Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak wróciłem do domu z Luną to przez 2 tygodnie nie odpalałem muzyki na PC bo brzmiała brzydko. Żona w samochodzie radia/cd nie chciała słuchać.... wszystko było "bee".

Wg mnie dźwięk Luny uzależnia. Przyznam się, że zdarzyło mi się nawet uronić łzę, ponieważ muzyka, którą słyszałem tak trafiła do mnie, że przeżywałem ją całą.

Puściłem żonie Tytusa Wojnowicza, płytę, którą wygrała w konkursie lata temu w radiu i ten banan na twarzy żony był niesamowity ( wracała z zakupów z super nową torebką a i tak tej iskry w oczach nie miała). Przy pichceniu zdarza mi się nieraz potańczyć sam ze sobą... bo nie mogę się powstrzymać (Cave wymiata).

Pewnie można lepiej i pewnie można taniej (w końcu człowiek nie przesłuchał wszystkich możliwych na ziemi wzmacniaczy z wszystkimi różnymi kolumnami) ale czasem trzeba jak mężczyzna zdecydować, że to jest to co mnie satysfakcjonuje i raduje (lub wzbudza inne skrajne emocje)... i czas cieszyć się płytami. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że zdarzyło mi się nawet uronić łzę, ponieważ muzyka, którą słyszałem tak trafiła do mnie, że przeżywałem ją całą.

Puściłem żonie Tytusa Wojnowicza, płytę, którą wygrała w konkursie lata temu w radiu i ten banan na twarzy żony był niesamowity ( wracała z zakupów z super nową torebką a i tak tej iskry w oczach nie miała). Przy pichceniu zdarza mi się nieraz potańczyć sam ze sobą... bo nie mogę się powstrzymać (Cave wymiata).

Pewnie można lepiej i pewnie można taniej (w końcu człowiek nie przesłuchał wszystkich możliwych na ziemi wzmacniaczy z wszystkimi różnymi kolumnami) ale czasem trzeba jak mężczyzna zdecydować, że to jest to co mnie satysfakcjonuje i raduje (lub wzbudza inne skrajne emocje)... i czas cieszyć się płytami. Pozdrawiam wszystkich.

 

I o to "przekazywanie emocji" chodzi...a nie basu mało dużo, góry...itd.

 

Miłego słuchania...

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wróciłem do domu z Luną to przez 2 tygodnie nie odpalałem muzyki na PC bo brzmiała brzydko. Żona w samochodzie radia/cd nie chciała słuchać.... wszystko było "bee".

Wg mnie dźwięk Luny uzależnia. Przyznam się, że zdarzyło mi się nawet uronić łzę, ponieważ muzyka, którą słyszałem tak trafiła do mnie, że przeżywałem ją całą.

Puściłem żonie Tytusa Wojnowicza, płytę, którą wygrała w konkursie lata temu w radiu i ten banan na twarzy żony był niesamowity ( wracała z zakupów z super nową torebką a i tak tej iskry w oczach nie miała). Przy pichceniu zdarza mi się nieraz potańczyć sam ze sobą... bo nie mogę się powstrzymać (Cave wymiata).

Pewnie można lepiej i pewnie można taniej (w końcu człowiek nie przesłuchał wszystkich możliwych na ziemi wzmacniaczy z wszystkimi różnymi kolumnami) ale czasem trzeba jak mężczyzna zdecydować, że to jest to co mnie satysfakcjonuje i raduje (lub wzbudza inne skrajne emocje)... i czas cieszyć się płytami. Pozdrawiam wszystkich.

Jaki kolega miał wcześniej system i z jakimi wzmacniaczami porównywałeś Lunę przed zakupem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dźwięk Luny uzależnia. Przyznam się, że zdarzyło mi się nawet uronić łzę, ponieważ muzyka, którą słyszałem tak trafiła do mnie, że przeżywałem ją całą.

 

I to jest najpiękniejsze!

