Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku wzmacniacze Fezz Audio pojawią się na Audio Video Show trochę w innej konwencji niż do tej pory. Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe wydarzenie opatrzone hasłem #muzykajestnajważniejsza . Jest to inicjatywa wokół której udało nam się skupić największe marki, nie tyle branży sprzętu hi-fi a, kultury i muzyki. Razem z Operą i Filharmonią Podlaską oraz Warner Music Polska mamy zaszczyt zaprosić na muzyczne spotkania objęte patronatem RMF Classic i magazynu High Fidelity. Nie będzie to zwykła prezentacja wzmacniacza lampowego Fezz Audio Titania i kolumn Pylon Audio Emerald a prawdziwa muzyczna uczta.

O tyle nietypowa, że prezentowana muzyka będzie odbiegała od tego, co słychać najczęściej w czasie Audio Show. Będzie Polish Jazz, klasyka w najlepszym wydaniu, będą winyle z lat 40 i 50 tych, będą znakomite japońskie tłoczenia i absolutnie doskonałe realizacje wytwórni First Impression Music.

Zaczniemy w piątek 17 listopada w pokoju 401 Hotelu Sobieski. O godz. 16.00 zapraszamy na oficjalną, podwójną, premierę najnowszych wzmacniaczy Fezz Audio AlfaLupi i Omega Lupi. Warto się pojawić punktualnie, gdyż dla wszystkich przybyłych przygotowaliśmy niespodziankę. Dodatkową atrakcją jest fakt, że wzmacniacz Alfa Lupi będzie można wygrać podczas konkursu organizowanego, podczas tegorocznej wystawy, przez magazyn High Fidelity .

 

Sobota 18 listopada Miejsce: Hotel Sobieski, sala Galeria I (parter)

13.00 RMF Classic red. Wojciech Padjas „Najważniejsze płyty winylowe w historii muzyki klasycznej”

14.30 Makoto Watanabe i Mieczysław Stoch „O japońskich tłoczeniach płyt winylowych ”

16.00 Warner Music Polska Piotr Kabaj – „Seria „Polish Jazz” – historia polskiego jazzu”

17.00 Opera i Filharmonia Podlaska Krzysztof Wolfard odpowiedzialny w OiFP za realizację dźwięku i Lech Tołwiński właściciel DUX Records opowiedzą O niuansach realizowania i słuchania muzyki klasycznej.

18.00 Fezz Audio Maciej Lachowski „Wzmacniacze lampowe – co warto o nich wiedzieć?”

 

Niedziela 19 listopada Miejsce: Hotel Sobieski, sala Galeria I (parter)

10.30 Wojciech Pacuła HIGH FIDELITY „Legenda wytwórni First Impression Music”

13.00 RMF Classic red. Wojciech Padjas „Najważniejsze płyty winylowe w historii muzyki klasycznej”

14.30 Makoto Watanabe i Mieczysław Stoch „O japońskich tłoczeniach płyt winylowych „

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to że:

Alfa Lupi to - wzmacniacz poniżej Luny (jeśli się nie mylę, ale chyba nie), a

Audio Omega Lupi to napewno - wzmacniacz słuchawkowy dla każdego typu/ rodzaju słuchawek.

Po wczorajszej rozmowie z jednym z dystrybutorów Fezz Audio , on przychyla się do tego, że Alfa Lupi to jednak chyba przedwzmacniacz. Za kilkanaście godzin będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, myślę nad zmiana NADa, który niespecjalnie mi pasuje do moich Diamondow 28. Możecie proszę doradzić czy Titania byłaby dobrym wyborem? Muzyka to głównie repertuar orkiestrowy (muzyka filmowa) ale czasem tez coś mocniejszego. Chciałbym to usieciowic i grać z Tidala/Spotify. Nie będzie to świętokradztwem? Nie miałem wcześniej lampy, wiec nie chciałbym się zniechęcić.

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, myślę nad zmiana NADa, który niespecjalnie mi pasuje do moich Diamondow 28. Możecie proszę doradzić czy Titania byłaby dobrym wyborem? Muzyka to głównie repertuar orkiestrowy (muzyka filmowa) ale czasem tez coś mocniejszego. Chciałbym to usieciowic i grać z Tidala/Spotify. Nie będzie to świętokradztwem? Nie miałem wcześniej lampy, wiec nie chciałbym się zniechęcić.

Dzięki za opinie.

