Skocz do zawartości
IGNORED

DAC w cenie ok. 10 tys.zł czy to już hi-end?


Jarosław Kaźmierczak

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnio nic nie chce grać, wiec moze takie hiendy z Allegro mi pomogą :(

 

...jesteś juz po odsłuchu DA88?

...co nie gra?

może odsłuchy trzeba zakropić odrobiną alkoholu, wtedy jakoś tak lepiej gra ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czyms moge pomoc?:))

 

Piotrek, Squad testuje Lebena LS 660 w asyście Sonus Faber Electa 1 ze żródłem Electrocompanieta więc daje radę.

Nie wiem ile mocy ma 660 ale do SF Electa potrzeba co najmniej 150 - 200 W/8 więc to wszystko jest kwestią prób i porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, Squad testuje Lebena LS 660 w asyście Sonus Faber Electa 1 ze żródłem Electrocompanieta więc daje radę.

Nie wiem ile mocy ma 660 ale do SF Electa potrzeba co najmniej 150 - 200 W/8 więc to wszystko jest kwestią prób i porównań.

No to dzwiek jest miodowy:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Masz Waldek moj pomiar:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzwiek jest miodowy:))

 

 

Masz Waldek moj pomiar:)

 

Tak, zauważyłem.W zakresie od 300 Hz do 1000 Hz masz przeszło 0,6 sekundy , czyli na granicy normy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zywe pomieszczenia to 0,6 -0.8 s tak twierdza fachowcy od akustyki,mowimy o pomieszczeniu mieszkalnym.

Daj boze ,zeby bez adaptacji wszyscy mieli takie wyniki,jak widzisz zadnego problemu z basem,gdzie wlasnie u wielu to jest glowna zmora,bo dudni:)

 

Ale to takie ot ,to nie ten temat,a kolegi w sklepie jest sala zrobiona i robilismy pomiary ostanio,wyszlo max 0,2s i sie okazuje ,ze jest za bardzo wygluszony pokoj,i dzwiek robi sie martwy.

 

Jak do tego dołożymy daca od AN ...

No to trzeba nabyc:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego dołożymy daca od AN ...

 

AN to nie mistrzostwo świata w dziedzinie dacków, ale może być.Chętnie bym go sprawdził z moim AA Ref.Tube II z Philipsami

Mini Watt na pokładzie......

 

Dobre zywe pomieszczenia to 0,6 -0.8 s tak twierdza fachowcy od akustyki,mowimy o pomieszczeniu mieszkalnym.

Daj boze ,zeby bez adaptacji wszyscy mieli takie wyniki,jak widzisz zadnego problemu z basem,gdzie wlasnie u wielu to jest glowna zmora,bo dudni:)

 

Ale to takie ot ,to nie ten temat,a kolegi w sklepie jest sala zrobiona i robilismy pomiary ostanio,wyszlo max 0,2s i sie okazuje ,ze jest za bardzo wygluszony pokoj,i dzwiek robi sie martwy.

 

No to trzeba nabyc:)

 

Bas masz naprawdę niezły - muszę to przyznać . Kiedy wróciłem do domu chciałem za pamięci porównać z moim ale jest

inny mniejszego formatu i bardziej miękki,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No to trzeba nabyc:)

 

ja już takiego mam od dawna :) i to jest zabawka, która pomimo swoich wad pozostanie ze mną bardzo długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AN to nie mistrzostwo świata w dziedzinie dacków, ale może być.Chętnie bym go sprawdził z moim AA Ref.Tube II z Philipsami

Mini Watt na pokładzie......

 

 

 

Bas masz naprawdę niezły - muszę to przyznać . Kiedy wróciłem do domu chciałem za pamięci porównać z moim ale jest

inny mniejszego formatu i bardziej miękki,

No a czego sie Waldek spodziewales:)kolumny masz raczej troche innego formatu:)

 

Sonuski mialy by dorownac Pionkom?:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a czego sie Waldek spodziewales:)kolumny masz raczej troche innego formatu:)

 

Sonuski mialy by dorownac Pionkom?:))

 

Pogłos mam też w granicach 0,5 sekundy w całym pasmie a SF są dużo mniejsze od twoich monitorów więc i bas jest mniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogłos mam też w granicach 0,5 sekundy w całym pasmie a SF są dużo mniejsze od twoich monitorów więc i bas jest mniejszy.

