Skocz do zawartości
IGNORED

Co myślicie o marce VINCENT ?


Neonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, abandonin napisał:

którą drogę wybrać ? 

WBA, Haiku, Feliks. Polskie marki. Bardzo dobra jakość dźwięku i wykonania. Bezpośredni kontakt z producentem, co daje możliwość dostosowania produktu pod konkretne oczekiwania. Która wiec drogę wybrać? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez ponad dekadę budżetowego Vicka SV-129. Miał pewne wady(dość szybko pojawiły się trzaski w potencjometrze) więc uwagi o jakości mogą mieć swoje uzasadnienie. Z drugiej strony grał lepiej niż konkurencja droższa o 30% dzięki czemu mogłem różnicę w cenie dołożyć do kolumn, które używam do dziś.Ogolnie dostarczył mi wiele miłych chwil.
Najbardziej śmieszy mnie zaklinanie rzeczywistości z cylku "rodzima alternatywa". Sam chciałbym żeby były na rynku polskie marki, które oferują normalne , konkurencyjne produkty do marek takich jak Atoll albo Advance Acoustic a nie DCS, Audio Note albo Wilson Audio(sarkazm), któtych produkty kupuje się po odsłuchu w salonie a nie jak jajka z ekologicznego chowu, "po bezpośrednim kontakcie z producentem". Czym kończą się takie kontakty świadczy najlepiej postsekciarski wątek z "16" w tytule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, piotrek7 napisał:

WBA, Haiku, Feliks. Polskie marki. Bardzo dobra jakość dźwięku i wykonania. Bezpośredni kontakt z producentem, co daje możliwość dostosowania produktu pod konkretne oczekiwania. Która wiec drogę wybrać? ?

To poleć konkretny model który sobie byś kupił

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dzarro napisał:

Najbardziej śmieszy mnie zaklinanie rzeczywistości z cylku "rodzima alternatywa

Najbardziej śmieszy mnie pier.........lenie ludzi, którzy nie maja pojęcia, o czym piszą. 

26 minut temu, abandonin napisał:

To poleć konkretny model który sobie byś kupił

Lepiej zajrzyj do klubów tych marek i porozmawiaj z ludźmi, którzy maja te produkty i udzielą  Ci konkretnych informacji o charakterze dźwięku , możliwościach pracy w określonych konfiguracjach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej śmieszy mnie pier.........lenie ludzi, którzy nie maja pojęcia, o czym piszą. 
Taaa... Polska to zagłębie elektroniki użytkowej i matecznik ekspertów z tej dziedziny. Szkoda, że nikt o tym nie wie a najbardziej niedoinformowani są biznesmenii którzy tworzą polskie choć obco brzmiące brandy i kupują całą ofertę swojego brandu w Chinach. My za to tworzymy takie potworki frazeologiczne jak "niekomercyjny sprzęt audio" a jak już pojawia się ktoś kto tworzy coś ciekawgo i użytecznego (jPlay na przykład) to jest uważany za oszołoma.
Fakty są takie że Chińczycy eksplorują Układ Słoneczny a my wciąż próbujemy sprawić żeby ORP Ślązak vel Gawron nie był zagrożeniem wyłącznie dla własnej załogi i budżetu państwa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2021 o 17:24, piotrek7 napisał:

Najbardziej śmieszy mnie pier.........lenie ludzi, którzy nie maja pojęcia, o czym piszą. 

Lepiej zajrzyj do klubów tych marek i porozmawiaj z ludźmi, którzy maja te produkty i udzielą  Ci konkretnych informacji o charakterze dźwięku , możliwościach pracy w określonych konfiguracjach 

A co ma charakter dźwięku do jakości transformatorów ? O gustach się nie dyskutuje, jeden woli granie V a drugi środkiem, to indywidualna sprawa.

Jak chcę kupić wzmacniacz to wybieram Yamahę bo to solidna firma, a dźwięk zależy od reszty systemu i jakości płyt.

Alledrogo jest pełne takich nibyaudiofilskich sprzętów za które ktoś kiedyś dał kupę kasy bo niby audiofilskie, a teraz za grosze nikt nie chce.

Yamaha, Accuphase czy Denon z wyższych serii zawsze trzyma cenę.

Pytałem o dobry wzmacniacz słuchawkowy ale solidny, na dobrych podzespołach i nie taki nibyaudiofilski.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, abandonin napisał:

 

Jak chcę kupić wzmacniacz to wybieram Yamahę bo to solidna firma, a dźwięk zależy od reszty systemu i jakości płyt.