Trzeba iść posłuchać. Jak dla mnie wzmacniacze na KT88 grają jak tranzystor ale akurat Tytanii nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę nad zmiana NADa, który niespecjalnie mi pasuje do moich Diamondow 28.

 

Bardzo słuszna decyzja albowiem ten Kanadyjczyk podobnie jak Anthem nadrabia na niskich. Czaruje dołem

 

Możecie proszę doradzić czy Titania byłaby dobrym wyborem?

 

Zdecydowanie tak dlatego że Titanii bliżej do tranzystorowego brzmienia niż lampowego. To jednak kwestia doboru końcowego toru. Mowa o kolumnach. W moim przypadku są to amerykańskie bipolary od DT.

 

Nie miałem wcześniej lampy, wiec nie chciałbym się zniechęcić

 

Nie bój się. Lampy jednak potrafią poparzyć. Żartowałem

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

A jak wyglada w Titanii sprawa nagrzewania? Trzeba ja jakoś specjalnie ustawiać na czymś izolowanym? Jakieś specjalne odległości dookoła?

Dziś spróbuje się wbić gdzieś na odsłuchy a potem poszukam do wypożyczenia.

 

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz do posłuchania, rozwiejesz wątpliwości ;)

Trzeba iść posłuchać. Jak dla mnie wzmacniacze na KT88 grają jak tranzystor ale akurat Tytanii nie słuchałem.

 

Posłuchaj rady Kolegów. Najważniejsze w tej grze są odsłuchy.

 

Dzięki za odpowiedzi.

A jak wyglada w Titanii sprawa nagrzewania? Trzeba ja jakoś specjalnie ustawiać na czymś izolowanym? Jakieś specjalne odległości dookoła?

Dziś spróbuje się wbić gdzieś na odsłuchy a potem poszukam do wypożyczenia.

 

Rzeczywiście urządzenie nagrzewa się i pewien rozsądny dystans musi być zachowany. Podkreślam - w granicach rozsądku no i posiadanych możliwości adaptacyjnych.

 

W moim przypadku góra całkowicie wolna, zaś prawy boczek ponad jeden metr, lewy 20 cm od źródełka. Z tyłu 20 cm.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Według mnie prosiło się o lepsze kolumny.

A wg mnie te pylony zaskakiwały zgraniem z Alfa Lupi. Dźwięk nie drażnił, był w miarę spójny, zaskakiwała góra, która na tak mocno budżetowych kolumnach miała swój wyraz i lekkość.

No i jak na tak małą moc wzmacniacza potrafiły sobie poradzić z basem. Nie było buczenia, był impakt, kontrola i faktura.

Do wysokoskutecznych kolumn myślę, że Lupi będzie jak znalazł.

 

Słuchawkowiec Omega Lupi natomiast stał w zbyt głośnym miejscu, ciężko było go uczciwie ocenić, przez tło, które było zbyt głośne nawet do słuchawek zamkniętych. Ale na I "rzut ucha" całkiem przyjemny, z dobrą barwą. Niestety, żeby naprawdę wydać werdykt trzeba by go wypożyczyć do siebie do systemu.

 

Wg mnie bardzo udane premiery.

Na pewno Alfa Lupi jest fajnym wzmakiem entry level. Zagrał tak, jak nie potrafiły zagrać o wiele droższe konstrukcje.

Na start przygody z lampa wg mnie jak znalazł.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Cyt. z facebooka Fezza:

Właśnie odbywa się oficjalna premiera najnowszych modeli wzmacniaczy Fezz Audio w p.401 hotelu Sobieski podczas Audio Video Show 2017

Fezz Audio Alfa Lupi - zintegrowany wzmacniacz lampowy. Charakteryzuje się wyjątkową precyzją lokalizacji źródeł pozornych. Angażująca, lekko podkreślona średnica oddaje naturalność brzmienia instrumentów. Stworzony byś mógł czerpać przyjemność ze słuchania.

Moc: 2x10W, zastosowane lampy: PCL86, pasmo przenoszenia: 20Hz-120kHz. Do końca roku dostępny w promocyjnej cenie :)

Fezz Audio Omega Lupi - słuchawkowy wzmacniacz lampowy. który poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi słuchawkami. Oferowany przez Omega Lupi naturalny, a za razem plastyczny przekaz nie pozostawia cienia wątpliwości, że to sprzęt najwyższej klasy. Sprawdź co na prawdę oferują Twoje słuchawki. Od teraz ograniczenia są tylko po ich stronie.

