Skocz do zawartości
IGNORED

głośniki do McIntosha


LorinSi

Rekomendowane odpowiedzi

Moreno rzetelnie i uczciwie opisał problem z Amati, potwierdzam. Mój kolega pędzi je monoblokami Krell MDA 500.

 

No to wtedy na pewno zagrają...cos takiego ożywi nawet umarlaka;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

No to wtedy na pewno zagrają...cos takiego ożywi nawet umarlaka;)

 

Krzysiek, te monobloki są bardzo mocne, ale mają wg mnie podobną specyfikę brzmieniową do Amati, czyli bardzo mocno wyeksponowany dolny zakres pasma. Więc całościowo brzmienie tej kombinacji jest IMHO zbyt ciężkie i jednocześnie niespecjalnie wyrafinowane w wyższym podzakresie. Jak chodzi o Sonusa to ja jestem zdecydowanie zwolennikiem ich monitorów, to jest kwintesencja muzykalności. A Amati są takie pancerne, mało żywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, te monobloki są bardzo mocne, ale mają wg mnie podobną specyfikę brzmieniową do Amati, czyli bardzo mocno wyeksponowany dolny zakres pasma. Więc całościowo brzmienie tej kombinacji jest IMHO zbyt ciężkie i jednocześnie niespecjalnie wyrafinowane w wyższym podzakresie. Jak chodzi o Sonusa to ja jestem zdecydowanie zwolennikiem ich monitorów, to jest kwintesencja muzykalności. A Amati są takie pancerne, mało żywe.

 

Moim zdaniem są po prostu nudne:)

 

Elipsa to kolumna podłogowa a potrafiła ładnie zagrać muzykę rockową jak i koncert skrzypcowy. Jedna z nielicznych podłogówkę jaka im się udała w zakresie basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LorinSi

Najlepszym rozwiązaniem są SF Elipsa - jesli są jeszcze w Top Hi-Fi za 32 tys to w ogóle bym sie nie zastanawiał. Rozumiem ze byłes na AVS 2015 i słyszałes Magico i Ktemy. Sam oceń co Ci sie bardziej podobało brzmieniowo i wizualnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ponowne dzięki za "input"

 

Tak, na AVS najbardziej spodobały mi się zdecydowanie KTEMY. Pytanie ile w tym zasługi KTEM a ile szpulowca i mocnej lampy Jadisa i jak one mogą zagrać z Mackiem i cyfrowym źródłem...

 

Te wielkie SF z elektroniką ARC zagrały za to wg mnie już dużo słabiej, więc jeśli Amati jest jeszcze gorsze niż te wieże, to nie ma o czym gadać.

Elipsy wciąż stoją na wyprzedaży ale bodajże w graficie - nie bardzo mi pasuje ten kolor do salonu.

 

Magico przyznam nie poświęciłem uwagi, bo założenia budżetowe przed targami były sporo skromniejsze... :) NO i dalej na Magico jestem chyba za "krótki" jednak...:). Nie podniecam się gadżetami na które mnie nie stać.

 

Thiel to chyba nie mój kierunek - nie słyszałem co prawda 3.7 z mackiem ale 2.4 mnie nie rzuciły na kolana. Chyba po prostu charakterystyka basu z zamkniętej obudowy mnie nie przekonuje. Trochę taka kwadratowa muzyka z nich płynąca mi się wydała...

 

a co myślicie o nowej serii B&W 803D3? Czy rzeczywiście tyle lepiej od D2 że o tyle drożej, czy po prostu sprzedawcom kazali tak mówić na szkoleniu w fabryce? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy B&W z McIntoshem mnie nie powalało. Co do Dynaudio znam system oparty na integrze McItosha i Dynaudio SP 25 i podoba mi się. Wiec jak ktos tu pisał pewnie wysokie Dynaudio jak najbardziej. Z drugiej strony odmienny charakter jaki mają np Wilsony Sasha ( około 60 tys s/h ) może bardziej Tobie będzie pasował. Warto pomyśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ponowne dzięki za "input"

 

Tak, na AVS najbardziej spodobały mi się zdecydowanie KTEMY. Pytanie ile w tym zasługi KTEM a ile szpulowca i mocnej lampy Jadisa

 

 

 

.....jako ciekawostka odnośnie magnetofonu.....

