Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cena w Polsce byla zanizona -tak aby sie tylko kręciło i nie dokladając . Nie pamietam aby dzowniac do amplifona kiedykowliek w biurze odebrał telefon niejaki Szymon , własciciel natomiast odbierał i rozmawiał

OK proponuje abys zaprzestał wreszcie promocji Amplifona w tym watku

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wychodziłem z założenia że jak jak coś cudnie wyglada to jak bedzie grać choć w połowie jak wyglàda to bèdzie cacy a u Amplifona zawsze jest wygląd i granie wiec parafrazując powyższe życzę panu Maciejowi aby wzmaki wyglądały jak grają .Może z czasem to się zmieni bo z takim wyglądem trudno konkurować no polskim płytkim rynku bo niestety ludzie wciąź kupują oczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cena w Polsce byla zanizona -tak aby sie tylko kręciło i nie dokladając .

 

Raz była zaniżona, a innym razem zawyżona :)

 

6525f395db9c77f562ab5334a1ebc3c2.jpg

 

Co się dzieje że screenshotami?

 

http://www.hi-fi.com.pl/pliki/systemowe/ranking.pdf - tu całość.

Edytowane przez patrick.mc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem jakości wykonania niech będzie dla Pana już nieprodukowany model WT40 II kosztujący jako nowy 5500zł!

 

Szymonie zweryfikuj swoją wiedzę na temat ceny wt40ii :)

 

I nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wychodziłem z założenia że jak jak coś cudnie wyglada to jak bedzie grać choć w połowie jak wyglàda to bèdzie cacy a u Amplifona zawsze jest wygląd i granie wiec parafrazując powyższe życzę panu Maciejowi aby wzmaki wyglądały jak grają .Może z czasem to się zmieni bo z takim wyglądem trudno konkurować no polskim płytkim rynku bo niestety ludzie wciąź kupują oczami

Wzmacniacz lampowy to powinien mieć raczej obudowę zamkniętą z otworami wentylacyjnymi jakie stosują np. Copland, Linear Audio Research czy Leben. Termicznie może nie jest najlepiej ale nie rozbijesz lampy ani dziecko nie dotknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wzmacniacz lampowy to powinien mieć raczej obudowę zamkniętą z otworami wentylacyjnymi jakie stosują np. Copland, Linear Audio Research czy Leben. Termicznie może nie jest najlepiej ale nie rozbijesz lampy ani dziecko nie dotknie.

 

SLS jestem za ;)

ale większość moich znajomych kręci widok lamp zwłaszcza wieczorkiem. Dają niepowtarzalny nastrój.

Co do klatek jest to bardzo praktyczny gadżet, ale puryści nie będą ujarzmiać "bestii" (czytaj wkładać do klatki) i chyba ich rozumiem :)

Mieć lampowca i chować lampy to nawet nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie słuchałem Fezz Audio Silwer Luna.... jest to wzmacniacz tani ( niecałe 4tys)

uważam że jest wart każdej wydanej złotówki...brzmieniowo potrafi mile zaskoczyć

może ktoś pokusi się na porównanie Silwer Luny ze wzmacniaczem w podobnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

wielokrotnie słuchałem Fezz Audio Silwer Luna.... jest to wzmacniacz tani ( niecałe 4tys)

uważam że jest wart każdej wydanej złotówki...brzmieniowo potrafi mile zaskoczyć

może ktoś pokusi się na porównanie Silwer Luny ze wzmacniaczem w podobnej cenie ?

 

Raczej...już tylko krytyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie słuchałem Fezz Audio Silwer Luna.... jest to wzmacniacz tani ( niecałe 4tys)

uważam że jest wart każdej wydanej złotówki...brzmieniowo potrafi mile zaskoczyć

może ktoś pokusi się na porównanie Silwer Luny ze wzmacniaczem w podobnej cenie ?

