Skocz do zawartości
IGNORED

Preamp....czy przedwzmacniacz może być jeszcze lepszy i co to oznacza?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Co, jak co, ale Takumi nie gra lampowo, w znaczeniu takim, jak powszechnie się przyjmuje. Gra, czysto, przejrzyście, nic nie dodaje ani nie koloryzuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. To Burmester też gra w tym stylu i ma pilota... :-)

Burmestera nie słyszałem, więc nie mogę porównać. Każda konstrukcja, na ogół gra inaczej. Może mieć podobny charakter ale inną klasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do momentu kiedy ewentualny kandydat nie wyladuje na testach to jest to tylko takie gdybanie

chocby urywal dupe gdzie indziej nie koniecznie musi sie polubic z amplifonem

poza tym burek slabiszczem nie jest i zapedzic go w kozi rog nie bedzie latwo.

no i na koniec - lampki. w najlepszym lampowym pre graja lampy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same prawdy. Nalać mu... :-) Co to za dyskusja z kimś kto ciągle ma racje?... :-) Tym samym każdy adwersarz musi tkwić w błędzie... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć taki jest ten Koda Takumi L-15 ale ma 2 wady

Podobno gra świetnie, ale widziałem go razem z monoblokami na żywo - jak można coś tak okropnego wykonać, nie można było podnieść ceny o tysiąc, czy dwa i zaprezentować coś co nie byłoby tak szpetne??

Oczywiście wygląd nie gra, ale cena jest b. wysoka i można było pomyśleć o estetyce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu modyfikować? bierzesz sygnal z jednej fazy i tyle.kabelek sprawe załatwia.

 

sly:podobno preampy manufaktury Viva naleza do najlepszych lampowych..byla te poska dystrybucja ale nie pamietam kto to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, ale poszukam jakieś info. Dzięki.

 

Sylwester, czy zainteresowałeś się moimi typami lampowych pre - 1. Joule Electra i 2. Ristea V 01.

Ten drugi model z oddzielnym zasilaniem możesz zamówić na odsłuchy więc warto spróbować przekonać się o brzmieniu. Daj proszę znać jak będziesz zamawiał - chętnie posłuchałbym tego cacuszka.

Pisałeś o Zandenie a o tej firmie mówiłem kilkanaście tygodni temu, mój dobry znajomy ma

model 3000 którego zamienił i przeskoczył z Lamma pre 2.1 który gra naprawdę znakomicie.

Sądzę że Zanden 3000 też spełnił by twoje oczekiwania tak więc pozycjonuję go na poz.3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych 2 firm. Wg.małego śledztwa, które przeprowadziłem to z lampowych pre nr 1 to Octave Jubilee, Einstein The Preamp i być może dołączy do tego ten nowy Zanden, którego jeszcze na rynku nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych 2 firm. Wg.małego śledztwa, które przeprowadziłem to z lampowych pre nr 1 to Octave Jubilee, Einstein The Preamp i być może dołączy do tego ten nowy Zanden, którego jeszcze na rynku nie ma.

 

Joule Electra nie ma w polskiej dystrybucji ale Ristea to producent i z nim możesz porozmawiać o wypożyczeniu za kaucją. Odsłuch Zandena 3000 mogę załatwić - jest na południu PL.

Einstein ma dobrą prasę ale nie miałem okazji posłuchać ich przedwzmacniaczy. Myślę ze z twoich typowań Octave Jubille ma największe szanse. Natomiast Ristea jest absolutnym asem w rękawie - nie słuchałem , ale znam osobę która ma ten pre i jak dotąd nie słyszał nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych 2 firm. Wg.małego śledztwa, które przeprowadziłem to z lampowych pre nr 1 to Octave Jubilee, Einstein The Preamp i być może dołączy do tego ten nowy Zanden, którego jeszcze na rynku nie ma.

Rozumiem , że ten ranking to ranking firmy Nautilus ;)

"Popytałem u moich znajomych i wg. ich wiedzy Octave Jubilee na pewno nie ma startu np. do Kondo ".

Ten preamp gra usrednionym i mało przejrzystym dźwiękiem i pasuje do push pull - owych , jasno grajacych końcówek mocy Jubilee.

O Einstein Audio możesz pomarzyć , żeby posłuchać u siebie.

Oni nie są zainteresowani polskim rynkiem.

Możesz co najwyżej pojechać do fabryki i posłuchać preampa w ich salonie firmowym.

Kiedyś starałem się posłuchać tego sprzętu bo byłem nim bardzo zainteresowany i skutecznie mnie producent zniechęcił do tego sprzętu.

Poza tym ten sprzęt słynął kiedyś ( poprzednie serie ) z awaryjności.

Nowe serie chyba udało się im poprawić pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranking nie jest z Nautilusa bo przecież nie mają Einsteina w dystrybucji. Octave Jubilee jest bardzo wysoko oceniane przez ludzi na świecie. Póki co mam teraz u siebie Octave HP700 i gra bardzo dobrze. Jubilee jest lepszy. Mam mieć to posłucham.

Preamp Kondo szumi z tego co wiem i nie ma wejść XLR. A Einsteina prawdopodobnie będę miał u siebie jeszcze w czerwcu. Na 100% pewności nie mam ale są duże szanse.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preamp Kondo nic nie szumi, nie wiem kto takie rzeczy opowiada ?!

