Skocz do zawartości
IGNORED

co zamiast transportu cd? serwer?


Sentinel44

Rekomendowane odpowiedzi

IPAD i płacimy za najdrobniejszą apkę - świetne rozwiązanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać/pożyczyć/ serwer od Piopio.Posiadam CAPS v2http://www.computeraudiophile.com/content/405-computer-audiophile-pocket-server-caps-v20/ , w porównaniu do serwera Piopio mój zagrał słabiej.

Z kolegą Piopio jestem umówiony, ale porównam go do Ariesa, bo mój laptop to jest oczywiste, że dostanie "wpier...".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPAD i płacimy za najdrobniejszą apkę - świetne rozwiązanie...

 

Co ty za bzdury wpisujesz! Tysiące aplikacji jest darmowych. Aplikacje do sterowania konkretnymi audio sprzetami też są darmowe np do Aurendera, Naima, Linna, Ariesa itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o tych aplikacjach, tylko o całej reszcie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że płacimy za najdrobniejszą apkę. Nie czytasz tego co piszesz? To co napisałeś to bzdura. Tysiące aplikacji jest za darmo i to w dowolnych tematach. Ale my tu głównie mówimy o sterowaniu plikami. Te aplikacje też są w większości darmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nada m50 tez darmowa, updatey rowniez za darmo, oczywiscie wszystko inne(poza audio) platne mniej lub bardziej, ale to zupelnie inna historia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że płacimy za najdrobniejszą apkę. Nie czytasz tego co piszesz? To co napisałeś to bzdura. Tysiące aplikacji jest za darmo i to w dowolnych tematach. Ale my tu głównie mówimy o sterowaniu plikami. Te aplikacje też są w większości darmowe.

Slajuś, te, które są za darmo, to można je akurat sobie wsadzić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benek1313 - rozwiązaniem, które mogę ci z czystym sumieniem polecić ze swojego 4+ letniego doświadczenia z plikami, jest dedykowany komputer do audio. Rozwiązanie to zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku (a w rozwiązaniach najbardziej rozbudowanych prawdopodobnie najwyższą z aktualnie dostępnych), w zasadzie nieograniczone możliwości upgrade'u oprogramowania, bardzo duże mozliwości upgrade'u sprzętu i najbardziej dopracowany software.

 

Kupując serwer, masz dwie możliwości: zainwestować w Maca (Mac Booka lub Maca Mini) lub złożyć własny komputer PC.

 

...

 

Zainspirowała mnie ta wypowiedź :)

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Windows do komputera audio polecam Daphile. Znakomite rozwiązanie - gra tak samo jak JRiver a do tego oferuje natywną obsługę WIMP/TIDAL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Elberoth ma pojęcie. Podał dokładny przepis na high-endowy PC.

Jednakże poniesione koszty nie odzwierciedlają przyrostu jakości ponad standardowy (karta USB, zasilacz linowy) PC do audio.

 

Mogę podpisać się obiema rękami pod tym co napisał Elb.

 

Jeśli chodzi o BeagleBone to jest to świetne rozwiązanie do tańszych systemów. Przetestowałem to rozwiązanie z zasilaczem liniowym od Tomanka i w porównaniu z PC z kartą USB (zasilanie liniowe karty i PC) gorzej wypada w kategorii wokali i przejrzystości. Różnica wynika pewnie z lepszego zegara w karcie USB PPA w którą wyposażony był PC. Różnica jest podobna jak po włączeniu zegara femto w Auralic Vega jednak bez odchudzenia dźwięku. BeagleBone z zasilaniem liniowym gra zaskakująco wypełnionym dźwiękiem jak na takie komputerowe rozwiązanie. Na pewno przewyższa wszelkie standardowe CD podpięte jako transport do DAC. Nie mówiąc już o zwykłym PC bez modyfikacji.

 

 

Przypomnij co prezentowałeś podczas odsłuchów w Krakowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy Ariesa, więc wiem tylko tyle co wyczytałem na forach. Jakiś czas temu ludzie strasznie narzekali na oprogramowanie Ariesa, które miało pełno bugów - nie wiem czy już to dopracowano, czy dalej są dziury.