O tym wlasnie pisze:)a o reszcie nie wspominam,niech tam Pioneer bedzie Hi-Fi :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piotrek, Squad testuje Lebena LS 660 w asyście Sonus Faber Electa 1 ze żródłem Electrocompanieta więc daje radę.

Nie wiem ile mocy ma 660 ale do SF Electa potrzeba co najmniej 150 - 200 W/8 więc to wszystko jest kwestią prób i porównań.

Chyba mylisz Electę z Extremą obie są na E :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero to przejrzałem, niezła jazda. To nie temat na zagłębianie się w tak poważne zagadnienie, trzeba by się spotkać i pogadać w 4 oczy;-) ale:

 

Dlaczego rozne fortepiany nastrojone idealnie graja rozna barwa w tym samym pomieszczeniu,

Oczywiście, że tak jest.

Jedynym narządem pomiarowym,przy wyborze konkretnego fortepianu były własne uszy każdego z uczestników :)

Niezwykle istotna jest też sprawa mechaniki klawiatury i często przesądza o wyborze instrumentu, bo grający odbiera dźwięk zupełnie inaczej (z reguły mniej komfortowo) niż słuchacz...

jakie różnice w brzmieniu

Największe i najciekawsze są różnice pomiędzy dźwiękiem oferowanym przez wykonawców, nie urządzenia- instrumenty;-)

Są stereotypy dotyczące różnic w dźwięku fortepianów różnych firm, ale dobry stroiciel (to słowo nie oddaje ogromu wiedzy i umiejętności najwyższej klasy fachowców) może to mocno zmodyfikować, długi temat...

Różnice z gatunku ciekawych, to jak wybiera się instrument - i nie chodzi tu o firmę i model, bo to jest "gra wstępna" tylko kiedy porównuje się instrumenty o różnych numerach seryjnych, często kolejnych - i rzadko są wątpliwości, który konkretny egzemplarz wybrać. Wszystkie w siedzibie firmy, w bardzo komfortowych warunkach i w cenie zakupu - jest to standard już przy fortepianach średniej klasy;-) w audio to se ne da....narazie

Mariuszku na każdy ton masz przynajmniej 3 struny

Rafaellu, to, że jesteś z nas najwyższy, nie znaczy, że wszystko wiesz najlepiej;-)

Powyżej napisałeś nieprawdę - zajrzyj kiedyś "pod klapę" fortepianu to zrozumiesz....bo nie licząc średnio udanego patentu alikwotowego firmy Bluthner, fortepian ma od 1 przez dwie do maksymalnie trzech strun...

Chyba, że opisywałeś jakiś prototyp, który wykonałeś SAM, wtedy mesz rację;-)

Masz zadanko bojowe do domu, napisz z jaką orientacyjną siłą napinają struny ramę fortepianu i ile tam ich właściwie jest.

 

Polecam to zadanie odrobić wpierw samemu....

 

Lepiej już wrócić chyba do tematu DAC-ów;-)

 

Dla tego obecnie mam taki a nie inny pozom wiedzy

Chciałeś się pochwalić, czy poskarżyć;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego obecnie mam taki a nie inny pozom wiedzy (…)

Chciałeś się pochwalić, czy poskarżyć;-)

 

I to niby ja jestem złośliwy...Witku, za lampę błyskową Pan mojżesz robić.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych wątków w high-endzie to już starch wchodzić, żeby przez przypadek po mordzie nie dostać. Pogoda ciężka czy co? Czy w ogóle ktoś jeszcze pamięta o co poszło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Do tych wątków w high-endzie to już starch wchodzić, żeby przez przypadek po mordzie nie dostać. Pogoda ciężka czy co? Czy w ogóle ktoś jeszcze pamięta o co poszło?

No widzisz Piotruś...nawet Sly obniżył lekko "ego" i w hifi sobie pogaduszki urządza...

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok, ten dac za 125 zł gra i to gra pliki 24/192.

Niczego nie podbija, niczego nie słodzi, gra równo basy, średnicę i soprany. Nie jest tak detaliczny i profesjonalny jak Mytek Brooklyn ale jak na 125 zł to po prostu normalnie gra. Niektóre systemy na początku grają niby świetnie ale ciężko dokończyć na nich całej płyty bo męczą.

