Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, rafa napisał:

Czyli jak termometr pokazuje ze jest cieplo a twojej kobiecie jest zimno to mowisz jej ze jest nie obiektywna i jej receptory ciepla sa w bledzie?

Pamiętam jak ze 20 lat temu kobita miała termometr pokojowy na TV ( kineskopowym ), pokazywał 24'C stopnie choć było zimnawo jak dla mnie. Ona chodziła w krótkim rękawku bo przecież jest 24'C. Jak położyłem termometr koło TV i wskazywana temperatura stanęła na 19'C to jej też się zrobiło zimno...
Ale i tak Twoja sugestia jest mylna. Na tej podstawie przecież można stwierdzić, że jest np. głośniej bo tak mówisz choć przyrządy pomiarowe tego nie wskazują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, rafa napisał:

Mozna sobie poczytac ale i tak najwazniejsze to jest wlasna ocena tego jak co gra.

Pod warunkiem że taka ocena dotycząca sprzętu musi mieć techniczne podparcie, "ja słyszę" nie wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Adi777 napisał:

Pewnie, że tak. 

PS Czemu się smiałeś, jak napisałem o porównaniu w ślepym teście kl D z A/AB? 

Z tego ze po jednym tescie i tak dalej nic nie bedziesz wiedzial. Poznasz roznice miedzy dwoma konkretnymi urzadzeniami i nic poza tym. Zeby wyrobic sobie opinie takich porownan trzeba wiele zeby znalesc jakies wspolne mianowniki/cechy zwiazane z jednym typem kontrukcji. Roznice miedzy roznymi wzmacniaczami zawsze istnieja ale zeby je przypisac konkretnej klasie latwo nie bedzie. Ja np slyszalem zaledwie kilka wzmacniaczy D klasowych (mowie o klasie hifi, nie radyjkach kuchennych) i dalej nie mam ostatecznego zdania. Dlatego nigdy w tej kwestii ostatecznie sie nie wypowiadam.

Ale np przy zakupie wzmacniacza wole na wszelki wypadek omijac D klase. Ufam bardziej doswiadczonym kolegom.

20 minut temu, szymon1977 napisał:

ja tak kupiłem BW606 (choć pół Forum odradzało), dokupiłem subik BW608 (choć drugie pół Forum odradzało) i to był strzał w (nie przesadzajmy) 9,5

I to jest dowod na czysta subiektywnosc w audio. Ja np B&W nie chcialybm nawet za darmo, tak nie podoba mi sie to brzmienie wysokich jakie one prezentuja. A tobie sie podobaja i jest gitara dla ciebie. I to jest wazne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Piopio napisał:

Podkręć głośność na maxa i zrób ślepy test 😉 Bez muzyki oczywiście 😉

Podkręcałem, słychać tylko bardzo słaby szum w głośnikach w przypadku przyłożenia ucha bezpośrednio do głośnika. Z odległości odsłuchu nic nie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

głośniej bo tak mówisz choć przyrządy pomiarowe tego nie wskazują.

Sonometr wskazuje srednia glosnosc. Chyba ze sluchasz sinusa a nie muzyki 😉

Ludzkie ucho-mozg rozrozniaja czestotliwosci. I przewaznie np wiecej zakresu sredniego jest odbierane jako glosniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafa napisał:

Ale np przy zakupie wzmacniacza wole na wszelki wypadek omijac D klase. Ufam bardziej doswiadczonym kolegom.

A ja ufam prędzej konstruktorom z takich firm jak np. Genelec, itp. Dlaczego oni nie omijają klasy D?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Dlaczego oni nie omijają klasy D?

Energooszczedne i kompaktowe w rozmiarach zasilanie. Ma zalety niewatpliwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rafa napisał:

B&W nie chcialybm nawet za darmo

np 801

całkowita porazka dźwiekowa , straszny gniot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ona chodziła w krótkim rękawku bo przecież jest 24'C. Jak położyłem termometr koło TV i wskazywana temperatura stanęła na 19'C to jej też się zrobiło zimno...

Jedni sa bardziej a inni sa mniej, podatni na sugestie. Normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lech36 napisał:

Podkręcałem, słychać tylko bardzo słaby szum w głośnikach w przypadku przyłożenia ucha bezpośrednio do głośnika. Z odległości odsłuchu nic nie słychać.

jakikolwiek szum w glosnikach dyskalifikuje wzmacniacz

szum z uchem w glosniku  w przypadku spadku glosnosci tla może maskować rozdzielczość wtedy piszecie ,że przy cichym sluchaniu nie ma kopa dynamiki ...jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lech36 napisał:

Dlaczego oni nie omijają klasy D?