 

Bezsprzecznie najbardziej dopracowanym, najbardziej stabilnym i najłatwiejszym w obsłudze oprogramowaniem jest Jriver na peceta. Tyle że nad tym oprogramowaniem pracuje nonstop rzesza programistów (z olbrzymim customer base) od ponad 10 lat. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

 

Osobiście nie wierzę w to, aby jakikolwiek producent audiofilski był w stanie zaproponować kiedykolwiek coś bardziej dopracowanego - po prostu nigdy nie będzie go stać, aby zatrudnić na pełen etat taki zespół programistów. Do tego potrzebny jest customer base liczący w setkach tysięcy sprzedanych kopii.

 

Podobnie aplikacja do sterowania Jriverem na iPada uznawana jest za najlepszą na rynku. Już dla niej samej warto zainwestować w iPada (lub choćby iPoda 5th gen lub iPhone 4).Ja swojego iPada 3 w stanie sklepowym sprzedałem 2 miesiące temu za 900zł. Przy tych wszystkich wydatkach, to 900zł to już chyba nie jest problem.

 

Prawidłowo skonfigurowany CAPS z Jriverem i Jremote jest niesłychanie przyjazny w obsłudze i co ważne - całkowicie bezobsługowy. Obecnie mija już rok jak u moich rodziców pracuje CAPS v3 postawiony na Win 8 - bez najmniejszej czkawki. Włączony jest 24/7, nie wymaga monitora (można zrobić podgląd na TV przez HDMI w razie czego), wszystko ładuje się całkowicie automatycznie po utracie zasilania, automatycznie uaktualnia bibliotekę z NASa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to był PC dedykowany do muzyki? Według wszelkich reguł.

On był dedykowany do innego PC ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja porównywałem Ariesa z PCetem dedykowanym do audio (karta USB Jcat, zasilacze liniowe, win serwer itp) Aries to granie na tym samym poziomie co PC, napęd CD poza zasięgiem dla obu

 

 

Bezsprzecznie najbardziej dopracowanym, najbardziej stabilnym i najłatwiejszym w obsłudze oprogramowaniem jest Jriver na peceta

 

podpisuje się pod tym obiema rękoma, gdyby nie nieprzemyślany interfejs, zbugowany soft, kiepska aplikacja na ipada i inne drobne mankamenty w ergonomi urządzenia kupił bym Ariesa (miałem go w domu jakoś w połowie stycznia), Jriver to prawdziwy hiend jeżeli chodzi o obsługę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On był z dedykacją do plików, tak jak Audioquest Midnight mają dedykację do nocy, proste! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubusia - porównywałeś w M50 muzykę graną z napędu CD z plikami zgranymi?

 

tak, lepiej wypada z plikami z NAS, jak rowniez z pena, ale moze to byc kwestia slabszego napedu cd, roznice nie sa jakies duze , ale jednak sa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś pioneera N-70A? Mam go od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowlony.

Z czego jesteś zadowolony ?? Z obsługi ? Z dźwięku , dla mnie jest to średni streamer , do dobrego cd nie ma porównania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nocy to nie ale do północy to tak ;-)

To jest specjalna dedykacja do nocy, tzn, możesz słuchać tylko w nocy od 0:00 do 6:00 rano :) Później, puszka się wyłącza, ukryta we wtyczce i zmienia się kierunkowość :)

 

A co do tematu wątku...

 

Może SQUEEZEBOX :)

 

Logitech-Squeezebox-Duet-Controller-und-Receiver-745x559-da9d46110bff7379.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej tym tropem, to jest aplikacja na Androida, która zamienia smartfona w transport plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyta wszystkie HiResy, także DXD oraz DSD 64 i 128 - zadowoli bardzo wielu. :)

Aplikacja jest darmowa, ale aby wykorzystać max. możliwości ( w tym transportowanie DSD jako DoP przez USB)

to należy wysupłać ~ 30 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek już do mnie idzie.

Podłączę i zdam relację z odsłuchu ;-)

Minusem tego rozwiązania jest brak zdalnego sterowania ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązaniem, które mogę ci z czystym sumieniem polecić ze swojego 4+ letniego doświadczenia z plikami, jest dedykowany komputer do audio. Rozwiązanie to zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku (a w rozwiązaniach najbardziej rozbudowanych prawdopodobnie najwyższą z aktualnie dostępnych)

 

Elberoth, czy wg Ciebie taki komputer audio jest lepszy od konwencjonalnego transportu CD w porównywalnej cenie (na materiale 16 bit/44,1 kHz)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowany transport CD zagra lepiej lub porównywalnie. Mam na myśli stare transporty ze złotych czasów CD. Nie wiem jak grają współczesne transporty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.