Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się pomęczył dla zdobycia wiedzy i doświadczeń. Normalnie jeśli używam ROCKa to mam go postawionego na NUCu.

Wiedza ogólnodostępna na ten temat jest taka ze nie zaleca sie stawiania serwera Roon na NAS-ach, a to dlaczego jest opisane na forach od A-Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tanielinie napisał:


Po co sie tak
męczycie z Roon na Synology?

Bo po to one jest stworzone. Jak ktoś nie używa wielu stref, dsp itp . To spokojnie może używać synology. 

1 minutę temu, tanielinie napisał:


Wiedza ogólnodostępna na ten temat jest taka ze nie zaleca sie stawiania serwera Roon na NAS-ach, a to dlaczego jest opisane na forach od A-Z.

Bla, bla, bla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym się zastanawiam i skłaniam sie ku chyba zle " bo jak takie cacka przejmuja molochy moim zdaniem zaraz pójda w masówkę i zaczną się jazdy  zwiechy  bo będzie zbyt obciążony itd,,,

Na plus to raczej spadnie cena bo bo zaraz będzie dodawany w mediaexpert do lodówki pralki 🥴

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wykupiłem promo $3 miesięcznie przez 3 miesiące więc wróciłem znowu do ROONa. Audirvana narazie zawieszona na 3 miesiące. Zobaczymy co się zmieniło po roku i jak ze stabilnością dzialania.

Stabilność działania jak zawsze wzorowa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tanielinie napisał:


Stabilność działania jak zawsze wzorowa!

No ja miałem trochę z tym problem, zwłaszcza od strony sieci. Narazie nie bawię się w ROCKa, zaintalowalem ROONa na Windows 10. Zrezygnowałem też z Tidal na rzecz Qobuz póki ROON nie zmieni wsparcia z MQA na FLAC HD. 

Jak narazie jest wszystko OK i bardzo jestem zadowolony.

Odnośnie Qobuz, mam nieoficjalne info, że od stycznia 2024 wchodzą do PL więc może również będą jakieś promki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No ja miałem trochę z tym problem, zwłaszcza od strony sieci. Narazie nie bawię się w ROCKa, zaintalowalem ROONa na Windows 10. Zrezygnowałem też z Tidal na rzecz Qobuz póki ROON nie zmieni wsparcia z MQA na FLAC HD. 
Jak narazie jest wszystko OK i bardzo jestem zadowolony.
Odnośnie Qobuz, mam nieoficjalne info, że od stycznia 2024 wchodzą do PL więc może również będą jakieś promki.

Dni Qobuza są juz policzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ps39 napisał:

Pytanie do użytkowników programu Roon. Płyta Petera Gabriela i/o jest dostępna w Tidal, jednak jak wejdę z poziomu Roon to jej nie ma. Co może być przyczyną?

Na qubouz już jest  ,a na tidal bedzie dzisiaj albo jutro bo ten album dopiero wyszedł i Roon go musi dopiero wdrożyć ,a to zajmuje średnio dwa 3 dni także cierpliwości 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewny feler otóż albumy które Tidal natywnie pokazuje jako jakość Max (24/192) w Roon mam je w standardowej jakości czyli 16/44.1 w znacznej mierze są to albumy z gatunku muzyki poważnej i dawnej które w większości zarejestrowane są w jakości Hi-Res. Możecie sprawdzić u siebie czy też tak macie? Czyżby programiści Roon pracowali nad wdrożeniem Hi-Res FLAC w swoim odtwarzaczu?

Przykładowe albumy:

https://tidal.com/browse/album/276868318/u

https://tidal.com/browse/album/296110776/u

https://tidal.com/browse/album/281405985/u

https://tidal.com/browse/album/328092739/u

 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tal napisał:

Na pewno każdy ma swoje zajęcia i obowiązki ale czy naprawdę nie ma nikogo kto by sprawdził dla mnie ten drobiazg?

W roon przy serwisach streamingowych masz wybór próbkowania, sprwdź czy przy tidal nie masz czasem ustawione zaniżonej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RCD napisał:

W roon przy serwisach streamingowych masz wybór próbkowania, sprwdź czy przy tidal nie masz czasem ustawione zaniżonej wartości

Sprawdzałem wszystkie ustawienia i mam w tym miejscu ustawioną jakość "Master".

Mógłbyś napisać czy masz w Roon pierwszy album z moich przykładów w jakości 24/192 czy 16/44.1

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.