Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

A środek i bezpieczeństwo dalej kuleje ?

 

dolphin123 zawsze uważałem, że wzmacniacze lampowe nie są dla dzieci i raczej nawet z osłonkami trzeba trzymać je z daleka :)

a tak przy okazji, czepiasz się dla zasady? Czy jakiś inny cel Ci przyświeca?

 

Wiem, że jesteś już nastawiony, ale jak będziesz miał okazję posłuchaj Titanii. Wierz mi, że środek będzie w tym wypadku naprawdę mało ważny.

Oczywiście biorę poprawkę na nastawienie ale ciekaw jestem co powiesz o dźwięku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego boomaga...

Pisałem już, że odsłuchiwałem lunę i nie mogę nic negatywnego powiedzieć o jej brzmieniu. Na temat titanii w kwestii dźwięku się jeszcze nie wypowiem, bo jej nie słuchałem. Jak tylko będę miał okazję to na pewno przedstawię swoje wnioski, oby pozytywne.

Nie mniej jednak nie przechodzę obok, gdy widzę, że firma podchodzi do tematu bezpieczeństwa gorzej niż nie jeden diyowiec.

Czepiam się dla zasady, jakiś inny cel mi przyświeca? Na głupie pytanie powinienem głupio odpowiedzieć, ale sobie odpuszczę.

Myślałem, że negatywne wpisy o montażu mogą być powodem to pójścia do przodu i poprawy, ale ze strony producenta totalna zlewka i ciszą ominięcie tematu w wątku. Fezz jest przykładem jak nie powinien wyglądać wzmacniacz jeśli chodzi o wszelkie normy stosowane w produkcji elektroniki. Może jak zdarzy się jakiś wypadek i wejdzie oskarżenie do prokuratury, to może fezz otworzy oczy i dorzuci te 5zł na porządnie zaprojektowaną płytkę i elementy izolacji..

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

dolphin123 no widzisz ja nie zaglądałem do wnętrza, tylko słuchałem Titanii i Luny.

Jak "lampy" nie są moim konikiem (jestem zagorzałym „tranzystorowcem”) to oba wzmaki zagrały o wiele więcej niż dobrze, jeśli chodzi o mój gust. Podejrzewam że 99,9% osób nie będzie zaglądać do środka i tak jak mnie nie będzie to obchodzić, ważne że gra i to na pewno o wiele lepiej niż konkurencja w tym przedziale cenowym.

Nie sądzę też, żeby firma, z takim doświadczeniem "elektryczo-elektronicznym" (w końcu to toroidy) robiła jakieś rażące błędy i projektowała płytkę na kolanie.

Ja trzymam kciuki za Fezz audio, rzadko się spotyka polskie firmy audio, które bez żadnego zadęcia robią nieprzeciętny sprzęt.

Dolphin123 nie bierz tego personalnie ale po prostu nie lubię zbytniego purytanizmu, który często na „przestrzeni dziejów” blokował jakikolwiek postęp. Czasami trzeba przymknąć oko, mimo że coś tam nie pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę też, żeby firma, z takim doświadczeniem "elektryczo-elektronicznym" (w końcu to toroidy) robiła jakieś rażące błędy i projektowała płytkę na kolanie.

Cofnij się w wątku, przejrzyj zdjęcia i zobacz jak montaż był skomentowany. Tu nie chodzi o to, czy ktoś środek ogląda czy nie, ale o to że podstawowego bezpieczeństwa producent nie zapewnia w swoich wzmacniaczach a w internecie się chwali jak pięknie jest zbudowany. Chyba autor nie widział poprawnie złożonego wzmacniacza... Cofnij się proszę do pierwszych stron i poczytaj.

Ja wydając 7kzł chciałbym mieć zapewniony poprawny montaż, który wynika z pewnych norm, no ale gusta są różne..

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No ale co to oznacza, że kupując taki sprzęt istnieje ryzyko dużej awaryjnosci, niepoprawnosci działania?

