Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

 

Regulamin zabranie ujawniania prywatnej korespondencji.

Moderacja.

 

Czy ktos moze bawil sie w wymiane lamp mocy w lunie ? Jakies doswiadczenia ?

Kwestia doboru lamp zależy w głównej mierze od preferencji słuchacza. W naszych wzmacniaczach zdecydowali się na zastosowanie lamp Electro-Harmonix'a ze względu na świetną, naszym zdaniem, relację jakości do ceny.

Aktualnie dysponujemy kwadrą EL-34 Tung-Sol, którą bez problemu możemy wypożyczyć do odsłuchu.

 

Może Fezz Audio Maciej coś doradzi, na pewno ma spore doświadczenie w tej kwestii, a przy okazji odpowie na pytanie McGyvera...:)

Przed chwilą zamieściłem obszerną treść mojej korespondencji z użytkownikiem McGyver'em ale niestety wpis został usunięty przez moderatora, gdyż regulamin mówi, iż nie można udostępniać treści wiadomości prywatnych na forum.

Szkoda, że nie ma możliwość zacytowania wypowiedzi użytkownika, z której bezpośrednio wynika, że nie zależy mu na uzyskaniu odpowiedzi na zadane pytanie.

Chciałbym także poinformować, że użytkownik McGyver otrzymał odpowiedź na zadane pytanie w wiadomości prywatnej jeszcze tego samego wieczora. Opis trybów pracy wzmacniacza Fezz Audio Silver Luna PRESTIGE dostępny jest w niniejszym wątku pod numerem wpisu #310.

Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma możliwość zacytowania wypowiedzi użytkownika, z której bezpośrednio wynika, że nie zależy mu na uzyskaniu odpowiedzi na zadane pytanie.

 

Dlaczego mnie kłamliwie oczerniasz?

 

Chciałbym także poinformować, że użytkownik McGyver otrzymał odpowiedź na zadane pytanie w wiadomości prywatnej jeszcze tego samego wieczora.

 

Kolejne kłamstwo. Wysłałeś mi PM w którym nie było odpowiedzi na moje pytanie, zamiast tego domagałeś się bym "nie podważał publicznie twoich kompetencji".

To że uporczywie unikasz udzielenia odpowiedzi na czysto techniczne pytanie daje wiele do myślenia.

 

Opis trybów pracy wzmacniacza Fezz Audio Silver Luna PRESTIGE dostępny jest w niniejszym wątku pod numerem wpisu #310.

 

Tam również NIE MA odpowiedzi na moje pytanie. Będę się domagał jednoznacznej odpowiedzi, i co najważniejsze NA TEMAT, a nie jakichś wykrętów. Dość wodzenia za nos.

 

Dla ułatwienia przypominam jak brzmiało pytanie:

Czy ja dobrze rozumiem że pozostawiacie siatkę trzecią "wiszącą" i niepodłączoną do niczego? Czemu to ma służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver Ty tak zawsze czy masz slabszy dzien ?

 

Ale że co? Zadałem pytanie techniczne, odpowiedzi od producenta jak nie było tak nie ma, zamiast tego facet publikuje wbrew regulaminowi naszą prywatną korespondencję i jeszcze mnie oczernia, a ty masz pretensje do mnie? Jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam do Ciebie pretensji wyluzuj chlopie. Poprostu drazysz temat przy kazdej nadarzajacej sie okazji ciagle to samo, zadzown napisz meila do producenta i tyle, tak uwazam. Pozniej temat zasmiecony.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam do Ciebie pretensji wyluzuj chlopie. Poprostu drazysz temat przy kazdej nadarzajacej sie okazji ciagle to samo, zadzown napisz meila do producenta i tyle, tak uwazam. Pozniej temat zasmiecony.

 

Kolega jak mniemam nie wie o co chodzi...

 

Luna w wersji podstawowej kosztuje 3999 zł, przyjmijmy, że jest to "dobra" cena za poprawnie złożony PP.

W wersji Prestige koszt wzrasta o kolejne 2600 zł, (ponad 50%), a 6600 zł za PP na el34 nie jest już ceną atrakcyjną.

Cena nie uwzględnia osłony lamp!

 

"Różnice wersji PRESTIGE względem podstawowej wersji Silver Luny:

- dodatkowy komplet lamp sterujących (para 6n2p EW)

- możliwość wymiany lamp sterujących pomiędzy 12AX7 a 6n2p EW (przełącznik)

- możliwość zmiany trybu pracy lamp mocy tetroda/pentoda (przełącznik)

- wysokiej jakości terminale głośnikowe"

 

Pytanie co kryje się pod ów czarodziejskim pstryczkiem...?