Moc: 2x250mW, zastosowane lampy: PCL86, pasmo przenoszenia: 20Hz-120kHz, impedancja słuchawek: 32-600 Ohm.........................................

 

Zdjęcia także są na fejsie.

Edytowane przez cir
oferta handlowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten piec radzi Sobie z trudniejszymi kolumnami oraz z takim gdzue spadki impedancji schoddza do 3ohm (np 2x 8 calowy woofer na strone )

 

Czy potrafi zagrac z odpowiednia motoryka i dociazeniem muzyke metallowa i rockowa?

 

Czy tylko 3 osobowe pitolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz, przetestujesz... ;)

Opiszesz wrażenia.

 

Nie mam potrzeby. Mam SET na 6C33C-B oraz Hybryde na 6N30P + Irf9140/140

 

Tak trochę podpytuję , bo w pokoju DIY chłopaki też mieli fajny piec na PCL, wykonanie jego nie kosztuje duzo a podobno dawał swietnie radę ( odgrodom )

 

Liczyłem trochę że te 3000 zł to za jakiś PP na EL34 lub tym podobne... Best Buy.

Jak 3 000zł za PCL to ja akurat nie bede zainteresowany.

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po całkiem miłym roku spędzonym z Luną Prestige niestety z przykrością opuszczam klub.

Może jeszcze wrócę. Luna jest na sprzedaż + pare całkiem niezłych lampek. Muszę tylko się ogarnąć.

To był naprawdę dobry rok.

Jednak z lampowym Duńczykiem na KT120 zapowiada się na jeszcze lepszy a to dopiero parę godzin. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tu nie do końca o moc chodzi. Mój nowy wzmak ma tylko 50W na kanał czyli jedynie o 15W więcej niż Luna.

Nadal uważam, że Luna gra dobrze, kupiłem po prostu do niej za duże kolumny, z którymi aktualny wzmak lepiej się zgrał i znacznie lepiej sobie poradził. Główną przyczyną dla, której kupiłem Coplanda to wbudowany pre gramofonowy na lampach. To mnie przekonało do wypróbowania go. Nie znalazłem sensownej konkurencji pod tym względem.

 

Ciężko zresztą porównywać, tak czy inaczej, gdyż cenowo to spora różnica między Luną a Coplandem CTA 405-A. Nawet jeśli piszę o Lunie Prestige.

 

Na korzyść Luny jest to, że znajduję nieliczne utwory, które brzmią podobnie na Lunie.

Na ten przykład Live to tell - Madonny.

Większość muzyki jednak to jakby nowe odkrycie. Zupełnie inna liga.

 

I jeżeli by patrzeć pod względem estetyki to teraz mam na szafce duży, choć nie brzydki klocek, który w ogóle nie wygląda na lampowca, a Luna to był taki ołtarzyk miło świecący. :)

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale ja też nie deprecjonuje Luny, uważam że to naprawdę dobry sprzęt, ale wiadomo, w dziedzinie audio nie ma nic bardziej trwalszego niż zmiany ;)

A co do wyglądu Coplanda, ma specyficzne wzornictwo, ale mi się podoba :)

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland ma świetne klocki, wykonane są na odpowiednim poziomie, Luna gra dobrze, za swoją cene powiem nawet ze bardzo, niestety poziom wykonania jest pod wszelka krytyka... Między innymi dlatego rozstałem się ze swoim. Kolega, który wyżej pokazał zdjęcie Titanii z tymi pierścieniami wkoło gniazd trafił w samo sedno... Gniazda na widoku np czarnego wzmacniacza wyglądają nieciekawie, do tego dochodzi poziom malowania skrzynek. Nie równo i baranek...

 

To tylko moje odczucia co do designu tych klocków, jeśli komuś nie przeszkadza będzie sie cieszył dobrym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

