzieć, to raczej fakt niesprawdzenia się takiej opcji w Twoim przypadku, a nie tak stanowczo negować danej opcji, bowiem kolumna stojąc  na płasko, na kolcach i na wkrętach z warstwą neoprenu gra całkowicie inaczej. To w kwestii technikaliów.

Natomiast w kwestii cen. Biorąc pod uwagę staż na forum już całkowicie Ciebie nie rozumiem. Przecież jesteś w zakładce, w której sumy nie tylko dla wielu userów, ale również tych z zasobniejszymi portfelami są z tak zwanej "d", jednak wszyscy przechodzą nad tym do porządku dziennego. Nikt rozsądny nikogo nie atakuje, gdyż na forum jest stosowna, znacznie mniej stygmatyzowana cenami zakładka i w przypadku urazu emocjonalnego ze swoimi wnioskami można udać się właśnie tam. Wracając do cen. Co jest złego w tym, że dla kogoś wybór sprzętu lub akcesoriów nie określa fraza "czy dam radę", tylko "czy napewno spełni moje oczekiwania". Jego kasa, jego problem. Oczywiście, gdy ktoś z perspektywy posiadania w chamski sposób pokaże Tobie palcem miejsce w szeregu, masz prawo zareagować. Niestety tutaj nic takiego nie miało miejsca. Jednak jeśli tych drugich nie trawisz z założenia, tym bardziej nie będę wchodził Tobie w drogę. Powód? Przemilczę. ?

To tak w kwestii wyjaśnień. 

Pozdro. Jacek   

w gwoli informacji.

forum to jest tak malo miarodajne,userzy tak malo wiarygodni,ze jak juz wspomnialem nigdy nie pomoglo mi w zadnym z moich wyborow.

i dla informacji wszystkich czytajacych,,,,sa dziesiatki,setki osob nie zagladajacych w to miejsce,

o ogromnej wiedzy,doswiadczeniu z ktorego ja czerpalem inspiracje.

umka

napisze wprost,bo widze ze dalej nie wiesz o co mi chodzilo.

trzeba byc imbecylem,zeby stosowac pod kolumny polaczenie METALOWY  kolec i METALOWA  podkladka.

i zapewne jestes osoba powsciagliwa,o duzej wiedzy.zle zrozumiales to co napisalem.

ale,,,,,,,,,,,,,,,,na tym forum sa wpisy na ktore nie sposob zareagowac spokojnie.i jest ich coraz wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Miroslav1 napisał:

Umka, wielki szacunek za spokój i cierpliwość...masz tak z natury ?.... czy może uprawiasz jakąś jogę lub  innego czorta ?

Zapytaj Twonka, mój sposób wyrażania opinii w starciu werbalnym. ? Ale to co innego, gdyż sposób i przy okazji sytuacyjność danej wypowiedzi powoduje, że nawet określenia "rzeźnia" odbierana jest przez interlokutora jako zwiekszona otwartość brzmienia. Niestety pisanie tego nie umożliwia. 

 

34 minuty temu, tomek7776 napisał:

 

trzeba byc imbecylem,zeby stosowac pod kolumny polaczenie METALOWY  kolec i METALOWA  podkladka.

 

Ale dlaczego? Przecież Ty potrzebowałeś nadać dźwiękowi nieco body, co uzyskałeś elastycznymi podkładkami, a co jest jedynie przeciwieństwem często poszukiwanego przez ludzi zebrania się w sobie dźwięku - kolec na metalu lub samym granicie utwardza przekaz, a nie złem jako takim. Jak pisałem, wszystko zależy od tego, co w duszy systemu lub słuchacza gra.  Nic więcej. Przykładem tego punktu widzenia jestem nawet ja, który poszedł dalej i zamiast kolców zastosował inne, jeszcze bardziej korygujące krawędzie dźwięku stopki. Tak więc reasumując Twoją opinię jestem imbecylem. Ale spokojnie, dostałem w życiu tyle kopów, że umiem sobie z tym poradzić. 

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z czystej ciekawości możesz opisać swoje wrażenia po podłożeniu tych podatnych absorberów u siebie ??? i jaki masz sprzęt jeżeli to nie tajemnica. 

 

 

Nie, to zadna takemnica

To aktywny system (dwa rozne, stosunkowo duze zestawy glosnikowe), ktore w zaleznosci od fazy „elsperymentow“ sa 3-5 drozne.