 

Również miałem okazję posłuchać Silver Luny i muszę powiedzieć, że zrobiła na mnie miłe wrażenie.

Nie było żadnego wielkiego "WOW", opadu szczeny, czy też "rozwalcowania" innych wzmacniaczy, ale uważam, że jest to przyzwoity wzmacniacz, od poprawnie zrobiony PP.

Jeżeli ktoś z jakichś powodów musi mieć nowy wzmacniacz lub też boi się DIY, to Fezz może być dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co obejmuje sterowanie pilotem?

Sterowanie pilotem obejmuje regulację głośności.

 

Nic bardziej mylnego. Sprzedaż produktów za granicę odbywała się na mniejszej lub porównywalnej marży jak produktów na rynek krajowy. Pamiętaj, że po drodze trzeba było utrzymać sieć dystrybucji a to sporo kosztuje. Cena urządzeń (detal) za granicą była około 2 krotnie wyższa.

Przy sprzedaży bezpośredniej w kraju cena mogła być niższa. Pomimo niskiej marży producent utrzymywał się od 1997 roku do 2010 (ostatni model WT40 II) właśnie z tych wyrobów. Były jeszcze tańszy model WT30 II (zdjęcie poniżej)!!!

Przy tej jakości wykonania i dźwięku cena była bardzo atrakcyjna ale całość nadal rentowna. Wszystkie urządzenia posiadały stosowane certyfikaty i były dopuszczone do obrotu międzynarodowego. W przypadku Fezz i wykonania bardziej garażowego klient ma prawo wymagać odpowiednio niższej ceny. Sam producent zadecyduje czy skorzysta z uwag potencjalnych i obecnych klientów czy odgrodzi się murem i będzie udawał, że jest pięknie.

 

Obecne produkty Amplifona i ich jakość, skomplikowanie techniczne poszybowały daleko poza możliwości krajowych wytwórców. Poniżej zdjęcie najtańszego obecnie modelu SET42 (53kg wagi). Osobiście, życzę im podobnego sukcesu i zbliżonej jakości bo bardzo cenię sobie krajowe wyroby najwyższej próby.

 

Teraz proponuję powrócić do wyrobów Fezz przecież to jest wątek klubowy. Panie Maćku proszę opisać różnice pomiędzy wersję standardową a prestige.

Panie Maćku proszę opisać różnice pomiędzy wersję standardową a prestige.

Różnice pomiędzy wzmacniaczami dokładnie opisane są przez Pana Marka Dybę we wspomnianym przeze mnie kilka postów temu artykule na portalu hifiknights.com.

Gdyby pojawił się problem z odnalezieniem linku podaję go jeszcze raz:

http://hifiknights.com/recenzje/fezz-audio-silver-luna-prestige-premiera/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako producent proszę wypunktować te różnice. W przyszłości nikt nie będzie szperał w artykułach sponsorowanych.

W dzisiejszych czasach Pan i ja i każdy inny człowiek chcący zakupić jakąkolwiek elektronikę poszukuje recenzji i opinii w sieci na jej temat. Na pewno dotrze także do recenzji także na hifiknights.com. Różnice pomiędzy wzmacniaczami wysyłam Panu w wiadomości priv. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby udostępnił Pan swoją prywatną korespondencję na forum.

Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt z posiadających czy słuchających wzmacniacz Fezz Audio nie napisał że jest to jakiś cud czy objawienie ;-)

od po prostu dobry wzmacniacz za małe pieniądze...nie mam żadnych zastrzeżeń jeżeli chodzi o brzmienie

Silver luny (mam na uwadze jego cenę)....odnośnie spraw technicznych nie wypowiadam się....bo się nie znam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dużą fabryką, która pewnie wytwarza tysiące sztuk także dla innych firm.

To co wytłuszczone jest kluczowe. Da się nie wyważać otwartych drzwi.

 

W dzisiejszych czasach Pan i ja i każdy inny człowiek chcący zakupić jakąkolwiek elektronikę poszukuje recenzji i opinii w sieci na jej temat.

