Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam zagwozdkę.

Odkurzyłem lampy Westinghouse 6AX7. Pisałem o nich kiedyś, raczej niezbyt pochlebnie.

A tu teraz niespodzianka idealnie zgrały się z gramofonem.

DAC przy nich odstawia lipę. Jest za ciemno, robi się efekt starego radia.

 

Te lampy są zdecydowanie po ciemnej stronie mocy. Bardzo ciemnej.

Z eksperymentu wynika, że potrzebuję czegoś do Luny+Tannoy XT8 co przyciemni mi brzmienie gramofonu. Obawiam się, że wymiana interkonektu nie wiele tu pomoże.

 

Pytanie czy pomoże wymiana pre gramofonowego? Mam Pro-Ject Phono Box S.

 

Igłę wymieniam aktualnie (jeszcze nie mam) z ortofon red na ortofon blue, ale nie sądzę by to coś pomogło. Co prawda są różne opinie. Niektórzy piszą, że cieplejsza inni, że zimniejsza.

 

Przypomnę, że cały problem zaczął się z chwilą wymiany MA BX5 na Tannoy'e.

Bardzo mi się te kolumny podobają ale niestety, dwa moje źródła nie chcą na raz pracować dobrze przy tej samej konfiguracji wzmacniacza.

Dwa wzmacniacze? Wymiana na Titanię? No sam nie wiem. ;)

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę donieść, że mój problem z za jasno grającym gramofonem został rozwiązany.

Miałem uszkodzoną igłę. Wymieniłem ją właśnie z Ortofon red na Blue i jest bajka. Pełne pasmo. Nic nie trzeba kombinować z lampami. Dźwięk rewelacja. Pomijając to, ze poprzednia igła się uszkodziła. Była lekko skrzywiona w prawo. Sam nie wiem jak to zrobiłem. To nie spodziewałem się takiej różnicy w brzmieniu między red a Blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie międzynarodowe imprezy i wystawy branży Hi-Fi Fezz Audio przygotowuje tzw "Company profile", czyli dokument opisujący w skrócie najważniejsze fakty o naszej marce.

Oto część najnowszego "profilu" czyli "Fezz Audio w liczbach"

- 100% rodzinny polski kapitał

- zatrudnienie (teraz/cel 2019) 25/40 osób

- powierzchnia produkcyjna (teraz/cel 2019) 600/1500m2

- miesięczna produkcja wzmacniaczy Fezz Audio (teraz/cel 2019) 120/250 egz.

- miesięczna produkcja transformatorów (teraz/cel 2019) 6000/12000 szt.

- eksport do ponad 80 krajów to ponad 60% naszej produkcji

 

Pomimo okresu wakacyjnego, uważanego w branży audio za czas dość znacznego spowolnienia, u nas w Fezz Audio nudy nie ma. Byliśmy obecni na targach w Malezji, pojawiły się też artykuły o Fezz w mediach koreańskich czy film o nas po włosku... Teraz dla odmiany recenzja Mira Ceti po rosyjsku:

http://soundex.ru/forum/index.php?/topic/40897-знакомые-и-мало-знакомые-цапы-в-системе-molochnika/&page=76#comment-1851183

 

Pozdrawiam wakacyjnie

Fezz Audio Maciej

Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Będzie "konflikt interesów". Do Luny już sobie kupiłem wypasione lampki. Teraz robić to samo do Titanii? ;)

 

Zobaczę, podumam jeszcze nad tym.

 

Póki co gramofon zaczął grać jak powinien a nawet lepiej.

Japoniec miał racje.

 

 

Możesz zdradzić jakie lampki zaserwowałeś lunie i co wniosły? Jestem ciekaw bo sam będę niedługo poszukiwał zmiany:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - punkty dla Kolegi szaman777 za pomysłowość - zaiste świetne wykorzystanie miejsca. Niemniej zaleciłbym czuwanie nad procesem rozmrażania albowiem ciepłe mniej smakuje. Natomiast zimne ocieplone nutą lampy - jak najbardziej.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mam z Tytanii. Ustawiłem na boku prowizoryczny panel, włączyłem muze i zamknąłem oczy. Kot wdrapał się na panel i go przewrócił na kolumne, a ta spadła na wzmacniacz... Jak myślicie, wymienić lampy czy lepiej odesłać na przegląd? W czasie wypadku pracował, ale szybko odłączyłem z gniazdka.

 

20729272_843283832491846_5908754406073084297_n.jpg?oh=adf55054492f2d4d57d4855a90ed4418&oe=5A2D1E79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te koty... Potrafią być takie sympatyczne, ale to diabły wrodzone...

 

No niestety, też moja wina, bo postawiłem prowizorycznie i zamknąłem oczy. Mam audio physicy z basowym na boku i tym bokiem wpadł na wzmacniacz. Szczęśliwie lampa ani kant nie uderzyły w membranę. Gbyby była dziura w głośniku to już tylko się załamać heh. Najlepiej mieć odzielny pokój i żadnych szkodników nie wpuszczać, ale mogę sobie tylko pomarzyć póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w sumie mało opinii na temat Fezz Mira Ceti. Ostatnio posłuchałem sobie tego wzmacniacza z Harbeth P3esr i bardzo mi się spodobało. Miał ktoś z Was doświadczenie z Mira Ceti? Jak oceniacie ten wzmacniacz ?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj... Kot przeżył?

Nowe lampy i tak musisz kupić. Ja bym spróbował bias na minimum (jeżeli nie masz auto)

i spróbować odpalić. Oczywiście z kompletem lamp.

Życzę powodzenia, aż przykro patrzeć.

 

 

Przy okazji, za blisko te inne sprzęty! Płyty w gramofonie się stopią u Ciebie od lamp.

 

Edit:

A! Sprawdź bezpiecznik! Może się przepalił i nic się w środku nie stało.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Miał ktoś z Was doświadczenie z Mira Ceti?

 

Bardzo wysublimowane granie, dobry wybór do muzyki akustycznej, choć i klasyczna daje radę.

Chyba najbardziej przestrzenny ze stajni Fezza, choć tu już zależy i od lamp i okablowania.

Na pewno mocą nie powala jak Titania, ale za to ma, nazwijmy to bardziej "audiofilskie granie" :)

No i wg mnie najładniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, za blisko te inne sprzęty! Płyty w gramofonie się stopią u Ciebie od lamp.

 

 

Tak, dość blisko, ale resztę mam cofniętą (za lampy), temperaturę kontrolowałem i jest ok. Pokrywa od gramofony letnio-ciepła powiedzmy - do stopienia daleko.

 

Ojojoj... Kot przeżył?

 

Jak to kot, bez problemu :) zaraz potem poszedł spać. Dwa koty mam i ogólnie są grzeczne i ciche, ale jak widać instynkt wspinania bierze górę... Ogólnie strasznie niekorzystny zbieg: wzmacniacz na podłodze bez klatki w zasięgu przewracającej się kolumny i panel na szybko postawiony który się przewrócił ( bym obstawiał że spadnie na kolumne bardziej od góry i ją przykryje a nie przewali), zamknięte oczy i kot który zazwyczaj śpi a zachciało mu się dokazywać. Pech i głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.