 

Tutaj widac, gdzie uzylem tych sylomerow

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poniewaz nie jestem zwolennikiem „akrobatyki wokalnej“ typu wycofana srednica, wygladzone wysokie albo szybszy bas, opisze efekt koncowy w prosty sposob:

 

podkrec glosnosc do poziomow troche powyzej „pokojowych“ i dotknij reka obudowy glosnikow (w roznych miejscach) przed i po zastosowaniu tych sylomerow, wtedy zrozumiesz co mam na mysli :-)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, umka napisał:

Zapytaj Twonka, mój sposób wyrażania opinii w starciu werbalnym. ? Ale to co innego, gdyż sposób i przy okazji sytuacyjność danej wypowiedzi powoduje, że nawet określenia "rzeźnia" odbierana jest przez interlokutora jako zwiekszona otwartość brzmienia. Niestety pisanie tego nie umożliwia. 

 

Ale dlaczego? Przecież Ty potrzebowałeś nadać dźwiękowi nieco body, co uzyskałeś elastycznymi podkładkami, a co jest jedynie przeciwieństwem często poszukiwanego przez ludzi zebrania się w sobie dźwięku - kolec na metalu lub samym granicie utwardza przekaz, a nie złem jako takim. Jak pisałem, wszystko zależy od tego, co w duszy systemu lub słuchacza gra.  Nic więcej. Przykładem tego punktu widzenia jestem nawet ja, który poszedł dalej i zamiast kolców zastosował inne, jeszcze bardziej korygujące krawędzie dźwięku stopki. Tak więc reasumując Twoją opinię jestem imbecylem. Ale spokojnie, dostałem w życiu tyle kopów, że umiem sobie z tym poradzić. 

J.

teflon to nie sa elestyczne podkladki'.kolumny do tej pory staly na fabrycznych elestycznych gumowych podstawkach.

a 4  10calowe woofery to nie audiofilskie popierdolki.

po zastosowaniu teflonu,pojawilo sie dokladnie to ,czego szukal zalozyciel tego tematu.inwestycja groszowa.

a Ty dalej udajesz,ze nie rozumiesz tego co napisalem,chyba 3,lub 4 raz Ci cos tlumacze.a Ty powtarzasz swoje,jak mantre.

 

a kopac,nie zamierzam nikogo,nie w moim stylu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i odkryłeś wreszcie karty z ważnymi dla naszej dyskusji informacjami. Zaznaczam dyskusji, a nie nawalanki. Tetaz wiem, że idziemy tą samą drogą, a różmi nas tylko jedna kwestia. ?

Nistetety zaraz wchodzę do kina na ”Psy 3”, dlatego odezwę się później. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja kolumn nie jest sztywna - mdf, płyta wiórowa to miękkie materiały. Głośniki, przynajmniej część posiada miękkie podkładki, więc nie są przykręcone na sztywno.

Jak kolumna nie stoi stabilnie może wpadać w wibracje - zwłaszcza te chude słupki z głośnikami na górze...lepsze by było coś w kształcie piramidy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem.

Po informacji, iż korektę brzmienia kolumn rozpoczynałeś od zmiany z gumowych stopek na teflon, całkowicie zgadzam się z Twoimi obserwacjami w kwestii zebrania basu, a przez to nadaniu energii na środku pasma, bez szaleństw na górze. Zresztą nigdy Twojej rady nie negowałem, tylko oponowałem przeciwko opluwaniu ludzi korzystających z kolców i metalowych podkładek, gdyż  ewentualne przejście w Twoim przypadku na taki zestaw wzmocni to, co zrobiłeś teflonem, jedynie mogąc lekko odchudzić środek przy dodatkowym otwarciu wysokich rejestrów. Owszem, to być może nie sprawdzi się u Ciebie, ale u wielu ludzi wypada to bardzo dobrze. I tylko dlatego poparłem wypowiedź jednego z rozmówców w sprawie zbyt ostrych słów w stosunku do takiej konfiguracji absorberów wibracji.

Zrozumiałem, czy nie, bo jak nie, to się poddaję. ?

Ps. Co do rozmiarów głośników, to spokojnie, gdyż audiofilskie popierdółki potrafią mieć 15 cali na basie i 22 cm na środku. Tak więc nie jest tak źle. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja proponuję wszystkim niedowiarkom kupić zestaw niedrogich podstawek i stożków VIBRAPOD. Można się bardzo zdziwić jak to wpływa na dźwięk. Zwłaszcza pod źródłem. Używam póki co pod odtwarzaczem CD oraz wzmacniaczem lampowym.  To pozwoli każdemu uwierzyć, że tego typu podstawki, stopy czy platformy antywibracyjne mają realny wpływ na kształtowanie dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2020 o 14:24, Miroslav1 napisał:

Audio Exklusiv ?....czy ta firma ma w Polsce dystrybutora?

