Skocz do zawartości
Waldi_06

Przedwzmacniacz gramofonowy MC i MM - Phono stage

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo się cieszę. Mój też ma ustawiony GAIN na MC nieco inaczej niż standard, ale wolę tak bo nie posiadam MM .

kto gra na wkładce ze szlifem fine line ,może ktoś ma Ortofon 2M Bronze  ?

I jeszcze jedno - przydało by się kupic okablowanie wewnetrzne (druty, lub linkę) z miedzi mono krystalicznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pominelismy rowniez ekranowanie obudowy. Ktos, robil u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ekranowaniem nalezy uważać. Własciwe jest zastosowanie scheldów nad układami cyfrowymi, ale z nalogowymi to bym uważał.

Ważniejsze jest zastosowanie sieci trójprzewodowej i właściwe uziemienie pre i gramofonu.

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Waldi_06 napisał:

I jeszcze jedno - przydało by się kupic okablowanie wewnetrzne (druty, lub linkę) z miedzi mono krystalicznej

Podlinkuj prosze, ktora zda sienajlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy z tego zasilacza można wycisnąć 24v bez przeróbki?Oczywiście na wejściu napięcie 28v.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do wszystkich - czy ma ktoś do sprzedania komplet elementów? A może ktoś ma listę zamowieniową do jakiegoś sklepu którą mógłby się podzielić? 

Sam zacząłem zamieszanie prowokując zamówienie grupowe na PCB, a teraz nie mam czasu wziąć się za skompletowanie elementów... Będę wdzięczny jeżeli ktoś będzie w jakikolwiek sposób mógł pomóc. 

Bartek 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Trochę wstyd ale też bym się przyłączył do j.w.

Robert z Opola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, jimmi napisał:

Z allegro

Chodzi mi o to, że ma aliexpressie na kilometry sprzedają takie druty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.02.2019 o 01:01, wojkubi napisał:

Czy z tego zasilacza można wycisnąć 24v bez przeróbki?Oczywiście na wejściu napięcie 28v.

Jezeli kondensatory elektrolityczne będą na napięcie wyższe niż przewidywane a przed stabilizatorem wyższe niż z transformatora to tak. Pamiętaj o mocy strat LMa (LT'ka)

Zapewne to pytanie było do innych celów.  Ale ogólnie im wyższe napięcie zasilania tym lepiej graja te układy. Nie podnosiłem do granic możliwości z uwagi na ciepło i konieczność jeszcze większej uwagi na to co się robi.

Kazde 5 volt się liczy, z tymże wówczas należ zmienić wartości kilku rezystorów.

W dniu 6.02.2019 o 18:49, jimmi napisał:

kozystal ktos ?

Oj coś nie tak. Poczytaj w necie o miedi monokrystalicznej - przez patenty zrobiła się droga. Takie coś kupię jedynie w markowym sklepie.

Po drugie preferuję drut nie linkę, ma to wpływ na brzmienie, drut nie może być zbyt cienki.

Po trzecie używajcie wyłącznie przewodów jednorodnych - czyli albo miedź, albo srebro, albo miedziany drut sprasowany ze srebrnym (dwa druty przylegające do siebie. NIE stosujcie drutów powlekanych !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi