Skocz do zawartości
IGNORED

Pliki 24bity 192 kHz nie poprawiają jakości CD ale są nieco gorsze


czeczen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Jazda samochodem to co innego. Kolumnami się nie jeździ

 

To jest to samo. Wsiadam do mocnego samochodu i wiem, że mam 500KM i 700NM moment. Nie interesuje mnie nic więcej, czy to jest silnik V, czy rzędowy, czy Wankla a może elektryczny. Tak samo z kolumnami. Albo grają tak jak oczekują albo nie. A co mają w środku mnie nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biniek84:

Wasze, tzn. czyje?

 

To jest to samo. Wsiadam do mocnego samochodu i wiem, że mam 500KM i 700NM moment. Nie interesuje mnie nic więcej, czy to jest silnik V, czy rzędowy, czy Wankla a może elektryczny. Tak samo z kolumnami. Albo grają tak jak oczekują albo nie. A co mają w środku mnie nie interesuje.

 

To po co ci informacja o mocy i momencie? Przecież cię to nie interesuje.

 

I jeszcze dajesz się ślicznie nabijać w butelkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby wyjeżdżając z garażu nie rozwalić auta na sąsiedniej posesji. Inaczej wciska się pedał gazu mając 100KM, a inaczej mając 500KM. Tylko jak znam ciebie nigdy nie jechałeś 500 konną furą, więc jak wszystko u ciebie to zawsze tylko teoria. Ale powyższy przykład nie dotyczył mocy tylko twojej tezy, że trzeba znać aspekty techniczne danego sprzętu by móc go ocenić. Nie, nie trzeba znać żadnych aspektów technicznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jesli wiekszosc ludzi nie odrozni w slepym tescie dwóch rodzajów piwa/wody/wina etc to zgodnie z zasadami abx nie ma miedzy nimi roznicy tak? to jest Wasze przesłanie?

Ile trzeba tłuc że test ABX nie niweluje różnic tylko pokazuje co jest możliwe do usłyszenia przez konkretnego badanego.

Przykład niewidomy nie zobaczy różnicy miedzy białą sukienką a czarną. Czy one się różnią . Tak ale niewidomy tego nie widzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu w takim razie sluza testy abx w swiecie audio jesli ich zasadnosc mozna łatwo obalic analogia w swiecie spozywczym?

 

jesli test abx udowdni ze nie ma roznic miedzy markami piwa to znaczy ze ich nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby wyjeżdżając z garażu nie rozwalić auta na sąsiedniej posesji. Inaczej wciska się pedał gazu mając 100KM, a inaczej mając 500KM. Tylko jak znam ciebie nigdy nie jechałeś 500 konną furą, więc jak wszystko u ciebie to zawsze tylko teoria. Ale powyższy przykład nie dotyczył mocy tylko twojej tezy, że trzeba znać aspekty techniczne danego sprzętu by móc go ocenić. Nie, nie trzeba znać żadnych aspektów technicznych.

Chyba nie jeździłeś nigdy mocnym autem. Gazem się operuje dokładnie tak samo, zresztą z kierownicą jest podobnie. Jak ktoś nie miał okazji pojeździć mocnymi autami to jest tak. Mocne auto z automatem dostaje pierdolca i ciągnie jak wściekłe dopiero wtedy, jak się wdepnie gaz w podłogę(wtedy skrzynia redukuje czasem nawet do jedynki!). Jak się dodaje gazu delikatnie to i auto jest spokojne, chyba że ktoś wybrał nastawienia do jazdy po torze. Silne auta z manualem są trochę bardziej narowiste, ale o ile się nie jedzie na dwójce i nie depcze gazu jak maniak, to też są zdecydowanie cywilizowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czeczen

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu w takim razie sluza testy abx w swiecie audio jesli ich zasadnosc mozna łatwo obalic analogia w swiecie spozywczym?

 

jesli test abx udowdni ze nie ma roznic miedzy markami piwa to znaczy ze ich nie ma?

Chociaż by po to by sprawdzić jak duża kompresja jest jeszcze nie rozróżnialna przez przeciętnego słuchacza.

I analogią spożywczą niczego nie obalasz bo to dalej chodzi o zmysły których percepcja jest osobniczo różna.