na AS w niedzielę rano jeszcze przed otwarciem wystawy dzięki uprzejmości pana Sebastiana z Grobel Audio ja i moi koledzy (4 chłopa)

mieliśmy możliwość przesłuchania podstawowego modelu CD Jadis Symphonia.... wszyscy byliśmy ciekawi co jest sukcesem tak

pięknego dzwięku...może magnetofon ma taki urok.....jak przyszliśmy to własnie CD zostało podłączone (całkowicie zimne) na zwykłym

kabelku jaki daje producent....nie będę opisywał różnic ale wynik był taki że 2 kumpli zdecydowanie twierdziło że lepsze brzmienie jest

z CD ja byłem tak cholernie zaskoczony że nie wiedziałem co powiedzieć.dałem remis.. jeden kumpel dał pierwszeństwo magnetofonowi

myślę że KTEMY to są cudowne kolumny i warto sie nimi zainteresować ale trzeba również pamiętać że grały z Jadis i88 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba również pamiętać że grały z Jadis i88 ;-)

 

 

Chyba nam w razie czego będziesz przypominać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nam w razie czego będziesz przypominać ;)

 

Oczywiście.....Stefek zawsze będę przypominał że sukces tego zajebistego dzwieku to i też zasługa i88 :-) :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ponowne dzięki za "input"

 

Tak, na AVS najbardziej spodobały mi się zdecydowanie KTEMY. Pytanie ile w tym zasługi KTEM a ile szpulowca i mocnej lampy Jadisa i jak one mogą zagrać z Mackiem i cyfrowym źródłem...

 

Te wielkie SF z elektroniką ARC zagrały za to wg mnie już dużo słabiej, więc jeśli Amati jest jeszcze gorsze niż te wieże, to nie ma o czym gadać.

Elipsy wciąż stoją na wyprzedaży ale bodajże w graficie - nie bardzo mi pasuje ten kolor do salonu.

 

Magico przyznam nie poświęciłem uwagi, bo założenia budżetowe przed targami były sporo skromniejsze... :) NO i dalej na Magico jestem chyba za "krótki" jednak...:). Nie podniecam się gadżetami na które mnie nie stać.

 

Thiel to chyba nie mój kierunek - nie słyszałem co prawda 3.7 z mackiem ale 2.4 mnie nie rzuciły na kolana. Chyba po prostu charakterystyka basu z zamkniętej obudowy mnie nie przekonuje. Trochę taka kwadratowa muzyka z nich płynąca mi się wydała...

 

a co myślicie o nowej serii B&W 803D3? Czy rzeczywiście tyle lepiej od D2 że o tyle drożej, czy po prostu sprzedawcom kazali tak mówić na szkoleniu w fabryce? :)

 

Strasznie marudzisz i zaczynasz wydziwiać...B&W ma się do dźwięku kolumn Serblina (które się Tobie tak spodobały) jak wino do wódki...to są inne światy a więc najpierw zdecyduj się co lubisz a potem zacznij poszukiwania...

 

a co do Elipsy to sam widziałem na własne oczy jedna parę za owe 32 tysiące w salonie na ulicy Andersa w wiśni...

 

myślę że KTEMY to są cudowne kolumny i warto sie nimi zainteresować

 

kolumny całkiem normalne jak to większość Sonusów...świetne scalenie średnicy z górą, naturalność wybitna, barwy przyjemne...ale to wszystko możesz kupić za wiele razy mniej nabywając któryś z uznanych monitorów Sonusa...

 

Natomiast bas z Ktemy daleki był od cudowności a nawet daleko było mu od średniej wymaganej dla kolumn za 100 tyś PLN. Prawdopodobnie wymagają wydajniejszych wzmacniaczy w postaci monobloków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc nie przepadam za lampą to muszę przyznać że ta integra Jadis dała radę :) w Grobelu z Ktemami.

 

Azorsky

Faktem jest że Fiorentino Rosso Voltera grały świetnie wówczas ale jednak to nie ten czar i wyrafinowanie co Ktemy czy - a może przede wszystkim - Accordo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy to temat kwalifikujący się do tej zakładki. Doświadczenie bowiem u mnie małe, za to ambicje spore. Ze słuchem i dobrym gustem, też podobno nienajgorzej...

 

Prawie idealny dźwięk z ostatniego AVS to Ktemy z Jadisem ze szpulowca.

Prawie, bo czegoś mi jednak brakowało w kontroli i zakresie basu oraz w rozdzielczości... Muzykalność za to idealna - to chyba mniej więcej to, czego szukam...

 

Czy wg Was te same kolumny równie dobrze mogą zagrać z tranzystorowym zestawem Macka = PRe C48 (kiedyś do wymiany na coś lepszego - raczej lampa) + Końcówka MC452 (już chyba docelowa)?