Ponieważ jest tak samo dobra jak dobre jest tanie wino ... a wiesz dlaczego tanie wino jest dobre ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JacekPlacek napisał:

To co, cały dzień się opychasz ? 🙂

To jest moj problem. Moze nie samemu sie opycham, ale lubie eksperymentowac i gotowac dla innych, wiec spedzam mnostwo czasu w kuchni (sluchajac przy tym dobrej muzy)

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Nautilusy doskonale będą się komponować z modnymi ostatnio czarnymi kiblami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak masz maly kibel to mozesz go w pomniejszeniu wydrukowac

 

2051961_b-amp-w-by-brenato

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Strzał w 9.5 w porównaniu do czego ? 

Poprzednik kontra oczekiwania co do następcy.

Godzinę temu, rafa napisał:

to jest dowod na czysta subiektywnosc w audio. Ja np B&W nie chcialybm nawet za darmo, tak nie podoba mi sie to brzmienie wysokich jakie one prezentuja. A tobie sie podobaja i jest gitara dla ciebie. I to jest wazne.

Paramettry techniczne nie uwzgledniają kaprysu użytkownika 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szpakowski napisał:

Ponieważ jest tak samo dobra jak dobre jest tanie wino ... a wiesz dlaczego tanie wino jest dobre ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wzmacniacz w klasie D za jedyne 30.000 $. To wino nie jest tanie ...

15 minut temu, szymon1977 napisał:

Poprzednik kontra oczekiwania co do następcy.

Startowałeś z bardzo niskiego pułapu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piopio napisał:

Wzmacniacz w klasie D za jedyne 30.000 $. To wino nie jest tanie ...

Nikt nikomu nie zabroni wycenić swojego produktu w taki sposób. Równie dobrze można sprzedawać mortadelę w cenie szynki parmeńskiej ... może nawet ktoś to kupi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szpakowski napisał:

Nikt nikomu nie zabroni wycenić swojego produktu w taki sposób. Równie dobrze można sprzedawać mortadelę w cenie szynki parmeńskiej ... może nawet ktoś to kupi ...

Myślę, że nie doceniasz nowej klasy D. To granie bez wad moim zdaniem. Do pewnego poziomu oczywiście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piopio napisał:

Do pewnego poziomu oczywiście.

Oczywiście. Jeżeli chodzi o budżetowe konstrukcje może się sprawdzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szpakowski napisał:

Oczywiście. Jeżeli chodzi o budżetowe konstrukcje może się sprawdzać.

Serio tylko budżetowe ? A ROSE RA180 ? A NAD M33 ? A NAD M10v2 ? A Cambridge EVO150 ? A TEAC AP-701 ? 

Widać nie słyszałeś żadnego z powyższych ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafa napisał:

Jedni sa bardziej a inni sa mniej, podatni na sugestie. Normalne.

Oczywiście... Mam też koleżankę która nie jest w stanie stwierdzić czy 10 stopni to jest ciepło że w krótkim rękawku można wyjść a np. 30 stopni to zimno i w kurtce.

Ale to i tak jest subiektywne bo jeden nie wyobraża sobie stereo z subem ( np. ja ) a inny ma i się cieszy. 
Nie to piękne co piękne tylko co się komu podoba. 

1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

jakikolwiek szum w glosnikach dyskalifikuje wzmacniacz

szum z uchem w glosniku  w przypadku spadku glosnosci tla może maskować rozdzielczość wtedy piszecie ,że przy cichym sluchaniu nie ma kopa dynamiki ...jakości

Nie nakłada się na to sama moc dostarczona do zestawu? Jakaś minimalna moc do poprawnej pracy jest potrzebna...

 

1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Ponieważ jest tak samo dobra jak dobre jest tanie wino ... a wiesz dlaczego tanie wino jest dobre ...

ROKSAN Oxygene - taki wzmacniacz ma kolega, wcześniej miał lampowca do którego nie wróci...
Moim zdaniem z klasą D jest trochę jak z oświetleniem LED... Kiedyś było tak kiepskie że chyba tylko do garażu sie nadawało, dziś jest powszechne i można kupić całkiem przyzwoicie świecące LEDy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Nautilusy doskonale będą się komponować z modnymi ostatnio czarnymi kiblami

Białe jeszcze lepiej się będą komponować z białymi kiblami, których na świecie używa się więcej niż czarnych 😉.

1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Ponieważ jest tak samo dobra jak dobre jest tanie wino ... a wiesz dlaczego tanie wino jest dobre ...

