Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2009 o 14:38, xniwax napisał:

Wyznawcom PiS odbiera rozum

 

Kto? Czyżby wyznawcom POPSL brakuje i muszą się w ten sposób "posilać". Jakieś polityczne zombie.

 

O co tu chodzi?

 

Zaczynam sie bać jako jednostka apolityczna i bezwyznaniowa politycznie.

Nowy silnik Forum czasem i takie psikusy sprawia.

Gdyby ktoś miał wątpliwości...

:-)))

 

I ten, co to ja chciałem rzec....

A!

200 (dwieście) suvów jest do rozdrapania. Zacnej marki.

Choć pracownicy - proste chłopy (szacunek Im wielki, gdyby ktoś, coś) w tych Wodach Polskich, płaczą:

- Panie! My ,qwa, łopat nie mamy!!!

Dawaj, panie "apolityczny".

Skomentuj, choćby słówkiem, bo aż się przypomina pewna sztuka Stanisława Tyma. Przewidział?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę, ze dopłaty na dzieci są w większości krajów europejskich. Również i Kanadzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Także naśmiewanie się i potępianie wcale nie jest dobrym argumentem na walkę z PiS.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iksik stworzył nową kategorię - apolityczny PiSowiec. Nie wiedziałem że taki z niego jajcarz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Iksik stworzył nową kategorię - apolityczny PiSowiec.

Bo to prawda. Żeby mieć własne poglądy trzeba myśleć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo jest to czas na myślenie, gdy się żonine auto dociera i sprawdza, czy zawartość walizki w bagażniku odpowiednio szeleści!?

Nie rób hec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Iksik stworzył nową kategorię - apolityczny PiSowiec. Nie wiedziałem że taki z niego jajcarz!

W ustroju minionym najbardziej gorliwi byli nie członkowie PZPR i nawet nie funkcjonariusze SB, ale bezpartyjni popieracze (jednynie słusznej rzecz jasna) linii partii. Dla niej samej byli oni bezcenni gdyż legitymizowali wszystko co robiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze wrzucę tutaj pewną analizę przyszłości i tego co można  sie spodziewać gdyby przy  systemie D"Hondta jak wyglądałby  najbliższe wybory parlamentarne (obecne sondaże jak by je oceniał)

 

"

Pokazał się najnowszy sondaż.. z którego wynika że partia Kaczyńskiego nadal ma 40 procent poparcia.. więc prezes musiałby być skończonym idiotą aby nie przeprowadzić przedterminowych wyborów.. Co ciekawe.. ta sama sondażownia w drugim sondażu wzięła pod uwagę partie Biedronia.. i w tym wariancie PIS ma jeszcze większą przewagę nad partiami opozycyjnymi.. a z sondażu jasno wynika komu Biedron odbierze głosy.. W takim wariancie Biedron odbiera 4 procent PO.. SLD odbiera 1 procent.. Partii Razem odbiera 1 procent oraz Zielonym 1 procent.. To jest razem 7 procent które Biedron odbiera opozycji.. więc jeżeli twierdzi że pozyska tych którzy nigdy nie głosowali.. to ewidentnie kłamie bo z porównania obu sondaży tej samej firmy jasno wynika komu i ile Biedron odbierze.. Samodzielny start Biedronia bez oglądania się na opozycję.. gwarantuje Kaczyńskiemu bardzo stabilną większość w Parlamencie.. a razem z Kukizem niemal większość konstytucyjną.. Naturalnie z takim wynikiem Biedron nie przeprowadzi ani jednego swojego postulatu przez Parlament.. i nie przeprowadzi nawet k**wa ćwierć.. bo wprowadzi do Sejmu mniej więcej tyłu posłów ilu wprowadziła Nowoczesna w 2015 roku.. ale przy większości parlamentarnej PIS - Biedron i jego posłowie będą tylko bezradnymi statystami.. To tyle z matematyki i logiki..

Edit.. Zapomniałem dopisać że gdyby Biedron startował w jednym bloku z całą opozycją.. to biją na łeb Kaczyńskiego i odbierają mu władze.. ale to tylko drobny i nieistotny szczegół.. Różnica pomiędzy odebraniem Kaczyńskiemu władzy.. a wprowadzeniu do Sejmu kilkudziesięciu posłów którzy nie będą mieli na nic wpływu.. jest tak absurdalna że nie zamierzam jej nawet komentować.. bo na szali stoi przyszłość 38 milionów ludzi w centrum Europy!

To tekst mojego kumpla, umieszczony na zamkniętej grupie. Udostępniam, bo sam nie potrafiłbym tego lepiej i dosadniej napisać."

 

Od lat mam takie samo zdanie ...

 

PS Marka Borowskiego plan reasumując bardzo dobry....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jar1 napisał:

Bo to prawda. Żeby mieć własne poglądy trzeba myśleć. 

Przede wszystkim trzeba je mieć. A nie dowiadywać się z Nowogrodzkiej jakie jest czyjeś zdanie w każdej sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć w którymś momencie Biedroń musi policzyć swoich zwolenników w warunkach bojowych, czyli w trakcie wyborów. Obstawiam, że będą to wybory najbliższe, czyli do PE. Do następnych może już pójść w bloku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nieco wkurzyło, że Biedroń startuje do EU, ale jak zadeklarował, że w zrezygnuje z mandatu, by startować do Sejmu, to nieco mi przeszło. 

Oczywiście, w takim przypadku, "policzenie się" w wyborach do EU ma sens. Jeśli uzyska nizły wynik (a czemu, by nie) to zupełnie inaczej będzie wyglądała jego koalicyjność. 