Tu chodzi bardziej o "estetykę wykonania" montażu w środku i o to cała jest batalia, bo wzmaki grają, działają i to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

A środek i bezpieczeństwo dalej kuleje ?

 

Widzę porcję solidnych uwag - rozumie i się temu przyjrzę.

Ale dlaczego jest Pan nie oznaczony na niebiesko i czyni takie uwagi jako ukryta branża ?

 

 

http://www.audio.lutuje.se

 

 

 

Cofnij się w wątku, przejrzyj zdjęcia i zobacz jak montaż był skomentowany. Tu nie chodzi o to, czy ktoś środek ogląda czy nie, ale o to że podstawowego bezpieczeństwa producent nie zapewnia w swoich wzmacniaczach a w internecie się chwali jak pięknie jest zbudowany. Chyba autor nie widział poprawnie złożonego wzmacniacza... Cofnij się proszę do pierwszych stron i poczytaj.

Ja wydając 7kzł chciałbym mieć zapewniony poprawny montaż, który wynika z pewnych norm, no ale gusta są różne..

 

Czepiam się dla zasady, jakiś inny cel mi przyświeca? Na głupie pytanie powinienem głupio odpowiedzieć, ale sobie odpuszczę.

Myślałem, że negatywne wpisy o montażu mogą być powodem to pójścia do przodu i poprawy, ale ze strony producenta totalna zlewka i ciszą ominięcie tematu w wątku. Fezz jest przykładem jak nie powinien wyglądać wzmacniacz jeśli chodzi o wszelkie normy stosowane w produkcji elektroniki. Może jak zdarzy się jakiś wypadek i wejdzie oskarżenie do prokuratury, to może fezz otworzy oczy i dorzuci te 5zł na porządnie zaprojektowaną płytkę i elementy izolacji..

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie dolphin123.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia nas osobiście. Postaramy się rozwiać wszelkie Pańskie Pańskie wątpliwości związane z montażem, aspektami technicznymi i naszego podejścia do spraw bezpieczeństwa. Z naszej strony gwarantujemy solidną jakość wykonania potwierdzoną deklaracją zgodności z CE i 24 miesięcznym okresem gwarancji.

Uważam, że bez rzeczywistego zapoznania się z konstrukcją wypowiadanie opinii w tym tonie jak straszenie prokuraturą itp jest po prostu nie na miejscu. Nieprawdą jest też fakt, że nasza firma przemilczała fakt niezadowolenia niektórych osób ze sposobu wykonania wczesnej wersji przedprodukcyjnej wzmacniacza Titania. Nasz wpis w tej sprawie znajdzie Pan pod pozycją #110 niniejszego wątku.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam Pana na spotkanie u nasz w fabryce i do rozmowy z głównym konstruktorem w dogodnym, wybranym przez Pana terminie.

Z poważaniem

Maciej Lachowski

Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie zostawmy teraz estetykę montażu wewnątrz, teraz to już będzie bicie piany. Kolega Dolphin123 może naocznie się przekonać co i jak.

Skupmy się bardziej na wrażeniach odsłuchowych i zestawieniu sprzętów. To chyba bardziej istotne.

Mnie osobiście interesuje czy ktoś łączył Lunę ewentualnie Titanię z kolumnami zamkniętymi, bo dopiero z takimi konstrukcjami wzmaki pokazują swoją jakość grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia nas osobiście. Postaramy się rozwiać wszelkie Pańskie Pańskie wątpliwości związane z montażem, aspektami technicznymi i naszego podejścia do spraw bezpieczeństwa. Z naszej strony gwarantujemy solidną jakość wykonania potwierdzoną deklaracją zgodności z CE i 24 miesięcznym okresem gwarancji.

Dziękuję za zaproszenie, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego nie może Pan na forum publicznym rozwiać wątpliwości na temat montażu i bezpieczeństwa skoro tutaj temat został poruszony. Na dzień dzisiejszy, Pana zapewnienia są dla mnie pustymi wpisami, gdyż nie uzyskałem odpowiedzi na konkretne rażące błędy w montażu.