witam, niedawno mielismy przyjemnosc sluchac w q21 kolumn Pylon audio diamond 25 w towarzystwie silver luny i oboje z zona zbieralismy szczeny z dywanu, raz jak graja ww paczki a do tego pedzone tym malym bzdetem ktorego nazwy ani ceny nie znalismy wczesniej no moze poza producentem, do tego JAG odtwarzacz bluetoth grany z mojego iphonea z aplikacji Tidal hifi...miazga. Dla tzw sportu pozycze te ustrojstwa i zweryfikuje nasze ochy i achy u nas w salonie, kolumny zamowilismy w czarnym hg a jesli zagraja choc w polowie tak dobrze u nas to zostaja i tyle w temacie. dorzuce iz luna nie steruje Harbeth 30.1 a ich granie w tym zestawieniu jest poprostu niestrawne i nie warte zachodu, trzeba zapewnic zupelnie inne warunki tym glosnikom, bo inaczej jest lipa. wielkie slowa uznania za cierpliwosc naleza sie zalodze q21 ktora ze stoickim wrecz spokojem wykonywala nasze prosby choc prowokowalem sytuacje w ktorych sam juz dawno bym sie wk...l , przepraszam, troche udawalismy ludzi nie znajacych sie zbytnio w temacie co uwazam tylko procentuje, zalegalismy tam blisko 4 godziny i podpieto nam 3 pary kolumn bez mrugniecia okiem co uwazam za postawe godna pochwaly a firmom wspolpracujacym pogratulowac partnera w dystrybucjii...wiedza co robia a robia to na najwyzszym poziomie i z klasa, czego chciec wiecej ?

 

robix

Edytowane przez robix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, niedawno mielismy przyjemnosc sluchac w q21 kolumn Pylon audio diamond 25 w towarzystwie silver luny i oboje z zona zbieralismy szczeny z dywanu

 

Ja miałem (bez żoney, ;-) ,,,,rozwodnik) dokładnie odwrotne wrażenia. Myślę, że Pylon oraz Feez są dla średniozaawansowanych. Kable, żródła etc są drugoplanowym czynnikiem. Słuchałem tych zestawień na ostatnich AVS i za każdym razem ta sama ocena ... dźwięk bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kolega czepliwy... Już swoje wypociny (nie merytoryczne) napisał też w klubie Pylona. Ciekawe dlaczego tylu, zaznaczę nie posiadaczy w/w sprzetów z własnej nie przymuszonej woli wybierało ten zestaw jako number 1 klasy budżetowej Audio Show? Dowód? Wątek o AS.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap forumowego piekiełka już dawno mam za sobą a Ci co mnie znają dokładnie wiedzą jakie mam doświadczenie w audio więc nie widzę powodu by się i w tej kwestii napinać...kopać się z koniem również nie będę, bo nie mam ochoty ani czasu. Teraz do rzeczy w moim przypadku audiofilską chorobę również zaleczyłem i nie wmawiam sobie na siłę, że tylko ,,kultowe,, Hi-END owe klocki maja prawo grać...jest to wierutna bzdura wyssana li tylko z brudnego palca osób czytających kolorowe gazetki audio. Ocena klocków na podstawie wystawy nie ma sensu i wie to każdy nawet ,,średnio,, zaawansowany audiofil. Jedno co mogę napisać to to, że Pylon i Fezz grają właśnie z jaje, efektownie żeby nie napisać efekciarsko ponieważ jest to krzywdzące ale wielu ludzi zmęczonych ciągłym szukaniem audiofilskich pierdów

Chadzajacych na koncerty do klubie Jazzowych wie jak powinno to zabrzmieć również w domu. Życzę więc wszystkim opamiętania w audio i odsłuchów w miejscach do tego stworzonych oraz u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności. Przed świętami spotkało mnie nieszczęście i Titania się uszkodziła z nieznanych przyczyn. Był jeden wielki pisk w głośnikach, lampy świeciły jak żarówki i spod lamp mocy szedł dym. Była to moja trzecia usterka od zakupu w sierpniu 2016r.( 03.17, 05.17 i 12.17). Mimo wielu opinii w internecie, nikt nie narzeka na usterkowość, a mnie spotkało to po raz trzeci. Chyba miałem pecha.Wysłałem do serwisu. Po rozmowach z Panem Maciejem sprzęt został wymieniony na nowy. Muszę powiedzieć, że pod względem wizualnym, kilka drobnych poprawek w stosunku do mojego poprzedniego egzemplarza czynią nowy produkt ładniejszym. Poza tym dostałem zgodnie z moim życzeniem kolor czarny. Mam nadzieję, że teraz będzie już pracował bezproblemowo. Na koniec chciałbym pochwalić współpracę z Panem Maciejem, Takie podejście do klienta zasługuje na najwyższe uznanie. W dzisiejszych czasach to jest moim zdaniem raczej rzadkość. Problemy ze sprzętem zawsze mogą się zdarzyć. Ja padłem tego ofiarą, ale podejście producenta było wzorowe, co powoduje moje uznanie. Na koniec dołączam zdjęcia mojej nowej Titanii.

post-62892-0-72769800-1515155716_thumb.jpg

post-62892-0-96920200-1515155729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.