Interesują mnie tylko propozycje z rynku SH do maksymalnie 50-60kpln (to już absolutny max!), głupio zatem naciągać na odsłuchy dystrybutora Serblinga, który "krzyczy" za nowe Ktemy>100kpln...

 

Co jeszcze brać pod uwagę? Myślałem o B&W 802D2, Focal Utopia Scala, może też VA Music a może SF Amati Anniversario....

 

Pomieszczenie ok 40m2 średnio dostosowane akustycznie (zwykły salon), inne elementy toru do wymiany więc nie ma co o nich wspominać - pierwszeństwo mają kolumny, które w zestawie z Mackiem zagrają muzykalnie, soczyście, raczej ciepło ale bez cięcia detali - szczególnie tych na górze...

 

Dzięki z góry za pomoc i ew. rady...

 

ps. to nie jest żadna prowokacja - proszę mnie tu nie zjeść od razu! :)

ATC SCM50 lub jeszcze lepiej 100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Robert Koda K-15. Co zmienił? Wszystko. Trudno to nawet opisać, nie potrafię...:)

 

Zes mnie trochę zaintrygował, zacząłem szperać i rozglądać za innymi preamp niz McIntosh.

Pisałem z jednym który jest fanem Makow ale Transport i Pre ma Mark Levinson,

On szukał sprzętu który nie stara się przebarwiać muzyki,(nie pytałem ile sprzętów wypróbował ale widziałem u niego niezłe zabawki) wybrał ML bo w jego odczuciu zagrał trochę zimniej, analitycznej od tranzystora C48,50

Nie negował Maka i polecam mi właśnie C48 I C50 którymi jestem zainteresowany,

Dla ciekawostki niedawno kupił ślimaczki, robi tuning i wymienił kable w środku na Kimber, teraz jest w trakcie polerki i niedługo powinien pochwalić sie jak mu to wyszło.

dla sekcji stereo ma tam 4 monobloki, 2 końcówki i wspomniany Levinson CD-Transport 31.5 i D/A 30.6

 

 

Nie mogę znaleźć ile kosztują jakieś używki KEF Blade-Blade Two, te dla mnie tez zagrały interesująco, tylko jak cena kosmos to skreśl z listy

Gdybym miał sobie zmienić kolumny szukałbym z super wysokimi "metalowymi" na pokładzie dla możliwości popisywania się przede mną szczegółowością Maka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybym miał sobie zmienić kolumny szukałbym z super wysokimi "metalowymi" na pokładzie dla możliwości popisywania się przede mną szczegółowością Maka

 

Posluchaj jakiejś kolumny z berylowym tweeterem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w związku z tym warto posłuchać usherów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

choć osobiście dałbym szansę polskiej nowości akuss Redwine 1261

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj jakiejś kolumny z berylowym tweeterem.

 

Na pewno słyszałem ale nie wiedziałem czy to beryl, następnym razem zwrócę uwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Gram na zestawie McIntosh C-48 oraz MC-252 wymiennie z MC-2102. Kolumny ATC-SCM-35. Przewody głównie Fadela. Nie celowałem tak wysoko, jak autor wątku, ale może przyda się do selekcji przed odsłuchem.

Na podstawie własnych doświadczeń:

1. Zgadzam się z lulu - ATC. Gram na mniejszych, ale w tym budżecie pojechałbym po SCM-100 lub SCM-150. Będzie prawdziwie, rzetelnie, z genialną średnicą.

2. Zgadzam się z Elberothem - Dynaudio od Contour w górę. Będzie pięknie, barwnie, super góra.

3. Zgadzam się z Wilson Benesch (moim typem był Vector, ale słuchałem z inna elektroniką). Będzie dynamicznie i z dynamiki wyjdzie czysta muzyka.

4. Dorzucę Kudos Titan T88. Mają kiepską recenzję, ale nie przejmować się tylko posłuchać. Słuchałem z tym samym wzmacniaczem, co Vectory, Będzie coś pomiędzy ATC a Wilson Beneschem.

5. Dorzucę Gauder Akustik Arcona 100. Świetny wysokotonowy, duży dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

cześć, trochę mnie tu nie było ale w międzyczasie przespałem się trochę z tematem i stwierdzam jednoznacznie że chciałbym zostać przy muzykalności, cieple i urodzie (docelowo to dla mnie też mebel salonowy) Sonus Faber.

Niestety póki co na Ktemy mnie nie stać - rozważam zatem powystawowe Elipsy i Amati Anniversario.

 

Oczywiście wybieram się na odsłuch, ale chciałem poznać też Wasze opinie n/t powyższych i ich zgrania z Mackiem MC452...

