Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle mam z Tytanii. Ustawiłem na boku prowizoryczny panel, włączyłem muze i zamknąłem oczy. Kot wdrapał się na panel i go przewrócił na kolumne, a ta spadła na wzmacniacz... Jak myślicie, wymienić lampy czy lepiej odesłać na przegląd? W czasie wypadku pracował, ale szybko odłączyłem z gniazdka.

 

20729272_843283832491846_5908754406073084297_n.jpg?oh=adf55054492f2d4d57d4855a90ed4418&oe=5A2D1E79

Także zaleciliśmy użytkownikowi odesłanie wzmacniacza do serwisu Fezz Audio celem sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś klubowicz co słyszał Lunę, Titanię i Mira Ceti?

 

Po ponad pół roku z Luną coraz bardziej kusi krok w przód.

Pytanie czy Mira Ceti uciągnie moje głośniki?

(Tannoy Revolution XT 8F, 91dB, zalecana moc wzmacniacza: 25–200W)

Pytanie czy Titania zaczaruje tak jak na początku Luna?

 

Wszelkie spostrzeżenia mile widziane.

 

A może zupełnie coś innego? Może chińczyk jakiś? ;)

 

Ma być ładnie słychać jazz. Przede wszystkim jazz.

Poprawnie grać klasyka.

Poprawnie grać muzyka np. Depeche Mode, ambient, industrial.

Ma nie być efektu, że czegoś mi tu brakuje. Basu, góry, średnicy. ;)

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jest tu jakiś klubowicz co słyszał Lunę, Titanię i Mira Ceti?

Nieśmiało mogę powiedzieć, że wszystkie 3 było mi dane było posłuchać.

Powiem tak, nie da się jednoznacznie określić, który wzmak jest najlepszy.

Zawsze uważałem, że Titania jest najbardziej uniwersalna przez swoją moc, Lunka czaruję swoją barwą, a Mira Ceti ma tę rasowość grania.

Tylko jakby przyszło wybierać, nie daj Boże, byłby dylemat.

 

Wiem, że to truizm, ale najlepiej posłuchać w swoim systemie, niestety :)

Fezz chętny jest do wypożyczania do odsłuchu (oczywiście za kaucją, co zrozumiałe) więc sugeruję na start wypożyczyć Titanię, wg mnie to chyba najbardziej podejdzie do tego czego słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Titania zaczaruje tak jak na początku Luna?

 

Jestem przekonany, że nie tylko zaczaruje, bowiem śmiem twierdzić iż odda naturę dźwięku i zrekompensuje straty w zakresie doznań z typowym tranzystorem. Dla mnie to ukojenie zmysłów.

 

A może zupełnie coś innego? Może chińczyk jakiś? ;)

 

 

W tym przypadku udam że nie doczytałem.

 

Ma być ładnie słychać jazz. Przede wszystkim jazz.

Poprawnie grać klasyka.

 

Masz moja gwarancję tak się stanie. Brzmienie jazzu jest fenomenalne. Niemniej pamiętaj o ostatnim torze systemu tj. kolumienki. Właściwy dobór - oczekiwana satysfakcja.

 

Basu, góry, średnicy. ;)

 

Tak jak wcześniej napisałem, końcowy tor - istota odbioru.

 

fajna lista życzeń:)

 

Dokładnie nie ma jak oczekiwania, zaś później rozczarowania. W tym przypadku wystarczy dobry strzał w kolumny.

 

Zawsze uważałem, że Titania jest najbardziej uniwersalna przez swoją moc,

 

Trafiłeś w sedno. Prosto w dziesiątkę. Po moich 100 godzinach odsłuchów wrażenie tożsame. Natura górą schematu przedmiotowej lampy.

 

Tylko jakby przyszło wybierać, nie daj Boże, byłby dylemat.

 

 

Oj tam oj tam.

 

Wiem, że to truizm, ale najlepiej posłuchać w swoim systemie, niestety :)

 

Banalnie prawdziwe co prawisz, lecz tak zaiste jest własna konfitura to podstawa. Będę się powtarzał ale końcowy tor to najważniejsze. Titania potrzebuje wzorca dla startu i w moim przypadku tak jest. Pozostaje tylko innym życzyć satysfakcji z przygody króliczka.

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moj zestaw ;) ja sluchalem u siebie luny z amber dackiem 2 i gralo to pysznie.