Abx jest po to by zbadać próg tej percepcji w którym momencie jest możliwe wychwycenie zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie jeździłeś nigdy mocnym autem

 

I piszesz to do sly30 ;-)))))))))))))))))))

Dawno się tak nie uśmiałem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym chłopie piszesz? Czeczen, nie rozśmieszaj mnie. Przez 6 lat miałem Challengera 480KM i Mustangiem 330KM. Mustang to cabrio i jeszcze nie dawno był w ogłoszeniach. Bordowy, igiełka. Oba V8. Rzadko jeździłem, więc sprzedałem. W Mustangu te 330KM z 4.6L to była niezła moc, ale 480KM z 6.1 Hemi z pewnymi dodatkami tuningowymi to była potworna moc. Na deszcz to strach było jeździć mimo, że poza ABS-em był system kontroli trakcji. W takim samochodzie zupełnie inaczej operuje się pedałem gazu. Lekkie wciśnięcie i ma moc taką jak inne 100 konne auto przy pełnym wciśnięciu. Co ciekawe ten silnik Hemi zachowuje się jakby miał turbo. Od połowy wciśnięcia pedału gazu dodaje jeszcze dodatkowego kopa jakby się włączała turbina. Pełne wciśniecie gazu powoduje, że tył zaczyna na moment pływać co jest fajne ale jednak trochę ryzykowne. A nie daj Boże na mokrej jezdni. Jeździłem też mocnymi BMW, Mercedesami, Lexusem i Audi. Znajomy zamówił sobie teraz Challengera Hellcat o mocy ponad 700KM. Takim nie jeździłem i mam wrażenie, że na co dzień jazda takim potworem będzie męcząca. Już w moim było tak, że przed oczami wszystko tak szybko się zbliżało, że trzeba było szybko hamować. Za to na autostradzie jadąc 140km/h wciśnięcie gazu na maxa wciskało w fotel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby wyjeżdżając z garażu nie rozwalić auta na sąsiedniej posesji. Inaczej wciska się pedał gazu mając 100KM, a inaczej mając 500KM. Tylko jak znam ciebie nigdy nie jechałeś 500 konną furą, więc jak wszystko u ciebie to zawsze tylko teoria. Ale powyższy przykład nie dotyczył mocy tylko twojej tezy, że trzeba znać aspekty techniczne danego sprzętu by móc go ocenić. Nie, nie trzeba znać żadnych aspektów technicznych.

 

Tyle, że taka ocena jest niepełna. Bo oceniasz tylko walory użytkowe i to w krótkim terminie. A już zupełnie na podstawie takich doświadczeń nie jesteś w stanie niczego przewidzieć. Wystarczy, że ktoś zmieni jedną rzecz w konstrukcji i cały proces oceny musisz zaczynać od nowa. Nie twierdzę, że każdy musi być omnibusem, ale zawsze wydawało mi się, że jeśli się czymś interesuję i stanowi to moje hobby, to chciałbym wiedzieć o tym jak najwięcej. A przecież audio to podobno twoje hobby. Widać nie całkiem i nie całkiem cię to interesuje, bo nie chcesz znać szczegółów, które pomogłyby ci chociażby w doborze sprzętu i pozwoliły na jakieś planowanie. A tak to poruszasz się po omacku, ciągle powtarzając ten sam schemat i stereotypy. Mnie by coś takiego znudziło. Chyba, że chodzi o co innego, np. wrażenia wizualne.

 

pisałem bezposrednio do Ciebie. Czy trzeba cytować konkretne posty zeby było wiadomo kogo tyczą? ;)

A czy ja napisałem, że nie da się odróżnić jednego napoju od innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż by po to by sprawdzić jak duża kompresja jest jeszcze nie rozróżnialna przez przeciętnego słuchacza.

I analogią spożywczą niczego nie obalasz bo to dalej chodzi o zmysły których percepcja jest osobniczo różna.

Abx jest po to by zbadać próg tej percepcji w którym momencie jest możliwe wychwycenie zmiany.

dlaczego w takim razie czeczen chce udowadniac testem abx ze kable nie graja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abx jest po to by zbadać próg tej percepcji w którym momencie jest możliwe wychwycenie zmiany.

 

Ale każdy ma inny próg percepcji.

Czyli dla jednego urządzenia grają tak samo a dla innego inaczej. I na tym powinniśmy zakończyć spór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy ma inny próg percepcji.