 

Panowie zostawmy teraz estetykę montażu wewnątrz, teraz to już będzie bicie piany. Kolega Dolphin123 może naocznie się przekonać co i jak.

Ale mam nadzieję że oznaczy się na niebiesko / nie dla mnie - dla innych.

Tak myślałem ,że dolphin123 jest powiązany z branżą...

Kolejne mistrzostwo jak odwrócić kota ogonem... :)

Koledze Domin01 już raz podziękowałem, nie będę kopał się z kontem, które powstało tylko dla promowania wątku.

Czy każdy klub przyjmuje tylko do wiadomości tylko pozytywne aspekty i już o negatywne kwestie nie można zapytać, bo zaraz fala kont, utworzonych dla promowania wątków, próbuje człowieka zalać wpisami by nie było ich widać? Panowie... Nie jestem oznaczony na niebiesko, bo nie jestem z branży. Dłubię sprzęt na swoje potrzeby a strona jak konto na fejsbuku, ma ją dzisiaj prawie każdy. No, ale jak już jesteśmy przy mojej stronie, to może mój aktualny wzmacniacz EL34 w PP może być inspiracją jak powinna być zaprojektowana płytka pod podobne wzmacniacze, które znajdują się w klubie?

 

Nie jestem elektronikiem ale co konkretnie nie pasuje ?

https://www.dropbox.com/s/ew1bxxd07gtk0l7/titania%20inside.jpg?dl=0

Prosiłem abyś przejrzał wątek, po to aby znaleźć mój wpis:

http://www.audiostereo.pl/klub-fezz-audio_126815.html/page__st__120?do=findComment&comment=3824373

 

Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi w kwestii montażu.

Jeszcze raz napiszę - słuchałem Luny i dźwiękowo nie można jej nic zarzucić.

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin123 jestes powiązany z branżą i tyle, twoje wypociny są co najmniej nie na miejscu,czyżby wejście na rynek Fezz Audio zabrało ci klientów-----wymoderowane ------

Edytowane przez rochu
atak personalny, umyślne przekręcanie nicka rozmówcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi w kwestii montażu.

Szanowny Panie dolphin123.

Zaproponowałem Panu spotkanie u nas w fabryce z konstruktorem, który z pewnością udzieli Panu wyczerpujących informacji.

Kwestii montażu nie opisuję na forum, gdyż jest to miejsce, na co wskazuje dyskusja, w którym większość wpisów poświęcona jest sprawom brzmienia oraz doboru komponentów systemu, a nie kwesti " Jak to jest zrobione?" . Większość osób uczestniczących w tym wątku nie posiada podstawowej wiedzy w dziedzinie elektroniki i budowy wzmacniaczy w technice lampowej. Wpisy o montażu, rodzaju połączeń, projekcie pcb czy ogólnie budowy wzmacniacza wprowadzają jedynie zamieszanie.

 

W związku z tym jeszcze raz zapraszam Pana oraz WSZYSTKIE OSOBY zainteresowane budową, projektem i sprawami technicznymi do naszej firmy. Poświęcimy Państwu tyle czasu ile będziecie potrzebowali na to, aby wszystkie pytania znalazły swoje odpowiedzi a zagadki rozwiązania.

 

Tymczasem pozdrawiam życząc udanego urlopu i wakacyjnego wypoczynku na który właśnie się udaję.

Do usłyszenia za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin jestes powiązany z branżą i tyle, twoje wypociny są co najmniej nie na miejscu,czyżby wejście na rynek Fezz Audio zabrało ci klientów na twoje samoróby?... Twoja opinia, jest nic nie warta i to chyba twoje konto powstalo na potrzeby promowania siebie samego.