Jedyny "problem" to brak pilota.

Niestety z Preampami jest tak, że zazwyczaj są dopasowane do firmowych końcówek mocy i z nimi grają najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest najlepszy?

 

taki którego nie ma.

 

preamp nie jest potrzebny - może być dla wygody jako "rozgałęziacz" i najczęściej "dopasywacz", przydaje się na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Octave to jakiś żart? Kondy za 5zł, sygnał puszczony kablami komputerowymi za 10gr, podłe lampy JJ i potek za 200zł. Jaka piękna desymetryzacja sygnału.Przesłuch międzykanałowy: 65 dB/1 kHz!Toż to mój stary lampowy pre na dact i CCa robi z tego miazgę.

Jubilee ma jedynie zasilacz w osobnej obudowie i oczko lepszy potencjometr TKD. Jeżeli to ma być szczyt w przedwzmacniaczach to można spokojnie kupić jajona spheris.

Zanim cokolwiek weźmiecie na testy warto zajrzeć do środka, od razu wiadomo czy jest to starta czasu.

To jest ulubione pre jednego kolegi, który uwielbia tłumić sygnał kilkadziesiąt razy aby go ponownie kilkadziesiąt razy wzmocnić :)

 

A jaki jest najlepszy?... :-)

Pożycz od Starego mój stary pre, może za 100kzł odsprzeda. Na pewno lepszy niż ten powyższy i ma wejścia XLR!

 

taki którego nie ma.

preamp nie jest potrzebny - no może być jako "dopasywacz i rozgałęziacz" jedynie.

Pomysł super tylko jak kolego chce regulować głośność? Płyty z muzyka klasyczną są dużo ciszej nagrane niż reszta więc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki którego nie ma.

 

preamp nie jest potrzebny - może być dla wygody jako "rozgałęziacz" i najczęściej "dopasywacz", przydaje się na pewno.

 

Teoretycznie tak, a praktycznie tam gdzie słuchałem bez pre zawsze był gorszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon Spheris może jest z Mandżurii ale podobno gra całkiem nieźle.

Nieźle za 118 000zł to ciut za mało, nie sądzi kolega?

Patrząc na garmażerkę w kondensatorach wliczając w to białe rozruchowe mam poważne wątpliwości.

Czy według kolegi kondensatory Mundorfa i Jantzena w torze sygnału przedwzmacniacza to jest klasa światowa?

 

Teoretycznie tak, a praktycznie tam gdzie słuchałem bez pre zawsze był gorszy dźwięk.

Jaki system bez pre słyszałeś bo ja nie znam takowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-874-0-87893900-1433959876_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem np z regulacji Esoterica. Przez pre było znacznie lepiej.

A w Esotericu to co siedzi krasnoludki regulujące poziom sygnału? Jak nie ma osobnego pudełeczka to nie znaczy że pre nie ma :)

Tam jest podła regulacja głośności (wbudowane pre) z utratą rozdzielczości sygnału więc nic dziwnego. Nawet nie trzeba włączać do porównań żeby to wiedzieć.

Przerobiłem ten temat już pod koniec lat 90 jak miałem Teaca VRDS i Wadię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave Jubillee nie miałem ale wiem, że ma świetne opinie. Niemniej jednak brak pilota w systemie, w którym na podłodze na dużych platformach stoją wielkie monobloki i dojście do gałki preampa jest utrudnione, to jest trochę bez sensu.I to zniechęciło mnie do Jubilee. Pytałem ich czy zamierzają zrobić upgrade albo czy za dopłatą można jakoś zrobić sterowanie pilotem np poprzez silnik krokowy czy może jakaś inna opcja ale okrutni, germańscy najeźdźcy nie przewidują takiej opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave Jubillee nie miałem ale wiem, że ma świetne opinie. Niemniej jednak brak pilota w systemie, w którym na podłodze na dużych platformach stoją wielkie monobloki i dojście do gałki preampa jest utrudnione, to jest trochę bez sensu.I to zniechęciło mnie do Jubilee. Pytałem ich czy zamierzają zrobić upgrade albo czy za dopłatą można jakoś zrobić sterowanie pilotem np poprzez silnik krokowy czy może jakaś inna opcja ale okrutni, germańscy najeźdźcy nie przewidują takiej opcji.

Gdzie widzisz tą jakość w jubilee? Obecnie masa chłamu ma świetne opinie, radzę zaufać własnej wiedzy i popatrzeć na jakość elementów/topologię układu.

Chciałeś topologię zbalansowaną i desymetryzację na wyjściu dlaczego więc się interesujesz w/w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektronikiem. Oceniam sprzęty tylko po brzmieniu. Octave HP 700, którego mam na testy gra bardzo dobrze. A pewnie moźna jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest mi ocenić Spheris bo nie miałem u siebie .

118000 płn to nie jest mało ale to chyba cena katalogowa?

Myślę , że od takiej ceny można uzyskać dość spory rabat.

Ale niewątpliwie za takie pieniądze można dostać wiele innych urządzeń.

Ja nie jestem fanem pre lampowego chyba , że do tranzystorowych monoblokow ale jednak pozostanę przy tranzystorach.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.