Otóż kryje się:

Luna w wersji PRESTIGE daje możliwość przełączania pomiędzy trybem tetrodowym a pentodowy

 

I tu zaczyna się "drążenie", o którym piszesz:

 

Jakim cudem za pomocą pstryczka - elektryczka zmienisz pentodę w tetrodę lub vice versa?

 

Lampa EL34 ma siatkę trzecią standardowo nie połączoną wewnątrz a wyprowadzoną na zewnątrz (na nogę). Jeśli połączona jest z katodą wtedy lampa EL34 pracuje jako pentoda.Jeśli niema tego połączenia lampa pracuje jako klasyczna tetroda czyli lampa czteroelektrodowa ( katoda,siatka 1, siatka 2 , anoda).

 

Czy ja dobrze rozumiem że pozostawiacie siatkę trzecią "wiszącą" i niepodłączoną do niczego? Czemu to ma służyć?

 

I na tym urywa się cała rozmowa:)

 

Dlaczego mają pisać o tym prywatnie lub rozmawiać telefonicznie, skoro sprawa została poruszona publicznie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego mnie kłamliwie oczerniasz?

 

 

 

Kolejne kłamstwo. Wysłałeś mi PM w którym nie było odpowiedzi na moje pytanie, zamiast tego domagałeś się bym "nie podważał publicznie twoich kompetencji".

To że uporczywie unikasz udzielenia odpowiedzi na czysto techniczne pytanie daje wiele do myślenia.

 

Tam również NIE MA odpowiedzi na moje pytanie. Będę się domagał jednoznacznej odpowiedzi, i co najważniejsze NA TEMAT, a nie jakichś wykrętów. Dość wodzenia za nos.

 

Dla ułatwienia przypominam jak brzmiało pytanie:

Domaga się Pan odpowiedzi w wątku. Tak więc publicznie odpowiadam na Pańskie pytanie. Dokładnie w taki sam sposób jaki napisałem do Pana wiadomość prywatną dnia 03.10.2016 - 22:35

Szanowny Panie.

Zwracam się do Pana z prośbą o nie podważanie moich kompetencji.

Tym samym proszę o zachowanie kulturalnego tonu w Pańskich wypowiedziach i nie formułowanie sentencji typu cyt. : "dlaczego przedstawiciel producenta nie ma pojęcia jak to działa?".

Informację na temat konstrukcji otrzymał Pan na forum, a powód dla którego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie jest naszą sprawą. Możliwe, że właśnie dlatego nasze wzmacniacze wypadają tak dobrze brzmieniowo na tle konkurencji, gdyż nikt nie wpadł wcześniej na taki pomysł. Sam Pan wie, że w konstrukcjach audio nie zawsze wszystko to co nakazuje zdrowy rozsądek najlepiej się sprawdza.

Życzę spokojnego wieczoru i serdecznie pozdrawiam.

Z wyrazami szacunku

Maciej Lachowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jak mniemam nie wie o co chodzi...

 

Luna w wersji podstawowej kosztuje 3999 zł, przyjmijmy, że jest to "dobra" cena za poprawnie złożony PP.

W wersji Prestige koszt wzrasta o kolejne 2600 zł, (ponad 50%), a 6600 zł za PP na el34 nie jest już ceną atrakcyjną.

Cena nie uwzględnia osłony lamp!

 

"Różnice wersji PRESTIGE względem podstawowej wersji Silver Luny:

- dodatkowy komplet lamp sterujących (para 6n2p EW)

- możliwość wymiany lamp sterujących pomiędzy 12AX7 a 6n2p EW (przełącznik)

- możliwość zmiany trybu pracy lamp mocy tetroda/pentoda (przełącznik)

- wysokiej jakości terminale głośnikowe"

 

Pytanie co kryje się pod ów czarodziejskim pstryczkiem...?

Otóż kryje się:

 

 

I tu zaczyna się "drążenie", o którym piszesz:

 

 

 

 

 

 

 

I na tym urywa się cała rozmowa:)

 

Dlaczego mają pisać o tym prywatnie lub rozmawiać telefonicznie, skoro sprawa została poruszona publicznie...?

 

Kolega zna bo ma te wzmacniacz w wersji prestige. I jakos sie nie dopytule dlaczego i jak i czemu tak drogo. No ale sa tacy co im to przeszkadza, drazcie dalej swoj temat uwazam ,ze szkoda tutaj miejsca na to i tyle.

 

Z jakim interkonektem używasz Luny i co jest źródłem?

