Jump to content
IGNORED

Mamy VW z branży RTV?


Guest Gość

Recommended Posts

Guest Gosc

(Konto usunięte)

Sporo wskazuje na to, że tak.

Komisja Europejska twierdzi ,że posiada dowody na to, że producenci w TV zainstalowali oprogramowania, które ma na celu zaniżanie wyników poboru energii elektrycznej dokładnie podczas testów TV.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,18950335,producenci-telewizorow-zanizali-wyniki-testow-zuzycia-energii.html#MTstream

Link to comment
Share on other sites

Guest Gosc

(Konto usunięte)

Fajna jest też reakcja na tą wiadomość w naszym rodzimym światku RTV.

O dziwo HDTV czarne samo zamieściło u siebie temat z tym newsem. Natomiast na HDTVPolska była cisza.

Dopiero wczoraj wieczorem użytkownik tego forum utworzył temat z tym newsem. Od razu pierwszy wpis był admina tego forum z informacją:

,,Dlatego nie wrzucam takich bzdur w newsy. Wszyscy wszędzie ściemniają - jakby zaczął grzebać to każda firma zapewne coś kręci. Kliki trzeba robić na portalu ; ) Bzdura goni bzdurę.''

Czyli ma być cisza, bo to bzdura?

Skąd ma tego pewność? Wie więcej niż Komisja Europejska, The Guardian, Compilian TV ?

Jasne, lepiej zachwycać się kolejnym wodotryskiem w TV zamiast pisać o tym jak nas klientów robi się w balona!

Link to comment
Share on other sites

Jakiś kit, bo pomiar odbywa się na zewnętrznym urządzeniu.

Skąd ono ma wiedzieć, że TV jest testowany ?

 

W samochodach VW trzeba było wykonać kilka włączeń/wyłączeń kluczykiem oraz kilka ściśle określonych ruchów kierownicą. W ten sposób centralny procesor samochodu był informowany, że oto właśnie jest przeprowadzany test. Przełączał więc silnik w tryb testowy, osiągi podczas jazdy byłyby żadne, pojazd byłby wołowaty, ale analiza spalin wzorowa. Następne włączenie silnika już dawało tryb normalny, jazda dynamiczna i normy zanieczyszczeń w spalinach przekroczone 40-krotnie.

 

W telewizorach nietrudno sobie wyobrazić coś podobnego. Albo wejść w menu serwisowe i wstukać z pilota określony kod, albo nawet w menu zwykłym ustawić jakąś ściśle określoną kombinację ustawień jasności, kontrastu, koloru i ostrości, albo innych parametrów. Byłaby to informacja dla procesora, że właśnie jest mierzony. A on wiedziałby jak się zachować.

Link to comment
Share on other sites

A jak taki procesor wykryje iż w gniazdu siedzi szpion i mu liczy każdy wacik ???

Tu nawet NSA i GRU nie pomogą... Ma kryształową kulę wbudowaną ? No nie da się przy tej grubości tv ;P

 

Może tv które przekazywano do testów to były modele specjalnie tuningowane...

 

Natomiast jeśli jeszcze są ludzie którzy traktują to co piszą producenci jak pismo święte to mam dla nich smutną wiadomość: nie ma psychologów którzy są im w stanie pomóc..

Po prostu takie czasy producenci wypisują kłamstwa i totalnie mają to w 4 literkach. Klienci też wiedzą, że to kłamstwa i też to mają w 4 literkach...

Link to comment
Share on other sites

TV specjalnie do testów była wrzawa kiedyś o "Golden Sample dostarczane do testów czy ze sklepowej półki". Czytam różna prasę o AV i o tym terminie w prasowych testach TV "Golden Sample" nigdy nie słyszałem.Jedynie w wydawanym kiedyś przez IDG Kino Domowe były reklamy Philipsów Golden Sample

Podobnie było na czarnym forum. Możliwe ze coś jest w temacie w tych czasach oszustwo jest na każdym kroku i dla portali mogą być wystawiane jakieś specjalne sztuki poruszane było to nie raz na różnych forach.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Ja się już niczemu nie dziwię, odkąd zobaczyłem jak na kalkulatorze Canon można zagrać w Tetris:)

 

Eco durnie brukselskie naprodukowały debilnych przepisów to korporacyjne cwaniaki wymyśliły jak omijać te durnoty.

A ślimak jak został rybą - tak i jest.

I jeszcze zhardział, nadął się, zawziął - i podrożał.

