Skocz do zawartości
IGNORED

TVP jakby ciekawsza


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto jeszcze ogląda ten syf.

Bardzo dobre pytanie

i proszę bardzo jest i odpowiedz

"Wiadomości" znowu tracą widownię. "Fakty" liderem wieczornego pasma

 

1. W marcu "Wiadomości" w TVP1 oglądało średnio 3,2 mln osób

2. Serwis TV publicznej stracił 250 tys. widzów w stosunku do lutego

3. Liderem wieczornych programów informacyjnych są "Fakty" TVN

i tak tracę z miesiąca na miesiąc :)

Dobra Zmiana .........

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20694-0-48221800-1459783862_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A wczorajsze wiadomości oczywiście zataiły informację o stanowisku Jaglanda!

Dostarczyły tym samym koronny dowód na wpływ ustawy medialnej na zakłamanie publicznych mediów w Polsce:-)

http://wyborcza.pl/1,75968,19868120,wiadomosci-kurskiego-wkopaly-wladze-pis.html#BoxGWImg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W marcu "Wiadomości" w TVP1 oglądało średnio 3,2 mln osób

2. Serwis TV publicznej stracił 250 tys. widzów w stosunku do lutego

3. Liderem wieczornych programów informacyjnych są "Fakty" TVN

i tak tracę z miesiąca na miesiąc :)

 

 

O kuźwa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Holecka i Ziemiec wylecą poza margines po upadku KatoPisotalibanu. Nie mogę patrzeć na te służalcze ryje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Holecka i Ziemiec wylecą poza margines po upadku KatoPisotalibanu. Nie mogę patrzeć na te służalcze ryje.

 

Pyszczki Lisów ci się marzą?

 

Cierpliwość, tylko cierpliwość. A do wyborów przyjdzie ci cierpieć. Nadzieja jest matką...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę patrzeć na te służalcze ryje.

 

Jasne....jak służyć to obcym tak jak to to robi konkurencja.

 

Liderem wieczornych programów informacyjnych są "Fakty" TVN

 

Jak widać.....da się wmówić że notowania wzrosły to już nie jest sztuką wmówić że to dzięki rzetelności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzowie TVP 1 nie obejrzeli debaty o przedstawieniu Przemysława Wojcieszka, ani o innych tematach tego zarejestrowanego w poniedziałek w telewizyjnym studio programu (książce Michała Łuczewskiego "Odwieczny naród. Polak i katolik z Żmiącej" czy spektaklu "Ojczyzna" Justyny Sobczyk) - tego wieczoru "Pegaz" prowadzony przez Agnieszkę Szydłowską i Marka Horodniczego w ogóle się nie pojawił na antenie. Rano nieaktywny był także profil programu na Facebooku.

O komentarz poprosiliśmy Aleksandrę Gieros-Brzezińską, rzeczniczkę prasową TVP. Po kilku godzinach dostaliśmy maila z jednozdaniowym komunikatem: "Odcinek nie został wyemitowany z przyczyn technicznych".

 

"W poniedziałek reżyser i dwoje aktorów pojechali do Warszawy i odbyli kulturalne spotkanie, bo przecież nowa telewizja jest bardzo otwarta na kulturę. A potem przyszli komisarze TVPiS i wyrzucili CAŁY odcinek "Pegaza".

Wojcieszek. - O spektaklu mówiłem ogólnie, więcej o wyimaginowanym strachu dyrektorów teatrów przed podejmowaniem podobnych, trudnych tematów. Mam wrażenie, że niczego kontrowersyjnego nie powiedziałem. Jeżeli taki rodzaj debaty nie przechodzi w publicznej telewizji, jest to dowód jej skrajnego upolitycznienia. Generalnie, smutne to było - wszyscy w studio spięci, jakby bali się wychylić i mieli poczucie, że stali się twarzami czegoś, czego kształt kompletnie od nich nie zależy. A "przyczyny techniczne"? To kłamstwo, można między bajki włożyć."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze ogląda ten syf.