Zweryfikuj moje konto i swoje:) Począwszy od daty założenia do policzenia stosunku postów w tym temacie do wszystkich wypisanych na forum.. :) Zamilcz chłopie, bo brakuje Ci argumentów.

 

Zaproponowałem Panu spotkanie u nas w fabryce z konstruktorem, który z pewnością udzieli Panu wyczerpujących informacji.

Kwestii montażu nie opisuję na forum, gdyż jest to miejsce, na co wskazuje dyskusja, w którym większość wpisów poświęcona jest sprawom brzmienia oraz doboru komponentów systemu, a nie kwesti " Jak to jest zrobione?" . Większość osób uczestniczących w tym wątku nie posiada podstawowej wiedzy w dziedzinie elektroniki i budowy wzmacniaczy w technice lampowej. Wpisy o montażu, rodzaju połączeń, projekcie pcb czy ogólnie budowy wzmacniacza wprowadzają jedynie zamieszanie.

Nie potrzebuję spotkania z Pana konstruktorem. Też mogę zaprosić do siebie Pana oraz konstruktora, aby pokazać jak wygląda poprawnie zaprojektowana płytka.

No, ale nie o to tutaj chodzi... Na proste pytania, oczekiwałem prostych odpowiedzi.

Przyjąłem do wiadomości po raz kolejny, że tylko ohy i ahy mogą być skomentowane a słabe punkty już nie. Zdjęcia obrazują wszystko jeśli chodzi o kwestie montażu i specjalnej wiedzy nie trzeba posiadać, aby wyciągnąć wnioski.

Miłego urlopu życzę.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Nie jestem oznaczony na niebiesko, bo nie jestem z branży. Dłubię sprzęt na swoje potrzeby a strona jak konto na fejsbuku, ma ją dzisiaj prawie każdy.

 

Nie owijaj kota ogonem tylko proszę zapalaj się na niebiesko i dyskutuj jak równy z równym.

 

Zamilcz chłopie, bo brakuje Ci argumentów.

 

Liczę na bardziej konstruktywną odpowiedż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikuj moje konto i swoje:) Począwszy od daty założenia do policzenia stosunku postów w tym temacie do wszystkich wypisanych na forum.. :) Zamilcz chłopie, bo brakuje Ci argumentów.

 

Domin01 to mój kolega i wypada abym staną że tak powiem w jego obronie

tu nie trzeba weryfikacji aby to zauważyć....

Domin01 to młody audiofil który ma małe doświadczenie i osłuchanie ale on wcale tego nie ukrywa

a tym bardzie nie wstydzi się tego ....kupił sobie wzmacniacz Fezz Audio ( pierwszy tak poważny)

i jest z tego bardzo zadowolony na dowód tego założył klub...uważam że dobrze zrobił

natomiast co do twoich uwag odnośnie wzmacniacza ....ja nie jestem w stanie tego zweryfikować

po prostu się na tym nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sierpniu Domin01 planuje sprowadzić Titanie na odsłuch

chcemy ją podłączyć do Harbeth m40.1.....będę zaskoczony jak poradzi ;-)

A dlaczego miała by sobie nie poradzić. To tylko 12" w obudowie BR. Gdyby bas był w OZ jak średniotonowy to można by teoretyzować. Choć wiem z doświadczenia że Titania poradzi sobie z napędzeniem nawet 12 calowego basowca w obudowie zamkniętej :)

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

A dlaczego miała by sobie nie poradzić. To tylko 12" w obudowie BR. Gdyby bas był w OZ jak średniotonowy to można by teoretyzować. Choć wiem z doświadczenia że Titania poradzi sobie z napędzeniem nawet 12 calowego basowca w obudowie zamkniętej :)

 

No cóż - plastik zawieszony na gumowym resorze to nie to samo co papier na resorze z tkaniny ( np.beyma )....ot co

Moim zdaniem oczywiście.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miała by sobie nie poradzić. To tylko 12" w obudowie BR. Gdyby bas był w OZ jak średniotonowy to można by teoretyzować. Choć wiem z doświadczenia że Titania poradzi sobie z napędzeniem nawet 12 calowego basowca w obudowie zamkniętej :)