 

Każda Pliszka... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, abandonin napisał:

Alledrogo jest pełne takich nibyaudiofilskich sprzętów

Jak Yamaha, Denon, Atoll które kupowane są owczym pędem w oparciu o rozpoznawalność marki a po jakimś czasie lądują na Allegro. Na szczęście masz do wyboru sprzęty w rodzaju Trilogy 933, Chorda Hugo TT2. 

Albo można wybrać rozwiązanie pośrednie. Ale to stety/niestety rozwiązanie niemal zarezerwowane dla osób, które mają choć trochę pojęcia o tym, co oferuje rynek i potrafią oddzielić ziarno od plew ?

A z ciekawości, zobacz ile na Allegro jest ofert tych marek, które wspomniałem. Pomińmy oferty sprzętów nowych, wystawianych przez salony audio. Jak sprawdzisz, wtedy pogadamy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




A z ciekawości, zobacz ile na Allegro jest ofert tych marek, które wspomniałem. Pomińmy oferty sprzętów nowych, wystawianych przez salony audio. Jak sprawdzisz, wtedy pogadamy 


To może jednak poruszaj trochę tymi ramionami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dzarro napisał:

To może jednak poruszaj trochę tymi ramionami...

Kwitując takie wpisy? Tak, to dobry pomysł. Bo wdawanie się w wymianę zdań z kimś, kto nie bardzo wie, o czym pisze - szkoda czasu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeszliście daleko od marki Vincent. Mam wzmacniacz tej firmy hybrydowy SV-500 i na razie gra fajnie, plastycznie. Dobre stereo z "rozstawieniem instrumentów po kątach" ? Na pewno lepiej niż mój poprzedni wzmacniacz Yamaha A-S501. Tamten grał mocniej, ale ... zimniej, bardziej ostro, mocno skrajem pasma górą i mocno dołem, że mury się trzęsły. Teraz bas jest delikatniejszy, ale i jakiś taki fajniejszy. Bardziej miękki nie wywracający mózgu do góry nogami. Co prawda do Yamahy były Klipsche (też mocne, skrajne), a teraz Tannoy'e Revolution XT6F. Yamaha była dobra, ale dla muzyki bardziej rock, metal, hip-hop, itp. A ja bardziej soul, jazz, delikatna elektroniczna (Einaudi, itp.). A sumie bardziej spokojna muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja myślę o firmie Vincent?

Robi cholernie brzydkie klocki. Na tyle, że nigdy nawet mi przez myśl by nie przeszło, by chcieć tego posłuchać.

(Nie mówiąc o wstawieniu tego do salonu.)

A fuj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat miałem sv-226mkII. Rodzaj brzmienia odpowiadał mi na tyle, że w 2019 r. zamieniłem go na wyższy model sv-237mk, z DAC i wejściami cyfrowymi.

Jak ktoś lubi soczyste brzmienie z nasyconym środkiem i wyrazistą, ale delikatną, niezapiaszczoną i niemetaliczną górą - na pewno polubi ten wzmacniacz.  Bas schodzi dość nisko, ale jest względnie miękki. Jeśli więc ktoś lubi krótkie, twarde, niezaokrąglone basy, niech poszuka innego sprzętu. 

W  stopniu przedwzmacniacza warto wymienić chińskie lampy na jakieś lepsze. Ja wsadziłem Tungsol Gold i różnica w brzmieniu jest bardzo wyraźna.

W sv-237mk jest trochę za mało wejść cyfrowych - tylko jedno optyczne i jedno koaksjalne. Na jednym mam telewizor, na drugim bluray. Na CD czy streamer brak już miejsca. W dzisiejszych czasach w sprzęcie audio przydałoby się też choć jedno wejście HDMI.

Na szczęście mój CD ma dobre wyjścia analogowe, na których świetnie brzmi. To też sprzęt Vincenta: CD s-3. Ostatnio mało go słucham, bo praktycznie przestałem kupować płyty, słucham głównie plików FLAC i mp3 320 z dysku. A  płyty CD mogę też odtwarzać w blurayu Cambridge Audio, więc coraz częściej zastanawiam się, czy nie sprzedać tego CD Vincenta, który stoi i pokrywa się kurzem.  

PS. Odnosząc się do poprzednich wpisów: u mnie nic nie szumi, potencjometr nie trzeszczy. W poprzednim wzmacniaczu sv-226mkII pojawiały się problemy z przekaźnikami na wyjściu głośnikowym - po kilku latach ich styki pokryły się jakimś syfem czy korozją i w dźwięku, zwłaszcza na niskim poziomie, pojawiały się przerwy - takie jak przy niekontaktującym interkonekcie. Trzeba było oddać sprzęt do serwisu. Po oczyszczeniu styków grał dobrze przez następne lata. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojmaz
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2016 o 23:36, RobG1974 napisał:

Witam, miałem SV-400 bardzo pożądany wzmacniacz, gra szczegółowo i dynamicznie, u mnie grał z kef ls50 super połączenie ale zachciało mi się zmian i zmieniłem ale nie wiem czy na lepszy. Z sv-400 byłem bardzo zadowolony i nabywca też jest bardzo zadowolony.