Pewnie ci, których zadowala poziom "profesjonalizmu" obecnej ekipy na pułapie telewizji osiedlowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być konkurencja dla "Szkła", a jak wyszło ?

Żenada to zbyt delikatne określenie, całkowicie łopatologiczny program, Miecugow nadal górą

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Frank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałem się we wiadomościach, że spadek kursu złotego jest spowodowany działaniami platformy w europarlamencie. A ja głupi myślałem, że złoty leci na dół od czasu objęcia przez pis rządów.

 

No i Ci nowi eksperci Gazety Polskiej, W sieci i innych śmieciowych gazet wykluwają się w każdych wiadomościach.

 

Rzygać się chce....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej, niż w czwartek dowiedziałem się z "Wiadomości", że spadek wartości złotego jest spowodowany atakiem zagranicznej finansjery na naszą walutę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Wiadomościach nawiązano do protestu przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. - Wspominano, że przymusza się pierwszą damę do tego, żeby się wypowiedziała na ten temat. Przypomniano, co robiły inne pierwsze damy.

 

O Marii Kaczyńskiej nie wspomniano. Nie powiedziano nic, co pani Maria Kaczyńska robiła, gdy była panią prezydentową. Nie powiedziano, że walczyła o Rospudę, że nie była bierną żoną prezydenta, że podpisała się pod apelem pań, które zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego 8 marca. To był apel, żeby posłowie nie zmieniali konstytucji i żeby obowiązywał kompromis aborcyjny z roku 1993 roku. Nie powiedziano, ile razy była wysłanniczką państwa polskiego za granicę, w jakich uroczystościach i akcjach charytatywnych brała udział. Pani Marii Kaczyńskiej wczoraj nie było."

 

To potwierdza tezę, że Jarosław buduje Lechowi pomniki z wyrachowania, a po cichu zaciera ślady działań jego, i jego małżonki.

 

Nie chcieli tego komentować ani przedstawiciel kancelarii prezydenta, ani przedstawicie PiS. Adam Kwiatkowski, szef gabinetu prezydenta: - Nie chcę oceniać programu, którego nie oglądałem. Nie chcę się odnosić. Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany PiS: - Nie oglądałem Wiadomości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej, niż w czwartek dowiedziałem się z "Wiadomości", że spadek wartości złotego jest spowodowany atakiem zagranicznej finansjery na naszą walutę.

 

Było, jest i będzie tak, że wszelkie szkodliwe efekty działań PiSu dla kraju i dla ludzi będą prezentowane jako atak nieprzychylnych sił zewnętrznych i wewnętrznych, wrogów ojczyzny itp.

To typowe dla szkoły dyktatury ciemniaków.

 

Wczoraj w Wiadomościach nawiązano do protestu przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. - Wspominano, że przymusza się pierwszą damę do tego, żeby się wypowiedziała na ten temat. Przypomniano, co robiły inne pierwsze damy.

 

O Marii Kaczyńskiej nie wspomniano. Nie powiedziano nic, co pani Maria Kaczyńska robiła, gdy była panią prezydentową. Nie powiedziano, że walczyła o Rospudę, że nie była bierną żoną prezydenta, że podpisała się pod apelem pań, które zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego 8 marca. To był apel, żeby posłowie nie zmieniali konstytucji i żeby obowiązywał kompromis aborcyjny z roku 1993 roku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że autorem szkodliwych pomysłów wobec Rospudy był... Jan Szyszko - dzisiejszy specjalista od Białowieży i hodowli koni arabskich.

 

"Minister Jan Szyszko chcąc zdeprecjonować wartość przyrodniczą doliny Rospudy rozpowszechniał informacje, jakoby torfowiska nad Rospudą były tworem antropogenicznym. Twierdził, że tamtejsze torfowiska zostały ukształtowane przez człowieka."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Minister Jan Szyszko chcąc zdeprecjonować wartość przyrodniczą doliny Rospudy rozpowszechniał informacje, jakoby torfowiska nad Rospudą były tworem antropogenicznym. Twierdził, że tamtejsze torfowiska zostały ukształtowane przez człowieka."