Życzę Ci (i nam wszystkim ;) ) żeby muzyka zawsze wzbudzała takie emocje. :)

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magicznie się tu zrobiło. Pewnie do magii potrzebna jest lampa:)

Do magii potrzebne są odpowiedniej klasy kolumny. W tym przypadku PolkAudio. Zwrotnica i przetworniki bardzo interesujące.

http://www.ebay.com/itm/Polk-Audio-RTi-A7-Cherry-Floorstanding-Loudspeaker-Floor-Model-No-Box-/291924980909?hash=item43f815b4ad:g:lPcAAOSwnbZYEm~K

post-58347-0-06118700-1477745421_thumb.jpg

post-58347-0-21427900-1477745653_thumb.jpg

post-58347-0-89205900-1477745715_thumb.jpg

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do magii potrzebne są odpowiedniej klasy kolumny. W tym przypadku PolkAudio. Zwrotnica i przetworniki bardzo interesujące.

http://www.ebay.com/itm/Polk-Audio-RTi-A7-Cherry-Floorstanding-Loudspeaker-Floor-Model-No-Box-/291924980909?hash=item43f815b4ad:g:lPcAAOSwnbZYEm~K

 

Szymonie to niczego nie dowodzi. Nie wiemy co to za głośniki, czy to nie chińskie kopie innych konstrukcji.

 

Jeżeli ArSo1981 jest zadowolony z dźwięku nie szukajmy na siłę dziury w całym.

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonie to niczego nie dowodzi. Nie wiemy co to za głośniki, czy to nie chińskie kopie innych konstrukcji.

 

Jeżeli ArSo1981 jest zadowolony z dźwięku nie szukajmy na siłę dziury w całym.

 

Cieszę się szczęściem ArSo1981 i życzę mu jak najwięcej uniesień muzycznych z posiadanego zestawu.

Piszemy jednak na forum publicznym i warto podać sprzęt towarzyszący aby czytelnicy mogli sobie wyrobić własne zdanie.

Nie jest tajemnicą, że to co dla jednego szczytem dla drugiego jeno wzniesieniem. Moim zdaniem warto poszukiwać możliwie najlepszych połączeń danych sprzętów wykorzystując maksimum doświadczenia szerokiego grona słuchaczy. W interesie zarówno producenta wzmacniacza jak i przyszłych klientów pełna synergia zestawu to jednoznaczna korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Szymon1 tu wszyscy wiedza jakie połączenie masz na myśli.

I wszyscy wiedza czego wg Ciebie maja nie kupować, bo cos tam cos tam.

Moze tymczasem zmienisz płytę i dasz sie ludziom pocieszyć ich sprzętem w ich klubie?

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do magii potrzebne są odpowiedniej klasy kolumny. W tym przypadku PolkAudio. Zwrotnica i przetworniki bardzo interesujące.

http://www.ebay.com/itm/Polk-Audio-RTi-A7-Cherry-Floorstanding-Loudspeaker-Floor-Model-No-Box-/291924980909?hash=item43f815b4ad:g:lPcAAOSwnbZYEm~K

 

Przepraszam ale nie czaję co w tym interesującego? Ot tanie kolumny z tanimi głośnikami z ekranowaniem magnetycznym plus odpowiednia dla zestawu zwrotnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Który wzmacniacz ma Pan na myśli pisząc "tam" ?

Przepraszam za brak precyzji w moim pytaniu - chodziło mi o wzmacniacz Prima Luna.

P.S. Czy Prima Luna II oraz Prima Luna prestige różnią się trafami wyjściowymi w stosunku do wersji podstawowej?

P.S.2 Czy Trafa wyjściowe montowane w Primach to są te dostępne z Państwa sklepu internetowego?

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy Prima Luna II oraz Prima Luna prestige różnią się trafami wyjściowymi w stosunku do wersji podstawowej?

P.S.2 Czy Trafa wyjściowe montowane w Primach to są te dostępne z Państwa sklepu internetowego?

 

 

Fezz Audio nie produkuje Prima Luny I czy też II ani tym bardziej Prima Luny prestige

O Primalunę pytaj tu www.primaluna.nl

 

ps. to ja sobie na tej podstawie już wyrobiłem własne zdanie o postach usera plastik1989

Edytowane przez Waluch

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, Silver Luna.

Mam nadzieje ze nie wprowadziłem zbyt wiele osób w błąd.

We wzmacniaczach Fezz Audio Silver Luna, Silver Luna PRESTIGE, Titania czy też Mira Ceti stosujemy transformatory wyjściowe bardzo zbliżone do tych oferowanych w sklepie.

Są one jednak zoptymalizowane pod konkretne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolega miał wcześniej system i z jakimi wzmacniaczami porównywałeś Lunę przed zakupem?