Miał Arspo Audio z Łodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sebgla napisał:

Ja proponuję wszystkim niedowiarkom kupić zestaw niedrogich podstawek i stożków VIBRAPOD. Można się bardzo zdziwić jak to wpływa na dźwięk.

a Ty myślisz, że np. Ja opisuję co? Efekt podłożenia gazet albo magazynu Hi End ?

Problem z wyznawcami dogmatu "topowej" biżuterii i innego planktonu jest taki, że nawet jak już masz system na odpowiednim i zaakceptowanym poziomie hi endowym oraz zastosowany gadżet np. pod kolumnami i napiszesz, że nie wpłynęło specjalnie na dźwięk, to taki "zaawansowany" audiofil i tak napisze, że: albo masz kolumny za mało czułe, albo wzmacniacz mało transparentny lub w ogóle nie taki jaki powinien być (a jaki ma być???), albo że źródło zaszczepione na choroby i przez to gruboskórne nic nie czujące....

z reguły ten typ audiofila też z reguły rzadko lub w ogóle nie zająknie się na temat akustyki pomieszczenia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2020 o 10:51, xniwax napisał:

Miał Arspo Audio z Łodzi.

...dzięki....

 

 

 

 ...robiłem przymiarkę do podstawek Audio Exklusiv a kupiłem zaslepki rca....i wiecie co, jest lepiej - polecam sprzwdzić ....w poniedziałek zamawiam inne zaślepki do gniazd w kolumnach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

kupiłem zaslepki rca

Też to popełniłem: zmiany były takie, że wywaliło się wszystko: zwłaszcza kablowe i na razie zrezygnowałem z nowych kabli głośnikowych. Kupiłem w połowie września a teraz bardzo ostrożnie zabawiam się bezpiecznikami. Wpływ zaślepek Cardasa oceniam jako większy niż bezpieczników (przynajmniej na razie). Wraziłem od razu 7 zaślepek i tak już zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, absinth3 napisał:

Też to popełniłem: zmiany były takie, że wywaliło się wszystko: zwłaszcza kablowe i na razie zrezygnowałem z nowych kabli głośnikowych. Kupiłem w połowie września a teraz bardzo ostrożnie zabawiam się bezpiecznikami. Wpływ zaślepek Cardasa oceniam jako większy niż bezpieczników (przynajmniej na razie). Wraziłem od razu 7 zaślepek i tak już zostanie.

....zaślepki Audio Exklusiv kupiłem raczej z ciekawości coby sprawdzić...wstawiłem je w miejsce Cardasa i okazały się lepsze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Miroslav1 napisał:

zaślepki Audio Exklusiv

one są zwarciowe, bez-zwarciowe? Możesz opisać różnice z Cardasami? I jak jest ich cena?  A banany- to do montażu gołego kabla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, absinth3 napisał:

one są zwarciowe, bez-zwarciowe? Możesz opisać różnice z Cardasami? I jak jest ich cena?  A banany- to do montażu gołego kabla?

....cena za 4szt 490zł... wejdz na strone Arspo Audio i wszystkiego się dowiesz....kupiłem 12szt, 8 dałem do wzmacniacza a 4 pożyczyłem koledze....dziś do mnie dzwonił i jest cholernie zaskoczony jak te małe piżdziki poprawiły brzmienie....kumpel też wstawił w miejsce Cardasów....jeżeli chodzi o brzmienie - najlepiej jak sam sprawdzisz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście jestem w małym szoku jak te zaślepki pozytywnie wpłynęły na dźwięk. To nie jest modyfikacja tylko poprawa w całym pasmie. Przede wszystkim pierwsze co się rzuca na uszy to przejrzystość brzmienia i muzykalność. Przynajmniej u mnie poprawiła się rytmika a to przez to że dźwięk jest po prostu wyraźniejszy. Ale nie przez rozjaśnienie. Barwa zostaje taka sama. Nie ma się uczucia że coś jest koszstem czegoś. Poprawia się przejrzystość a reszta zostaje taka jak była. Poprawia się też rozdzielczość. Głębokość sceny jest taka sama ale przez to że dźwięk jest wyraźniejszy, mam wrażenie że głębia jest większa. Dla mnie to te zaślepki są odkryciem roku. Świetny gadżet który polecam u siebie przesłuchać bo może sprawić że jeżeli nasz sprzęt gra dobrze ale brakuje tego małego czegoś to może się okazać że z tymi zaślepkami to coś właśnie dostaniemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20200208_151031.jpg

IMG_20200208_151129.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez damazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę- nie ma wyjścia. Dzwonię tam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.