Czyli nastała fachowość pełną gębą. We wszystkich dziedzinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nastała fachowość pełną gębą. We wszystkich dziedzinach.

 

No nie da się ukryć. :)

Działania Jana Szyszko wraz z poczynaniami Krzysztofa Buc Jurgiela już przynoszą "owoce".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej, niż w czwartek dowiedziałem się z "Wiadomości", że spadek wartości złotego jest spowodowany atakiem zagranicznej finansjery na naszą walutę.

 

TVN24Biznes podał bardzo podobną tezę w czwartek czyżby źródłem były "Wiadomości" TVP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN24Biznes podał bardzo podobną tezę w czwartek

'xniwax' podaje TVN24 jako źródło informacji ? Szok ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj co na temat TVP-is jakby ciekawszy........

W TVP w programie na żywo "W tyle wizji" sfabrykowano telefon od widza

 

 

jak manipulujemy dzwoniącymi do telewizji telefonami

czyli powrót do przeszłości( komuno wróć)...

....tłumaczenie Wolskiego hehe

brawo Dobra Zmiana .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako źródło informacji ? Szok

 

Jest zszokowany, że dla Ciebie to jest szok ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

TVP znowu kłamie? Portal kresy.pl zarzuca, że "W programie „Studio Wschód” przygotowanym przez redaktor Marię Przełomiec po raz kolejny manipulowano historią dążeń Polaków Wileńszczyzny do autonomii terytorialnej. Manipulowano pod z góry przyjętą tezę – Polacy Wileńszczyzny działali na zlecenie Moskwy więc teraz są sami winni dyskryminacji jaka spotyka ich ze strony Litwinów. Oczywiście taka narracja nie ma wiele wspólnego z rzeczywistymi wydarzeniami na Litwie lat 1989-1991." http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/jak-maria-przelomiec-zmanipulowala-historie-polskiej-autonomii-na-wilenszczyznie

 

Warto zauważyć, że prowadząca program Maria Przełomiec posiada litewskie odznaczenie. W styczniu 2013 prezydent Litwy przyznała jej Medal Pamiątkowy 13 Stycznia. Litewskie odznaczenie posiada także gość programu Janina Chmielowska, którą w 2009 roku odznaczono Orderem „Za Zasługi dla Litwy”. Zapewne nie ma to wpływu na to, że:

 

"Program redaktor Przełomiec kończy się wyraźną sugestią występującej w nim Jadwigi Chmielowskiej, że oddolny, społeczny ruch Polaków Wileńszczyzny to to samo co putinowskie „zielone ludziki”, a „Litwini stają się coraz bardziej antypolscy widząc zachowanie Polaków na Litwie” oraz jej wezwaniem pod adresem władz Polski do interwencji... przeciw liderom polskiej społeczności na Wileńszczyźnie. Ta nie mająca pokrycia w rzeczywistości deklaracja, szokuje, bo sugeruje, że nasi rodacy zasługują na swój los, że to wszystko co czynią z nimi Litwini niejako im się należy. Wszystko to w kontekście wypowiedzi lektora i litewskiego wojskowego o możliwym rosyjskim ataku militarnym na rejon Suwałk. W tej właśnie narracji mieści się również podsumowanie redaktor Przełomiec, twierdzącej, że „do rozwiązania polsko-litewskich problemów” nie może dojść „z winy oby stron” i że grozi nam znalezienie się „w rosyjskim łagrze”.