 

Male sprostowanie to nie golden gate a atlantic w wersji golden ;-)

Edytowane przez tommypear

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Fezz Audio, a dokładnie pod poniższym linkiem dostępna jest do pobrania broszurka mojego autorstwa pt.: "Wzmacniacze lampowe - co warto o nich wiedzieć" :

http://fezzaudio.pl/PL-Wzmacniacze-lampowe-co-warto-o-nich-wiedziec.pdf

Po bezpłatny egzemplarz drukowany zapraszam do wszystkich salonów partnerskich Fezz Audio ( http://fezzaudio.pl/#kontakt )

Zapraszam do lektury.

W razie jakichkolwiek pytań jestem do Państwa dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na małe pochwalenie się

 

Zacne nie powiem. Ale dlaczego Szanowny Kolega nie popiera polskiej myśli - dotyczy kolumienek - o ile mnie wzrok nie zawodzi to Monitor Audio.

 

Tak na marginesie ja również na końcowym mam obce amerykańskie podłogówki od Definitive Technology - mianowicie BP 10. Są raczej niepowtarzane w oddaniu przestrzeni i naturalności.

Niemniej ostatnimi czasy przypatruję się polskiej produkcji od Pylona Audio - Emerald High Fidelity, podobnież limitowane. Skłaniam się ku odsłuchowi.

 

A na potwierdzenie tak ważnej ewentualnej decyzji o zmianie sprzedaję swoje cacka na allegro. Poszukuję ładu podczas wielu przekazów - dokładności i detali - nie tracąc na dynamice i przestrzeni.

 

Jeśli któryś z Kolegów na chrapkę to podaję linka. Dla zacnych klubowiczów mały, ale widoczny upust z ceny.

 

http://allegro.pl/definitive-technology-bp10-b-bipolar-gwarancja-i6942964684.html

 

Pozdrawiam

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku tygodnia Silver Luna świeci też u mnie... A podłączona jest pod Pylon Sapphire 31 SLE.

 

silverluna.jpg

 

 

Niespodzianka nr 1. Ponieważ wszystkie recenzję oraz instrukcja mówią o konieczności regulacji bias’u – zaraz po włożeniu lamp uzbroiłem się w woltomierz oraz śrubokręt żeby go ustawić, ale... okazało się, że nie można tego zrobić, gdyż nie ma śrubek, którymi można byłoby go regulować. Telefon do pana Macieja wyjaśnił, że od jakiegoś czasu Fezz wkłada moduł autobias do wszystkich nowych wzmacniaczy. Nie mam nic przeciwko autobiasowi – ale byłoby miło, gdyby taka informacja pojawiła się też np. w instrukcji...

 

Niespodzianka nr 2. Wiedziałem że lampy i klatka dość mocno się grzeją – ale zdziwiło mnie to, że podczas grania nagrzewa się również dość mocno blaszana obudowa pod lampami. Zakładam, że tak ma być.

 

I teraz najważniejsze, czyli brzmienie. Przy ustawieniu średnio-głośnym (gałka w okolicy cyferki 3) jest pięknie. Dźwięk zrównoważony, basu tyle ile trzeba, bardzo ładna góra. Natomiast przy cichym słuchaniu, trochę uciekają niskie tony. Słuchałem wzmacniacza w salonie przed zakupem i tam przy cichym słuchaniu dźwięk był dużo bardziej nasycony. Albo to kwestia wygrzania lamp, albo kwestia lepszego urządzenia pomieszczenia. Obstawiam to drugie i niestety niewiele tutaj mogę poprawić...

 

Testuję, wygrzewam, cieszę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niespodzianka nr 1. Ponieważ wszystkie recenzję oraz instrukcja mówią o konieczności regulacji bias’u – zaraz po włożeniu lamp uzbroiłem się w woltomierz oraz śrubokręt żeby go ustawić, ale... okazało się, że nie można tego zrobić, gdyż nie ma śrubek, którymi można byłoby go regulować.

Widzisz kupiłeś kota w worku :)

Sprzedawca o takiej rzeczy jak automatyczny bias powinien poinformować. W instrukcji jak podejrzewam, jest opisane ustawienie biasu manualnego dla wcześniejszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kupiłeś kota w worku :)

Sprzedawca o takiej rzeczy jak automatyczny bias powinien poinformować. W instrukcji jak podejrzewam, jest opisane ustawienie biasu manualnego dla wcześniejszych modeli.