Pozdrawiam,

Lepsze jest wrogiem dobrego...kilka razy zrobiłem podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz

20 godzin temu, wojmaz napisał:

W  stopniu przedwzmacniacza warto wymienić chińskie lampy na jakieś lepsze. Ja wsadziłem Tungsol Gold i różnica w brzmieniu jest bardzo wyraźna.

Czy polecacie wymienić też tę lampę w SV-500 na Tung Sol ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, hlary napisał:

Cz

Czy polecacie wymienić też tę lampę w SV-500 na Tung Sol ?

Z mojego doświadczenia wynika, że wymiana lamp na Tung Sol Gold pomaga w tych dwóch modelach, z którymi miałem do czynienia. Na zasadzie analogii można podejrzewać, że w SV-500 też pomoże, ale ręki nie dam sobie uciąć, bo nie sprawdzałem tego. Warto pogrzebać w czeluściach internetu, gdzie jest sporo wątków dotyczących lamp i ich brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Mam sv-121 i przez kilka dni równolegle testowałem SV400...

SV-121 starszy, cięższy i z lepszym dźwiękiem. SV-400 także warty swojej ceny. Ogólnie, oba bardzo rytmiczne, swobodne, neutralne i potrafią szybko pracować kiedy trzeba. Ale jednak SV-121 ciut lepszy z powodu głębszych wybrzmień i więszej mocy na basie (kondensatory rzekomo po 20000uF na kanał... - no nieźle). Wysokie wyraźniejsze u SV-121. W SV-400 powiedziałbym, że mniej selektywne... 

SV-400 ma wejście cyfrowe USB i to jest fajne (nie oceniam jakości - nie skupiłem się), a SV-121 wejścia zbalansowane XLR... - co kto woli...

Sprowokowany mogę wysilić sie na dłuższe opisy, bo jestem świeżo po porównaniach...

U mnie z TAGA Paltimun v2 F-60 gra to pięknie... - dmucha, aż miło, ale od godziny "ósmej" - tagi mają "podwójne uzwojenie" na basie i to może byc przyczyną mimo, ich niezłej efektywności...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pap76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś ma na forum , zapytaj 

W dniu 1.01.2021 o 18:10, tomek7776 napisał:

polskie marki dla ludu to lampizator.ancient audio.gigawatt.z nowa odslona martona

Byłbym ostrożny, patrząc na ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, quatross napisał:

Vincent - dobry robota! A tak na poważnie mam na celowniku SV-228 😀

Jest recenzja w najnowszym HFiM 

Wypadł dobrze 

Nie HFiM tylko Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślę o Vincencie? Że nieważne, jak dobrze by zagral, wybrałbym coś innego. Wyroby tej firmy są po prostu brzydkie, a przecież byłyby widoczne w salonie. Na szczęście jest nieprzebrana różnorodność urządzeń na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, porlick napisał:

Co myślę o Vincencie? Że nieważne, jak dobrze by zagral, wybrałbym coś innego. Wyroby tej firmy są po prostu brzydkie, a przecież byłyby widoczne w salonie. Na szczęście jest nieprzebrana różnorodność urządzeń na rynku.

Mi też jakoś vincent nie pasi patrząc na jego wygląd. A czy on czasem nie jest w ChRL robiony. Jak tak to tym bardziej mnie odrzuca. Kiedyś słuchałem w sklepie sv227 i jak za tą kasę to nie grało jak lampa. Dźwięk chłodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fanatyk muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, fanatyk muzyki napisał:

Mi też jakoś vincent nie pasi patrząc na jego wygląd. A czy on czasem nie jest w ChRL robiony. Jak tak to tym bardziej mnie odrzuca. Kiedyś słuchałem w sklepie sv227 i jak za tą kasę to nie grało jak lampa. Dźwięk chłodny.

Sv227 miałem jakieś 2 lata i faktycznie, mimo zmiany lamp na starą produkcję dźwięk po chłodniejszej stronie.

Co do miejsca produkcji, to nie masz nic, co jest produkowane w Chinach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, darwroc napisał:

Sv227 miałem jakieś 2 lata i faktycznie, mimo zmiany lamp na starą produkcję dźwięk po chłodniejszej stronie.

Co do miejsca produkcji, to nie masz nic, co jest produkowane w Chinach?

Pewnie mam ale staram się unikać tych zabawek. Od czasu kiedy chiny bratają się z putinem. Ale to nie temat o tym więc nie zaśmiecajmy go 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.