Inne propozycje na dzień dzisiejszy odpadają, chciałbym podjąć decyzję między tymi dwoma modelami...

 

Dzięki z góry za ew sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, trochę mnie tu nie było ale w międzyczasie przespałem się trochę z tematem i stwierdzam jednoznacznie że chciałbym zostać przy muzykalności, cieple i urodzie (docelowo to dla mnie też mebel salonowy) Sonus Faber.

Niestety póki co na Ktemy mnie nie stać - rozważam zatem powystawowe Elipsy i Amati Anniversario.

 

Oczywiście wybieram się na odsłuch, ale chciałem poznać też Wasze opinie n/t powyższych i ich zgrania z Mackiem MC452...

Inne propozycje na dzień dzisiejszy odpadają, chciałbym podjąć decyzję między tymi dwoma modelami...

 

Dzięki z góry za ew sugestie

 

Jeśli powystawowe Sonusy to bierz swojego Maca na Andersa do Top HIFI i posłuchaj. Ceny atrakcyjne a dźwięk to już sam ocenisz. Jak to już wielokrotnie pisałem Elipsy są moim zdaniem dużo łatwiejsze do wysterowania i dają więcej radości ze słuchania. Natomiast jako mebel Amati są trudne do przebicia;-)

Swoje wrażenia z odsłuchu obu tych kolumn opisałem w klubie Sonus Faber...poczytaj na spokojnie ale i tak najważniejsze jest to co SAM usłyszysz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, widziałem, czytałem, biorę pod uwagę...

 

a czy ktoś pokusi się o porównanie KTEMA vs. ELIPSA (oprócz faktu że kilkadziesiąt tys PLN zostaje w portfelu...)? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, widziałem, czytałem, biorę pod uwagę...

 

a czy ktoś pokusi się o porównanie KTEMA vs. ELIPSA (oprócz faktu że kilkadziesiąt tys PLN zostaje w portfelu...)? :)

 

Zapewne góra i średnica są bardziej wyrafinowane w Ktemie natomiast co do basu to NA PEWNO z Twoim 452 będziesz miał bas lepszy z Elipsą niż z Ktemą. To samo z Amati. Ktema i Amati wymagają po prostu wzmacniaczy ze swojej półki cenowej aby wysterować bas a 452 to wzmak odpowiedni do kolumny takiej jak Elipsa, której woofer nie jest zbyt wredny i wysteruje go bez problemu. Głośnik niskotonowy Elipsy bazuje na tym jakie zastosowano w topowych Stradivari.

Wg. pomarów Kisiela, Elipsa schodzi nawet do 30 Hz, czym przebija Amati! Przeczytaj sobie dokładnie recenzję w Audio. Jej autor zna się dobrze na Sonusach i jego recenzje tych kolumn są moim zdaniem dość trafne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

A ja proponuje sprobowac z Martin Logan Summit, nie wiem tylko czy MC452 nie będzie trochę za słaby aby w pełni napędzić Summit. Graja zdecydowanie lepiej niz B&W 802D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, juz kupilem - Harpia Acoustics Nimbus w wersji Delux...:)

Jest juz fajnie, a bedzie jeszcze piekniej...

 

Teraz cala uwage koncentruje na kablach glosnikowych bi-wire, bo podobno w zworki w tej klasie sprzetu nie ma sie co bawic...

 

Budzet do 10 tys za 2,5m kabel, oczywiscie tylko i wylacznie SH

 

Moze cos doradzicie, zwazywszy ze:

- ten Mac nie jest juz tak ciemny jak starsze wersje, choc dalej jego brzmienie okreslil bym jako ciemnawe

- bede chcial zmienic w przyszlosci Pre na C1100 (lampa) bo jednak C48 to spore ograniczenie

- Harpia Nimbus jest bardzo rowno grajacym glosnikiem, tez raczej po cieplejszej stronie wg mnie, chociaz na basie gra szybki Aluminiowy Scan Speak a na gorze beryl od tego samego producenta...

 

Dzieki z gory...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale szukam tylko i wyłącznie kabla bi-wire... Nie chcę się bawić ani w zworki ani w 2 przebiegi

Negocjuję już Kimber BiFocal XL z jednym makaroniarzem, ale jakby się pojawiły jakieś ciekawsze propozycje to chętnie rozważę...

 

A Wy Hiłendowcy, jak podłączacie swoje kolumny z dwoma parami zworek? Niezły z tym ból głowy jest szczerze powiedziawszy, no chyba że wyolbrzymiam problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.