 

Zrodlem sa pliki flac, oraz np. tidal w wersji hifi do tego dac heed-a dactilius 2 iterkonekt Oyride.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale że co? Zadałem pytanie techniczne, odpowiedzi od producenta jak nie było tak nie ma, zamiast tego facet publikuje wbrew regulaminowi naszą prywatną korespondencję i jeszcze mnie oczernia, a ty masz pretensje do mnie? Jaki to ma sens?

Żeby sprostować wszystkie niejasności w tej, nie tylko moim zdaniem, bezsensownej dyskusji. Chciałbym dodać, że w odpowiedzi na moją wiadomość Pan McGyver zapytał czy może ją zacytować na forum.

Szanowny Panie McGyver, jeszcze raz proszę Pana o zachowanie powściągliwości w formułowanych sentencjach.

Jeszcze raz powtórzę też to co napisałem do Pana w drugiej wiadomości prywatnej.

Nie chcąc wprowadzać zbędnego zamieszania w wątku odpowiedzi udzieliłem Panu na priv.

Fakt czy opublikuje ją Pan na forum czy też nie pozostawiam do Pańskiej decyzji.

Serdecznie zapraszam na spotkanie z nami, w tym także z konstruktorami wzmacniacza i transformatorów podczas tegorocznej wystawy Audio Show.

Znajdzie nas Pan w hotelu Sobieski na 4 piętrze w pokojach 401, 402, 405 i 406. Zaprezentujemy tam trzy systemy oparte o nasze wzmacniacze

Z poważaniem

Maciej Lachowski

Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu drazysz tema

Warto drążyć bo rozwiązanie jest dość osobliwe . Ja się z nim nie spotkałem .

Producent powinien potrafić uzasadnić je od strony technicznej, uzasadnić merytorycznie jako profesjonalista .

Nie wiem w czym problem .

 

W pentodzie 3 siatka zapobiega emisji wtórnej i ekranuje siatkę pierwszą od wpływu anody.

Jej odłączenie będzie miało skutki jedynie negatywne (przede wszystkim spadek nachylenia ).

 

Tetrody mocy do audio to tzw. tetrody strumieniowe w których z emisją wtórną poradzono sobie przez specjalną konstrukcję siatek

W zasadzie tetrody strumieniowe można zakwalifikować po liczbie elektrod jako pentody z ze specyficzną konstrukcją 3 siatki (jest ona w postaci płytek).

 

Więc odłączenie 3 siatki nie specjalnie zmieni nam np. EL34 w 6L6 patrząc od tej strony .

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Warto drążyć bo rozwiązanie jest dość osobliwe . Ja się z nim nie spotkałem .

Producent powinien potrafić uzasadnić je od strony technicznej, uzasadnić merytorycznie jako profesjonalista .

Nie wiem w czym problem .

 

W pentodzie 3 siatka zapobiega emisji wtórnej i ekranuje siatkę pierwszą od wpływu anody.

Jej odłączenie będzie miało skutki jedynie negatywne (przede wszystkim spadek nachylenia ).

 

Tetrody mocy do audio to tzw. tetrody strumieniowe w których z emisją wtórną poradzono sobie przez specjalną konstrukcję siatek

W zasadzie tetrody strumieniowe można zakwalifikować po liczbie elektrod jako pentody z ze specyficzną konstrukcją 3 siatki (jest ona w postaci płytek).

 

Więc odłączenie 3 siatki nie specjalnie zmieni nam np. EL34 w 6L6 patrząc od tej strony .

Otóż to,

patrząc na SL to wszystko jest tam nietypowe - cały stopień wstępny, odwracacz fazy wykonany na jednej ecc83 na kanał, następnie zastosowanie traf toroidalnych na wyjście również bardzo rzadkie rozwiązanie i nawet wizualnie - łącznie kwadratowych osłon na trafa z okrągłymi się jakoś gryzie... Jeszcze długa droga przed fezz audio, ale trzymam kciuki, że z każdym kolejnym produktem będzie lepiej.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sluchali, ale przeszkadza im ,ze nagle cos dla innych gra lepiej jak ich "guru" klocki i to jeszcze jest made in Poland a to takie nie modne.

 

Po tym co napisałeś masz dwa wyjścia:

 

1. poprzesz swoją wypowiedź cytatami2

2. przeprosisz za zmyślanie.

 

To którą opcję wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W natłoku zajęć przed Audio Video Show nie zdążyłem zaprosić Państwa na nasze prezentacje w hotelu Sobieski w dniach 4-6 listopada.

Na tydzień przed wystawą zaproszenie jest jeszcze jak najbardziej na miejscu.

Tak więc co pokażemy...

W tym roku, kontynuując ideę promocji polskich marek, wystąpimy razem z Pylon Audio.