Ma do tego prawo, no i zobaczymy. Oczywiście, musi się liczyć z atakami z każdej strony dzisiejszego układu sejmowego. A le ten jest tak beznadziejny, ze gorszy chyba być nie może. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

A w niedziele chleba nie kupisz! Tylko winyle na jarmarku Clignancourt.

No!

Czyli artykuł pierwszej potrzeby. Gra gitara.

2 godziny temu, asterix1 napisał:

 

 

Zapomniałem dopisać że gdyby Biedron startował w jednym bloku z całą opozycją.. to biją na łeb Kaczyńskiego i odbierają mu władze.. ale to tylko drobny i nieistotny szczegół.. Różnica pomiędzy odebraniem Kaczyńskiemu władzy.. a wprowadzeniu do Sejmu kilkudziesięciu posłów którzy nie będą mieli na nic wpływu.. jest tak absurdalna że nie zamierzam jej nawet komentować.. bo na szali stoi przyszłość 38 milionów ludzi w centrum Europy!

 

 

PS Marka Borowskiego plan reasumując bardzo dobry....

I to nadaje się do telewizji!

(przypominać bez końca, tylko czy który pazerny debil zwany opozycją to zakuma?)

W dniu 31.12.2018 o 09:37, Sine Metu napisał:

Właściwie do prawie piątej minuty można przewinąć jak ktoś nie ma czasu.
 

 


Jak nie cierpię komuchów, to ten pomysł Borowskiego na wywalenie PiS w kosmos, absolutnie popieram. Zaimponował mi skubany emoji3.png

Naprawdę, czapki z głów - ma gość łeb.

Jak nie cierpię komuchów, tak Borowskiego zawsze ceniłem.

PLAN BOROWSKIEGO - jest tak prosty, że genialny.

Jestem przekonany, że to jest JEDYNY sposób by skutecznie, za pomocą demokratycznych reguł zmienić Polskę.

Powinien dotrzeć do wszystkich - i polityków opozycji i wyborców.

TO JEST KONIECZNOŚĆ!

To może być niezłe hasło na wybory w przyszłym roku emoji111.pngemoji111.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
2a9241dbca14607bb19dbbfa932b7d56.jpg

Lepiej w całości to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Koledzy zauważyli że nagle PiS zmienił kurs w sprawie Glapcia i tak, jak wcześniej widział problem, tak teraz już go nie widzi?

Tu komentarz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...

Właśnie sobie sprawdziłem na książkowych stronach:

Konstytucja.

Przeceniona z 4,90 na 3,20.

Aż się coś w człowieku kręci...:-( 

I spać nie daje.

 

To jest to, co powiedział pewien Niemiec:

"A później nie było już nikogo..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomka. Taaaki - młody typek, niegdyś mocno ekscytujący się filmem Trainspotting i się z bohaterami filmu utożsamiający.

Z dziury i spod krzaków go wyjąłem, (wraz z Kobietronkiem, która dziarsko pomagała, a i Panowie Strażacy/Pompierzy byli przy okazji) - pracę dałem,  odziałem, nakarmiłem...

Stanął na nogi. Ma żonę i Xaverka!:-)

Umyślał zagłosować. Fajnie, "na kogo"?" - pytam.

A na Kukiza.

Jedż i głosuj, no problemos.  Uwierz! Pojechał moim autem:-) 

I wrócił we wtorek!

 

 

Dziś witamy się wyłącznie dowcipem o stonodze i szewcu.

"Nawet mnie, Jacuś, nie wqviaj. Od zawsze wiesz, że nienawidzę faszystowskich ścierw".

Koniec cytatu.

Za to  też go polubiłem.

 

:-))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Łapanie kota, który po zabiegu - plasterek sobie oderwał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. To jest naprawdę problem. Na studiach jeszcze po części za czasów komuny mieliśmy takiego wykładowcę (partyjnego, a jakże) który na wykładach Ekonomii Politycznej opowiadał straszliwe herezje. Wtedy byłem za głupi żeby wszystko zrozumieć, ale teraz jestem w stanie docenić jego otwartość.

Facet mówił, że złotym okresem demokracji był wiek XIX gdy do polityki szli ludzie wykształceni i finansowo niezależni i obowiązywał (PiSowców ostrzegam - tu muszą się skupić) cenzus majątkowy. I od tamtej pory jest coraz gorzej.

Dziś słuchałem dyskusji na temat demokracji i padło twierdzenie, że ten model który obecnie mamy jest w skali globalnej poddany tak ciężkiej próbie, że będzie musiał ulec zmianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, asterix1 napisał:

Pomysł Marka Borowskiego wrzucony na Fejsa...z prośbą o rozsyłanie właśnie został dokonany ....

Dzięki wielkie!

Bo wiesz, ja to tylko forowy społecznościowy, nic więcej, w mordo-bookach, tłitterach i itp.  niepiśmienny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja 

3 godziny temu, iro III napisał:

Dzięki wielkie!

Bo wiesz, ja to tylko forowy społecznościowy, nic więcej, w mordo-bookach, tłitterach i itp.  niepiśmienny.

Teraz moja kolej stwierdzić, żeśmy chyba jednak bliźniaki, Irku!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Być może ten temat już był. W każdym razie sądziłem, że Kurskiemu trochę się polepszyło. Za wyemitowanie tego filmiku, powinien być wyniesiony na kopach (który to już raz?). Co za ścierwo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Facet mówił, że złotym okresem demokracji był wiek XIX gdy do polityki szli ludzie wykształceni i finansowo niezależni i obowiązywał (PiSowców ostrzegam - tu muszą się skupić) cenzus majątkowy.

PiS-owcy cenzus majątkowy swój i swoich wyznawców budują szybko i systematycznie. Widać to co dzień w doniesieniach prasowych. Takie 4 lata jak te obecne mogą się im szybko nie powtórzyć więc trzeba kosić "siano" tak szybko jak się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.