Lunę poròwnywałem z integrą Atolla (200), Heglem H80 i chyba z wzmacniaczem Primare (nie pamiętam dokładnie). Wcześniej miałem kino domowe oparte na AV Onkyo. Dźwięk porownywałem bardziej ze swoim zestawem przy PC (wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki lub monitory bliskiego pola KRK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia mniej więcej takie samo we wszystkich wariantach?

Na naszej stronie www.fezzaudio.com do pobrania (pdf) jest najnowszy katalog, który w wersji drukowanej pojawi się na Audio Video Show.

Dane techniczne takie jak pasmo przenoszenia, moc itd są tam podane dla każdego modelu. Zapraszam do zapoznania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Na naszej stronie www.fezzaudio.com do pobrania (pdf) jest najnowszy katalog, który w wersji drukowanej pojawi się na Audio Video Show.

Dane techniczne takie jak pasmo przenoszenia, moc itd są tam podane dla każdego modelu. Zapraszam do zapoznania się.

Ok, zapoznam się z tymi danymi i dziękuje za informację...

 

 

Tyle tylko ze pasmo przenoszenia wzmacniacza niekoniecznie musi być tożsame z pasmem przenoszenia trafa, czuje się wiec zbyty taka odpowiedzią... Teamat mnie nurtuje, bo akurat Trafa głośnikowe Państwa produkcji znam i miałem u siebie domu. Na tyle na ile znam się na elektronice osiągniecie deklarowanego w Prima Łunie pasma przenoszenia wykorzystując te Trafa jest niemożliwe - wynika to z ogrniaczen tych traf. ROzumiem, ze żadnych konkretnych informacji ze strony Fezz Audio nie dostanę, zajmę się te sprawą już sam i dla własnej ciekawości jeszcze raz nabędę te Trafa i je pomierzę. Wynikami się pochwalę.

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polki wybrałem bo mi Diamondy nie pasowały. Przesłuchałem również inne kolumny. Wybór padł na Polki bo wydawało mi się, że ich budowa (tylni dyfuzor) nie będzie wymagał znacznego przeorganizowania pokoju. Dodatkowo przy kolumnach, które wybrałem słyszałem dźwięki w utworze Toola, które przy Diamondach słyszałem dopiero jak muzyka była wyraźniej głośniejsza (nie mogę sobie pozwolić słuchać muzyki zbyt głośno) . To co mówię/piszę nie jest prawdą absolutną, każdy wybiera sprzęt pod siebie (swoje doświadczenie, emocje) i jest to często wypadkowa różnych kwestii. Poza tym to ja siedzę u siebie na kanapie i ten przekaz mi się podoba ( nawet szumiące akwarium w salonie mi nie przeszkadza podczas słuchania muzyki). Pozdrawiam

 

W moich Polkach jest ukryty dżin (dodawany w co tysięcznym egzemplarzu), stąd ta magia :) a może akwarium szumi odpowiednio a rybki hipnotyzują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

We wzmacniaczach Fezz Audio Silver Luna, Silver Luna PRESTIGE, Titania czy też Mira Ceti stosujemy transformatory wyjściowe bardzo zbliżone do tych oferowanych w sklepie.

Są one jednak zoptymalizowane pod konkretne konstrukcje.

 

Mam drobny problem przy zamówieniu Trafa...

Producent Trafa (firma Toroidy.pl) podaje pasmo przenoszenia na 8hz-54khz przy spadku -3db.

 

http://sklep.toroidy.pl/pl/p/TTG-EL34PP-Transformator-glosnikowy-6%2C6kOhm-2xEL34-2x6L6-PP-Push-pull/562

 

Bardzo zbliżone trafo (jak Pan sam stwierdzil) jest w stanie przenieść sygnal w Silver Lunie: "Pasmo przenoszenia : 15Hz-77kHz (-3dB)"

Jak z trafa którego (teoretycznie) zakres kończy się na 54kHz udalo się Państwu zbudować wzmacniacz z pasmem do 77kHz?

 

http://www.fezzaudio.com/#corobimy

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lunę poròwnywałem z integrą Atolla (200), Heglem H80 i chyba z wzmacniaczem Primare (nie pamiętam dokładnie). Wcześniej miałem kino domowe oparte na AV Onkyo. Dźwięk porownywałem bardziej ze swoim zestawem przy PC (wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki lub monitory bliskiego pola KRK).