Powstrzymałbym się z wyrażaniem aż tak kategorycznych opinii. Na pewno nie każdy. Ja się do tej grupy nie zaliczam, żadnej poważniejszej decyzji zakupowej nie podejmę bez kontaktu organoleptycznego z przedmiotem zainteresowania. Na podstawie cudzych opinii to sobie mogę kupić co najwyżej długopis, ale nie jakikolwiek sprzęt grający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wytłuszczone jest kluczowe. Da się nie wyważać otwartych drzwi.

 

 

Powstrzymałbym się z wyrażaniem aż tak kategorycznych opinii. Na pewno nie każdy. Ja się do tej grupy nie zaliczam, żadnej poważniejszej decyzji zakupowej nie podejmę bez kontaktu organoleptycznego z przedmiotem zainteresowania. Na podstawie cudzych opinii to sobie mogę kupić co najwyżej długopis, ale nie jakikolwiek sprzęt grający.

Ok. Nie każdy :)

Nie miałem na myśli zakupów w ciemno, a sprawdzenie dostępnych treści na temat danego produktu. Oczywiście decyzja o ewentualnym zakupie powinna być jak najbardziej poprzedzona odsłuchem i bezpośrednim zapoznaniem się "obiektem zainteresowania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach Pan i ja i każdy inny człowiek chcący zakupić jakąkolwiek elektronikę poszukuje recenzji i opinii w sieci na jej temat.

Niestety nie zaliczam się do tego grona. Recenzje mnie co najwyżej bawią. Zwłaszcza jak czytam w jakich warunkach i zestawieniach są przeprowadzane. Większości sprzętów, które posiadam recenzenci nie mieliby jak wstawić do lokum testowego, o miarodajnych odsłuchach nie wspomnę.

 

Bo coraz bardziej mi to wygląda na próbę dyskredytacji firmy i produktów Fezz Audio przez konkurencję i to coraz bardziej nachalną.

Osobiście kibicuję rodzimym producentom i Twoje wrażenie jest błędne. Nie prowadzę działalności związanej ze wzmacniaczami audio, nie handluje sprzętami audio więc kogo mam niby wspierać?

Chodzi mi jedynie o zmobilizowanie producentów do jak najwyższej jakości w danym segmencie rynku aby mogli skutecznie konkurować z zagraniczną masówką. Przy okazji skorzystają na tym wszyscy, również audiofile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dla potomnych.

 

Różnice wersji PRESTIGE względem podstawowej wersji Silver Luny:

- dodatkowy komplet lamp sterujących (para 6n2p EW)

- możliwość wymiany lamp sterujących pomiędzy 12AX7 a 6n2p EW (przełącznik)

- możliwość zmiany trybu pracy lamp mocy tetroda/pentoda (przełącznik)

- wysokiej jakości terminale głośnikowe

 

Dopłata 3000zł do wersji prestige

 

Czy lampy 12AX7 są w cenie urzadzenia?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dla potomnych.

 

Różnice wersji PRESTIGE względem podstawowej wersji Silver Luny:

- dodatkowy komplet lamp sterujących (para 6n2p EW)

- możliwość wymiany lamp sterujących pomiędzy 12AX7 a 6n2p EW (przełącznik)

- możliwość zmiany trybu pracy lamp mocy tetroda/pentoda (przełącznik)

- wysokiej jakości terminale głośnikowe

 

Dopłata 3000zł do wersji prestige

 

Czy lampy 12AX7 są w cenie urzadzenia?

Tak. W komplecie klient otrzymuje 2 pary lamp sterujących ( 1xpara 12ax7 EH + 1xpara 6n2p EW).

Doprecyzowując ceny: Fezz Audio Silver Luna 3999,00 zł , wersja PRESTIGE 6590,00 zł .

Czyli dopłata to 2591,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.