Zaprezentujemy 3 systemy w 3 pokojach 401,405 i 406. W czwartym pokoju będzie można zobaczyć nowości i porozmawiać z nami przy kawie.

 

pokój 401

wzmacniacz: Fezz Audio Silver Luna

kolumny: Pylon Audio Opal 23

źródło: Audio Analogue CD

okablowanie: Tellurium

 

pokój 405

wzmacniacz: Fezz Audio Mira Ceti (PREMIERA)

kolumny: Pylon Audio Diamond monitor (PREMIERA)

źródło: Audio Analogue CD

okablowanie: Tellurium

 

pokój 406

wzmacniacz: Fezz Audio Titania

kolumny: Pylon Audio Emerald HF

źródło: Audio Analogue CD

okablowanie: Tellurium

 

Mamy dla Państwa przygotowane także 5 bezpłatnych wejściówek. Oczywiście jedna dla jednego użytkownika.

Wystarczy przesłać swoje imię i nazwisko wraz z adresem email w prywatnej wiadomości do mnie.

Wejściówki wyślemy mailem w postaci pliku pdf do wydrukowania.

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY :)

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ale jak gra ;)

 

Plastic1989 słuchałeś jakiegoś wzmaka Fezza? Jeśli nie, polecam organoleptycznie przekonać się, że naprawdę nie jest tak źle :)

Tak, słuchałem. Nie grało źle ale szalu nie było. Wg. mnie lepiej zagrałaby mingda na el34.

 

Robiłem też odsłuchy samych traf wyjściowych toroidalnych i wypadły słabo na tle Ogonowskiego i Chinskich wygrzebanych z jakina.

 

I bardzo proszę nie wypowiadaj się w przyszłości za mnie, na temat sprzętów które słuchałem, a które - bo po prostu tego nie wiesz.

 

Nie nie sluchali, ale przeszkadza im ,ze nagle cos dla innych gra lepiej jak ich "guru" klocki i to jeszcze jest made in Poland a to takie nie modne.

I dlatego połowe systemu mam lokalnych polskich producentów?

Trafiłeś kulą w płot - polskie produkty w relacji cena/jakość wypadają świetnie, ale nie wszystkie. Akurat chinskie wzmacniacze oparte na el34 od 10 lat są sukcesywnie poprawiane i obecnie w cenach 2,5- 4tyś można kupić naprawdę dobrze grające sprzęty. Fezz audio nie przewyższa ich ani jakością wykoaniania, ani jakością użytych elementów, ani designem, ani (IMO) jakością grania.

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W natłoku zajęć przed Audio Video Show nie zdążyłem zaprosić Państwa na nasze prezentacje w hotelu Sobieski w dniach 4-6 listopada.

Na tydzień przed wystawą zaproszenie jest jeszcze jak najbardziej na miejscu.

Tak więc co pokażemy...

W tym roku, kontynuując ideę promocji polskich marek, wystąpimy razem z Pylon Audio.

Zaprezentujemy 3 systemy w 3 pokojach 401,405 i 406. W czwartym pokoju będzie można zobaczyć nowości i porozmawiać z nami przy kawie.

 

pokój 401

wzmacniacz: Fezz Audio Silver Luna

kolumny: Pylon Audio Opal 23

źródło: Audio Analogue CD

okablowanie: Tellurium

 

pokój 405

wzmacniacz: Fezz Audio Mira Ceti (PREMIERA)

kolumny: Pylon Audio Diamond monitor (PREMIERA)

źródło: Audio Analogue CD

okablowanie: Tellurium

 

pokój 406

wzmacniacz: Fezz Audio Titania

kolumny: Pylon Audio Emerald HF

źródło: Audio Analogue CD

okablowanie: Tellurium

 

Mamy dla Państwa przygotowane także 5 bezpłatnych wejściówek. Oczywiście jedna dla jednego użytkownika.

Wystarczy przesłać swoje imię i nazwisko wraz z adresem email w prywatnej wiadomości do mnie.

Wejściówki wyślemy mailem w postaci pliku pdf do wydrukowania.

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY :)

Zapraszam

Wszystkie wejścióweczki znalazły już swoich właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast moje pytanie wciąż nie znalazło odpowiedzi.

stajesz się człowieku nudny,jak jesteś taki ciekawski to podejdz na As i tam zamęcz swoimi pytaniami technicznymi producenta.Chcesz wiedzieć ,każdy drobny szczegół,a nie pomyślałeś,że może producent nie chce się "chwalić" wszystkimi rozwiązaniami technicznymi na ogólnym forum, bo nie jest to w interesie firmy...tak ciężko to wywnioskować...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.