Skocz do zawartości
IGNORED

Hajend czyli nieustanna konfrontacja prawdziwie słyszących ze słyszącymi inaczej


stary audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon ma większy pokój. Ten powyżej to takie trochę przekłamanie wynikające z odpowiedniego ustawienia aparatu. Łatwo oszacować, że ten pokój ma ok 6-7m szerokości i ok 12m głębokości. Piękny pokój. Pozazdrościć. Ale nie tak wielki jak sugerowałoby zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródła sygnału...wielorakiego:-)

 

DSCN0418_zps8d579597.jpg

 

Szymon ma większy pokój. Ten powyżej to takie trochę przekłamanie wynikające z odpowiedniego ustawienia aparatu. Łatwo oszacować, że ten pokój ma ok 6-7m szerokości i ok 12m głębokości. Piękny pokój. Pozazdrościć. Ale nie tak wielki jak sugerowałoby zdjęcie.

 

Tu można ocenić jego rozmiary

 

Sofa1_sm.jpgSide1_sm.jpg

Back1_sm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wątek - prawdziwie słyszący, słyszący inaczej... i dodałbym nieprawdziwie słyszących. Można też dołożyć prawdziwie brzmiący Steinway, inaczej brzmiący Steinway i nieprawdziwie brzmiący Steinway. Prawdziwe kable, inne kable i nieprawdziwe kable. Czy audiofile potrafią policzyć takty w muzyce? Chodzi mi o prostą formę, np. bluesową? Bo tam też trzeba słyszeć i umieć liczyć do dwunastu, prawda? Tu jest właśnie przykład na słyszących inaczej - jest ze mną akurat mną mój profesor od muzyki, więc zaraz go poproszę o jakiś konkretny przykład. Czy mam już grać panie Janeczku?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny to Von Schweikerty VR-100. Mają 1.8m wysokości. Czyli szerokość pokoju wychodzi ok 7, no może 8m ma.Czyli pokój ma 8x 12m. Fajny.

Kolumny to VR-11 SE

http://nautilus.net.pl/sklep/pl/von-schweikert/1740-von-schweikert-vr-11se.html

Pokój ma ponad 100m2, sufit o 4 metrowej wysokości, adaptacja akustyczna, 17 dedykowanych linii zasilających i 50kVA;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny pokój i fantastyczne kolumny...

 

:-)

 

DSC_0260.jpg

 

Tak, masz rację. To VR-11. One są bardzo podobne. W zasadzie na odległość trudno odróżnić. W tej sytuacji pokój będzie o 1m szerszy czyli gdzieś 9x12m, czyli może się zgadzać.

 

Czemu kolumny tej firmy są tak mało popularne w Polsce? Są i takie za 50 tyś...Te tańsze marnie grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Te tańsze marnie grają?

 

Grają znakomicie... Marka jest słabo wypromowana w Polsce. Poza tym mają dość eklektyczny wygląd a to przeszkadza części zwolenników nowoczesnych wnętrz. Słuchałem w dobrym systemie VR-4, zabrzmiały zjawiskowo. Wielka skala dźwięku, świetna dynamika, spora neutralność. Dużo lepiej niż porównywalne ceną Wilson Audio Sophia 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest bardzo uznana i Von Schweikert to gość o ogromnej wiedzy i z zawodu inżynier dźwięku. Ostatnio przez godzinę przekonywał mnie dlaczego ich kolumny są lepsze niż inne. Z drugiej strony wiadomo, że każdy chwali swoje. Firma ma siedzibę w Kalifornii ale słabo z siecią dealerów. Będę teraz w USA i chciałem by ustawili mi odsłuch, ale nie za bardzo mogli. Zaproszenie do siedziby w Kalifornii tym razem nic mi nie daje. Ale to jest oferta godna uwagi. Jako ciekawostkę pytałem o koncepcję budowy obudów. Uważają, że np aluminium choć dobrze wygasza drgania to ma tendencję do "dzwonienia" i nie są zainteresowani budowaniem kolumn z aluminium.

 

Aby basu nie zabrakło to dali jeszcze dwa subwoofery JL Gotham® g213-GLOSS każdy po 3800W, 163 kg.

 

pokój 120m2 ma zawsze poważne problemy z basem. I nawet VR-11 mające z tyłu aktywne 2x 15 cali w każdej kolumnie może nie dać rady. JL Audio ma zewnętrzną zwrotnicę do podłączenia 2 subów i wtedy takie 2 Gothamy, a w każdym po 2 trzynastocalowce i potężne wzmacniacze mogą dać mega kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać od tyłu, że do kolumny idzie kabel AC, czyli po coś zasilanie jest potrzebne. Z VTL biegnie kabel głośnikowy do którejś sekcji pasywnej w kolumnie, czyli chyba jest tak jak pisałem, że VTL napędza pasywny midbas, a lowbas jest aktywny ze wzmacniaczy w kokumnach. Już widzę. Na pewno tak jest. Zauważ, że z VTL idą 2 kable głośnikowe, do dolnego modułu i do górnego, czyli napędzają midbasy, które są na frontowej ściance kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać od tyłu, że do kolumny idzie kabel AC, czyli po coś zasilanie jest potrzebne. Z VTL biegnie kabel głośnikowy do którejś sekcji pasywnej w kolumnie, czyli chyba jest tak jak pisałem, że VTL napędza pasywny midbas, a lowbas jest aktywny ze wzmacniaczy w kokumnach. Już widzę. Na pewno tak jest. Zauważ, że z VTL idą 2 kable głośnikowe, do dolnego modułu i do górnego, czyli napędzają midbasy, które są na frontowej ściance kolumn.