 

Narracja jaką Przełomiec formułuje w swoim programie nie ma oczywiście wiele wspólnego z rzeczywistością historyczną. Sama rzeczywistość współczesna daje zdecydowaną odpowiedź narracji Przełomiec i większości wybranych przez nią rozmówców. Obawy Polaków na progu litewskiej rzeczywistości o to, że mogą podlegać dyskryminacji ze strony litewskiego państwa całkowicie się sprawdziły. To polscy autonomiści mieli rację, a nie ich współcześni krytycy w Polsce czy na Litwie. Polacy w scentralizowanym państwie litewskim zostali ograbieni z ziemi przodków, są od ćwierćwiecza symbolicznie okradani ze swoich nazwisk, ich język i kultura są marginalizowane, a celem obecnych usiłowań władz litewskich jest odebranie im oświaty w polskim języku. Władze litewskie z pełną konsekwencją realizują politykę wynarodowienia wspólnoty polskiej. Tymczasem redaktor Maria Przełomiec w programie nadawanym przez polską telewizję publiczną sugeruje, że nasi rodacy zasłużyli sobie na dyskryminację przez to, że przewidując ją, chcieli sobie wypracować instytucjonalny mechanizm obronny. Taka sugestia, że dyskryminowany jest sam winien swojej dyskryminacji, jest po prostu haniebna.

 

Ubiegłotygodniowy program Przełomiec zawiera tyle fundamentalnych półprawd i całkowitych błędów, że rodzi pytanie czy wynikają one tylko z niedostatków warsztatu czy są świadomą manipulacją, mającą podkopywać w Polsce solidarność narodową i wsparcie dla rodaków na Wileńszczyźnie. Nie jest to wszakże pierwsze wystąpienie tej dziennikarki o takim charakterze. W prowadzonym przez siebie na antenie TVP INFO „Studio Wschód” Przełomiec regularnie krytykuje AWPL w stopniu daleko ostrzejszym niż polityków litewskich. W listopadowym wywiadzie dla, portalu „Znad Wilii”, stanowczo twierdziła, że „Warszawa musi odciąć Tomaszewskiego od pieniędzy”. Dużo bardziej dosadna była w jednej z dyskusji na Facebooku gdy określiła lidera Polaków na Litwie mianem „łobuza”. W innym komentarzu, w dyskusji pod postem użytkownika krytykującego omawiany przeze mnie program, Przełomiec jeszcze raz dobitnie napisała: „Za obecny stan rzeczy odpowiadają obie strony i Litwini i litewscy Polacy. Prawda bywa bolesna”."

 

Podsumowując. Ów program idealnie wpisuje się w politykę rządów POPiS-u wobec sytuacji Polaków na Litwie. Litewskie rządy nagminnie łamią prawa Polaków. Nie widzą tego nasze patriotyczne rządy oraz szlachetna Unia Europejska. Trzeba to zrozumieć. Polskie rządy zamartwiają się losem Ukraińców i ruskich opozycjonistów, a UE zamorskimi migrantami i ich braćmi u siebie. Ale za to w Polskim Senacie będzie być może zasiadał jeden reprezentant światowej Polonii. Taki symbol...

Edytowane przez Włodzimierz_55692
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem co tam w naszej nie-zależnej telewizji (TVP-is) a tam sie dzieje i to wiele

Ci co nie oglądają tego tracą na rozrywce w najwyższym wydaniu ( kabarety teraz maja godnego konkurenta.....)

 

proszę tutaj mamy streszczeni paru odcinków rzetelności i prawdomówności (panie 747 coś dla pana ) na skale światową

myślę że tylko Korea ( ta wyżej na mapie) jest jedyną konkurentką z naszą narodową TIWI

 

ale ja tutaj pieprze o Korei a tu zapraszam na coś nie z tej ziemi....czyli....

 

 

Obejrzałem kilka wydań "Wiadomości" w TVP. Oto lista ekspertów i komentatorów, którzy kreują równoległą rzeczywistość

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ile to mi ciekawych tematów idzie w nicość przez te moje fanaberie z bojkotem tej jednej jedynej....

post-20694-0-89440600-1461163995_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

TVP nawet dla logicznie myślącego Pisowca jest słabym źródłem informacji.

 

Informacja w każdej telewizji to rzecz drugorzędna. Telewizja ma przede wszystkim oddziaływać skutecznie na widza przekazując mu to, co zaplanowano. I to jest misja wszystkich telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.