:-(

Link to comment
Share on other sites

Guest Gosc

(Konto usunięte)

Nie tylko HDTV czarne pisało i specjalnych egzemplarzach. W tym samym czasie Gmeru na HDTVPolska pisał:

,,w testach mamy zazwyczaj wszystko idealnie ale to nie my wybieramy modele testowe. ''

Pisałem o tym tutaj ale nasza moderacja bez słowa wytłumaczenia schowała ten temat:-)

http://www.audiostereo.pl/wasze-typy-i-antytypy-na-inne-zrodla-informacji-o-tematyce-hdtv_113900.html/page__st__90

Ale tutaj chodzi chyba o coś innego. W artykułach jest jasno napisane, że w TV miało być specjalne oprogramowanie wykrywające że TV jest testowany.

Link to comment
Share on other sites

A jak taki procesor wykryje iż w gniazdu siedzi szpion i mu liczy każdy wacik ???

Tu nawet NSA i GRU nie pomogą... Ma kryształową kulę wbudowaną ? No nie da się przy tej grubości tv ;P

no właśnie - tu jest temat do rozważań do wyznawców teorii spiskowej powstania życia na ziemi :) Wiadomo że producenci i handlowcy całymi dniami rozmyślają jak nas wykolegować ale do wszystkiego trzeba podchodzić z umiarem i rozsądkiem :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Gosc

(Konto usunięte)

Dokładnie tak niestety jest.

Ale jednocześnie firmom bardzo się nie opłaca taki skandal jaki ma VW. Bo raz że bezpośrednio naraża ich to na ogromne finansowe kary a dwa, że niesamowicie cierpi na tym wizerunek firmy a to znowu oznacza straty finansowe. Czyli cierpi jedyny cel firm. KASA. A tego nie lubią:-)

Jedyną rzeczą więc jaką my klienci możemy zrobić w tym wypadku, żeby się bronić przed takimi praktykami na przyszłość, to pisać o tym jak najwięcej i jak najczęściej wyrażać swoje oburzenie.

Net to potężne narzędzie.

To ma działać prewencyjnie. Następna firma zastanowi się, czy opłaca się jej wkładać do swoich produktów oszukańczy soft. Czy ryzyko wykrycia tego faktu nie jest za duże i czy w razie wpadki za bardzo nie ucierpi wizerunek i prestiż firmy.

Link to comment
Share on other sites

Aferą VW podejrzewam że ludzie niewiele się będą przejmować. Każdy rozumie, że normy wszyscy producenci naginają na wszelkie możliwe sposoby. Nikt nie jest durniem, żeby uwierzyć że wszyscy produkują samochody emitujące spalanie w normie, czyli 40x mniejsze od takiej marki jak VW. Fatalni muszą być ci niemieccy inżynierowie :)

Co do oszczędności energii w tv... Cóż, kiedyś stare kineskopowe brały sporo, jak się płaskie pojawiły i zaczęły brać dużo mniej to nagle zrobił się problem. Teraz są to śmieszne wartości i dziwie się że ktoś w ogóle pomyślał o oszukiwaniu w tej kwestii. W branży komputerowej wyciekło kiedyś info że WD stosował (być może dalej stosuje) w swoich dyskach twardych serii Green, metodę każdorazowego parkowania głowicy po ok 10 sekundach (nie pamiętam dokładnie) i nie dało się tego wyłączyć w normalny sposób. Rzekomo to przez tak mocno reklamowaną w tej serii oszczędność energii, tu to już zakrawało na absurd bo mowa była (jeśli w ogóle) o jakimś ułamku wata. A dysk wg specyfikacji ma ograniczoną żywotność również w zakresie cykli parkowania głowicy (tak jak i ilości włączeń/wyłączeń itd). Także tu niby oszczędność energii a sobie przy okazji przemycili trick, żeby dysk zbyt długo nie pochodził :)

Podobnie kiedyś było z drukarkami, bardziej znana afera, ale to już inna kwestia.

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem to kompletna bzdura. Pomiary są robione na określonych ustawieniach ekranu i nie da się ich ustawić przy zaniżonym poborze prądu. Jeżeli ekran ustawi się na określoną wartość to telewizor musi pobierać określoną ilość prądu. Inna sprawa to to że nie da się oglądać przy takich ustawieniach. No ale ważne jest to że wszystkie telewizory są mierzone według tej samej procedury. Ale nie musi to się przekładać mniejsze zużycie prądu telewizora A w stosunku do telewizora B tylko dlatego że przy pewnych ustawieniach telewizor A pobiera mniej prądu. Jak się powłącza wszystkie ulepszacze obrazu to może się okazać że jest na odwrót.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.