Zgadzam się, Azjata namieszał i napisał głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest tak jak pisze Sylwek. Na samym dole pasma wzmacniacz tranzystorowy o mocy rzędu 1kW (być może klasa D) a powyżej tego świetne wzmacniacze VTL oraz VAC. Sam miód...

 

Sam miód to jest to...nie musi grać...Raven_BN1_sm.jpg

 

Gość słucha też płyt 4 kanałowego SACD i potrzebował kolumn na tył...tym razem model 9.

 

DSC_0254.jpg

 

Te smutne czarne wzmaki to sterujące nimi Lammy...

 

Czy te nie do końca upchane płytami półki czasami nie rezonują i to potwornie? Forumowicz WLM powinien zabrać głos gdyż zna się na takich nieaudiofilskich półkach:)

 

One już są upchane...takie to były na początku wkładania płyt...facet ma podobno 10 000 płyt winylowych...

 

Zapewne jest tak jak pisze Sylwek. Na samym dole pasma wzmacniacz tranzystorowy o mocy rzędu 1kW (być może klasa D) a powyżej tego świetne wzmacniacze VTL oraz VAC. Sam miód...

 

Znalazłem info o co chodzi z tymi wzmakami...

 

The 9s and 11s have built in sub amplifiers for the 15 inchers but the magnesium drivers are passive. The room is quite large so the owner wanted to be sure he had more juice for the quick punching mid-bass drivers than he'd ever need.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie wywołał, ale nieudolnie, bo mam inny nick.

 

Ale chyba też jako jeden z niewielu mam zastosowany bardzo podobny układ do tego, którym tak się podniecacie :-)

 

I do sly30 uwaga... lampy małej mocy mogą grać z poziomem live, bo to tylko kwestia kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem,

On to wie, bo u mnie byl i prosil ,zeby przyciszyc, bo mu za glosno bylo:)

Oczywiscie moj system nie ma nic wspolnego z tym powyzej, ktory jest arogancko imponujacy.

Jedynie wielkosc pokoju mamy podobna, ale ja slucham dla skromnej przyjmnosci a nie " addicted to best":)

 

 

 

Tu kolejny problem.

Czy np. 110db kolumny mogą zagrać wybitnie np. wysokie tony?

 

Nie znam rozwiązania które na to pozwala.

Mialem berylowego focala , teraz mam mam mala tube na wysokie.

Co to znaczy wybitnie?

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Mialem berylowego focala , teraz mam mam mala tube na wysokie.

Co to znaczy wybitnie?

 

To znaczy najlepsze z możliwych.

Nie tylko w subiektywnym odczuciu i w jednym systemie ale także pomiarowo i technicznie.

To, że nam się coś podoba nie oznacza, że to jest naprawdę dobre.

 

Jeśli zaraz nastąpi atak na wartość pomiarów w audio to z góry uprzedzam. ( nie piszę czyj i to nie odnosi się do Pana)

 

System może mieć dobre pomiary i nie grać dobrze.

Jeśli ma pomiary słabe na pewno nie jest wybitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Von Schweikert to gość o ogromnej wiedzy i z zawodu inżynier dźwięku

 

Nie ma żadnej wiedzy, nie opowiadaj tu bajek Sly, jeszcze musiał byś dłużej handlować ciuchami, żeby ocenić czyjąś wiedzę, 20 lat to za mało, zgłoś atak na osobę.

 

Widzę że nowy kult rozpoczynacie, informuje tylko normalnych czytelników, to choroba, nie wiem jaki numer nada jej electro, lecz jej nazwa to gigantyzm

 

 

Pozdrawiam.

 

YAMAHA%2BNS-5000%2BZylon%2BMid.JPG

 

Tu jest wiedza inżynierska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia,

Ja nie wiem , jakie moj ma pomiary. Wiem tylko , jak brzmi dobry glosnik berylowy w kolumnie pasywnej i jak brzmi tuba wysokotonowa.

Jeden z dealerow znanych marek jak mnie odwiedzal , kazal wtykac wate w tubki wysokotonwe, bo mu za ostro graly:)

Jak dla mnie beryl gral ostrzej, tu jest swietlista, perlista gora , ale bez przesadnej ostrosci.

Duzo zalezy od okablowania. Pomiarow nie robie, bo nie chce sobie problemow narobic:) od pomiarow sa producenci i recenzenci, ja jestem od sluchania. Jak sie jest od 35 lat zonatym , to ma sie wprawe:)

Jerzy , mowilismy sobie po imieniu, nie pamietasz korespeondecji w sprawie latorosli?

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny pokój i fantastyczne kolumny...

 

Oraz Twoje ulubione kable te fantastyczne kolumny łączą ze wzmocnieniem.

pozdr.

 

Tomek-głowa do góry nauczę Ciebie prawdziwego hajenda-tak sobie postanowiłem)

Dziekuję wszystkim za normalna dyskusję -tak trzymać.

 

Harpia,

 

Duzo zalezy od okablowania.

 

Ciebie też hajenda nauczę,bo widzę ,ze zaczynasz już kumać o co chodzi.)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

 

 

Oraz Twoje ulubione kable te fantastyczne kolumny łączą ze wzmocnieniem.

pozdr.

 

Tomek-głowa do góry nauczę Ciebie prawdziwego hajenda-tak sobie postanowiłem)

Dziekuję wszystkim za normalna dyskusję -tak trzymać.

 

 

 

Ciebie też hajenda nauczę,bo widzę ,ze zaczynasz już kumać o co chodzi.)

 

pozdr.

Mam dla Ciebie prezent urodzinowy- dzisiaj do polnocy mozesz mi nawtykac, nie bede sie odgryzal:)

Ale uwazaj, jutro szybko nadchodzi:)

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.