Ale Genelec to nie jest tania firma, choć chyba narzutu audiofilskiego w cenach nie stosują.

1 godzinę temu, szpakowski napisał:

a wiesz dlaczego tanie wino jest dobre ...

Jak się je umieści w butelce po drogim winie to ludzie mlaskają z zachwytu, taki test był opisany na forum. 

P.S. To samo jest z klasą D, dopóki nie widać co gra ludzie chwalą, dopiero jak zobaczą to następuje krytyka, znane z opisów takich porównań.

3 godziny temu, rafa napisał:

Zamiast zachecac do empirycznego doswiadczania swiata odsylasz do tabelek i cyferek...

Do niczego nie odsyłam i tak każdy będzie robił "doświadczenia" wg własnego widzimisię.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Lech36 napisał:

Białe jeszcze lepiej się będą komponować z białymi kiblami, których na świecie używa się więcej niż czarnych 😉.

Ale Genelec to nie jest tania firma, choć chyba narzutu audiofilskiego w cenach nie stosują.

Jak się je umieści w butelce po drogim winie to ludzie mlaskają z zachwytu, taki test był opisany na forum. 

P.S. To samo jest z klasą D, dopóki nie widać co gra ludzie chwalą, dopiero jak zobaczą to następuje zdziwienie, znane z opisów takich porównań.

Do niczego nie odsyłam i tak każdy będzie robił "doświadczenia" wg własnego widzimisię.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lech36 napisał:

Jak się je umieści w butelce po drogim winie to ludzie mlaskają z zachwytu, taki test był opisany na forum. 

P.S. To samo jest z klasą D, dopóki nie widać co gra ludzie chwalą, dopiero jak zobaczą to następuje krytyka, znane z opisów takich porównań.

Może u niektórych. Sam potrafię się zachwycić winem za 20 i wylać takie za ponad 100... Ale na raucie kiedy X osób będzie patrzeć, ciężej o opinię niż w domu na spokojnie (dotyczy zarówno wina jak i dźwięku) stąd takie ślepe testy są mało wiarygodne. Mam D i AB w podobnej klasie i od pół roku ciężko mi się zdecydowac, każda ma plusy. 

Sam stwierdziłeś że Hypex  gra jakby bardxiej analogowo - zgadza się. Jakbym miał na ślepo ocenić bez wcześniejszego poznania D klasy. To Cyrusa bym określił jako wzmacniacz grający bardziej cyfrowo... chyba... 

Dużo większa różnica była między Atolem w AB a Cyrusem One w D, ale tu też dużo cieplej, łagodniej, pełną średnica grał D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ale to i tak jest subiektywne bo jeden nie wyobraża sobie stereo z subem ( np. ja ) a inny ma i się cieszy. 
Nie to piękne co piękne tylko co się komu podoba. 

👍

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Paramettry techniczne nie uwzgledniają kaprysu użytkownika

No to juz zalezy jakie parametry i jaki kaprys 🙂

56 minut temu, Lech36 napisał:

Jak się je umieści w butelce po drogim winie to ludzie mlaskają z zachwytu, taki test był opisany na forum. 

To jak ten mityczny "test wielkopolski"...czy jakis co to co chwila przytaczasz.

Sa ludzie co rozrozniaja wina od jabola i sa tacy ktorzy lubia tanie wina bo sa tanie...

Jedni pija najtansze kawy i sa zadowoleni a inni doceniaja smak swierzo palonych kaw specialties.

Tak samo w audio. Jednym wystarczaja komputerowe pierdziawki logitecha a inni wola dobry system z dobrymi kablami.

Sek w tym by nie wmawiac innym ze nie ma roznicy...jesli ktos nie slyszy/widzi/czuje lub roznice nie sa dla niego istotne - to dla kogos innego moga byc zasadniecze i bardzo istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2022 o 13:36, Lech36 napisał:

Tylko jak idę do filharmonii, ale najczęściej to są inne obiekty jak filharmonia i wtedy DSP jest używane w nagłośnieniu z punktu reżyserskiego. W filharmonii też używają DSP w trakcie koncertów z nagłośnieniem. Akustyka nie w każdym miejscu sali filharmonii jest na najwyższym poziomie, może są na świecie obiekty zbliżone do ideału, ale te w których byłem są nie nadzwyczajne, ale pewnie to zależy od miejsca siedzenia. Na polu propagacja dźwięku też nie jest wszędzie idealna, zwłaszcza na stadionach. 

Lechu36 - napisz jaka filharmonia wykorzystuje podczas koncertu DSP?

wcześniej zapytałem Cię o to ale nic nie odpisałeś.