Dziękuję za informację. Z żadnym lampowcem nie porównywałeś?

 

Polki wybrałem bo mi Diamondy nie pasowały. Przesłuchałem również inne kolumny. Wybór padł na Polki bo wydawało mi się, że ich budowa (tylni dyfuzor) nie będzie wymagał znacznego przeorganizowania pokoju. Dodatkowo przy kolumnach, które wybrałem słyszałem dźwięki w utworze Toola, które przy Diamondach słyszałem dopiero jak muzyka była wyraźniej głośniejsza (nie mogę sobie pozwolić słuchać muzyki zbyt głośno) . To co mówię/piszę nie jest prawdą absolutną, każdy wybiera sprzęt pod siebie (swoje doświadczenie, emocje) i jest to często wypadkowa różnych kwestii. Poza tym to ja siedzę u siebie na kanapie i ten przekaz mi się podoba ( nawet szumiące akwarium w salonie mi nie przeszkadza podczas słuchania muzyki). Pozdrawiam

 

W moich Polkach jest ukryty dżin (dodawany w co tysięcznym egzemplarzu), stąd ta magia :) a może akwarium szumi odpowiednio a rybki hipnotyzują ;)

Czy możesz porównać brzmienie Pylon Diamond i Twoich Polk Audio RTiA5?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z trafa którego (teoretycznie) zakres kończy się na 54kHz udalo się Państwu zbudować wzmacniacz z pasmem do 77kHz?

 

Pasmo wzmacniacza to pewnie podane małosygnałowe pasmo po zamknięciu pętli sprzężenia zwrotnego .

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Pasmo wzmacniacza to pewnie podane małosygnałowe pasmo po zamknięciu pętli sprzężenia zwrotnego .

Dla mnie jak wzmacniacz ma 35W i pasmo do 77kHz to powinno przy pełnym obciążeniu przekazywać sygnał w widełkach 3dB. Po co podawać jakie parametry ma trafo bez obciążenia skoro wzmacniacz służy do słuchania muzyki, a wiec obciążania go i do takich warunków powinny być sensowne pomiary robione.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Z żadnym lampowcem nie porównywałeś?

 

Czy możesz porównać brzmienie Pylon Diamond i Twoich Polk Audio RTiA5?

Przede wszystkim Pylon Diamond wydawały się głośniejsze i sprawiały wrażenie, że względnie cichy odsłuch odpada. W Diamondach wydawało mi się, że jest za dużo basu i mało przestrzeni - dźwięk był wszędzie ale z tego nic nie wynikało.

Polki porównując z Diamondami (łeb w łeb) wydawały mi się bardziej muzykalne i słuchając Tool czy Dead Can Dance człowiek czuł więcej frajdy słuchając RTiA5. Polki wydawały się bardziej uniwersalne - fajnie na nich brzmiał nawet System of a Down.

Diamondy z Atollem (wg. mnie suchotnikiem) nic ciekawego nie pokazały i dopiero z Fezzo zabrzmiały ładniej, dźwięk był bardziej wyrafinowany, mocno bezpośredni ale jednak to Polki wygrały. Pewnie zdecydowała muzykalność i wrażenie większej głębi.

Większych różnic przy muzyce, której słuchałem nie stwierdziłem - możliwe, że mam mało wyrafinowany gust.

Na pewno dużą zaletą Polków dla mnie jest to, że u mnie w domu grają podobnie tak jak w sali odsłuchowej w sklepie. Diamond byłyby na pewno bardziej wymagające pod tym względem. Miejsca odsłuchowego w salonie nie mam za dużego (14 m2) i do tego wszystko jest otwarte na kuchnię a wysokość pomieszczenia to ok. 2.3m więc Diamondy nie zagrałyby optymalnie w takim miejscu. Przesłuchałem jakieś 3 pary kolumn podstawkowych (w danym przedziale cenowym) i powiem szczerze, że się rozczarowałem - tak suchego i bez przestrzeni dźwięku się nie spodziewałem.

 

Wzmacniacza Fezzo z żadną "lampą" nie porównywałem, więcej ja lampy nie chciałem w ogóle kupić. Chciałem Atolla lub Hegla. Atoll okazał się wielkim rozczarowaniem. Słuchając go stwierdziłem, że gdybym go kupił to żadnego progresu bym nie wykonał. Zabrzmiał prawie jak moje stare Onkyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.