Aż trudno w to uwierzyć. Z pewnoscią może polepszyć brzmienie wielu transportów CD i blu ray a także transportów plików.

Może jak się przez kilka dni wygrzeje to pojawi się dźwięk rodem z hi-end :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz Electę z Extremą obie są na E :)))

 

Z tego co wiem Squad ma SF Electa mk.1, nie słyszałem nic o Extremie ale mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby moderator nie przerzucił tego wątku do hi-fi albo PC-audio dzisiaj zacząłem słuchanie Hegel HD30 za prawie 20 tys. zł.

Czy ostatnie rewelacyjne testy i recenzje w wielu czasopismach rzeczywiście potwierdzają hiendowy dźwięk? Warto się o tym przekonać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że trochę się obawiałem odsłuchu HD30 bo co jeśli ten dźwięk będzie najlepszy z możliwych. Wtedy nie ma odwrotu, trzeba uzbierać te 20 tys zł. Niestety tak się nie stało. Widocznie Hegel i moje ucho wraz z moim sprzętem się nie lubią. Myslałem, że coś z ostatnich recenzji usłyszę np. "Barwy Hegla są jego silnym atutem i to nie tylko w rozważanej kategorii cenowej" z ostatniego numeru Audio-Video. Nie słyszałem ani barw ani dużej rozdzielczości. Nie było tej odrobiny magii i spektaklu przy każdym utworze gdy słuchałem Mytek Brooklyn. Tutaj zabrzmiało poprawnie, dźwięk nie był ani za ostry ani za jasny. W płycie The Chieftains "The wide world over" w drugim utworze śpiewa Sinead O'Connor i Mytek namacalnie pokazywał barwy jej głosu, jak płynnie stara się dojść do skraju swoich możliwości a HD30 po prostu pokazał tylko wysilone śpiewanie. Bas był trochę większy od Brooklyna i głębszy.

 

Podobnie jak Mytek HD 30 nie ma polskiej instrukcji a ta która jest nie jest zbyt obszerna. Jeśli jest to dako-streamer to powinien już mieć port USB do podłączenia pamięci masowej. Wtedy można podłączyć zewnętrzny dysk 1 TB za 250 zł na którym zmieści się 2000 płyt w formacje flac i NAS z wentylatorami za 2000 zł nie jest już potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Już chciałem zamówić Mytek Brooklyn ale w sklepie zaproponowano mi odsłuch Mytek Manhattan, który jest ponad 2 razy droższy i kosztuje ok. 18 tys. zł.

Jest trochę testów tego urządzenia i spodziewałem się polepszenia dźwięku w stosunku do Brooklyna. Jednak tak się nie stało. Może jest trochę bardziej konkretny i zdyscyplinowany bas ale dżwiek był co najmniej taki sam a czasami wydawało się, że Brooklyn jest lepszy, szczególnie srednica i głosy ludzkie, które miały więcej odcieni i lepiej było słychać jak wokalista pracuje głosem. Możliwe też,że to już mój pozostały sprzęt był głownym ograniczeniem polepszenia dźwięku.

 

Ponadto Brooklyn jest bardziej uniwersalny (ma przedwzmacniacz gramofonowy) i ma więcej wejść.

 

Można powiedzieć, ze Brooklyn jest bardziej na rynek audio a Manhattan do rynku studyjnego.

 

Wstrzymując się nadal z zakupem pomyślałem, że warto jeszcze odsłuchać słynnego Lampizatora. Naczytałem się o twórcy i jaka jest wg niego idea daków, wszedłem na stronę producenta i zadzwoniłem pod telefon tam wskazany. Po miłej rozmowie z kimś, kto się nie przedstawił (zapewne był to właściciel firmy) powiedziałem, że chciałbym wypożyczyć do odsłuchu urządzenie i napiszę maila z prosbą o odpowiedź jaka ma być kaucja, podam adresu wysyłki i kiedy mogę się spodziewać urządzenia. Napisałem maila w poniedziałek i do dzisiaj nie mam żadnej odpowiedzi.

 

Jeśli to jest reguła działania tej firmy, która nawet na swoje stronie pisze, że podstawą jej działania jest indywidualny odsłuch produkowanych urządzeń u klienta w domu przed zakupem to już odechciało mi się tego odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.