Sprzedawca powinien mieć możliwie najlepszą wiedzę o produkcie. Natomiast od momentu zakupu luny gdzie jeszcze nie był w standardzie montowany auto bias, słuchałem kilka razy w różnych salonach różnych torów z udziałem luny -wszędzie dostałem informacje o auto biasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 13 stronie instrukcji wytłuszczonym drukiem znajduje się informacja cyt.: "USTAWIENIE I KONTROLA BIASU ______________________________

(nie dotyczy wzmacniaczy wyposażonych w moduł automatycznego biasu) "

Link do instrukcji poniżej:

http://www.fezzaudio.com/SilverLuna-InstrukcjaObslugiPL.pdf

Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne nie powiem. Ale dlaczego Szanowny Kolega nie popiera polskiej myśli - dotyczy kolumienek - o ile mnie wzrok nie zawodzi to Monitor Audio.

 

Tak na marginesie ja również na końcowym mam obce amerykańskie podłogówki od Definitive Technology - mianowicie BP 10. Są raczej niepowtarzane w oddaniu przestrzeni i naturalności.

Niemniej ostatnimi czasy przypatruję się polskiej produkcji od Pylona Audio - Emerald High Fidelity, podobnież limitowane. Skłaniam się ku odsłuchowi.

 

A na potwierdzenie tak ważnej ewentualnej decyzji o zmianie sprzedaję swoje cacka na allegro. Poszukuję ładu podczas wielu przekazów - dokładności i detali - nie tracąc na dynamice i przestrzeni.

 

Jeśli któryś z Kolegów na chrapkę to podaję linka. Dla zacnych klubowiczów mały, ale widoczny upust z ceny.

 

http://allegro.pl/definitive-technology-bp10-b-bipolar-gwarancja-i6942964684.html

 

Pozdrawiam

 

Muszę przyznać, że kolega ma oko, bo na zdjęciu raczej nie widać marki. Tak - to Monitor Audio Rx8. Miałem te kolumny przy poprzednim wzmacniaczu i z Titanią również ładnie grają. Więc na razie nie zastanawiam się nad zmianą. Inwestuję w płyty. Aktualnie poszukuję krążka Pani Beaty Przybytek "Wonderland". Niestety tylko we Francji lub Anglii. Lub z Japonii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu, mimo sporej ilości posiadanych lamp, miałem ochotę posłuchać jak brzmią radzieckie 6N2P. Oczywiście nie chciałem przerabiać Titanii. Po konsultacji z Panem Maciejem zakupiłem na Dalekim Wschodzie konwertery z 6N2P na 12AX7. Wczoraj dotarły. W czasie oczekiwania zakupiłem wspomniane lampy w wersji EW Triple Mica (NOS NIB). Wszystko to wczoraj zmontowałem. Pierwsze wrażenie, mino niewygrzania, jest bardzo bardzo pozytywne. Wczoraj zakupiłem jeszcze lampy zwykłe nie EW na naszym dobrze znanym portalu i potem je porównam. Jak obecne lampy się wygrzeją to napiszę parę słów. Na razie moje wrażenie jest takie, brzmią podobnie jak Mullardy ale z lepszym basem. Poniżej dwa zdjęcia " mojego wynalazku".

post-62892-0-78895200-1504620205_thumb.jpg

post-62892-0-95697400-1504620222_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy pracowały dopiero ok 30 godzin. Nie miałem za dużo czasu. W piątek posłuchałem ich na kilku płytach. Grają szeroką sceną,wysokie są lekko stonowane. Bas jest dość nisko schodzący i do jego kontroli chyba nie można mieć zastrzeżeń. Na koniec puściłem sobie składankę muzyki poważnej - cztery pory roku, dla Luizy itp. To była prawdziwa uczta muzyczna. Bardzo mi się te lampy podobają. Zobaczymy dalej a potem w porównaniu do 6n2p bez EW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fezz Luna Silver

Pytanie techniczne, w trakcie sluchania nastepuje trzask w prawej kolumnie spowodowany rozblyskiem jednej z lamp e34. Co moze byc przyczyna?