 

Harbeth m40.1 są jednak dość prądożerne dlatego napisałem że będę zaskoczony

tym bardziej że jakiś czas temu podłączyłem do nich mocnego Hegla 250W/8 i 430W/4

i nie bardzo sobie z nimi poradził....dlatego mam jeszcze inne kolumny które nie potrzebują

aż tyle prądu

Luna brzmieniowo podoba mi się jeżeli Titania jest lepsza to o opinię można być spokojnym

firma Fezz Audio jest z naszego podwórka więc wypada kibicować ;-)

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth m40.1 są jednak dość prądożerne dlatego napisałem że będę zaskoczony

tym bardziej że jakiś czas temu podłączyłem do nich mocnego Hegla 250W/8 i 430W/4

i nie bardzo sobie z nimi poradził....dlatego mam jeszcze inne kolumny które nie potrzebują

aż tyle prądu

Luna brzmieniowo podoba mi się jeżeli Titania jest lepsza to o opinię można być spokojnym

firma Fezz Audio jest z naszego podwórka więc wypada kibicować ;-)

 

Mirek, dopiero teraz przeczytałem że w maju organizowałeś u siebie odsłuch Titanii

podziel się wrażeniami....jak grało i z czym grało ?

 

przy okazji zapytam o dyfuzor M-Diff ....(jeżeli nie w klubie to prześlij na priv)....jaka cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titania z Pylon Diamond 28 zagrała dobrze. Natomiast w połączeniu z lepszymi kolumnami dopiero pokazuje na ją stać. Na pewno jak ktoś kupi takie połączenie i po jakimś czasie zechce coś zmienić w systemie to nie ma co się obawiać, że wzmacniacz nie pokaże atutów grania droższych kolumn.

 

Odnośnie M-diff to kosztuje 1999zł szuka, brutto w wersji bez podświetlenia i 2499zł/szt z podświetleniem.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fezz Audio Silver Luna, to zajebisty wzmacniacz jak za te pieniądze i kropka.

To jak wygląda w środku, mało nas interesuje, tak długo jak działa i nie kopie i dobrze gra. :) Nasi klienci się cieszą i nic nie reklamują.

 

Skoro Toroidy i spółka, zdecydowali się coś takiego wypuścić, to chyba wiedzą, że odpowiedzialność za ewentualne błędy w montażu może ich drogo kosztować.

Może nie są, jak dolphin123, estetami w kwestii wzmacniaczowych wnętrz. Dolphin się uparł i może ma rację, a może nie. Nie wiem.

Wiem na pewno, że nie jest branżą i rzeczywiście coś tam sobie skubie, dłubie i czasami do nas zagląda na odsłuchy.

 

Inną kwestią jest koszt ładniejszego wnętrza, co ma duże znaczenie, gdy w Polsce, polskimi "ręcami" chcemy robić dobrze brzmiące i niedrogie wzmacniacze.

Tego, większość diyowców nie bierze przeważnie pod uwagę, nie liczą też kosztu swojego czasu pracy, dlatego tak niewielu z nich, osiąga sukces w biznesie.

Idealizm, może jest dobry, ale nie idzie w parze z rynkiem, szczególnie gdy urządzenie ma kosztować niewiele.

 

Dlatego kupujcie Fezz Audio i cieszcie się jego dobrym brzmieniem i polskim pochodzeniem, a jak zaczną się psuć lub kopać, to wszyscy pojedziemy pod bramy producenta... :)

 

Pozdrawiam i gratuluję Fezz Audio udanego brzmieniowo wzmaka, za rozsądne pieniądze, dzięki któremu nie musimy handlować "lampowymi chińcykami".

A dolphin123, jako forumowy stróż jakości, też wnosi pozytywną nutkę czujności wśród producentów, aby nie wciskali nam lipy...

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.