I o to w tym wszystkim chodzi. Czasem przy okazji tego testu można udowodnić swoje ponad przeciętne zdolności lub to po prostu olać i żyć dalej złudzeniami. Trzecia możliwość wrócić do realu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo mocnych samochodów:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, że to okazja ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zgubilem sie juz

test abx sluzy aby obalac teorie czy zeby sie dowiedziec kto ma jaki poziom percepcji?

mozna w takim razie na podstawie wyników abx uznac ze cos istnieje lub nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to w tym wszystkim chodzi. Czasem przy okazji tego testu można udowodnić swoje ponad przeciętne zdolności lub to po prostu olać i żyć dalej złudzeniami.

Ale dlaczego przy tym odmawiać słyszącym zdrowych zmysłów ?

Najgorsza w tym wszystkim jest ta zawiść/nienawiść niesłyszących. To słyszący niby żyją złudzeniami ... a może jednak "niesłyszący" ? A raczej Ci, którzy z różnych powodów nie są w stanie usłyszeć różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złudzeniem jest to że słyszymy kabel usb. Pozbywamy się złudzeń gdy kabel przestaje grać w teście ABX. Tu nie ma zawiści tylko racjonalne podejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wydawało mi się, że jeśli się czymś interesuję i stanowi to moje hobby, to chciałbym wiedzieć o tym jak najwięcej.

 

Tylko się tobie wydawało. Owszem, można i tak, że wie się więcej, ale nie jest to konieczne wbrew twoim twierdzeniom, że jednak konieczne jest by ocenić brzmienie kolumn. Nie jest taka wiedza inżynieryjna konieczna. Tak samo można być smakoszem potraw i nie trzeba mieć wiedzy kto i jak je przygotował i na jakiej kuchni, jakich garach itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego przy tym odmawiać słyszącym zdrowych zmysłów ?

Nikt nikomu nie odmawia zdrowych zmysłów co najwyżej wskazuje na nie racjonalne podejście do niektórych spraw, które w łatwy sposób rozwiązać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież audio to podobno twoje hobby. Widać nie całkiem i nie całkiem cię to interesuje, bo nie chcesz znać szczegółów, które pomogłyby ci chociażby w doborze sprzętu i pozwoliły na jakieś planowanie. A tak to poruszasz się po omacku, ciągle powtarzając ten sam schemat i stereotypy. Mnie by coś takiego znudziło. Chyba, że chodzi o co innego, np. wrażenia wizualne.

 

 

Moim hobby jest muzyka w jak najlepszej jakości, a nie zasady i aspekty budowy sprzętów audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nikt nikomu nie odmawia zdrowych zmysłów co najwyżej wskazuje na nie racjonalne podejście do niektórych spraw, które w łatwy sposób rozwiązać.

 

Testem ABX ;-)

Czy można mieć zdrowe zmysły żyjąc złudzeniami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieć zdrowe zmysły żyjąc złudzeniami ?

 

Dobre pytanie ;)

 

Moim hobby jest muzyka w jak najlepszej jakości, a nie zasady i aspekty budowy sprzętów audio.

 

Cóż z tego, skoro robisz wszystko by ci się zdawało, że tą najlepszą jakość masz. Między innymi przez brak wiedzy tracisz czas na zupełnie niepotrzebne rzeczy, zamiast posłuchać muzyki. Byle cwaniak może z powodzeniem wmówić ci, że po wymianie bezpiecznika osiągniesz audiofilski raj ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle cwaniak może z powodzeniem wmówić ci, że po wymianie bezpiecznika osiągniesz audiofilski raj ;-)))

 

gdyby tak było to to forum by nie istniało a na rynku byłby 2 marki audio i gotowe zestawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testem ABX ;-)

ABX jest pomocny w wyborze klocków które mają wpłynąć pozytywnie jakość naszego systemu i uniknąć wyboru takich których wpływ jest poniżej naszej percepcji. To spore ułatwienie.

Czy można mieć zdrowe zmysły żyjąc złudzeniami ?

Pewnie tak, ale jest się bardziej podatnym na wszelkiego typu manipulację dlatego ja stawiam na zdrowy rozsądek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już na pewno przydałoby się parę lekcji z psychologii. To wszystko nie jest takie proste jak ci się wydaje i stąd biorą się twoje błędne przekonania.

Ty bum1234 nie pouczaj naczelnego psychoanalityka tego forum ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ABX jest pomocny w wyborze klocków które mają wpłynąć pozytywnie jakość naszego systemu i uniknąć wyboru takich których wpływ jest poniżej naszej percepcji. To spore ułatwienie.

 

A znasz kogoś kto tak kupuje klocki ? To co piszesz to czysta teoria. Jak prawie większość Twoich wpisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.