 

 

 

Przeczytalem forum, chetnie bym wyprobowal lamy 34 rft i Telefunken, jesli macie chetnie kupie kwadre 4xEl 34 RFT i para 2xECC83 Telefunken ribbed plate do Silver Luna Fezz

Edytowane przez Econestorex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fezz Luna Silver

Pytanie techniczne, w trakcie sluchania nastepuje trzask w prawej kolumnie spowodowany rozblyskiem jednej z lamp e34. Co moze byc przyczyna?

 

Może być walnięta lampa lub coś ze wzmacniaczem. Przerzuć rozbłyskującą lampę na drugi kanał i zobaczysz czy się pojawi trzask w drugim kanale.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wygrzewanie idzie?

Pojutrze wyjeżdżam ale postanowiłem się zmobilizować i wygrzałem lampy 6P2N EW i mogę opisać swoje odczucia. Góra jest dobra ale nie tak wysoka jak np. w Telefunkenie. Talerze są ledwo słyszalne albo i nie. Średnica na wysokim poziomie. Scena szeroka, wyrównana niezła rozdzielczość. Dźwięk na wysokości kolumn. Bas bardzo dobry, dobrze kontrolowany ale na niektórych utworach( np. Leonard Cohen) potrafi przybrumić. Rzadko , ale się zdarza. Jak kiedyś napisałem w pierwszych wrażeniach i to podtrzymuję dźwięk 6N2P EW podobny jest do Mullardów i Brimarów czyli do brytyjczyków. Mi ten charakter dźwięku bardzo odpowiada. Za 85 zł za adaptery plus 35zł za lampy to uważam, żę nie ma nic lepszego. Miałem okazję słuchać nie licząc EH z zestawu: PSvane, Genalex, Sovtek i Full Music z obecnej produkcji. Te lampy biją je moim zdaniem na głowę i tylko Full Music może jakoś by spróbowały im dorównać. Ze starych lamp, których mam trochę to Mazda( nie srebrne) Sylvania, GE, RFT i Tesla z lat 60tych są od nich słabsze. Ale biorąc pod uwagę cenę tych lamp to tym bardziej nie mają porównania. Sam jestem zdziwiony moją opinią. Bo to miał być tylko eksperyment a, a okazało się że te lampy biją na głowę wiele innych. A przy swojej aktualnej cenie nie mają żadnej konkurencji. Cały czas podkreślam, że jest to moja indywidualna opinia. Mam jeszcze jeden pomysł na eksperyment z lampami 5751, ale są one droższe od 6N2P EW. Jeszcze na koniec dodam, że aktualnie włożyłem do Titanii lampy 6N2P bez EW i po pierwsze lekko brumią a po drugie pierwsze wrażenie nie jest już tak super jak w opisanych EW. Trochę się rozpisałem, ale krócej się nie dało.

 

Błąd w nazwie lamp nie 5751 a 5755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gary_42937, opis Twojego eksperymentu brzmi bardzo interesująco!

 

Czy możesz napisać, gdzie nabyłeś konwerter 6N2P => 12AX7?

 

Bo domyślam się, że dokładnie taką samą modyfikację można przeprowadzić w Silver Luna - te same lampy sterujące - i trochę mnie to kusi... Głównie ze względu na niski koszt samej zmiany i chęć zobaczenia, co ta zmiana wniesie w moim systemie.

 

I pytanie do @Fezz Audio Maciej - czy takie podłączenie lamp 6N2P przez konwerter ma jakiś wpływ na gwarancję?

Edytowane przez Alex303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gary_42937, opis Twojego eksperymentu brzmi bardzo interesująco!

 

Czy możesz napisać, gdzie nabyłeś konwerter 6N2P => 12AX7?

 

Bo domyślam się, że dokładnie taką samą modyfikację można przeprowadzić w Silver Luna - te same lampy sterujące - i trochę mnie to kusi... Głównie ze względu na niski koszt samej zmiany i chęć zobaczenia, co ta zmiana wniesie w moim systemie.

 

I pytanie do @Fezz Audio Maciej - czy takie podłączenie lamp 6N2P przez konwerter ma jakiś wpływ na gwarancję?

Adaptery kupiłem na ebyu, chociaż są też na aliexpress. Źródło pochodzenia jest te same. Przed zakupem skonsultowałem się z P. Maciejem i nie miał żadnych obiekcji oraz napisał, że mogę te adaptery zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.