Wg. mija to co piszesz mija się z prawdą, byłem wiele razu na koncertach w Słupsku (gdy tam mieszkałem), sala słaba ale nie kombinowali z głośnikami!!!, byłem w Krakowie no i filharmonii Śląskiej, gdzie też akustyka pozostawia wiele do życzenia i nie kombinują z DSP i głośnikami. Żadna orkiestra nie zniży się tak nisko aby w sali używać nagłośnienia elektrycznego. Obecnie chodzę na koncertu do nospru i używają tam głośników aby przed koncertem wygłosić mowę typu: proszę o wyłączenie telefonów oraz zakazuje się fotografowania, nagrywania oraz filmowania podczas koncertu.

Dlatego jestem ciekawy jak dziecko, kto w Polsce używa w salach filharmonii nagłośnienia z pomocą DSP? Po Twoim wpisie wydaje się, że chodzisz na koncerty filharmonii widmo!!! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piopio napisał:

Startowałeś z bardzo niskiego pułapu ...

Oczywiście, ale też nie oczekuję brzmienia za 1.000.000 od sprzętu za 1.000

Godzinę temu, Lech36 napisał:

Białe jeszcze lepiej się będą komponować z białymi kiblami, których na świecie używa się więcej niż czarnych 😉.

A kibel na suba przerobię i będzie git!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rafa napisał:

Sek w tym by nie wmawiac innym ze nie ma roznicy...jesli ktos nie slyszy/widzi/czuje lub roznice nie sa dla niego istotne - to dla kogos innego moga byc zasadniecze i bardzo istotne.

A jak ktoś "słyszy" różnice, których nie ma ? Jakoś Ci "słyszący" boją się ślepych testów jak diabeł święconej wody 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, marcinmarcin napisał:

Sam stwierdziłeś że Hypex  gra jakby bardxiej analogowo

Zgadza się, ale różnice w stosunku do modułów B&O z drugiego wzmacniacza są symboliczne, nie wiem czy w ślepym teście ktoś by je odróżnił, wymieniłem na te STA800D tylko dla tego że jest to Hypex (mam większe zaufanie do tej firmy na podstawie pomiarów) i STA ma symetryczne wejścia jak i RCA. Symetria połączenia zlikwidowała lekki wpływ pętli masowych których w przypadku systemów aktywnych z połączeniami RCA trudno jest uniknąć. Oczywiście da się uniknąć, ale jest to trudniejsze zwłaszcza w przypadku systemu ze wzmacniaczami zewnętrznymi. Połączenia symetryczne dają wysoki komfort w temacie pętli masowych. 

38 minut temu, zn21 napisał:

Lechu36 - napisz jaka filharmonia wykorzystuje podczas koncertu DSP?

Np. w czasie koncertów np. jazzowych, byłem na takim w filharmonii, do nagłośnienia wokali, wszędzie tam gdzie jest potrzebny wyższy poziom niż ten który można uzyskać z naturalnego instrumentu. Zauważ że obecnie na wyposażeniu filharmonii jest również nagłośnienie napędzane elektroniką. Nie sądzę żeby ten "napęd" był zrobiony na audiofilskich komponentach, raczej to jest z rynku PRO.  

38 minut temu, szymon1977 napisał:

A kibel na suba przerobię i będzie git!

Kształt nie będzie kojarzył się z wysoką jakością muzyki 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

jakikolwiek szum w glosnikach dyskalifikuje wzmacniacz

Możliwe, powiedz to użytkownikom sprzętu analogowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Lech36 napisał:

Np. w czasie koncertów np. jazzowych, byłem na takim w filharmonii, do nagłośnienia wokali, wszędzie tam gdzie jest potrzebny wyższy poziom niż ten który można uzyskać z naturalnego instrumentu.

ja się Ciebie pytałem o koncerty filharmoniczne a nie jazzowe. Orkiestra filharmoniczna gra wyłącznie na instrumentach akustycznych,

nie pytałem Cię o koncert jazzowy bo taki zespół może używać np. gitary basowej a nawet akustyczne którą przetwarza jak robi to Pat Metheny więc nie odwracaj kota ogonem i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zn21 napisał:

ja się Ciebie pytałem o koncerty filharmoniczne

Pytałeś o filharmonię nie o rodzaj koncertu, ale byłem kiedyś na przedstawieniu muzycznym gdzie orkiestra kameralna grała prawdopodobnie bez nagłośnienia, ale wokale, które były w programie tego koncertu były dyskretnie nagłaśniane.  

P.S. Nie znałem określenia koncert filharmoniczy, zapewne chodziło Tobie o koncert muzyki klasycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.